X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 23 lipca 2022, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirka1990 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Bardzo martwię się przyrostem bety, robiłam przedwczoraj 20.07. i wyszła 109 a dziś (22.07) po 2 dniach tylko 204. Wg kalkulatorów niby w normie 87 %, ale z synkiem miałam np. 300 a po 3 dniach już 1300 ,czyli 165 % i bardzo się martwię. Powtórzę jeszcze w poniedziałek, ale chyba nic z tego nie będzie.


    Przyrost jest prawidłowy to najwazniejsze. Ja mialam odwrotnie w tej ciąży, pierwszy przyrost o 180 %, a kolejne dwa o 90% i 86%, tez bardzo się martwiłam, ale wszystko było dobrze. Beta jest wydzielana skokowo, więc jeden przyrost moze byc większy a drugi mniejszy. Jeśli masz możliwość zrób sobie jeszcze w poniedziałek i będziesz widziała co się dzieje. Powodzonka i spokojnie 😊❤️

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Mirka1990 Przyjaciółka
    Postów: 81 31

    Wysłany: 25 lipca 2022, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastkaa97 wrote:
    Przyrost jest prawidłowy to najwazniejsze. Ja mialam odwrotnie w tej ciąży, pierwszy przyrost o 180 %, a kolejne dwa o 90% i 86%, tez bardzo się martwiłam, ale wszystko było dobrze. Beta jest wydzielana skokowo, więc jeden przyrost moze byc większy a drugi mniejszy. Jeśli masz możliwość zrób sobie jeszcze w poniedziałek i będziesz widziała co się dzieje. Powodzonka i spokojnie 😊❤️

    I wszystko dobrze ?
    Zrobiłam dziś badanie, tylko teraz była przerwa 72 h i wyszło 757 (wcześniej 204).
    Za 3 dni wizyta, więc powinno już chyba być widać pęcherzyk.

  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 25 lipca 2022, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirka1990 wrote:
    I wszystko dobrze ?
    Zrobiłam dziś badanie, tylko teraz była przerwa 72 h i wyszło 757 (wcześniej 204).
    Za 3 dni wizyta, więc powinno już chyba być widać pęcherzyk.

    No to bardzo ładnie 😊 mysle, ze pecherzyk to juz na pewno będzie widać 😊

    Tak, u mnie wszystko w porządku, w tej chwili mam 10+0, niestety pojawiły się Komplikacje, zrobił się krwiak, ale to zupełnie z innego powodu 😊 w środę mam wizyte, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Natkapietruszki Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 27 lipca 2022, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co się stresować ja test ciążowy zrobiłam w dniu spodziewanej miesiączki i ujrzałam 2 wymarzone kreski. Na początku moich starań też tak robiłam biegałam co chwilę do laboratorium bez sensu.

  • Gabri Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 29 lipca 2022, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny zastanawiam się nad przyrostem bety:

    22.07 1165,50
    25.07 4220,20
    27.07 11281,70
    29.07 19112,40

    27.07 byłam na usg, widoczy pęcherzyk ciążowy 8mm wraz z pęcherzykiem żółtkowym.
    Co myślicie o tych przyrostach? Dodam, że przy 3 poprzednich ciążach nie doszliśmy do tak wysokiej bety..
    A teraz zamiast się cieszysz szukam czarnych scenariuszy...
    Dajcie znać co myslicie 🙏

  • M88 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 30 lipca 2022, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Wrocilam z usg I jestem zalamana.dokladnie zaczelam wczora 5tc, co 2 dni idealne przyrosty beta, zero niepokojacych objawow, w tym plamien a na usg obok pecherzyka z cialkiem zoltym jakis plyn/dziura... lekarz powiedzial ze nie wyglada to normalnie. Czy ktos mial kiedys taki przypadek ze obok pecherzyka ciazowego znajdowal sie plyn w jamie macicy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2022, 07:50

  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zupelnie odwrotny problem niz pewnie wiekszosc z Was - moja beta nie miesci sie w normach dla labu w ktorym ja wykonywalam. Dziecko jest jedno, a beta przekroczona nie o 200 jednostek tylko kilkanascie tysiecy. Czy ktoras z Was ma/miala podobne doswiadczenia i wszystko skonczylo sie ok? Do tej pory sie cieszylam, ze przeciez pieknie rosnie, a potem internet postraszyl mnie trisomia 21 i az mi sie slabo zrobilo. Ktos cos wie?

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zniechecona wrote:
    Ja mam zupelnie odwrotny problem niz pewnie wiekszosc z Was - moja beta nie miesci sie w normach dla labu w ktorym ja wykonywalam. Dziecko jest jedno, a beta przekroczona nie o 200 jednostek tylko kilkanascie tysiecy. Czy ktoras z Was ma/miala podobne doswiadczenia i wszystko skonczylo sie ok? Do tej pory sie cieszylam, ze przeciez pieknie rosnie, a potem internet postraszyl mnie trisomia 21 i az mi sie slabo zrobilo. Ktos cos wie?

    Z tego co mówił mi genetyk to wolna podjednostka bety, która jest badana przy teście podwójnym z Pappa na prenatalnych, jeśli jest wysoka, może zwiększyć ryzyko t21. Nie zwykła beta badana dla przyrostów. U mnie przyrosty z 91 do prawie 13 tysięcy skoczyły w kilka dni. Przyrosty miałam mega duże a dziecko zdrowe i jedno 🙂

  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie chodzi o zwykla bete, a nie wolną, bo to wiadomo, inne badanie.

    Ale to nie jest kwestia przyrostow, tylko tego, ze zwykla beta jest na tyle wysoka, ze nie miesci sie w normach laboratoryjnych, przykladowo powiedzmy ze dla 6 tygodnia beta jest do 20 tys, a ja mialam ponad 30 tys. i potem analogicznie w kolejnych tygodniach dalej jestem poza ramami. Czy ktos slyszal o takim przypadku? 😆

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zniechecona wrote:
    No wlasnie chodzi o zwykla bete, a nie wolną, bo to wiadomo, inne badanie.

    Ale to nie jest kwestia przyrostow, tylko tego, ze zwykla beta jest na tyle wysoka, ze nie miesci sie w normach laboratoryjnych, przykladowo powiedzmy ze dla 6 tygodnia beta jest do 20 tys, a ja mialam ponad 30 tys. i potem analogicznie w kolejnych tygodniach dalej jestem poza ramami. Czy ktos slyszal o takim przypadku? 😆

    Tak jak pisałam, u mnie było podobnie. Od pierwszego testu pozytywnego beta 91 i galopowała w górę jak szalona, nie mieściła się w widełkach. Na usg nie było nic widać prócz ciałka żółtego w jajniku i śladu po owulacji a beta miała juz ponad 3 tys. Więc teoretycznie powinien być widoczny pęcherzyk przy takiej becie. A u mnie taka beta była już killa dni po zapłodnieniu. Więc nie każda ciąża jest książkowa. Przykładowo w kilka dni moja beta osiągnęła poziomi ponad 10 tysięcy więc powinno być juz serduszko, a tam dopiero ledwie pęcherzyk widoczny. Po prostu, beta rosła szybko i przyrosty po 400%. Początkowo myślałam ze bliźniaki, ale jednak jedno było 🙂

    Zniechecona lubi tę wiadomość

  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz! ❤️ Oczywiscie chetnie poczytam jeszcze wiecej Waszych doswiadczen, to forum to istna skarbnica wiedzy!

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zniechecona wrote:
    Dziekuje za odpowiedz! ❤️ Oczywiscie chetnie poczytam jeszcze wiecej Waszych doswiadczen, to forum to istna skarbnica wiedzy!

    Myślę, że nie masz się co martwić 🙂 na jakim etapie ciąży jesteś? Jak usg?

  • Zniechecona Autorytet
    Postów: 274 255

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg OM 8+3, wg USG 9+1. W usg na ten moment wszystko ok, dziecko super sie rozwija i ladnie przyrasta :)

    14.02.2023 - Maja (47cm/2980g) 🥰🥳💝
  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zniechecona wrote:
    Wg OM 8+3, wg USG 9+1. W usg na ten moment wszystko ok, dziecko super sie rozwija i ladnie przyrasta :)

    To super! 🙂 nie masz się co stresować. Usg jest najważniejsze🙂 jeśli wszystko jest ideolo to ja bym nie drążyła tematu. U mnie co 48h były przyrosty rzędu 400% i cieszyłam się jak głupia bo miałam dużo niepowodzeń za sobą, w tym wycięcie jajowodu z ciążą, były przyrosty złe. Także głowa do góry, czekaj na prenatalne i ciesz się ciążą! ❤️

    Zniechecona lubi tę wiadomość

  • Gabri Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    2.08 beta : 43510,80
    5.05 beta : 60968.00

    Co myślicie o tym przyroście? Jest szansa że ciąża się rozwija prawidłowo?

  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabri wrote:
    Hej,
    2.08 beta : 43510,80
    5.05 beta : 60968.00

    Co myślicie o tym przyroście? Jest szansa że ciąża się rozwija prawidłowo?

    Przy takich wartościach nie sprawdza się już przyrostu. Jedynie usg, na którym będzie już zapewne serduszko 🙂 Beta przy wartościach liczonych w tysiącach nie przyrasta już tak jak na początku.

  • Gabri Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    Przy takich wartościach nie sprawdza się już przyrostu. Jedynie usg, na którym będzie już zapewne serduszko 🙂 Beta przy wartościach liczonych w tysiącach nie przyrasta już tak jak na początku.

    Rozumiem 🙂 w piątek mam właśnie dopiero wizytę. Zwariuje do tego czasu 😮‍💨
    Szukałam informacji na internecie i znalazłam że beta zwalnia ok.10 tygodnia - a ja jestem w 6, dlatego trochę się zmartwiłam

  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabri wrote:
    Rozumiem 🙂 w piątek mam właśnie dopiero wizytę. Zwariuje do tego czasu 😮‍💨
    Szukałam informacji na internecie i znalazłam że beta zwalnia ok.10 tygodnia - a ja jestem w 6, dlatego trochę się zmartwiłam

    Spokojnie 🙂 jakby beta się podwajała cały czas do 10 tygodnia to nikt by się w normach nie mieścił 🙂 powyżej tysięca ona już nie musi przyrastać tak mocno. A później to już tylko usg 🙂 jeśli się stresujesz to może znajdź szybciej wizytę? tak żeby tylko sprawdzić co tam 🙂

  • Gabri Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 6 sierpnia 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak właśnie zrobię 🙂 Dziękuję bo trochę się uspokoiłam co do tych przyrostów bety 💜

  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zniechecona, Gabri i jak u Was?

‹‹ 324 325 326 327 328 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ