X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Mona303 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 12 maja 2022, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2022, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona303 wrote:
    Dziękuje za odpowiedz

    Mona też po jakimś czasie beta już tak nie rośnie mocno. Więc może być też tak, że z ciążą u ciebie wszystko w porządku ale po prostu jest już na takim etapie, że te przyrosty nie są takie gigantyczne 🤔. No ogólnie do ginka leć. Umawiałaś już wizytę? Na kiedy masz termin porodu z apki? Jak styczeń to zapraszamy z dziewczynami na grupę tu na forum "styczeń 2023". Będziesz mogła się z nami podzielić ewentualnymi niepokojami ❤️🙂

  • Mona303 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 12 maja 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wracam od lekarza. Jest dzidzia serduszko ładnie bije ❤️ Termin na 9 stycznia 😁

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2022, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona303 wrote:
    Właśnie wracam od lekarza. Jest dzidzia serduszko ładnie bije ❤️ Termin na 9 stycznia 😁

    Super😍. Gratulacje 🥰. Wpadnij do nas na tą grupę 🙂, jest w rozdziale "ciąża ogólne"

  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 12 maja 2022, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Kajakowe jak u ciebie? Pojawiło się krwawienie czy może potoczyło się bardziej optymistycznie i ciąża przetrwała?

    We wtorek zaczęłam krwawić, za chwilę mam wizytę kontrolną ale beta spadła do 1,4 więc mam nadzieję że oczyściło się samo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    We wtorek zaczęłam krwawić, za chwilę mam wizytę kontrolną ale beta spadła do 1,4 więc mam nadzieję że oczyściło się samo

    Przykro mi 😕. Jeśli beta spadła to dobry znak. Lekarz dał ci zielone światło na ponowne starania o dziecko za jakiś czas?

  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 13 maja 2022, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Przykro mi 😕. Jeśli beta spadła to dobry znak. Lekarz dał ci zielone światło na ponowne starania o dziecko za jakiś czas?

    Generalnie mogłabym się starać od razu ale nie chcemy już... to była 6 ciąża a mamy tylko jedno dziecko 🤷‍♀️ nie mam też jednego jajowodu więc tu znowu mogłoby być różnie. Z pozamacicznej ledwo wyszłam, bo każdy lekarz kazał czekać 2-3 tygodnie i odsyłał a ja czułam że coś jest nie tak. I na całe szczęście że się uparłam bo miałam zagrożenie życia, jajowód zaczął pękać i było krwawienie. Więc operacja na cito. Mamy Zuzię i to ona jest teraz najważniejsza ☺️ jak tylko dostanę miesiączkę to zakładam wkładkę hormonalną

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    Generalnie mogłabym się starać od razu ale nie chcemy już... to była 6 ciąża a mamy tylko jedno dziecko 🤷‍♀️ nie mam też jednego jajowodu więc tu znowu mogłoby być różnie. Z pozamacicznej ledwo wyszłam, bo każdy lekarz kazał czekać 2-3 tygodnie i odsyłał a ja czułam że coś jest nie tak. I na całe szczęście że się uparłam bo miałam zagrożenie życia, jajowód zaczął pękać i było krwawienie. Więc operacja na cito. Mamy Zuzię i to ona jest teraz najważniejsza ☺️ jak tylko dostanę miesiączkę to zakładam wkładkę hormonalną

    Rozumiem 🙂. Zwłaszcza, że miałaś takie problemy i pozamaciczna i straty. Najważniejsze to znaleźć rozwiązanie, które nas zadowoli 🙂. Życzę ci radości z macierzyństwa i szczęścia ❤️🙂

    kajakowe lubi tę wiadomość

  • Eve1990 Ekspertka
    Postów: 188 176

    Wysłany: 16 maja 2022, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, Dzisiaj postanowilam napisać po raz pierwszy, bo zlapal mnie mega stres :( 28.04 mialam transfer blastocysty 4ab. Na początku beta przyrastała jak szalona, a teraz bardzo zwolniła. I wiem, ze nie powiecie mi na 100% czy jest ok czy nie, ale czy widziałyście takie rzeczy i jednak bylo dobrze. Bardzo sie martwię 😭 ale wciąż mam olbrzymią nadzieję ❤️
    6 dpo 29
    8 dpo 154
    11 dpo 656
    13 dpo 1617
    18 dpo 5532

    IVF 03.2022 --> 12 komórek zapłodnionych, 2 blastocysty ❄️ 4AB, ❄️ 4BA
    Transfer 28.04.2022 --> 4AB
    5dpt II
    6dpt 29
    8dpt 154
    11dpt 656
    13dpt 1617
    18dpt 5532
    20dpt 7776 i <3

    Poród 40+5 SN

    age.png

    Powrót po rodzeństwo 🐣
    Transfer 03.04.2024 --> 4BA
    5dpt II
    6dpt 14
    8dpt 24
    12dpt 89
    15dpt 442 🌟
    19dpt 1403 ??
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2022, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve1990 wrote:
    Hej dziewczyny, Dzisiaj postanowilam napisać po raz pierwszy, bo zlapal mnie mega stres :( 28.04 mialam transfer blastocysty 4ab. Na początku beta przyrastała jak szalona, a teraz bardzo zwolniła. I wiem, ze nie powiecie mi na 100% czy jest ok czy nie, ale czy widziałyście takie rzeczy i jednak bylo dobrze. Bardzo sie martwię 😭 ale wciąż mam olbrzymią nadzieję ❤️
    6 dpo 29
    8 dpo 154
    11 dpo 656
    13 dpo 1617
    18 dpo 5532

    EVE spokojnie. Beta powyżej 1000 już tak nie przyrasta mocno. Jak przyrosty wcześniej były ponad 100 % tak po 1000 przyrosty zwykle wynoszą te minimalne 66%. Mi samej beta do 2000 rosła jak szalona a jak po tygodniu zrobiłam betę i wynosiła prawie już 20000, to przyrosty na 48h wychodziły jedynie 67%. A jestem już po pierwszym USG i ciąża potwierdzona 🙂. Także nie stresuj się. I chyba już do ginekologa możesz iść. Na pewno pęcherz ciążowy zobaczysz, a zarodek widać od bety około 10000 więc jest szansa, że jak wizytę umówisz za 5 lub 6 dni to już bejbika zobaczysz 🙂❤️. Na kiedy masz termin porodu ustalony z miesiączki?

  • Ola2526 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 17 maja 2022, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomocy okres spóźnia mi się 4 dni ostatni miałam 11kwietnia do dzisiaj cisza 🤦🏼‍♀️ od wczoraj ból podbrzusza 🤔

  • Eve1990 Ekspertka
    Postów: 188 176

    Wysłany: 17 maja 2022, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    EVE spokojnie. Beta powyżej 1000 już tak nie przyrasta mocno. Jak przyrosty wcześniej były ponad 100 % tak po 1000 przyrosty zwykle wynoszą te minimalne 66%. Mi samej beta do 2000 rosła jak szalona a jak po tygodniu zrobiłam betę i wynosiła prawie już 20000, to przyrosty na 48h wychodziły jedynie 67%. A jestem już po pierwszym USG i ciąża potwierdzona 🙂. Także nie stresuj się. I chyba już do ginekologa możesz iść. Na pewno pęcherz ciążowy zobaczysz, a zarodek widać od bety około 10000 więc jest szansa, że jak wizytę umówisz za 5 lub 6 dni to już bejbika zobaczysz 🙂❤️. Na kiedy masz termin porodu ustalony z miesiączki?
    Dzięki za odpowiedź, staram sie wierzyć ze będzie ok. Jutro planuje powtórzyć bete, żeby zobaczyć czy rośnie. Termin wg kalkulatora mam na 15 stycznia :) wizyte umówiona na 26,ale oczywiście tak sie zestresowalam, ze poprosilam lekarza o przeniesienie na poniedziałek 🙈 zobaczę czy sie zgodzi :)

    IVF 03.2022 --> 12 komórek zapłodnionych, 2 blastocysty ❄️ 4AB, ❄️ 4BA
    Transfer 28.04.2022 --> 4AB
    5dpt II
    6dpt 29
    8dpt 154
    11dpt 656
    13dpt 1617
    18dpt 5532
    20dpt 7776 i <3

    Poród 40+5 SN

    age.png

    Powrót po rodzeństwo 🐣
    Transfer 03.04.2024 --> 4BA
    5dpt II
    6dpt 14
    8dpt 24
    12dpt 89
    15dpt 442 🌟
    19dpt 1403 ??
  • Eve1990 Ekspertka
    Postów: 188 176

    Wysłany: 17 maja 2022, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola2526 wrote:
    Pomocy okres spóźnia mi się 4 dni ostatni miałam 11kwietnia do dzisiaj cisza 🤦🏼‍♀️ od wczoraj ból podbrzusza 🤔
    Robiłaś test ciążowy?

    IVF 03.2022 --> 12 komórek zapłodnionych, 2 blastocysty ❄️ 4AB, ❄️ 4BA
    Transfer 28.04.2022 --> 4AB
    5dpt II
    6dpt 29
    8dpt 154
    11dpt 656
    13dpt 1617
    18dpt 5532
    20dpt 7776 i <3

    Poród 40+5 SN

    age.png

    Powrót po rodzeństwo 🐣
    Transfer 03.04.2024 --> 4BA
    5dpt II
    6dpt 14
    8dpt 24
    12dpt 89
    15dpt 442 🌟
    19dpt 1403 ??
  • Anka4823 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 18 maja 2022, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny,co o tym sądzicie, spóźnia mi się okres 6 dzień,zrobiłam rano test i druga kreska wyszła bladoróżowa,nie dawało mi to spokoju i zrobiłam również beta hcg,wynik dostałam przed chwilą i jest to 189,9 mIU/ml czy to na 100% ciąża,wizyte mam dopiero w przyszłym tygodniu 🤔 Ostatnią miesiączkę miałam 14 kwietnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2022, 16:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2022, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve1990 wrote:
    Dzięki za odpowiedź, staram sie wierzyć ze będzie ok. Jutro planuje powtórzyć bete, żeby zobaczyć czy rośnie. Termin wg kalkulatora mam na 15 stycznia :) wizyte umówiona na 26,ale oczywiście tak sie zestresowalam, ze poprosilam lekarza o przeniesienie na poniedziałek 🙈 zobaczę czy sie zgodzi :)

    EVE to trzymam kciuki za betę 🙂. Będzie dobrze 😊. Zajrzyj tu na forum do styczniówek 🙂. Też tam należę bo termin mam na 6 stycznia z USG. Bardzo się tam wspieramy, dziewczyny pomogą i wesprą w razie zmartwień 🙂. Rozdział główny "ciąża ogólna" i post pod tytułem "Styczeń 2023".
    Edit. I koniecznie daj znać jak beta 😊🤞.
    Edit. Pisałam wcześniej jako Natka23 ale musiałam konto usunąć bo mi się coś w nim pochrzaniło i cały dziennik ciążowy się usunął. To mój nowy nick

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2022, 18:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2022, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka4823 wrote:
    Witam dziewczyny,co o tym sądzicie, spóźnia mi się okres 6 dzień,zrobiłam rano test i druga kreska wyszła bladoróżowa,nie dawało mi to spokoju i zrobiłam również beta hcg,wynik dostałam przed chwilą i jest to 189,9 mIU/ml czy to na 100% ciąża,wizyte mam dopiero w przyszłym tygodniu 🤔 Ostatnią miesiączkę miałam 14 kwietnia.

    Anka to na pewno ciąża, test z krwi to praktycznie pewnik 🙂. Co do tak niskiej bety po tylu dniach po miesiączce - nie wiadomo kiedy miałaś owulację. Mogła być opuźniona i dlatego będzie ciąża młodsza i w związku z tym beta niższa. Powtórz betę w piątek, jeśli się podwoi to znaczy, że wszystko jest w porządku. Jak będziesz miała wyniki to wejdź sobie w kalkulator bety hcg na internecie. Wpisz tam obie bety wraz z dniami i godzinami wykonania. Obliczy ci on czy beta poprawnie urosła 🙂. Daj znać tutaj jak beta, trzymam kciuki 🤞🙂

    Anka4823 lubi tę wiadomość

  • Anka4823 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 18 maja 2022, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedź,tak myślałam,w piątek powtórzę betę i zrobie tak jak napisałaś,w kwietniu spóźniła mi się miesiaczka trzy dni i być może i owulacja się przesunęła przez to,dodam że staramy się z mężem około dwóch lat i do tej pory nic,zaczełam pić fertistim od jakiś dwóch i pół tygodnia z polecenia gin,mam niedoczynność tarczycy ale wyniki w normie.W piątek dam znać jak beta wyszła,już zaczynam się cieszyć 😁

    Natalia95 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka4823 wrote:
    Dzieki za odpowiedź,tak myślałam,w piątek powtórzę betę i zrobie tak jak napisałaś,w kwietniu spóźniła mi się miesiaczka trzy dni i być może i owulacja się przesunęła przez to,dodam że staramy się z mężem około dwóch lat i do tej pory nic,zaczełam pić fertistim od jakiś dwóch i pół tygodnia z polecenia gin,mam niedoczynność tarczycy ale wyniki w normie.W piątek dam znać jak beta wyszła,już zaczynam się cieszyć 😁

    Długo się staraliście, dobrze, że zaskoczyło 🙂❤️. Czekam na wieści

    Anka4823 lubi tę wiadomość

  • OlaOlaOla Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 18 maja 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Może któraś z Was mi podpowie, bo bardzo się martwię :( Owulację miałam w okolicach 5 maja (byłam wtedy u ginekologa, który określił, że właśnie w tym momencie mam śluz owulacyjny), ostatnia miesiączka 16 kwietnia
    Pierwsza beta 16.05, 31 dzień cyklu - 25,2
    Druga beta 18.05, 33 dzień cyklu - 82,9, więc przyrost 228%
    Co jest ważniejsze - przyrost, czy wartość? Bo jeżeli przyrost to chyba rośnie bardzo ładnie, jeśli wartość - to chyba jest niska. Co myślicie, jaka jest szansa na zdrową ciążę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2022, 20:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2022, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOlaOla wrote:
    Hej Dziewczyny,
    Może któraś z Was mi podpowie, bo bardzo się martwię :( Owulację miałam w okolicach 5 maja (byłam wtedy u ginekologa, który określił, że właśnie w tym momencie mam śluz owulacyjny), ostatnia miesiączka 16 kwietnia
    Pierwsza beta 16.05, 31 dzień cyklu - 25,2
    Druga beta 18.05, 33 dzień cyklu - 82,9, więc przyrost 228%
    Co jest ważniejsze - przyrost, czy wartość? Bo jeżeli przyrost to chyba rośnie bardzo ładnie, jeśli wartość - to chyba jest niska. Co myślicie, jaka jest szansa na zdrową ciążę?

    Hej Ola 🙂. Bardziej liczy się przyrost. Owulacja następuje w dzień szczytu śluzu płodnego, czyli w ostatni dzień śluzu płodnego. Ja 12 dni po owulacji miałam betę 58,2. Więc u ciebie w normie jest 🙂. Powtórz jeszcze raz betę i może zapisz się do ginekologa. Zapewne powie ci kiedy najlepiej na USG przyjść i ogólnie co masz robić. Jeśli miałaś jakieś problemy z ciążami poprzednimi bądź obawiasz się o tą bo masz np. bóle brzucha to wypisze ci duphaston, czyli sztuczny progesteron, który wesprze ciążę. Też byłam u ginka praktycznie po drugiej becie i jakaś taka spokojniejsza byłam 🙂. I już po USG jestem 🙂. Życzę zdrowej ciąży ❤️. Dawaj znać jak u ciebie 😊

‹‹ 319 320 321 322 323 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ