X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Bóle podbrzusza w ciąży
Odpowiedz

Bóle podbrzusza w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Victoria29 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 5 lutego 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zaniepokojona bólami podbrzusza które pojawiają się od samego początku, tzn nawet przed terminem miesiączki. Są to kłujące bóle dość mocne lecz trwają parę sekund i występują dość rzadko w czasie dnia.Czy mam się czym martwić? Beta przyrasta dobrze, wizyta u ginekologa 20.02. Proszę o pomoc

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 5 lutego 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne skurcze macicy. Jesli nie masz krwawień i skurcze sa mniej intensywne niz przed @i nieregularne, beta przyrasta, to macica sie rozciąga. Mozesz brac magnez i nospe.

    Victoria29, ann1109 lubią tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Victoria29 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 5 lutego 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są trochę mocniejsze niż przed miesiączką, ale nieregularne i trwają krótko, krwawień i plamień nie mam

  • Victoria29 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 5 lutego 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, ze wykryto u mnie torbiel i polipa macicy na krótko przed tym jak dowiedziałam się o ciąży

    Ada23 lubi tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 lutego 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bóle menstruacyjne towarzyszyły mi od 5-7 tygodnia ciąży, potem już tylko kłucia w jajnikach.

    Ginka na każdej wizycie pyta czy pojawiają się bóle menstruacyjne. Z początku miałam wizyty co tydzień, ze względu na krwiaka, i co tydzień jej mówiłam, jeśli bóle menstruacyjne się pojawiały. Wtedy lekarka sprawdzała co z dzieckiem na USG i badała szyjkę macicy.

    Takie bóle mogą świadczyć o prawidłowo rozwijającej się ciąży, albo sugerować, że dzieje się coś złego - to już kwestia indywidualna. Aczkolwek koniecznie poinformuj o tych bólach swojego lekarza.

    Jeśli są bardzo silne i pojawi się krwawienie czy plamienie to migiem jedź na Izbę Przyjęć.

    Możesz też wziąć sobie nospę na takie bóle, ale tylko jeśli nie masz uczulenia na ten lek i nie więcej niż 3 tabletki dziennie, jeśli nie skonsultowałaś tego z lekarzem.

    Nie wiem jak jest z torbielą w macicy, ale wiem, że polip (jeśli nie zagraża ciąży) to nie jest usuwany i Twój organizm wydali go przy porodzie. Jednak to też dobrze byłoby kontrolować będąc w ciąży.

    Victoria29 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 7 lutego 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria ja też mam bóle podbrzusza :-), wczoraj miałam wizytę i ginka mi przepisała duphaston tak na wszelki wypadek ( bo o dziecko staraliśmy się bardzo długo). Ale wszystko podobno jest wporząku.
    Tobie radzę wrzucić na luz i patrzeć jak sytuacja się rozwinie :-)

    Victoria29 lubi tę wiadomość

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
  • Victoria29 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit: teraz te bóle zdarzają się dużo rzadziej niż wcześniej, obstawiam więc że nic złego się nie dzieje :) nie możemy popadać w paranoję :) pozdrawiam!

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Victoria29 wrote:
    Edit: teraz te bóle zdarzają się dużo rzadziej niż wcześniej, obstawiam więc że nic złego się nie dzieje :) nie możemy popadać w paranoję :) pozdrawiam!

    Bo to szybko minie jak już organizm ogarnie, że jest w ciąży ;)
    Potem będą tylko kłucia w jajnikach bez skurczy ;)

    Victoria29 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 8 lutego 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dla pocieszenia napisze ze w 6 i 7 tygodniu miałam straaaszne bóle podbrzusza, przez które czasem budziłam sie nawet w nocy. Było to cos podobnego do bólu przedmiesiączkowego ale silniejsze, normalnie jakby mi sie cos rozciągało w brzuchu.
    Powiedziałam o tym oczywiscie gin ale po zbadaniu mnie powiedziała ze nic złego sie nie dzieje i widocznie to powiekszanie sie macicy.
    I tak widocznie było bo w 8 tygodniu tak mi wywaliło brzuch ze od razu widać o co chodzi:) W 8 tyg bóle tez całkowicie przestały byc doczuwalne i jesli juz sie pojawiały to bardzo sporadycznie.

    3i492n0agf4rykt3.png
  • mersiak Autorytet
    Postów: 456 407

    Wysłany: 11 lutego 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym aby u mnie przebiegało tak bez komplikacji...

    3jgxskjo0p8dsc51.png
    Aniołek † 11.09.2010 (6tc), Aniołek †28.02.2015 (8t4d), Aniołek †14.03.2016 (6tc) i jeszcze 6 Aniołków...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mersiak wrote:
    Chciałabym aby u mnie przebiegało tak bez komplikacji...

    Witaj, niestety moje dziecko po krwawieniu dołączyło do aniołków. Te bóle nie zwiastowały niczego dobrego. Życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celów <3
    (Piszę z innego konta, bo do tamtego zapomniałam hasła.) Pozdrawiam.

  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 15 lutego 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia.kak wrote:
    ja dla pocieszenia napisze ze w 6 i 7 tygodniu miałam straaaszne bóle podbrzusza, przez które czasem budziłam sie nawet w nocy. Było to cos podobnego do bólu przedmiesiączkowego ale silniejsze, normalnie jakby mi sie cos rozciągało w brzuchu.
    Powiedziałam o tym oczywiscie gin ale po zbadaniu mnie powiedziała ze nic złego sie nie dzieje i widocznie to powiekszanie sie macicy.
    I tak widocznie było bo w 8 tygodniu tak mi wywaliło brzuch ze od razu widać o co chodzi:) W 8 tyg bóle tez całkowicie przestały byc doczuwalne i jesli juz sie pojawiały to bardzo sporadycznie.


    a czy też mineły Ci inne objawy czy tylko bóle?
    Bo ja przestałam mieć prawie wszystko i dobrze się czuję (w końcu), ale martwię się!

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 24 lutego 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wczoraj beta potwierdzila ciaze, jutro termin @ a mnie dzisiaj caly wieczor boli brzuch, plecy, miednica jak na okres... martwi mnie to, czy tak moze byc?

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • chessy Koleżanka
    Postów: 39 25

    Wysłany: 24 lutego 2018, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plemniczka wrote:
    dziewczyny wczoraj beta potwierdzila ciaze, jutro termin @ a mnie dzisiaj caly wieczor boli brzuch, plecy, miednica jak na okres... martwi mnie to, czy tak moze byc?
    mam podobne zmartwienie, dzisiaj beta potwierdziła ciąże w 18 dpo (wynik 267), od paru godzin czuję kłucie w podbrzuszu, ból jajników promieniujący na nogi oraz macica jakbym miała dostać okres, brzuch się "wywalił" ale jest mniejszy niż zawsze przed miesiączką, dodatkowo lekki ale ciągły ból w lędźwiach. To moja pierwsza ciąża i staraliśmy się dość długo, więc lekko panikuję.

    5.03.2018 - 6tc naturals
    22.06.2022 - 8tc naturals
    02.2023 IVF -> FET 4AB 05.2023 - <3 ♀️

    preg.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 lutego 2018, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chessy wrote:
    mam podobne zmartwienie, dzisiaj beta potwierdziła ciąże w 18 dpo (wynik 267), od paru godzin czuję kłucie w podbrzuszu, ból jajników promieniujący na nogi oraz macica jakbym miała dostać okres, brzuch się "wywalił" ale jest mniejszy niż zawsze przed miesiączką, dodatkowo lekki ale ciągły ból w lędźwiach. To moja pierwsza ciąża i staraliśmy się dość długo, więc lekko panikuję.

    Mój początek ciązy wyglądał tak:

    Test kilka dni (ok. tygodnia przed okresem). Około terminu miesiączki pojawiły się bóle "menstruacyjne" połączone z bólami krzyża - oczywiście, już się zestresowałam bo wiedziałam, że jest ciąża, ale myślę sobie "dobrze, że nie krwawię". Dzień później krwawienie - szybka wizyta na IP, USG, jest ciąża, nie widać przyczyny krwawienia. Tydzień później USG - krwiak podkosmówkowy. Zalecenie leżenia, duphaston, nospa.

    Dziś witam się z Wami w 27 tygodniu i mam nadzieję, że dalszy przebieg ciąży będzie OK.

    Nie zawsze takie objawy świadczą źle. Należy to kontrolować, ale nie panikować. Okazuje się, że wiele kobiet tak ma :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 00:10

    chessy lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Patulka Autorytet
    Postów: 794 172

    Wysłany: 26 lutego 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wczoraj na wieczór dostałam silnych bóli brzucha. Bardziej przypominały to skurcze ale jakby ktoś od środka mnie ściskał. Był to ból momemtami nie do wytrzymania. Ciężko mi było/ jest zlokalizować ten ból, ale bardziej bym obstawiała że umiejscowiony jest on bardziej na środku brzuchu i promieniuje do boków. Nie plamie ani nie krwawię. Strasznie się boje, bo jest to moja druga ciąża. Pierwsza niestety poroniłam w 9 tc.
    Wizytę mam dopiero 8 marca

    iv09gu1rb7ycgb9v.png
    Jagoda, 13.10.2018 52cm 2,700g <3
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 lutego 2018, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patulka wrote:
    Dziewczyny, wczoraj na wieczór dostałam silnych bóli brzucha. Bardziej przypominały to skurcze ale jakby ktoś od środka mnie ściskał. Był to ból momemtami nie do wytrzymania. Ciężko mi było/ jest zlokalizować ten ból, ale bardziej bym obstawiała że umiejscowiony jest on bardziej na środku brzuchu i promieniuje do boków. Nie plamie ani nie krwawię. Strasznie się boje, bo jest to moja druga ciąża. Pierwsza niestety poroniłam w 9 tc.
    Wizytę mam dopiero 8 marca

    Jeśli masz silne bóle menstruacyjne, nietypowe w porównaniu z tym co było wcześniej, to powinnaś się udać na IP w momencie kiedy takie bóle się pojawią.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 11 marca 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam bule podbrzusza takie jak menstruacyjne, ale nie mam żadnego plamienia i beta też przyrasta dobrze. Jednak strasznie się tym denerwuję. Jutro mam wizytę u gin i jej o tym powiem. Mam nadzieje, że to tylko powiększająca się macica. Brzuch też mi wywaliło. U mnie to jest dopiero początek ciąży 4t4d

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • zaborowj Koleżanka
    Postów: 47 11

    Wysłany: 12 marca 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam takie bóle a jestem dopiero w 4t2d. W przyszły poniedziałek dopiero idę do lekarza. Joanna_blondi daj znać czy było widać coś na usg :)

  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 12 marca 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekaka nie zrobiła mi usg, bo stwierdziła, że to za wcześnie :(
    Powiedziała, że takie bule są normalne i mam się nimi nie stresować.
    Przepisała mi tylko duphaston.

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ