BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > I trymestr > Beta hcg w 3-4 tyg
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

19ewelaaa89
Autorytet
1271

Wysłany: 13 października 2018, 20:03
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny ile wynosiła wasza beta między 3-4 tyg ciąży? Moja wyszła 89,4 i moja gin mówiła że to jeszcze malutko i mam w pon powtórzyć.. Nie ukrywam że troche zbiło mnie to z tropu. Kurcze mam nadzieję że wszystko będzie ok i ładnie przyrosnie. Tak sie zastanawiam ile powinna wzrosnąć tydzień po tym jak ją zrobiłam?...

xnw43e3ksrhr28ji.png
74di3e5eyeeino0z.png

[konto usunięte]

Wysłany: 13 października 2018, 20:23
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja dzień po terminie miesiączki miałam 13,54. Zrób za kilka dni i wrzuć w kalkulatory w necie czy dobrze przerasta. Ale przecież kiedyś beta jest niska. To normalne.

19ewelaaa89 lubi tę wiadomość

[konto usunięte]

Wysłany: 13 października 2018, 20:26
Cytuj | (1) | Zgłoś
Moja beta pierwsza 7dpt 62 9dpt 201 11dpt 430

Ania0306
Autorytet
287

Wysłany: 13 października 2018, 20:27
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja robiłam pierwszą betę dokładnie w 4 tygodniu i 3 dniu, wynosiła 1118. Jeśli robiłaś tydzień temu to myślę, że jutro powinna być dobra. Mnie się wydaje, że tą betę co robiłaś tydzień temu czyli w 3 tygodniu to nie była taka niska. Zobaczyłam na swoje wyniki i normy na 3 tydzień mam 5,8 - 71,2. Ale w Twoim laboratorium może są inne normy :)

08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm

iv09jw4z17b5r627.png

19ewelaaa89
Autorytet
1271

Wysłany: 13 października 2018, 20:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja robiłam bete we wtorek, byly to dwa dni przed spodziewana @. Wyszło 90 prawie, myślałam że to już sporo, a jednak kazała powtórzyć. Spokojnie nie panikuję póki co.,chce tylko zobaczyć i porównać jak to było u was :)

xnw43e3ksrhr28ji.png
74di3e5eyeeino0z.png

[konto usunięte]

Wysłany: 13 października 2018, 20:33
Cytuj | (0) | Zgłoś
Spokojnie. Przecież jazda z nas ma inaczej jajeczkowanie. Poza tym zygota zanim się zagniezdzi to pływa i myśli gdzie by tu się przyczepić, i to też trwa różnie.

[konto usunięte]

Wysłany: 13 października 2018, 20:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny a jak przyrastala wam beta? Bo mi między pierwszym a drugim pomiarem o 300% a między 2 a 3 już o 100% i boję się że zwolnila:(

[konto usunięte]

Wysłany: 13 października 2018, 20:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mnie 150% co 24 h

[konto usunięte]

Wysłany: 13 października 2018, 20:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Co 24h??

Leira
Autorytet
1177

Wysłany: 14 października 2018, 01:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
amelinka13 wrote:
Dziewczyny a jak przyrastala wam beta? Bo mi między pierwszym a drugim pomiarem o 300% a między 2 a 3 już o 100% i boję się że zwolnila:(

Dopóki przyrasta to jest OK! :)

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

[konto usunięte]

Wysłany: 14 października 2018, 07:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
amelinka13 wrote:
Co 24h??
Sprawdziłam jeszcze raz. Średni dwudniowy przyrost to 284 %

Meluśka
Autorytet
300

Wysłany: 17 października 2018, 07:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
U mnie obecnie 3t5d wczoraj robiłam i było 29,27 myślicie, żeby jutro powtórzyć?

23.07.2017 - Sandra <3
Ginekolog: 07.01 na 15:10
4c3tskjoo3ra5ade.png

Leira
Autorytet
1177

Wysłany: 17 października 2018, 21:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Meluśka wrote:
U mnie obecnie 3t5d wczoraj robiłam i było 29,27 myślicie, żeby jutro powtórzyć?

Możesz powtórzyć, tylko po co?
Poczekaj spokojnie do USG przynajmniej te 2 tygodnie :)

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

KaśkaKwa
Autorytet
884

Wysłany: 19 października 2018, 17:49
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nie można porównywać swojej bety do bety innej kobiety i już stresować się tym wynikiem.
Każdy organizm jest inny i w innych dniach mogło dojść do zagnieżdżenia.

Bardzo ważne jest, w którym dniu po owulacji jesteście, przy podawaniu pierwszej bety należy zawsze podać dpo i mierzyć kolejne przyrosty co drugi dzień. Wtedy to ma sens.

Inaczej jest w przypadku transferu - podaje się dpt oraz ile dniowy był zarodek, bo to bardzo kluczowe w porównywaniu bety ;-)

cd7c541a76.png
35 lat / 9 lat starań / 3xIUI /
3xICSI/1x(*)6tc
ET-09.10 / 9dpt-II 10dpt-198,99 13dpt-1046,69 15dpt-3295,10 22 dpt - 2xz 2,4mm 35dpt-<3 <3 - PARKA !

BeataW.
Ekspertka
53

Wysłany: 20 października 2018, 10:16
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny jestem tu nowa,jestem prawdopodobnie w 5 tygodniu ciąży i trochę się niepokoję,ponieważ mój progesteron wynosi 84ng/ml przy becie 96.83...betę będę powtarzała w poniedziałek czy jest przyrost...bralam bromergon i lekarz kazal mi odstawić i jeszcze dodatkowo zalecil mi duphaston 3x1...martwię się że tak wysoki progesteron może świadczyć o czymś złym...czy wiecie coś może na ten temat?

BeataW.
Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...

Leira
Autorytet
1177

Wysłany: 20 października 2018, 16:49
Cytuj | (0) | Zgłoś
BeataW. wrote:
Dziewczyny jestem tu nowa,jestem prawdopodobnie w 5 tygodniu ciąży i trochę się niepokoję,ponieważ mój progesteron wynosi 84ng/ml przy becie 96.83...betę będę powtarzała w poniedziałek czy jest przyrost...bralam bromergon i lekarz kazal mi odstawić i jeszcze dodatkowo zalecil mi duphaston 3x1...martwię się że tak wysoki progesteron może świadczyć o czymś złym...czy wiecie coś może na ten temat?

Kazał Ci brać duphaston przy wysokim progesteronie? Przecież to się bierze przy niskim progesteronie? Nic nie rozumiem.

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

BeataW.
Ekspertka
53

Wysłany: 20 października 2018, 17:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
Leira wrote:
Kazał Ci brać duphaston przy wysokim progesteronie? Przecież to się bierze przy niskim progesteronie? Nic nie rozumiem.
Tak kazał brać,bo zaczęłam odstawić bromergon i może dlatego-może to ma jakiś związek...jestem po ciąży biochemicznej w czerwcu:/ teraz pod koniec września zaczynałam drugą stymulacje...

BeataW.
Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...

Leira
Autorytet
1177

Wysłany: 20 października 2018, 18:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
BeataW. wrote:
Tak kazał brać,bo zaczęłam odstawić bromergon i może dlatego-może to ma jakiś związek...jestem po ciąży biochemicznej w czerwcu:/ teraz pod koniec września zaczynałam drugą stymulacje...

Zawsze możesz z skonsultować wątpliwości jeszcze z innym lekarzem, ja nie spotkałam się jeszcze z taką sytuacją i też mnie zaskakuje to zalecenie. Podrążę wiedzę w tym temacie, jak coś znajdę to napiszę.

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

BeataW.
Ekspertka
53

Wysłany: 21 października 2018, 07:06
Cytuj | (1) | Zgłoś
Leira wrote:
Zawsze możesz z skonsultować wątpliwości jeszcze z innym lekarzem, ja nie spotkałam się jeszcze z taką sytuacją i też mnie zaskakuje to zalecenie. Podrążę wiedzę w tym temacie, jak coś znajdę to napiszę.
Znalazłam na stronie kliniki Novum:) profesor wypowiadał się dlaczego jest tak wysokie stężenie progesteronu i napisał,żeby się tym w ogole nie martwić ponieważ jest to wynikiem stymulacji i kilku ciałek żółtych-u mnie były dwa pęcherzyki i prawdopodobnie pękły dwa od razu więc również dwa ciałka żółte:) I pisał,że po podaniu np. Pregnylu tak właśnie się dzieję,że w niektórych przypadkach progesteron wzrasta...także uspokoił mnie :) pewnie dlatego też lekarz zapisał mi Duphaston w razie czego,gdyby ten poziom progesteronu spadał...i,że tych wyników nie ma co porównywać z naturalnymi ciążami:)

Wiadomość wyedytowana przez autora 21 października 2018, 07:08

Leira lubi tę wiadomość

BeataW.

Leira
Autorytet
1177

Wysłany: 21 października 2018, 09:41
Cytuj | (1) | Zgłoś
BeataW. wrote:
Znalazłam na stronie kliniki Novum:) profesor wypowiadał się dlaczego jest tak wysokie stężenie progesteronu i napisał,żeby się tym w ogole nie martwić ponieważ jest to wynikiem stymulacji i kilku ciałek żółtych-u mnie były dwa pęcherzyki i prawdopodobnie pękły dwa od razu więc również dwa ciałka żółte:) I pisał,że po podaniu np. Pregnylu tak właśnie się dzieję,że w niektórych przypadkach progesteron wzrasta...także uspokoił mnie :) pewnie dlatego też lekarz zapisał mi Duphaston w razie czego,gdyby ten poziom progesteronu spadał...i,że tych wyników nie ma co porównywać z naturalnymi ciążami:)

SUPER!
I już się wiedza poszerzyła :)

Szkoda tylko, że Twój lekarz prowadzący Ci tego nie wytłumaczył. Strasznie mnie to wkurza, że lekarze nic nie tłumaczą, wypisują receptę i po sprawie. Nie wiem czy oni mają nas za idiotów, że szkoda im gadać z nami bo i tak "nic nie zrozumiemy"? :/ A wystarczy normalnie powiedzieć, wytłumaczyć i kobieta jest spokojna.

BeataW. lubi tę wiadomość

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)