X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Bóle podbrzusza w ciąży
Odpowiedz

Bóle podbrzusza w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 marca 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna_blondi wrote:
    Ja też mam bule podbrzusza takie jak menstruacyjne, ale nie mam żadnego plamienia i beta też przyrasta dobrze. Jednak strasznie się tym denerwuję. Jutro mam wizytę u gin i jej o tym powiem. Mam nadzieje, że to tylko powiększająca się macica. Brzuch też mi wywaliło. U mnie to jest dopiero początek ciąży 4t4d

    Na tym etapie ciąży to całkowicie normalne.

    Joanna_blondi lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 14 marca 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, od wczoraj wieczora mam dziwne bóle w podbrzuszu, tak jakby bóle menstruacyjne, tylko wydają mi się bardziej nasilone. Nie mam żadnych plamien ani krwawienia. Nie wiem czy powinnam skontaktować sie z ginekologiem w tej sprawie? Wizytę mam dopiero na 23 marca.

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Adix2308 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 marca 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja miałam bóle podobne do tych menstruacyjnych do 16 tyg.ciaży .Jednak nie były silniejsze.Teraz pojawiają się już sporadycznie.

    Adix2308
  • Adix2308 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 marca 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    c55f9jcgd2omxmgk.png

    Adix2308
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 14 marca 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann1109 wrote:
    Cześć dziewczyny, od wczoraj wieczora mam dziwne bóle w podbrzuszu, tak jakby bóle menstruacyjne, tylko wydają mi się bardziej nasilone. Nie mam żadnych plamien ani krwawienia. Nie wiem czy powinnam skontaktować sie z ginekologiem w tej sprawie? Wizytę mam dopiero na 23 marca.

    To normalne w tak wczesnej ciąży - organizm musi ogarnąć, że jest w ciąży, dlatego takie bóle jeszcze się pojawiają na początku. Dopóki nie ma plamień i krwawień ani bardzo ostrych bóli to nie ma się czym martwić :)

    ann1109 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 23 marca 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, zaczynam się martwić bo już nie wiem co myśleć. Miałam takie okresowe bóle brzucha na początku, wszędzie piszą że to normalne ale lekarka się przejęła, kazała "polegiwać" i brać magnez. Teraz zaczął mi się 7 tydzień i już praktycznie nic mnie nie boli. Tylko czy to aby na pewno dobrze? Czuję się jakbym nie była w ciaży, jedynie piersi lekko bolą i są twardawe. No ale skoro takie bóle znaczą, że macica się rozciąga to skoro nie boli to co... przestała rosnąć? Za tydzień mam pierwsze USG i chyba padnę do tego czasu ze stresu.

    201811152844.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 marca 2018, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue Jane wrote:
    Hej dziewczyny, zaczynam się martwić bo już nie wiem co myśleć. Miałam takie okresowe bóle brzucha na początku, wszędzie piszą że to normalne ale lekarka się przejęła, kazała "polegiwać" i brać magnez. Teraz zaczął mi się 7 tydzień i już praktycznie nic mnie nie boli. Tylko czy to aby na pewno dobrze? Czuję się jakbym nie była w ciaży, jedynie piersi lekko bolą i są twardawe. No ale skoro takie bóle znaczą, że macica się rozciąga to skoro nie boli to co... przestała rosnąć? Za tydzień mam pierwsze USG i chyba padnę do tego czasu ze stresu.

    Zmień lekarkę jeśli wciska Ci magnez na bóle podbrzusza na tym etapie ciąży i każe polegiwać. Jak ta kobieta nie wie, że to jest normalne to strach pomyśleć co by Ci powiedziała gdyby pojawiły się krwawienia/plamienia - pewnie, że to już koniec :D

    Poważnie, zmień lekarza, lekarz, który stresuje w ciąży to zły lekarz.

    Bóle więzadeł są nieregularne - czasem boli, czasem nie - mnie na początku więzadła prawie w ogóle nie bolały, najdotkliwiej odczuwałam kłucie w jajniku i właśnie te bóle podbrzusza, ale bóle podbrzusza szybko się kończą - do 8 tygodnia max, a kłucie w jajnikach zostaje do 2 trymestru - wiele dziewczyn tak ma.

    Piersi też jednego dnia bolą jakby miały eksplodować, a drugiego dnia wcale, a trzeciego tylko przy dotyku. Gdyby miały boleć cały czas to chyba co druga kobieta nie zniosłaby ciąży ;)

    Reasumując: jest OK, zmień lekarza i nastawienie, będzie dobrze :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 26 marca 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Zmień lekarkę jeśli wciska Ci magnez na bóle podbrzusza na tym etapie ciąży i każe polegiwać. Jak ta kobieta nie wie, że to jest normalne to strach pomyśleć co by Ci powiedziała gdyby pojawiły się krwawienia/plamienia - pewnie, że to już koniec :D

    Poważnie, zmień lekarza, lekarz, który stresuje w ciąży to zły lekarz.

    Bóle więzadeł są nieregularne - czasem boli, czasem nie - mnie na początku więzadła prawie w ogóle nie bolały, najdotkliwiej odczuwałam kłucie w jajniku i właśnie te bóle podbrzusza, ale bóle podbrzusza szybko się kończą - do 8 tygodnia max, a kłucie w jajnikach zostaje do 2 trymestru - wiele dziewczyn tak ma.

    Piersi też jednego dnia bolą jakby miały eksplodować, a drugiego dnia wcale, a trzeciego tylko przy dotyku. Gdyby miały boleć cały czas to chyba co druga kobieta nie zniosłaby ciąży ;)

    Reasumując: jest OK, zmień lekarza i nastawienie, będzie dobrze :)


    Dziękuję za słowa otuchy! Owszem, lekarkę zamierzam zmienić bo ta mnie strasznie stresuje swoimi teoriami... Już nie mówiąc o brakach w wiedzy :/

    201811152844.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 26 marca 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue Jane ja też miałam takie bóle podbrzusza na początku. Teraz już mi przeszły. Lekarka powiedziała, że mam się tym nie przejmować. Dopiero jak zaczęły mi się plamienia powiedziała, żebym więcej odpoczywała i przepisała mi Luteinę.

    Też się zastawiam czy to jest normalne, że te bóle podbrzusza przeszły skoro macica powinna się rozciągać. Z drugiej strony mam straszne mdłości więc czuje, że jestem w ciąży pełną parą :) 3 dni temu byłam na USG i serduszko biło. Także z tymi bólami jest chyba tak, że raz są raz ich nie ma i o niczym złym to nie świadczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2018, 08:32

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 marca 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna_blondi wrote:
    Blue Jane ja też miałam takie bóle podbrzusza na początku. Teraz już mi przeszły. Lekarka powiedziała, że mam się tym nie przejmować. Dopiero jak zaczęły mi się plamienia powiedziała, żebym więcej odpoczywała i przepisała mi Luteinę.

    Też się zastawiam czy to jest normalne, że te bóle podbrzusza przeszły skoro macica powinna się rozciągać. Z drugiej strony mam straszne mdłości więc czuje, że jestem w ciąży pełną parą :) 3 dni temu byłam na USG i serduszko biło. Także z tymi bólami jest chyba tak, że raz są raz ich nie ma i o niczym złym to nie świadczy.

    Bóle podbrzusza to raczej nie jest wynik powiększania się macicy tylko etap "uświadamiania" sobie przez organizm, że jest w ciąży ;) Bóle rozrostowe zupełnie nie mają związku z tymi "menstruacyjnymi". Bóle podbrzusza to bóle skurczowe, a bóle rozrostowe to bóle ciągnące. Jak organizm ogarnie, że jest w ciąży to bóle podbrzusza miną ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ