X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Bóle krzyża we wczesnej ciąży
Odpowiedz

Bóle krzyża we wczesnej ciąży

Oceń ten wątek:
  • kasia88 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beattkie wrote:
    Dziewczyny na bole kregoslupa zamowilam poduszke/ kojec z motherhood dzisiaj będzie kurier. Myślałyscie o czym takim? A moze juz stosujecie?
    Wiem ze przy bardziej zaawansowanych brzuszkach dziewczyny uzywaja poduszek w ksztalcie litery C albo weza. Czy Twoja poducha tez tak wyglada?
    Ale Ci fajnie, ze przebrnelas juz przez pierwszy trymestr :)

    paradise lubi tę wiadomość

    3jgxvfxm9ld5b0qy.png
  • paolcia88 Ekspertka
    Postów: 257 53

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem w 5tc. Od tygdodnia mam co jakiś czas kłucie w podbrzuszu jak na okres. Dziś jeszcze zabolały mnie plecy chwilowo (też jak przy okresie). Mam tyłozgięcie macicy, ale jestem straszną panikarą i martwię się czy z dzieckiem jest wszystko ok.. Naczytałam się o poronieniach i teraz co chwilę latam do kibelka sprawdzać czy przypadkiem nie ma plamień... :(

    hchy3e3ky0mvg7aj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia88 wrote:
    Wiem ze przy bardziej zaawansowanych brzuszkach dziewczyny uzywaja poduszek w ksztalcie litery C albo weza. Czy Twoja poducha tez tak wyglada?
    Ale Ci fajnie, ze przebrnelas juz przez pierwszy trymestr :)

    Tak Kasia to w kształcie litery C. Kupiłam mało używaną za połowe ceny z firmy Motherhood;-) na Kiedy Kasia masz termin? Dasz radę! ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paolcia88 wrote:
    Dziewczyny, jestem w 5tc. Od tygdodnia mam co jakiś czas kłucie w podbrzuszu jak na okres. Dziś jeszcze zabolały mnie plecy chwilowo (też jak przy okresie). Mam tyłozgięcie macicy, ale jestem straszną panikarą i martwię się czy z dzieckiem jest wszystko ok.. Naczytałam się o poronieniach i teraz co chwilę latam do kibelka sprawdzać czy przypadkiem nie ma plamień... :(

    Moim zdaniem kłucia są słuszne i własciwe, Twoj organizm sie zmienia. A jak macica uciska kosc ogobowa to plecy moga bolec całą ciazę
    Nie mozesz czytać takich tekstów! Przecież katujesz siebie, a jak siebie to i dziecko. Czytaj cos o pozytywnych ciazach;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dokładnie w 5tc miałam kłócia, byłam wtedy na wycieczce i nie chciałam wejsc do basenu bo myslalam, ze to okres chociaz przeczuwałam ciaze. Pamietam, ze brzuch w dole mnie bardzo bolał i cycki:-P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mnie kręgosłup też pobolewa ale jak albo dłuzej stoję, albo za dużo paznokci zrobię (stylistka paznokci- pozycja ciągle wymuszona) albo jak w kościele jestem i przychodzi czas na klęczenie, czasem jak jestem nachylona to też także głowa do góry objawy wczesnej ciąży to też ból kregosłupa i to nawet nie całego a tylko odcinka lędźwiowego !
    Polecam basen- najlepsze co może być

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie odpukać narazie ciut lepiej, bóle krzyża i brzucha po nospie się trochę uspokajają;) oby dalej do przodu

  • kasia88 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beattkie wrote:
    Tak Kasia to w kształcie litery C. Kupiłam mało używaną za połowe ceny z firmy Motherhood;-) na Kiedy Kasia masz termin? Dasz radę! ;-)
    Fajnie, daj znac jak sie spisuje i czy faktycznie przynosi ulge na bol pleckow ;)
    Termin z belly mam na 3 grudnia. Ide na pierwsza wizyte w najblizszy piatek.

    3jgxvfxm9ld5b0qy.png
  • kasia88 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paolcia88 wrote:
    Dziewczyny, jestem w 5tc. Od tygdodnia mam co jakiś czas kłucie w podbrzuszu jak na okres. Dziś jeszcze zabolały mnie plecy chwilowo (też jak przy okresie). Mam tyłozgięcie macicy, ale jestem straszną panikarą i martwię się czy z dzieckiem jest wszystko ok.. Naczytałam się o poronieniach i teraz co chwilę latam do kibelka sprawdzać czy przypadkiem nie ma plamień... :(
    Nie martw sie na zapas. Trzeba to po prostu przeczekac. Na tym etapie nawet lekarz nie bedzie w stanie Ci wiecej powiedziec. Odpoczywaj, kiedy sie da.
    Moje bole krzyza trawaly non-stop od polowy 5 do polowy 6 tygodnia, plus bole jak na okres, po czym same przeszly.

    3jgxvfxm9ld5b0qy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia88 wrote:
    Fajnie, daj znac jak sie spisuje i czy faktycznie przynosi ulge na bol pleckow ;)
    Termin z belly mam na 3 grudnia. Ide na pierwsza wizyte w najblizszy piatek.

    Poduszka na bole jest fajna. U mnie zadko kiedy wystepuja, a mam duza skolioze wiec od dziecinstwa problemy. Jezeli nie macie kojca to wkladajcie miedzy nogi poduszke, wtedy nie bedzie ucisku na macice i kregooslup w nocy, a w dzien bolow kregoslupa ;-)

    Ale super, prezent pod choinke dla calej rodziny:-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2016, 10:10

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niisiia wrote:
    Hej mnie kręgosłup też pobolewa ale jak albo dłuzej stoję, albo za dużo paznokci zrobię (stylistka paznokci- pozycja ciągle wymuszona) albo jak w kościele jestem i przychodzi czas na klęczenie, czasem jak jestem nachylona to też także głowa do góry objawy wczesnej ciąży to też ból kregosłupa i to nawet nie całego a tylko odcinka lędźwiowego !
    Polecam basen- najlepsze co może być
    U mnie basen odpada, trzeba do konsulowac z lekarzem ze wzgledu na infekcje :-/

  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też pobolewa krzyż już od tygodnia.... chociaż od wczoraj pobolewa z lewej strony przy schylaniu i podnoszeniu lewej nogi. Tak jakby coś mnie strzyknelo :( Brzuch mnie nie boli, nie plamie, wiec pocieszam sie, ze moze to przejściowe....

    Wizyte mam za tydzień, ale zastanawiam sie czy zadzwonić do gina czy jeszcze się wstrzymać.

  • expatka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 1 lutego 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam od dwoch dni to samo. Bol po prawej stronie, z tylu plecow, promieniujacy dookola, mocny, chwilowo przechodzi i nawraca. Zaczelam 9ty tydzien. Taki ze mnie hypochondryk ze umieram ze strachu. Zadnych plamien, bole jajnikow tez byly glownie po prawej stronie ale skonczyly sie w zeszlym tygodniu, teraz pojawiaja sie sporadycznie. Mam nadzieje ze to ucisk na nerwy bo nie mam plamien ani innych objawow. Nadal w roznych godzinach dnia robi mi sie niedobrze (na szczescie nie wymiotuje) jakkolwiek zjedzenie czegos malego zazwyczaj pomaga. Wizyta u ginekolog dopiero za 36 dni ... Mieszkam za granica i opcja isc prywatnie rowna sie czekaniu na termin, jesli nie krwawisz to nie jest potrzeba. Do szpitala narazie nie ide... poczekam z 3-4 dni, mam nadzieje ze przejdzie... stress poziom max...Ktos mial podobnie w tym samym tygodniu? DOdam ze kregoslup mam krzywy od dziecka ale raczej zadnych problemow do tej pory.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny cieszę się, że znalazłam ten wątek, bo szukałam w internecie i bardzo mało jest informacji o tym, że jednym z objawów ciąży mogą być właśnie bóle pleców. Mnie bardzo bolał plecy i pierwsza ciaze poronilam, a teraz jestem w kolejnej ciąży i tez od kilku dni ból pleców, nawet mam takie wrażenie jakby plecy były opatrzone, ale mam wrażenie że to wina hormonów, wczoraj lekarz kazał mi brać nospe i dziś jest o wiele lepiej, mogę jakoś funkcjonować:) może tak po prostu nasz organizm reaguje na te wszystkie zmiany :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zaczęły dziś bardzo bolec plecy w odcinku krzyżowym. Upierałam się,że nie chcę iść na zwolnienie,ale nie wiem czy to nie będzie najlepszym rozwiązaniem

  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 25 listopada 2017, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja jak Twoje bole plecow, przeszły?

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • Karola94c Autorytet
    Postów: 944 578

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, odkopuje wątek. Jestem w 5tyg ciąży (ostatnia @ 02.05.2018) .. Od początku boli mnie brzuch - przyjmuje luteine i nospe ale od wczoraj zaczął mnie boleć krzyż, dlatego się martwię bo poprzednio takie objawy miałam przy ciąży biochemicznej... a do ginekologa ide dopiero 27 czerwca

    14.01.2016r - 3580g, 58cm -g.15.00
    3i498u69dg9tllfw.png
    14.02.2019r - 3970g, 59cm -g.00.45
    iv096iye2fv87y8o.png
    6qw2egz2dy2t6mxw.png
  • olaaaa21 Przyjaciółka
    Postów: 72 21

    Wysłany: 16 października 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola94c i jak u Ciebie? Ja jeszcze nie wiem czy jestem w ciąży ale też odczuwam ból krzyża i podbrzusza.

    199607
  • olaas Debiutantka
    Postów: 12 5

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ból krzyża przed ciążą pomagała mi ciepła kąpiel z dodatkiem soli algowo termalnej. Teraz też mam zamiar stosować, tylko trochę krótsze i w nieco chłodniejszej wodzie :) ta sól którą mam tez super nawilża skóre i podobno działa na rozstępy, będzie okazja się przekonać

    Rozia87 lubi tę wiadomość

    34bwgov3yjk30e8u.png
  • mother_to_be Koleżanka
    Postów: 221 10

    Wysłany: 6 listopada 2018, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc dziewczyny! Ja jestem aktualnie w 14 tygodniu i również bóle pleców mi dokuczają...zginam się, robię skłony i jakoś jadę ale mam w planach zapisać się do fizjoterapeutki żeby jakoś sobie z tym poradzic... Skoro już teraz boli to co będzie potem?

    a co z bólami pachwin? Bolą mnie czasami i na początku myliłam to z bólami podbrzusza ale to jednak pachwina...

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ