X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Mantis Koleżanka
    Postów: 37 18

    Wysłany: 19 kwietnia 2023, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Przyrosty niestety coraz mniejsze. Między wartością 489 a 633 minęły 3 dni. Beta zatem nawet nie podwoiła się w ciągu tych 72h. Takie przyrosty towarzyszą czasem pozamacicznej, dlatego koniecznie trzeba zrobić usg.


    Już nigdy więcej nie będę nic czytac. Jest pęcherzyk mimo tego, że beta była poniżej 1000. Trzeba nauczyć się słuchać ciała, a nie latać na betę. Życzę Wam dużo dobrego i pamiętajcie, każda ciąża jest inna i nie zawsze beta musi mieć przyrost nawet te minimum 66%. ❤️

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5333 6204

    Wysłany: 20 kwietnia 2023, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mantis wrote:
    Już nigdy więcej nie będę nic czytac. Jest pęcherzyk mimo tego, że beta była poniżej 1000. Trzeba nauczyć się słuchać ciała, a nie latać na betę. Życzę Wam dużo dobrego i pamiętajcie, każda ciąża jest inna i nie zawsze beta musi mieć przyrost nawet te minimum 66%. ❤️
    No to dobrze, że jest w macicy, a nie poza nią. Oczywiście, może się zdarzyć tak, że mimo słabych przyrostów ciąża się rozwija. Jednakże dosyć często jest zupełnie przeciwnie. Istotne jest to, czy pęcherzyk odpowiada wiekowi owulacji i czy jest to ciąża zarodkowa. Przy coraz słabszych przyrostch (zwłaszcza przy niskich betach) jest to ryzyko, że tempo wzrostu pęcherzyka może być zbyt małe. Nie to żebym była pesymistką. Po prostu już trochę mam z tym doświadczenia. W każdej prawidłowej ciąży początkowe przyrosty bety przekraczały 100%, a tam gdzie było mniej skończyło się albo poronieniem albo cp. Tak to wyglądało u mnie, dlatego piszę jak jest. Co nie zmienia faktu, że życzę Ci, aby wszystko było w porządku.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Mantis Koleżanka
    Postów: 37 18

    Wysłany: 20 kwietnia 2023, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    No to dobrze, że jest w macicy, a nie poza nią. Oczywiście, może się zdarzyć tak, że mimo słabych przyrostów ciąża się rozwija. Jednakże dosyć często jest zupełnie przeciwnie. Istotne jest to, czy pęcherzyk odpowiada wiekowi owulacji i czy jest to ciąża zarodkowa. Przy coraz słabszych przyrostch (zwłaszcza przy niskich betach) jest to ryzyko, że tempo wzrostu pęcherzyka może być zbyt małe. Nie to żebym była pesymistką. Po prostu już trochę mam z tym doświadczenia. W każdej prawidłowej ciąży początkowe przyrosty bety przekraczały 100%, a tam gdzie było mniej skończyło się albo poronieniem albo cp. Tak to wyglądało u mnie, dlatego piszę jak jest. Co nie zmienia faktu, że życzę Ci, aby wszystko było w porządku.

    Dla mnie najważniejsze jest zachować spokój. Bo ja sobie oczy wyplakalam po Twoim ostatnim komentarzu. Dostałam straszny opierdol od lekarza i wiem, że nie będę już się negatywnie nakręcać. Wierzę w swój silny, zdrowy organizm. Jeśli mi powiedział, że na razie jest wszystko w porządku i czekamy na serduszko, to ja na nie czekam. I będę bardzo wierzyć, że będzie. Oczywiście, że wiem, że może być różnie, ale wiem też, że na tym etapie nic nie mogę zrobić. Tylko czekać.❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2023, 14:05

    Madeline lubi tę wiadomość

  • Madeline Autorytet
    Postów: 381 294

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mantis wrote:
    Dla mnie najważniejsze jest zachować spokój. Bo ja sobie oczy wyplakalam po Twoim ostatnim komentarzu. Dostałam straszny opierdol od lekarza i wiem, że nie będę już się negatywnie nakręcać. Wierzę w swój silny, zdrowy organizm. Jeśli mi powiedział, że na razie jest wszystko w porządku i czekamy na serduszko, to ja na nie czekam. I będę bardzo wierzyć, że będzie. Oczywiście, że wiem, że może być różnie, ale wiem też, że na tym etapie nic nie mogę zrobić. Tylko czekać.❤️

    Dokładnie,trzeba słuchać siebie i zachować spokój, każdy organizm jest inny, najlepiej mieć lekarza i opierać się na jego wiedzy.

    preg.png

    06.07 7,86cm (13+6 OM)
    26.06 💙 chłopak, 7,00 cm, 12+3 wg OM ,13+1 wg USG
    26.05 słychać ❤️, 1,75cm. 8+1
    10.05 1sze USG - bije ♥️ 3,2mm, 6.tc
  • Lauretta Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 kwietnia 2023, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    proszę o poradę doświadczone osóbki:)
    Dzisiaj jest mój 28 dc, czyli powinnam dostać miesiączkę, której nie dostałam. Beta hcg robiłam 25.04.2023r.wynik 46, dzisiaj powtórzyłam w innym laboratorium wynik 70,6. Owulacje miałam 13 dni temu, była stymulowana lametta i uzyskaliśmy dwa pecherzyki, które pękły. Wiem, a raczej naczytałam się ze przyrost beta hcg powinien być min. 66 % u mnie jest 50% :( Czy to przekreśla ciąże?:(

  • Poziomka 123 Przyjaciółka
    Postów: 83 157

    Wysłany: 28 kwietnia 2023, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zasadniczy błąd badanie robi się w tym samym laboratorium aby pomiar był miarodajny. Przyrost 50% nic nie przekreśla, oznacza poziom progesteronu przy okazji kolejnej bety.

    Stymulacja 01.02.2022
    Dwa zarodki 4aa i 4ab
    Transfer odroczony, problemy z tarczycą
    Transfer 12.04.2023 udany ❤️💪
  • Mantis2 Koleżanka
    Postów: 50 20

    Wysłany: 28 kwietnia 2023, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lauretta wrote:
    Hej,
    proszę o poradę doświadczone osóbki:)
    Dzisiaj jest mój 28 dc, czyli powinnam dostać miesiączkę, której nie dostałam. Beta hcg robiłam 25.04.2023r.wynik 46, dzisiaj powtórzyłam w innym laboratorium wynik 70,6. Owulacje miałam 13 dni temu, była stymulowana lametta i uzyskaliśmy dwa pecherzyki, które pękły. Wiem, a raczej naczytałam się ze przyrost beta hcg powinien być min. 66 % u mnie jest 50% :( Czy to przekreśla ciąże?:(

    Zostaw te betę. Konsultuj z lekarzem. Beta rośnie różnie.

  • Lauretta Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 28 kwietnia 2023, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo, dziękuje za odpowiedz, jutro zrobię poziom bety w tym samym laboratorium i progesteronu jak koleżanka doradziła. Dziękuję

  • Kintusza Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 maja 2023, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj odebrałam wynik beta hcg i wynosi 173, licząc od ostatniej miesiączki to ostatni dzień 4 tygodnia, czy beta nie jestest za niska? Wizytę u lekarza mam dopiero 30.05.

  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 18 maja 2023, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mam pytanko. Czy ktorejs z was beta wzrosła 5 krotnie w 3 dni?
    Byłam w poniedziałek i wyszła 194, był to 28 dzień cyklu. Kobietka w labo kazała mi przyjść 3 dni później czyli dzisiaj, dzisiaj beta wyszła 997 czyli przyrost jest bardzo duży. Ktoras tak miała? Wszystko było ok? 31 maja idę na wizytę pierwsza, może się więcej dowiem czy wszystko ok. Napiszę Wam później co mówił lekarz. A tymczasem, czy ktoras z Was może mnie uspokoić, że ten przyrost nie jest za duży i powinno być ok ..

  • Megi93 Ekspertka
    Postów: 167 57

    Wysłany: 18 maja 2023, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w ciągu trzech dni beta wzrosła ze 128 na 626 także jest to praktycznie 5-krotny wzrost. Myśle ze nie masz sie czym przejmować, na początku ciąży hormon tez przyrasta bardzo szybko, gorzej gdyby wzrost był poniżej normy :)

    age.png
  • Megi93 Ekspertka
    Postów: 167 57

    Wysłany: 18 maja 2023, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kintusza wrote:
    Dzisiaj odebrałam wynik beta hcg i wynosi 173, licząc od ostatniej miesiączki to ostatni dzień 4 tygodnia, czy beta nie jestest za niska? Wizytę u lekarza mam dopiero 30.05.
    Nie jest za niska :) Ja w 31 dniu cyklu miałam 128, fakt, że owulacja o kilka dni mi się przesunęła ale u Ciebie wartość jest w normie

    Kintusza lubi tę wiadomość

    age.png
  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 19 maja 2023, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi93 dzięki za podzielenie się swoim przykładem 😁 zdrówka I pozdrawiam was 😘

  • KlaudiaMys Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 maja 2023, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Chciałabym dowiedzieć się czy są tu jakieś osoby które przy wolno rosnącym poziomie bety HCG miały prawidłową ciążę ? Interesują mnie wasze przypadki, czy wolno rosnącym wskaźnik beta HCG musi oznaczać ciążę nieprawidłowo?
    Moja Beta:
    06.05.2023: 174,70
    08.05.2023: 460,30, przyrost 164%
    13.05.2023: 2631,10, przyrost 100,9%
    15.05.2023: 3900,00, przyrost 41%
    19.05.20233: 6405,70, przyrost 28,20 %

    Wiem, że beta nie podwaja się powyzej 1000 ale czy nie powinna na tym etatpie wzrastać o średnio 50%? W chwili obecnej biorę acard, heparyne, luteine i duphaston

  • Magda666 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 maja 2023, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlaudiaMys
    Czy sytuacja u Ciebie się wyjaśniła ?
    Jestem w podobnej sytuacji
    Przyrosty na początku były super
    Teraz
    18.05 5001
    20.05 dziś 6035
    Czy to już przekreśla szanse ?
    Ciężko mi , bo w lutym straciliśmy ciąże przestała się rozwijać około 6/7 tc:(

  • KlaudiaMys Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 21 maja 2023, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nic się nie wyjaśniło. Czekam na wizytę u ginekologa 26.05

  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 22 maja 2023, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odiodi wrote:
    Cześć, mam pytanko. Czy ktorejs z was beta wzrosła 5 krotnie w 3 dni?
    Byłam w poniedziałek i wyszła 194, był to 28 dzień cyklu. Kobietka w labo kazała mi przyjść 3 dni później czyli dzisiaj, dzisiaj beta wyszła 997 czyli przyrost jest bardzo duży. Ktoras tak miała? Wszystko było ok? 31 maja idę na wizytę pierwsza, może się więcej dowiem czy wszystko ok. Napiszę Wam później co mówił lekarz. A tymczasem, czy ktoras z Was może mnie uspokoić, że ten przyrost nie jest za duży i powinno być ok ..

    To moja wiadomość z wcześniej. Zrobiłam dzisiaj jeszcze jeden pomiary bety, bo od wczoraj dostałam delikatne plamienia i dla spokoju i ciekawości pojechałam na jeszcze jedną (już ostatnią)


    15.05 (28 dc) 195 mlU/mL
    18.05 (31dc) 997 mlU/mL
    22.05 (35 dc) 5204 mlU/mL

    Piszę dc, bo nie wiem dokładnie kiedy była owulacja.

    Dla doświadczonych w temacie, co myślicie ? Megi93, Ty robiłaś późńiej jeszcze badania po tym 5 krotnym wzroście o którym pisałaś ?

  • Megi93 Ekspertka
    Postów: 167 57

    Wysłany: 23 maja 2023, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 19 grudnia bete na poziomie 626, a później ostatni raz zrobiłam 23 grudnia i wyszło mi 3389. Czyli z moich obliczeń wynika, że zarówno u mnie jak i u Ciebie po 4 dniach wzrost był ponad 5-krotny. Na pewno u Ciebie jest wszystko ok ;)

    age.png
  • Odiodi Koleżanka
    Postów: 160 16

    Wysłany: 23 maja 2023, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Megi93. Widzę, że Ty już trochę za sobą masz :D Jak samopoczucie ?

    Już kilka razy się natknęłam na info (chociaż wiem, że nie potwierdzone), że duża beta może świadczyć o ciąży mnogiej, nie nastawiam się oczywiście, ale niesamowicie bym się ciszyła gdyby to były bliźniaki :))) Nie mogę się doczekać wizyty, żeby dowiedzieć się czy fasolka się zadomowiła.

  • Mantis2 Koleżanka
    Postów: 50 20

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!, chciałabym zapytać - czy któraś z Was robiła testy beta hcg 6 dni po owulacji?
    W maju miałam poronienie - początek 8 tygodnia, puste jajo.
    Dostałam miesiączkę 28 maja, 10 czerwca miałam owulacje. Dzisiaj zrobiłam betę i mam wynik 2,5 - dziwnie się czuję, pobolewa mnie podbrzusze, zmęczenie doskwiera. Czy są szanse aby to się jeszcze bujnęło? Pytam, bo jestem zielona w te klocki.

‹‹ 338 339 340 341 342 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ