X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Biała herbata w ciąży
Odpowiedz

Biała herbata w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • patrycjaaa Koleżanka
    Postów: 36 14

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć przyszłe Mamuśki! Zestresowałam się trochę i chyba potrzebuję pocieszenia :( Jestem w 9tc i do tej pory codziennie miałam swoje małe napojowe rytuały, mianowicie codziennie piłam sobie jedną kawkę (lekarz pozwolił na max 2) oraz kubek białej herbaty - tego nie konsultowałam z lekarzem, dostałam tylko zalecenia PTG gdzie było napisane, że jest kategoryczny zakaz picia zielonej herbaty ze względu na negatywny wpływ na serduszko dziecka. Natomiast kilka dni temu przeszperałam internet i w kilku miejscach wyczytałam, że biała herbata również jest zabroniona w ciąży, bo ma najwyższą zawartość kofeiny ze wszystkich herbat oraz zawiera jakąś substancję, która utrudnia wchłanianie kwasu foliowego. Z kolei w innym miejscu napisane było, że z umiarem biała herbata w ciązy jest ok. Czy macie jakieś doświadczenie z białą herbatą? Może jakąś opinię lekarza? Strasznie się boję, że mogłam zaszkodzić dziecku a wizyta u lekarza dopiero za 1,5 tygodnia :(

  • Dywan1 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 11 sierpnia 2023, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama jestem wielbicielką kaw 3-4 dziennie i z tego co przeczytalam jedyna bezpieczna herbata w ciąży to rooibos . Nawet dobra w smaku . Kawę pije jedna normalna z ekspresu druga typu latte a jak mam ochotę na więcej to pije rooibos

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 13 sierpnia 2023, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycjaaa to mnie teraz zasmuciłaś, bo ja teraz piję tylko białą herbatę. Jestem uzależniona od herbaty, więc przerzuciłam się na białą (na zmianę z melisą), bo wg internetu ma właśnie najmniej kofeiny. Myślę że nie ma co panikować, to tylko herbata, pita z umiarem na pewno nie zaszkodziła. Pomyśl sobie że niektóre kobiety najedzą się np. tabletek na gardło nieświadome że też są szkodliwe a nic się nie dzieje. Po prostu od tej pory nie pijemy już ani białej ani zielonej 😅

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Dywan1 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 14 sierpnia 2023, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie herbata biała jest herbatą delikatną. Jednakże ze względu na niski stopień przetworzenia zawiera dużą ilość kofeiny, która powinna być spożywana w jak najmniejszych ilościach w okresie ciąży.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ