X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Bóle krzyża we wczesnej ciąży
Odpowiedz

Bóle krzyża we wczesnej ciąży

Oceń ten wątek:
  • ewezap1 Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 21 lutego 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam też podobny problem, jestem w ciązy 4 tyg i 3 dni i czułam od początku ból kręgosłupa. Byłam u ginekologa we wtorek czyli 16.02 dotychczas odczuwałam można powiedzieć ze słaby ból ale w piątek bolał mnie bardzo kręgosłup jak siedziałam, gdy sie połozyłam to przeszedł natomiast dzis boli mnie cały dzień jeżeli tylko usiądę. boli mnie kręgosłup od pasa w górę nawet do wysokości zapięcia od stanika, nie mam plamien. Podczas wizyty lekarz stwierdził ze mam mięśniaka na tylnej ścianie macicy i tak sie zastanawiam, czy to aby nie on jest przyczyną tych bóli. Jak myślicie?

    Macioszczyczka lubi tę wiadomość

    ewe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2016, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pobolewa mnie w krzyżu, choć obecnie coraz mniej. Najbardziej bolało w 7-8 tygodniu. Obecnie jest 10.

  • Aanka29 Przyjaciółka
    Postów: 93 25

    Wysłany: 22 lutego 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podobnie. Pobolewał mnie od początku ale najbardziej teraz. Akurat byłam u ginekologa i mówił, że nie mam się tym niepokoić choć jest duże prawdopodobieństwo, że bóle krzyżowe będą mi dokuczać przy porodzie. W pierwszej ciąży tak nie miałam więc ten ból to dla mnie nowość...i oczywiście niezbyt przyjemna...

    hchys65g1ies69s4.png[/url]
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 22 lutego 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi bóle krzyżowe ( takie jak przy okresie) skończyły się w ok 11 tygodniu, teraz jestem na przełomie 14/15 i na razie nie boli :)

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie pobolewa co chwilę. Najczęściej jak za długo gniotę się na krześle w pracy albo jak wstaje rano...

  • Goya85 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 marca 2016, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny...jestem tu nowa ,dzisiaj powinnam dostac okres ale od czwartku bardzo zaczely mnie bolec piersi w piatek podbrzusze wiec wczoraj kupilam testy i kazdy z 5 wyszedl pozytywnie ..krecha bardo widoczna ,radosc przeogromna ale brzuch zaczal od wczoraj bolec juz jak ja miesiaczke plus jakies dziwne klucia, ciagniecie w macicy i w jajniku szczegolnie lewym...bardzo sie boje ze zaraz wszystko poplynie z okresem ,do tego bol krzyza...boje sie bardzo to moja druga ciaza....pierwsza przechodzialm rewelacyjnie chociaz tez mialam takie bole i bylo ok wszystko
    .. Strach ogromny czuje :(

    Goya85
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, słyszałam, że ból kręgosłupa może pojawić się w chwili gdy rośnie macica, bo wtedy uciska na kość ogonową,a potem to już cały kręgosłup może boleć. Mnie niestety bóle, tez nie oszczedzają.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goya85 wrote:
    Czesc dziewczyny...jestem tu nowa ,dzisiaj powinnam dostac okres ale od czwartku bardzo zaczely mnie bolec piersi w piatek podbrzusze wiec wczoraj kupilam testy i kazdy z 5 wyszedl pozytywnie ..krecha bardo widoczna ,radosc przeogromna ale brzuch zaczal od wczoraj bolec juz jak ja miesiaczke plus jakies dziwne klucia, ciagniecie w macicy i w jajniku szczegolnie lewym...bardzo sie boje ze zaraz wszystko poplynie z okresem ,do tego bol krzyza...boje sie bardzo to moja druga ciaza....pierwsza przechodzialm rewelacyjnie chociaz tez mialam takie bole i bylo ok wszystko
    .. Strach ogromny czuje :(

    Stres niestety nie pomoże w tym co będzie, a trzeba mieć pozytywne nastawienie. 3 mam kciuki, oby było dobrze i radośnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2016, 18:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też niestety mam okropne bóle krzyża :( bardziej jak siedzę, mniej jak leżę.. ale boli. Podobno nic groźnego, macica się rozciąga i to normalne. ale damy rade dziewczyny :) zniesiemy wszystko dla naszych kochanych groszków/fasolek :)

  • anesska Debiutantka
    Postów: 14 14

    Wysłany: 9 marca 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To też podobno zależy od macicy. Ja mam np. lekkie tyłozgięcie i lekarz powiedział że faktycznie mogą boleć plecy.

    f2w3flw1upie6gtl.png
    Aniołek 13 tc 30.01.2015 r.
    Aniołek 8 tc 07.06.2015 r.
  • kasia88 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 23 marca 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, odkopuje temat. 2 dni temu odkrylam ze jestem w ciazy, aktualnie 4 tc :) Rowniez mam bole w krzyzu praktycznie non stop od 6 dni. Te bole sa dokladnie takie same jak miewalam przez pierwsze 2 dni okresu, tyle ze trwaja znaczniej dluzej.
    Przejrzalam cale mnostwo wypowiedzi na ten temat i podobno nie ma sie czym martwic, ale jednak niepewnosc jest.

    3jgxvfxm9ld5b0qy.png
  • ScarlettKate Autorytet
    Postów: 477 375

    Wysłany: 25 marca 2016, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia88 wrote:
    Hej dziewczyny, odkopuje temat. 2 dni temu odkrylam ze jestem w ciazy, aktualnie 4 tc :) Rowniez mam bole w krzyzu praktycznie non stop od 6 dni. Te bole sa dokladnie takie same jak miewalam przez pierwsze 2 dni okresu, tyle ze trwaja znaczniej dluzej.
    Przejrzalam cale mnostwo wypowiedzi na ten temat i podobno nie ma sie czym martwic, ale jednak niepewnosc jest.
    hej ja sie dowiedziałam dzisiaj :D ale kryże mnie bolą juz pare ładnych dni i to dokuczliwie i podbrzusze pobolewa.

    atdcx1hp55hplvo0.png
    3i49df9hqdu1yhfq.png
    jbt1dcim19fwryq1.png






  • kasia88 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 27 marca 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ScarlettKate wrote:
    hej ja sie dowiedziałam dzisiaj :D ale kryże mnie bolą juz pare ładnych dni i to dokuczliwie i podbrzusze pobolewa.
    Gratuluje :) Mi juz bol krzyza przeszedl, tez mialam bole podbrzusza "typu okresowego", ale rowniez minely

    ScarlettKate lubi tę wiadomość

    3jgxvfxm9ld5b0qy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny! jestem w 5 tygodniu ciązy. Dokładnie 4t4d. Ale niestety od samego początku (od testu ) prblemy. Ból podbrzusza, późnej doszedł ból krzyża. W sobote jednorazowe plamienie, którę narazie się nie powtórzyło, ale bóle są nadal. Gin daje mi 20% szans....Leżę tyle ile mogę, ale 2h dziennie muszę być w pracy, Dlatego z tymi bólami to różnie - mogą być zupełną pierdołą, niegroźną, związaną z początkami ciąży, ale niestety niekiedy mogą skończyć się źle.

  • kasia88 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc chantel! Na jakiej podstawie na tym etapie ciazy Twoj ginekolog stwierdzil ze masz 20% szans? Na podstawie tych objawow co opisujesz czy robilas jakies badania?

    3jgxvfxm9ld5b0qy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    badania bhcg wyszły dobre. ale gin twierdzi że jak boli krzyż plus podbrzusze to nie jest to dobry znak. zwłaszcza że ja mam takie bóle krzyża że z łóżka nie mogę wstać. Jeśli u Ciebie jest to mniej intensywne, to może nic groźnego.

  • kasia88 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chantel wrote:
    badania bhcg wyszły dobre. ale gin twierdzi że jak boli krzyż plus podbrzusze to nie jest to dobry znak. zwłaszcza że ja mam takie bóle krzyża że z łóżka nie mogę wstać. Jeśli u Ciebie jest to mniej intensywne, to może nic groźnego.
    Dziwi mnie ze Twoj ginekolog oszacowal powodzenie Twojej ciazy na 20% i z tego co mowisz jedynie na podstawie Twoich subiektywnych objawow...
    U mnie bole krzyza trwaly ok tydzien, potem przeszly same z siebie. Miejmy nadzieje, ze i u Ciebie tez tak bedzie.
    Poprzednia ciaze poronilam, dzidzius przestal sie rozwijac pod koniec 8 tyg. Wtedy nie mialam zadnych boli w krzyzu ani przez chwile. Takze pocieszam sie, ze jesli w tej ciazy mam inne objawy niz mialam poprzednio, to jest to tylko na plus.
    Daj znac co u Ciebie.


    3jgxvfxm9ld5b0qy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na bole kregoslupa zamowilam poduszke/ kojec z motherhood dzisiaj będzie kurier. Myślałyscie o czym takim? A moze juz stosujecie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 12:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia88 wrote:
    Hej dziewczyny, odkopuje temat. 2 dni temu odkrylam ze jestem w ciazy, aktualnie 4 tc :) Rowniez mam bole w krzyzu praktycznie non stop od 6 dni. Te bole sa dokladnie takie same jak miewalam przez pierwsze 2 dni okresu, tyle ze trwaja znaczniej dluzej.
    Przejrzalam cale mnostwo wypowiedzi na ten temat i podobno nie ma sie czym martwic, ale jednak niepewnosc jest.

    Martwić raczej nie, moim zdaniem zaciskać zęby, nie obciążac plecow zakupami bo wiadomo siła z rąk siła z pleców, chodzic prosto i spać wygodnie ;-) i tyle co mozna zrobic.

    kasia88 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chantel wrote:
    Witajcie dziewczyny! jestem w 5 tygodniu ciązy. Dokładnie 4t4d. Ale niestety od samego początku (od testu ) prblemy. Ból podbrzusza, późnej doszedł ból krzyża. W sobote jednorazowe plamienie, którę narazie się nie powtórzyło, ale bóle są nadal. Gin daje mi 20% szans....Leżę tyle ile mogę, ale 2h dziennie muszę być w pracy, Dlatego z tymi bólami to różnie - mogą być zupełną pierdołą, niegroźną, związaną z początkami ciąży, ale niestety niekiedy mogą skończyć się źle.

    Właśnie jakie 20% co to za opinia:-( ? miałam od początku bole brzucha, czasami juz płakałam z bezsilnosci, 6 nosp dziennie. Nawet na IP jechałam, ale słyszałam, ze to normalne i mam czekać, bo tak moj organizm reaguje i tyle uffff. Od jakis 2 tygodni nie biore nospy i wraz z 2gim trymestrem brzuch nie boli tylko kregosłup od miesiaca, ale czuje, ze zyje;-)

    Doczytałam Twoją odpowiedz. No nie jest to zdrowe, ale ja przez to przeszłam i jakbym usłyszała, ze mam 20% to bym zagryzła. Naszczescie cały czas słyszałam, ze tak ma być. Ja w 4 tygodniu ciazy byłam na wycieczce i caly czas mialam bole, a non stop chodziłam. Lekarz powiedział mi, że na tym etapie ciazy sie nie uznaje! Mysle, chyba debil. Mam nadzieje, ze przetrwasz te objawy tak jak ja i dzisus będzie zdrowy. Daj znac co u Ciebie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 12:56

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ