X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 16 marca 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    Czy jak jestem w połowie opakowania tabletek anty to musze odstawić tabletki anty wykonać test z krwi czy to nie ma wpływu na wynik ? I jak ciąża będzie to wykaże to ?
    Nie ma to wpływu, nie musisz odstawiać tabletek.. jeśli będziesz w ciąży to badanie krwi to wykaże.

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Nie ma to wpływu, nie musisz odstawiać tabletek.. jeśli będziesz w ciąży to badanie krwi to wykaże.

    Dziekuej bardzo czyli nie mogę uzyskać fałszywie negatywnego wyniku jak zrobię badanie juteo a jestem w połowie opakowania i nie odstawię ich i również juteo wezmę je ? To wynik jak będzie ciąża to to wskaże ?

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 16 marca 2023, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    Chyba autorce chodzi o to czy tabletki wpływają tak na betę ze fałszują wynik ze ciąża będzie a przez tabletki beta z krwi pokaże wynik negatywny , czy tak może się stać sama się zastanawiam ? Chyba jak rozumiem pytanie to autorka posta zastanawia się czy jakby była ciąża przy tabletkach anty to beta by to wykazała mimo brania tabletek ?
    Nie ma takiej opcji, żeby tabletki wpłynęły na wynik badania krwi. Tabletki nie mają magicznej zdolności blokowania bety HCG, więc niby jak miałoby dojść do takiej sytuacji? :)

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Nie ma takiej opcji, żeby tabletki wpłynęły na wynik badania krwi. Tabletki nie mają magicznej zdolności blokowania bety HCG, więc niby jak miałoby dojść do takiej sytuacji? :)

    Rozumiem czyli mogę wykonać betę z krwi nadal stosując tabletki ?

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze jedno pytanie beta hcg we krwi ma większe stężenie rano niż po południu czy wieczorem ?

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 16 marca 2023, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli byłabyś w ciąży to beta stopniowo rośnie, więc tak właściwie to po południu czy wieczorem będzie wyższa z dnia na dzień. Ale jeśli jesteś po terminie miesiączki to spokojnie możesz iść rano, na pewno już będzie pozytywna w przypadku ciąży.

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Jeśli byłabyś w ciąży to beta stopniowo rośnie, więc tak właściwie to po południu czy wieczorem będzie wyższa z dnia na dzień. Ale jeśli jesteś po terminie miesiączki to spokojnie możesz iść rano, na pewno już będzie pozytywna w przypadku ciąży.

    Rozumiem czyli nie muszę odstawiać tabletek anty jak jestem w połowie opakowania aby zrobić test jak będzie ciąża to wykaże to beta ?
    A i jeszcze jedno pytanko czy przy braku ciąży te wartości mogą minimalnie się wahać ?

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 16 marca 2023, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    Rozumiem czyli nie muszę odstawiać tabletek anty jak jestem w połowie opakowania aby zrobić test jak będzie ciąża to wykaże to beta ?
    A i jeszcze jedno pytanko czy przy braku ciąży te wartości mogą minimalnie się wahać ?

    Nie chcę być niemiła, ale czy masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem?
    Laboratorium ma swoje widełki wyników i zwykle wynik <5 świadczy o braku ciąży.

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Nie chcę być niemiła, ale czy masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem?
    Laboratorium ma swoje widełki wyników i zwykle wynik <5 świadczy o braku ciąży.
    Wiem wiem o tym ale chodzi mi czy np w tym samym labolatorium każdego dnia może wyjść inny wynik mimo braku ciąży ale jak on nie przekracza 1 to może się wahać mimo ze badanie robione w tym samym lab ?

    awoz lubi tę wiadomość

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 16 marca 2023, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    Wiem wiem o tym ale chodzi mi czy np w tym samym labolatorium każdego dnia może wyjść inny wynik mimo braku ciąży ale jak on nie przekracza 1 to może się wahać mimo ze badanie robione w tym samym lab ?
    Tak naprawdę jeśli nie jesteś w ciąży to powinien Ci wyjść za każdym razem wynik poniżej poziomu oznaczalności laboratorium, bo bez ciąży beta HCG naturalnie w organizmie nie występuje.
    P.S. ile masz lat, jeśli można wiedzieć?

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Tak naprawdę jeśli nie jesteś w ciąży to powinien Ci wyjść za każdym razem wynik poniżej poziomu oznaczalności laboratorium, bo bez ciąży beta HCG naturalnie w organizmie nie występuje.
    P.S. ile masz lat, jeśli można wiedzieć?

    Ale chodzi mi ze mimo braku ciąży może wyjść w tym samym lab w jeden dzień nie wiem 0.12 na drugi 0.07 a na kolejny 0.20 czy cow takiego mimo braku ciąży ? Może tak wyjść ?

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    Ale chodzi mi ze mimo braku ciąży może wyjść w tym samym lab w jeden dzień nie wiem 0.12 na drugi 0.07 a na kolejny 0.20 czy cow takiego mimo braku ciąży ? Może tak wyjść ?

    Czy tak może być mimo braku ciąży?

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może tak być ?

    awoz lubi tę wiadomość

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 16 marca 2023, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    Ale chodzi mi ze mimo braku ciąży może wyjść w tym samym lab w jeden dzień nie wiem 0.12 na drugi 0.07 a na kolejny 0.20 czy cow takiego mimo braku ciąży ? Może tak wyjść ?
    Nigdy nie robiłam bety 3 dni z rzędu, jeśli była negatywna, więc nie wiem. Każdy z tych wyników świadczyłby o braku ciąży, więc właściwie nie rozumiem o co pytasz? Będziesz robiła badanie 3 dni z rzędu nawet przy negatywnej becie?

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Nigdy nie robiłam bety 3 dni z rzędu, jeśli była negatywna, więc nie wiem. Każdy z tych wyników świadczyłby o braku ciąży, więc właściwie nie rozumiem o co pytasz? Będziesz robiła badanie 3 dni z rzędu nawet przy negatywnej becie?

    Nie proszę pani trzy dni z rzędu tylko np załóżmy ze jedna zrobiłam w poniedziałek i wyszło 0.12 kolejna zrobiłam w środę i wyszło 0.09 a kolejna w sobotę i wyszło 0.20 czy tak może być mino ze to wyniki negatywne i zazywam tabletki anty to może być tak ze to tak się waha ? Te wyniki mogą zależeć od tego ze czuły sprzęt jest w lab i pokazuje wyniki takie ?

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 16 marca 2023, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli takie wyniki rzeczywiście wyszły to wg mnie rozbieżność wynika tylko i wyłącznie z odchyleń sprzętu. We wszystkich trzech przypadkach potwierdzono brak ciąży :)

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy twk może być ze tw wyniki są takie jak były robione w tym samym lab ? Czy to cow znaczy ?

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Jeśli takie wyniki rzeczywiście wyszły to wg mnie rozbieżność wynika tylko i wyłącznie z odchyleń sprzętu. We wszystkich trzech przypadkach potwierdzono brak ciąży :)

    A co to znaczy z odchyleń sprzętu ? Ale to one nic nie oznaczają ze ciąża jest ? Tak może być jak lab wykonywa dokładnie pomiar ze w jednym lab takie wyniku wychodzą ? I to nie oznacza ciąży?

  • AAngelaaa Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 16 marca 2023, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Jeśli takie wyniki rzeczywiście wyszły to wg mnie rozbieżność wynika tylko i wyłącznie z odchyleń sprzętu. We wszystkich trzech przypadkach potwierdzono brak ciąży :)

    A tak może być i Np to nie oznacza ciąży jak wykonywałam te badania podczas stosowania tabletkę anty ze ciąża jest a beta z krwi pokazuje negatyw ?

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 16 marca 2023, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAngelaaa wrote:
    A tak może być i Np to nie oznacza ciąży jak wykonywałam te badania podczas stosowania tabletkę anty ze ciąża jest a beta z krwi pokazuje negatyw ?
    A dlaczego myślisz, że możesz być w ciąży? Zapomniałaś wziąć tabletki? Masz jakieś objawy wskazujące na ciążę?

‹‹ 334 335 336 337 338 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ