X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr betaHCG czy HCG ilościowo: co oznaczyć?
Odpowiedz

betaHCG czy HCG ilościowo: co oznaczyć?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 4 listopada 2013, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałabym zrobić badania na przyrost hormonu ciążowego ale wyczytałam, że beta HCG a HCG ilościowo to jakby inne oznaczenia.

    Poradźcie, o które badanie poprosić w laboratorium, aby sprawdzić dwa razy przyrost, ten drugi po 48 godzinach.

    Czy dobrze mi się wydaje, że betaHCG dotyczy potwierdzenia danego tygodnia ciąży, a HCG ilościowo wskazuje na rozwój ciąży?

    ejsza
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 4 listopada 2013, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem, że przy beta HCG na początku ciąży przyrost powinien wynosić ok. 66%. Nie wiem, czy w przypadku HCG wytyczne są takie same, beta jest chyba popularniejsza.

    I lekarze raczej zlecają głównie betę, ja tak zawsze miałam i większość użytkowniczek, których posty na temat badań tutaj czytałam.

    A coś takiego znalazłam na innym forum:

    Oznaczenie HCG jest oznaczeniem całościowym, co oznacza, że otrzymany wynik jest składową poziomu dwóch podjednostek tego hormonu (alfa i beta). Oznaczenie poziomu βHCG jest badaniem czulszym – dotyczy tylko jednej podjednostki hormonu. Dla stwierdzenia ciąży nie ma znaczenia czy robi się badanie HCG czy βHCG , ale żeby wyniki były porównywalne należy konsekwentnie robić to samo oznaczenie, zatem skoro oznaczyła Pani βHCG, przy okazji kolejnego pobrania krwi proszę oznaczyć także tylko tę podjednostkę hormonu, lekarzowi będzie łatwiej zinterpretować wyniki i prognozować rozwój ciąży.

    ejsza lubi tę wiadomość

  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 4 listopada 2013, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jak fajnie mi to wyjaśniłaś:) Dzięki bardzo Martynika:)

    ejsza
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 5 listopada 2013, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No problemos :).Powodzenia!

  • Jolly Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 listopada 2013, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam wszystkich,moje pytanko...czy moglabym juz isc na beta hcg? jestem 6dpo a w poprzednim miesiacu mialam samoistne poronienie. staramy sie z mezem od 5 miesiecy i chcialabym w koncu zafasolkowac:) owulacje wykrylo mi w 19dc a dzis mam25dc.keidy wyjdzie u mnie beta?

    :)
  • eta Autorytet
    Postów: 1075 1695

    Wysłany: 21 listopada 2013, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolly HCG uwalnia się do krwi około 48 godzin po implantacji, a implantacja ma miejsce 6-8 dni po zapłodnieniu. więc najwcześniej możesz zrobić 8 dni po owulacji.

    druga kwestia czy program owu prawidłowo wyznaczył owulacje, zawsze trzeba się liczyć z pewnym błędem, ja bym zrobiła na Twoim miejscu z pewnym marginesem bezpieczeństwa tj. 10 dpo.

    powodzenia!:)

    4y2jjaw.png
    8h6qm5d.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ