X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura321 wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Proszę o poradę, dzisiaj test ciążowy wyszedł pozytywny, poszłam na Betę wynik z rana 374,71
    Ostatnia miesiączka od 29.12, owulacja myślę 10-11.01. Mam PCOS, biorę Duphaston. I jestem pod kontrolą, ale wiem, że za wcześnie też nie ma co iść na usg..
    Czy ten wynik Waszym zdaniem beta jest dobry? To moja pierwsza ciąża
    W poniedziałek pewnie jeszcze raz pójdę sprawdzić przyrost.
    Robiłaś przyrost?
    Też miałam 29.12 pierwszy dzień ostatniej miesiączki i beta w poniedziałek  2839,00 mIU/ml (33 dc, owu też jakoś 11/12 stycznia)
    To moja 7 ciąża a betę robiłam pierwszy raz na zlecenie lekarza bo musi wystawić receptę.
    Wcześniej tylko test tydzień po terminie miesiączki I wizyta z usg ok.7tc).
    3 dzieci w domu i 3 straty (2 w ubiegłym roku maj, wrzesień).

  • Laura321 Koleżanka
    Postów: 50 50

    Wysłany: 1 lutego 2023, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    Robiłaś przyrost?
    Też miałam 29.12 pierwszy dzień ostatniej miesiączki i beta w poniedziałek  2839,00 mIU/ml (33 dc, owu też jakoś 11/12 stycznia)
    To moja 7 ciąża a betę robiłam pierwszy raz na zlecenie lekarza bo musi wystawić receptę.
    Wcześniej tylko test tydzień po terminie miesiączki I wizyta z usg ok.7tc).
    3 dzieci w domu i 3 straty (2 w ubiegłym roku maj, wrzesień).


    Robiłam przyrost w poniedziałek miałam już 1060,13 :)
    Mam też wynik TSH 1,197; progesteron 30,9 i glukoza 73
    Wygląda na to, że wszystko jest ok. Wizyte mam za pare dni, konsultowalam z moim lekarzem i tak kazał przyjsc :)
    Czy polecacie teraz jakies witaminy dodatkowe, zeby brac? Czy czekać lepiej na wizyte?
    Biorę kwasy omega, kwas foliowy i witaminę D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 15:00

    preg.png
    Czekamy na córeczkę💖💖
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 1 lutego 2023, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura321 wrote:
    Robiłam przyrost w poniedziałek miałam już 1060,13 :)
    Mam też wynik TSH 1,197; progesteron 30,9 i glukoza 73
    Wygląda na to, że wszystko jest ok. Wizyte mam za pare dni, konsultowalam z moim lekarzem i tak kazał przyjsc :)
    Czy polecacie teraz jakies witaminy dodatkowe, zeby brac? Czy czekać lepiej na wizyte?
    Biorę kwasy omega, kwas foliowy i witaminę D
    Teoretycznie jak nie masz niedoboru to nie ma potrzeby nic więcej
    Ja zawsze te gotowce brałam.
    Najczęściej prenatal duo bo ciągle karmię piersią.
    Ja dziś nie robiłam przyrostu - nie chcę się denerwować czymś na co nie mam wpływu.
    Gdby nie recepta to bym wcale nie robiła.
    Zresztą powyżej 1000 już tak nie przyrasta więc nie będę się kłuć.
    a

  • dracarys Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 3 lutego 2023, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    32 dc przy cyklach 20-30 dniowych. Ze względu na objawy zrobiłam betę, która wyszła 30,8. Czy to nie za niski wynik?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2023, 12:38

  • AniaMW Znajoma
    Postów: 18 46

    Wysłany: 5 lutego 2023, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Jestem mamą 6 letniej córki. W 2019r. poroniłam po raz pierwszy(zatrzymane), w maju 2022r.poronienie zatrzymane po raz drugi. W obu przypadkach beta zaczęła przyrastać za wolno, poniżej oczekiwanej wartości. Dziś mam 35dc. Beta w 32dc (20dpo) 1052, powtórzona w 34dc (22dpo) 2063. Kalkulator pokazuję przyrost 93%. I o to się martwię. Przy córce na tym etapie wzrosty miałam ok. 130%. A tu ledwie 90.niby norma, ale bardzo się martwię. Poradzicie coś?

    2nn3e6hhno0el098.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 3199 1855

    Wysłany: 6 lutego 2023, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieczywny, czy warto sprawdzać przyrost beta-HCG w (skończonym) 6 tygodniu? Czy przyrost zawsze musi być 100%? Jestem zupełnie zielona, a mój ginekolog nie chce mi zlecić żadnych badań ani niczego wyjaśnić...twierdzi, że jest za wcześnie na jakiekolwiek badania, więc ich nie zleca. Na własną rękę zrobiłam betę i czekam na wyniki. Okropnie się martwię, że przyrost nie będzie właściwy :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2023, 18:25

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Laura321 Koleżanka
    Postów: 50 50

    Wysłany: 7 lutego 2023, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    Teoretycznie jak nie masz niedoboru to nie ma potrzeby nic więcej
    Ja zawsze te gotowce brałam.
    Najczęściej prenatal duo bo ciągle karmię piersią.
    Ja dziś nie robiłam przyrostu - nie chcę się denerwować czymś na co nie mam wpływu.
    Gdby nie recepta to bym wcale nie robiła.
    Zresztą powyżej 1000 już tak nie przyrasta więc nie będę się kłuć.
    a


    I jak u Ciebie? Byłaś już u lekarza?
    Ja byłam wczoraj, mamy pęcherzyk ciążowy no i mam pokazać się za 2 tygodnie i zobaczyć czy się rozwija.

    preg.png
    Czekamy na córeczkę💖💖
  • Echo Autorytet
    Postów: 3199 1855

    Wysłany: 7 lutego 2023, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę, powiedzcie czy powinnam się martwić :(

    6 tydz. 1dz.

    Beta:
    05.02 - 9903
    07.02 - 11158


    Czy któraś z Was z tak małymi przyrostami utrzymała ciążę i urodziła zdrowe dziecko?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2023, 20:01

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 7 lutego 2023, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura321 wrote:
    I jak u Ciebie? Byłaś już u lekarza?
    Ja byłam wczoraj, mamy pęcherzyk ciążowy no i mam pokazać się za 2 tygodnie i zobaczyć czy się rozwija.
    Za wcześnie na wizytę.
    Zawsze chodzę w 7 tc. Właśnie dlatego że teraz byłby tylko pęcherzyk najprawdopodobniej. W 7 tc jak będzie ok to już zarodek i serce.

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 7 lutego 2023, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Proszę, powiedzcie czy powinnam się martwić :(

    6 tydz. 1dz.

    Beta:
    05.02 - 9903
    07.02 - 11158


    Czy któraś z Was z tak małymi przyrostami utrzymała ciążę i urodziła zdrowe dziecko?
    na takim etapie i przy takim poziomie nie bada się bety!
    Tylko usg

  • Echo Autorytet
    Postów: 3199 1855

    Wysłany: 8 lutego 2023, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37, dziękuję za odpowiedź!

    Dlaczego nie bada się bety? Czy jej przyrost w 6 tygodniu jest inny i dlatego trzeba wykonać usg? Niestety nie mogę liczyć na pomoc ze strony lekarza (już szukam innego), dlatego przepraszam jeśli zadaję głupie pytania.

    Póki co w usg jest widoczny tylko pęcherzyk, więc domyślam się, że powinnam poczekać ok tygodnia i powtórzyć bdanie. Mimo wszystko martwię się tym przyrostem, bo jest u mnie niewielki, a wszędzie znajduję imformacje, że to raczej kończy się w jeden sposób :(

    Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale zrobiłam dodatkowo progesteron - 30,80 ng/ml.

    Karolinaklaudia lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Karolinaklaudia Znajoma
    Postów: 26 23

    Wysłany: 8 lutego 2023, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ☺️ czy jest już może jakiś wątek na październik ?:)

  • Karolinaklaudia Znajoma
    Postów: 26 23

    Wysłany: 8 lutego 2023, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Betti37, dziękuję za odpowiedź!

    Dlaczego nie bada się bety? Czy jej przyrost w 6 tygodniu jest inny i dlatego trzeba wykonać usg? Niestety nie mogę liczyć na pomoc ze strony lekarza (już szukam innego), dlatego przepraszam jeśli zadaję głupie pytania.

    Póki co w usg jest widoczny tylko pęcherzyk, więc domyślam się, że powinnam poczekać ok tygodnia i powtórzyć bdanie. Mimo wszystko martwię się tym przyrostem, bo jest u mnie niewielki, a wszędzie znajduję imformacje, że to raczej kończy się w jeden sposób :(

    Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale zrobiłam dodatkowo progesteron - 30,80 ng/ml.
    Hej ☺️ przy tych wartościach przyrost bety już spowalnia ☺️

  • Echo Autorytet
    Postów: 3199 1855

    Wysłany: 9 lutego 2023, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaklaudia, dziękuję za odpowiedź! A jak to u Ciebie wygląda?

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Karolinaklaudia Znajoma
    Postów: 26 23

    Wysłany: 9 lutego 2023, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Karolinaklaudia, dziękuję za odpowiedź! A jak to u Ciebie wygląda?
    Ja byłam w poniedziałek i był widoczny pęcherzyk ☺️ lekarz stwierdził ze to 4-5 tydzień ☺️ kolejna wizytę mam w czwartek ,już nie mogę się doczekać ☺️ ja jestem obstawiona zastrzykami i lekami ponieważ jestem juz po jednej stracie w 11tc i mam trombofilie ..

  • Echo Autorytet
    Postów: 3199 1855

    Wysłany: 10 lutego 2023, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaklaudia wrote:
    Ja byłam w poniedziałek i był widoczny pęcherzyk ☺️ lekarz stwierdził ze to 4-5 tydzień ☺️ kolejna wizytę mam w czwartek ,już nie mogę się doczekać ☺️ ja jestem obstawiona zastrzykami i lekami ponieważ jestem juz po jednej stracie w 11tc i mam trombofilie ..

    Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty :( Z całego serca życzę powodzenia i trzymam bardzo mocno kciuki za natępną wizytę <3 Koniecznie daj znać czy wszystko w porządku!

    U mnie nie wygląda to dobrze. Dzisiaj byłam na usg w prywatnym gabinecie, tym razem trafiłam na lekarza, który wszystko mi dokładnie wyjaśnił. Nie widać zarodka :( Zalecił powtórzenie beta-hCG i usg w przyszłym tygodniu, ale muszę się przygotować na najgorsze :(

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • AniaMW Znajoma
    Postów: 18 46

    Wysłany: 11 lutego 2023, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie. Moje wyniki pomiaru beta hcg to odpowiednio: 02.02-1023, 04.02-2042, 06.02.-4021 i 9.02 - 8900. Ostatni pomiar mnie zmartwił, gdyż w dwóch poprzednich ciążach takie wyhamowanie przyrostu bety oznaczało zatrzymanie rozwoju ciąży. Czy mogę mieć nadzieję?

    2nn3e6hhno0el098.png
  • Eskalopka Autorytet
    Postów: 563 313

    Wysłany: 14 lutego 2023, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomocy bo już głupieję.
    Mam 4tc 1d. Zrobiłam wczoraj betę i utknęłam na interpretacji wyników. Czy np. 4tc5d to nadal 4 tydzień czy już piąty? Jak są te normy pisane?

    Rozpiska z lab mówi:
    4tc: 9,5 -750
    5tc: 217 - 7138

    Czy powinnam czytać wynik z 4 zakończonego tygodnia czy z 5 rozpoczętego?
    Wyszło mi wczoraj w 15dpo 362 więc raczej ok ale i tak nie mogę rozszyfrować który tydzień w tabeli norm mam odczytywać. Help!



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2023, 15:45

  • RosaW Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 lutego 2023, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich😊
    Chciałam Was prosić o radę... 26 stycznia miałam owulacje, na 5 lutego przypadał mi okres ale się spoźniał, zrobiłam test wyszedł negatywny. Dwa dni później rozbolał mnie brzuch i pojawiło się plamienie które trwało 3 dni. Test ciażowy wyszedł pozytywny 😊bardzo się ucieszyłam ale w tym samym dniu wieczorem zaczęłam krwawić ( kolejne 2 dni), nie było tragedi tylko towarzyszyły mi dość mocne skurcze w dole brzucha i byłam strasznie puchnieta. Testy nadal wychodzą pozytywne ale mam obawy że było to wczesne poronienie. Robiłam betę i jest w ciągu 48h wzrost w normie 11.90 na 27.90 i zankolejne 2 dni beta wyszła 41.00.Tylko najbardziej martwi mnie mój niski progesteron bo wynosił w dniu krwawienia 1.07 a to bardzo mało.... Bardzo proszę o rady czy ktoś z Was miał podobnie

  • Milenkaaaaaaaaaa Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 18 lutego 2023, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RosaW wrote:
    Witam wszystkich😊
    Chciałam Was prosić o radę... 26 stycznia miałam owulacje, na 5 lutego przypadał mi okres ale się spoźniał, zrobiłam test wyszedł negatywny. Dwa dni później rozbolał mnie brzuch i pojawiło się plamienie które trwało 3 dni. Test ciażowy wyszedł pozytywny 😊bardzo się ucieszyłam ale w tym samym dniu wieczorem zaczęłam krwawić ( kolejne 2 dni), nie było tragedi tylko towarzyszyły mi dość mocne skurcze w dole brzucha i byłam strasznie puchnieta. Testy nadal wychodzą pozytywne ale mam obawy że było to wczesne poronienie. Robiłam betę i jest w ciągu 48h wzrost w normie 11.90 na 27.90 i zankolejne 2 dni beta wyszła 41.00.Tylko najbardziej martwi mnie mój niski progesteron bo wynosił w dniu krwawienia 1.07 a to bardzo mało.... Bardzo proszę o rady czy ktoś z Was miał podobnie
    To było wczesne poronienie, miałam praktycznie podobnie tylko moj przyrost był 5 Później 10 później 72-202-240-500 i spadek w trakcie kiedy miałam z 10 testów pozytywnych miałam krawienie a w dniu mocnego skurczu spadła mi beta i tak spadła mi z dobre 3 miesiące

‹‹ 331 332 333 334 335 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ