X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta - jak interpretować?
Odpowiedz

beta - jak interpretować?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • topgear Znajoma
    Postów: 25 17

    Wysłany: 5 marca 2015, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Niedawno dowiedziałam się z testów, że jestem w ciąży. Wczoraj zrobiłam badanie krwi i beta wyszła 58. Pani z laboratorium powiedziała, że taki poziom bety wskazuje na 3-4 tydzień. Niestety nie dopytałam co dokładnie ma na myśli, jak liczy te tygodnie. A ja wiem, że to 4tc i 2 dni licząc od dnia ostatniej miesiączki. Czy ten wynik bety jest prawidłowy? I jak to w końcu jest z tymi normami? Czytałam na różnych forach, ale nic z tego nie rozumiem szczerze mówiąc, jakoś dziwnie są podane te normy.... Np dla 3 tygodnia ciąży (licząc od ostatniej miesiączki) norma to: 5 – 50 mIU/ml. Natomiast dla 4 tygodnia ciąży norma to: 5 – 426 mIU/ml. Czyli dla 3 i 4 tygodnia ciąży przedział zaczyna się od tej samej liczby? Nie czaje... A w 5 tygodniu norma zaczyna się od 18, chociaz 4 tydzien kończył się na 426?
    Proszę o pomoc w tym temacie, bo ześwirowałam kompletnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2015, 07:38

  • Femme Przyjaciółka
    Postów: 97 24

    Wysłany: 5 marca 2015, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha witaj w klubie koleżanko :) ja byłam na badaniu krwi we wtorek i wyszła 61,1 i mam ten sam problem co Ty. Najlepiej powtórzyć badanie po dokładnie 48h aby zobaczyć czy prawidłowo wzrasta. Powinna w tym czasie dwukrotnie. Ja powinnam iść dzisiaj, ale jestem chora więc wybiorę się jutro. Jak długie masz cykle? Masz jakieś objawy ciążowe?

    A jak Twoje testy wychodziły? Druga kreska raczej jasna jeszcze czy już tak samo mocna jak pierwsza?

    rfxg3e3kzk2qvjex.png
  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 5 marca 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wartości ważniejszy jest przyrost. Dlatego betę trzeba robić minimum dwa razy. Jedna będzie miała 40 a inna już 200 wszystko zależy od organizmu u tego kiedy było zagnieżdżanie.
    Powodzenia. :)

    polkosia, gosiunia lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ