X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Beta hcg w 3-4 tyg
Odpowiedz

Beta hcg w 3-4 tyg

Oceń ten wątek:
  • Ewela1234 Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 21 października 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jak wyglądało wasze Hcg na poczatku ciazy ?u mnie
    8.10-25 hcg
    13.10-240 hcg
    18.10-611 hcg
    Czy nie za maly przrost?

  • miazmija Ekspertka
    Postów: 123 99

    Wysłany: 21 października 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela1234 wrote:
    Witam jak wyglądało wasze Hcg na poczatku ciazy ?u mnie
    8.10-25 hcg
    13.10-240 hcg
    18.10-611 hcg
    Czy nie za maly przrost?

    Między pierwszym a drugim jest ok, ale moim zdaniem przyrost jest za niski między drugim A trzecim badaniem.
    U mnie takie wyniki skonczyly się ciaza pozamaciczna, czego Ci z całego serca nie życzę i nie chce Cie straszyc, ale koniecznie zrob jutro bete. Jeżeli znowu będzie kiepski przyrost to skonsultuj to z ginekologiem żeby zlokalizowal ciążę. Trzymam za Ciebie kciuki ❤

    03.2018 - cp, laparoskopia - usunięty jajowód
    07.2018 - cb
    0d1yqqmzkwp2eupd.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 października 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela1234 wrote:
    Witam jak wyglądało wasze Hcg na poczatku ciazy ?u mnie
    8.10-25 hcg
    13.10-240 hcg
    18.10-611 hcg
    Czy nie za maly przrost?

    Przyrost super! Czekaj teraz na USG :)
    Pęcherzyk ciążowy powinien pojawić się w macicy do bety 5000, więc jak chcesz mieć pewność, że coś będzie widać to poszłabym na USG najwcześniej 25.10.

    Ewela1234 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 października 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miazmija wrote:
    Między pierwszym a drugim jest ok, ale moim zdaniem przyrost jest za niski między drugim A trzecim badaniem.
    U mnie takie wyniki skonczyly się ciaza pozamaciczna, czego Ci z całego serca nie życzę i nie chce Cie straszyc, ale koniecznie zrob jutro bete. Jeżeli znowu będzie kiepski przyrost to skonsultuj to z ginekologiem żeby zlokalizowal ciążę. Trzymam za Ciebie kciuki ❤

    BZDURA !!! - autorko nie sugeruj się tym.

    Przyrosty są bardzo dobre, pierwsze powyżej 100%, a kolejne ok. 66% czyli wciąż w normie, choć czasem są nawet niższe przyrosty, a ciąża jest zdrowa.

    Ciąży pozamacicznej nie da się zdiagnozować na podstawie samej bety. Tylko i wyłącznie lokalizacja ciąży na USG daje pewność. To co napisała miazmija to bzdura. Twoja beta o niczym nie świadczy. Są ciąże pozamaciczne przy prawidłowym przyroście bety jak i przy nieprawidłowym. Zdarzają się raz na 100 ciąż, więc naprawdę rzadko.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2018, 19:56

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Ewela1234 Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 21 października 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BZDURA !!! - autorko nie sugeruj się tym.

    Przyrosty są bardzo dobre, pierwsze powyżej 100%, a kolejne ok. 66% czyli wciąż w normie, choć czasem są nawet niższe przyrosty, a ciąża jest zdrowa.

    Ciąży pozamacicznej nie da się zdiagnozować na podstawie samej bety. Tylko i wyłącznie lokalizacja ciąży na USG daje pewność. To co napisała miazmija to bzdura. Twoja beta o niczym nie świadczy. Są ciąże pozamaciczne przy prawidłowym przyroście bety jak i przy nieprawidłowym. Zdarzają się raz na 100 ciąż, więc naprawdę rzadko.



    DZiękuje Ci kochana poprawiłaś mi humor

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 października 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela1234 wrote:
    Dziękuje Ci kochana poprawiłaś mi humor

    Wiem co mówię, bo mi też "wywróżyli" ciążę pozamaciczną na podstawie bety. Szkoda gadać. Wiem ile stresu mnie to kosztowało i wkurza mnie jak czytam coś takiego. Nie wiem co ludźmi kieruje, że piszą takie rzeczy.

    Każda ciąża jest inna i nie każda jest książkowa, pomimo że jest zdrowa.

    Przy tak niskiej becie, jak 611 nic nie będzie widać - ani w macicy, ani poza nią, bo ciąża jest zwyczajnie za młoda. Poczekaj spokojnie chociaż do tego 25.10, albo i nawet odczekaj tydzień, żeby zrobić USG. Jeśli nic nie będzie widać to trzeba poczekać dłużej.

    To co ewentualnie powinno Cię zaniepokoić to krwawienia z dróg rodnych i ostre bóle podbrzusza. W młodej ciąży pojawiają się bóle podobne do tych menstruacyjnych, ale to norma. Jeśli więc pojawiłby się jakiś ból, nietypowy w odniesieniu do standardowych bóli podczas Twojej menstruacji to udaj się od razu na IP, w celu kontroli. Jeśli nic takiego się nie będzie działo to poczekaj spokojnie na USG i w zależności od tego co wyjdzie z USG to będzie wiadomo co dalej :)

    Trzymam kciuki, daj znać po USG :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 30 października 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ostatnia miesiączkę miałam 25 września. Cykle mam zwykle 28/29 dniowe, ale zdazaja się od czasu do czasu i takie 31/32 dniowe. W piątek miałam betę 140,7. W poniedziałek poszłam do ginekologa, powiedziała sceptycznie, ze beta bardzo niska jak na ten czas i mam powtórzyć. Wynik z poniedziałku to 530. Czyli wg. kalkulatora HCG podwaja się co 1 dni 14 godzin (38 godzin, a średni dwudniowy przyrost to 140%.
    W sierpniu miałam ciązę biochemiczna. Bardzo się boje ze to się znowu powtórzy. Lekarka nie zbadała mnie, nie zleciła żadnych badań (oprócz powtórzenia bety) i odmówiła przepisania mi luteiny, żebym miała na wypadek gdybym zaczęła krwawić. Powiedziała, ze to może być ciąża pozamaciczna i na ślepo nic nie będzie przepisywać. Skąd w ogóle takie podejrzenie? Nawet mnie nie zbadała. Mam się martwic? Co myślicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 12:33

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 31 października 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia wrote:
    Dziewczyny ostatnia miesiączkę miałam 25 września. Cykle mam zwykle 28/29 dniowe, ale zdazaja się od czasu do czasu i takie 31/32 dniowe. W piątek miałam betę 140,7. W poniedziałek poszłam do ginekologa, powiedziała sceptycznie, ze beta bardzo niska jak na ten czas i mam powtórzyć. Wynik z poniedziałku to 530. Czyli wg. kalkulatora HCG podwaja się co 1 dni 14 godzin (38 godzin, a średni dwudniowy przyrost to 140%.
    W sierpniu miałam ciązę biochemiczna. Bardzo się boje ze to się znowu powtórzy. Lekarka nie zbadała mnie, nie zleciła żadnych badań (oprócz powtórzenia bety) i odmówiła przepisania mi luteiny, żebym miała na wypadek gdybym zaczęła krwawić. Powiedziała, ze to może być ciąża pozamaciczna i na ślepo nic nie będzie przepisywać. Skąd w ogóle takie podejrzenie? Nawet mnie nie zbadała. Mam się martwic? Co myślicie?


    mnie się wydaje, że przyrost ok, w sumie nie badała bo pewnie na usg jeszcze niewiele widać. sprawdzałaś jeszcze betę?

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 31 października 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Czy któraś z Was miala podobna historie ?
    Cykl rozpoczety 2. 10
    Pozytywne testy owu 15 i 16. 10
    Cykle trwaja ok 32 dni.
    Dzis 30 dc i beta 4.20
    Boli mnie od 2 dni podbrzusze i piersi. Czuje ze cos sie dzieje. Testy 2 rozne ciazowe czulosci 10 wyszly z mega bladym cieniem ale widac ze cos tam jest. W pt powtórzę bete.. Czy ktoras tak miala i jednak zakonczylo sie dobrze ?

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 listopada 2018, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XxMoniaXx wrote:
    Hej.
    Czy któraś z Was miala podobna historie ?
    Cykl rozpoczety 2. 10
    Pozytywne testy owu 15 i 16. 10
    Cykle trwaja ok 32 dni.
    Dzis 30 dc i beta 4.20
    Boli mnie od 2 dni podbrzusze i piersi. Czuje ze cos sie dzieje. Testy 2 rozne ciazowe czulosci 10 wyszly z mega bladym cieniem ale widac ze cos tam jest. W pt powtórzę bete.. Czy ktoras tak miala i jednak zakonczylo sie dobrze ?

    GRATULACJE!
    Pewnie większość z nas tak miała - to co opisujesz to normalne objawy wczesnej ciąży (trochę przypominają te menstruacyjne, ale blada kreska potwierdza ciążę :) )

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 listopada 2018, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia wrote:
    Dziewczyny ostatnia miesiączkę miałam 25 września. Cykle mam zwykle 28/29 dniowe, ale zdazaja się od czasu do czasu i takie 31/32 dniowe. W piątek miałam betę 140,7. W poniedziałek poszłam do ginekologa, powiedziała sceptycznie, ze beta bardzo niska jak na ten czas i mam powtórzyć. Wynik z poniedziałku to 530. Czyli wg. kalkulatora HCG podwaja się co 1 dni 14 godzin (38 godzin, a średni dwudniowy przyrost to 140%.
    W sierpniu miałam ciązę biochemiczna. Bardzo się boje ze to się znowu powtórzy. Lekarka nie zbadała mnie, nie zleciła żadnych badań (oprócz powtórzenia bety) i odmówiła przepisania mi luteiny, żebym miała na wypadek gdybym zaczęła krwawić. Powiedziała, ze to może być ciąża pozamaciczna i na ślepo nic nie będzie przepisywać. Skąd w ogóle takie podejrzenie? Nawet mnie nie zbadała. Mam się martwic? Co myślicie?

    Masz się nie martwić - co to za głupota odnośnie "beta niska jak na ten czas"? Naprawdę nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam o "mądrości" lekarzy, czyli ludzi, którzy powinni być profesjonalistami, a zachowują się jakby dopiero zaczynali zapoznawać się z tematem. Żal.

    Beta bywa różna, u różnych kobiet, w różnych ciążach, na różnym etapie. Nie wiem na jakiej podstawie Twoja lekarka stwierdza, że beta jest niska jak na wiek ciąży, skoro normy laboratoryjne beta HCG, dla danego tygodnia ciąży są mega szerokie (np. 100-8000, 4000-20000, etc). Ważny jest przyrost bety, a nie sama wartość. U Ciebie jest super, więc nie masz się czym martwić :)

    Lekarkę bym zmieniła bo fachowiec z niej mierny, a do tego tekst z dvpy, odnoścnie ciązy pozamacicznej to w ogóle przegięcie. Niby po kiego grzyba Ci to powiedziała? Żeby Cię zestresować bezpodstawnie? Z taką lekarką nie będziesz mieć spokojnej ciąży.

    Zrób sobie jeszcze raz betę, a jak wartość będzie w granicach 2000+ to zapisz się na USG. Jakby na USG nic nie było widać to poczekaj aż beta wzrośnie do 5000 i powtórz USG (przy wartości 5000 już musi być coś widać). A do tego czasu luzik - będzie dobrze, zobaczysz :)

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 2 listopada 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, Ines, bardzo Wam dziękuję. Zaraz popiszę po lekarzach w Medicover (mam tam pakiet z pracy) i spróbuje wysępić skierowanie na kolejną betę. Do tamtej lekarki już wiecej nie pójdę. W środę zapisałam się do "normalnej" poradni przyszpitalnej przy Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka. Jakos bardziej im ufam. Dziekuję Wam za pocieszenie. Nie mam żadnych plamień, krwawień, nic się nie dzieje i wierzę z całych sił, że wszystko bedzie dobrze tym razem. Odezwę się jak dowiem się czegoś nowego.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia wrote:
    Leira, Ines, bardzo Wam dziękuję. Zaraz popiszę po lekarzach w Medicover (mam tam pakiet z pracy) i spróbuje wysępić skierowanie na kolejną betę. Do tamtej lekarki już wiecej nie pójdę. W środę zapisałam się do "normalnej" poradni przyszpitalnej przy Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka. Jakos bardziej im ufam. Dziekuję Wam za pocieszenie. Nie mam żadnych plamień, krwawień, nic się nie dzieje i wierzę z całych sił, że wszystko bedzie dobrze tym razem. Odezwę się jak dowiem się czegoś nowego.

    Na betę możesz iść nawet do zwykłej przychodni i zrobić prywatne badanie (za pieniądze) to są naprawdę groszowe sprawy.

    Nigdy nie wierz na słowo lekarzowi. Jeśli cokolwiek diagnozuje to proś o podstawę diagnozy, np zdjęcie USG lokalizujące ciążę pozamaciczną, czy inne, ale niech to będzie czarno na białym potwierdzone badaniami. Jak dostaniesz złą diagnozę to zawsze iść skonsultować z innym lekarzem. Lekarze tak samo jak cała reszta specjalistów dzielą się na tych co się znają i na tych co udają, że się znają - zawsze weryfikować. Mi np. w pierwszej ciąży na pierwszej wizycie kilka dni po miesiączce, która nie przyszła, lekarka "zdiagnozowała" ciążę pozamaciczną, mimo że na USG nie było widać ciąży ani w macicy, ani poza nią. Wtedy byłam jeszcze głupia i nie miałam wiedzy, więc srałam po gaciach. Ile nerwów mnie to kosztowało to tylko ja wiem, a ciąża pozamaciczna nie była. Okazało się to po dwóch tygodniach, ale dla mnie ciągnęły się one niczym wieczność i stresu ile przeżyłam nikt mi nie odda, tak więc uczulam.

    U Ciebie wszystko póki co wygląda w porządku, nie masz powodów do stresu, więc uszy do góry i ciesz się stanem błogosławionym :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia wrote:
    Leira, Ines, bardzo Wam dziękuję. Zaraz popiszę po lekarzach w Medicover (mam tam pakiet z pracy) i spróbuje wysępić skierowanie na kolejną betę. Do tamtej lekarki już wiecej nie pójdę. W środę zapisałam się do "normalnej" poradni przyszpitalnej przy Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka. Jakos bardziej im ufam. Dziekuję Wam za pocieszenie. Nie mam żadnych plamień, krwawień, nic się nie dzieje i wierzę z całych sił, że wszystko bedzie dobrze tym razem. Odezwę się jak dowiem się czegoś nowego.


    Żeby zrobić bete nie potrzebujesz skierowania :) idziesz do labo i robisz betę ;) u mnie 18 zł kosztuje :))

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam betę, wynik z dziś to 4189. Z kalkulatora na ovufriend wynika ze w normie, ze podwaja się co dwa dni, 8 godzin. Nie jest to jakiś spektakularny wynik, jak czytam na forum to dziewczyny mają większe przyrosty. Ale nie jest tez poniżej normy, wiec postaram się nie zamartwiać na zapas. W sobotę mam umowiony termin na USG, zobaczymy czego się wtedy dowiem.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • Cloudy Debiutantka
    Postów: 15 14

    Wysłany: 10 listopada 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam betę w czwartek (27dc) i wyszła 252.66 mIU/ml. Cykle mam 29-30 dniowe. Powtórzę dopiero we wtorek, jak otworzą laboratoria. Testy ciążowe wychodzą pozytywne, ale druga kreska blada. To mnie martwi...

  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 10 listopada 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cloudy nie martw się. Ja robiłam betę w 32dc i wyszła tylko 140. Lekarka straszyła mnie ze za niska, ze mam się nie cieszyć, bo pewnie pozamaciczna. A dzisiaj byłam na pierwszym USG, ciąża jest prawidłowa i bije już serduszko :) Sprawdź czy dobrze przyrasta i wszystko będzie ok.

    PS. Dziewczyny dziękuję Wam bardzo za wsparcie. Jesteście cudowne.

    Cloudy, Leira lubią tę wiadomość

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • Ela14 Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 11 listopada 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Wczoraj 27dc robiłam hcg wynik to 11,8. Normy dla tego laboratorium to powyżej 5 ciąża.
    W 25dc zrobiłam po południu test ciążowy i od razu pojawiła się druga kreska, ale blada. Następnego dnia zrobiłam dwa testy z rana i tez były dwie kreski blade, chociaż nie od razu (testy czułości 25). 27dc z rana kolejny test czułości 25 i do pięciu minut druga kreska. Jak to możliwe ze testy o czułości 25 wychodzą pozytywnie a hcg jest tylko 11,8? Czy to świadczy o ciąży biochemicznej, czy jest szansa, ze będzie ok?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 11 listopada 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cloudy wrote:
    Robiłam betę w czwartek (27dc) i wyszła 252.66 mIU/ml. Cykle mam 29-30 dniowe. Powtórzę dopiero we wtorek, jak otworzą laboratoria. Testy ciążowe wychodzą pozytywne, ale druga kreska blada. To mnie martwi...

    Odpuść testy ciążowe jak masz betę z laboratorium, one są niedokładne. Wartość bety wskazywałaby, że masz duże przyrosty jak na tak wczesną ciążę. Nie doszukiwałabym się dziury w całym ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2018, 22:08

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 11 listopada 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ela14 wrote:
    Hej dziewczyny!
    Wczoraj 27dc robiłam hcg wynik to 11,8. Normy dla tego laboratorium to powyżej 5 ciąża.
    W 25dc zrobiłam po południu test ciążowy i od razu pojawiła się druga kreska, ale blada. Następnego dnia zrobiłam dwa testy z rana i tez były dwie kreski blade, chociaż nie od razu (testy czułości 25). 27dc z rana kolejny test czułości 25 i do pięciu minut druga kreska. Jak to możliwe ze testy o czułości 25 wychodzą pozytywnie a hcg jest tylko 11,8? Czy to świadczy o ciąży biochemicznej, czy jest szansa, ze będzie ok?

    Nie można porównywać testów krwi to domowych testów z moczu. Chcesz wiedzieć czy beta przyrasta to zrób kolejne badanie z krwi, a testy domowe sobie odpuść - one tylko informują czy jest ciąża, czy nie.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ