X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2022, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    U mnie niestety przyrost nieprawidłowy z 58,46 na 80,54 po 48h. A minimum powinno być 96 także dupa 😭 tylko pytanie co dalej...bo owu była z jajnika gdzie nie mam jajowodu więc boję się kolejnej pozamacicznej. A jak u Ciebie to wygląda?

    Przyrost faktycznie poniżej normy, nie umiem Ci doradzić, też przy swoich wynikach bałam się cp, udało się ją wykluczyć na USG 5t0d przy bhcg 248,00 od tamtej chwili nie sprawdzam bety- za duży stres, w piątek kolejne USG, na wizytę mam się zgłosić ze świeżą betą, u mnie przyrosty spadały przy każdym badaniu, pierwszy przyrost 100%, kolejny 55%, 40%, 25% aż przestałam robić badanie 😅 USG będzie decydujące, od lekarza usłyszałam,że z betą bywa różnie, skoro rośnie to szanse są, skonsultuj się ze swoim lekarzem, może to jednorazowe spowolnienie przyrostu, czego Ci życzę oczywiście 🤞



  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 4 maja 2022, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea!a wrote:
    Przyrost faktycznie poniżej normy, nie umiem Ci doradzić, też przy swoich wynikach bałam się cp, udało się ją wykluczyć na USG 5t0d przy bhcg 248,00 od tamtej chwili nie sprawdzam bety- za duży stres, w piątek kolejne USG, na wizytę mam się zgłosić ze świeżą betą, u mnie przyrosty spadały przy każdym badaniu, pierwszy przyrost 100%, kolejny 55%, 40%, 25% aż przestałam robić badanie 😅 USG będzie decydujące, od lekarza usłyszałam,że z betą bywa różnie, skoro rośnie to szanse są, skonsultuj się ze swoim lekarzem, może to jednorazowe spowolnienie przyrostu, czego Ci życzę oczywiście 🤞

    Trzymam kciuki za Twoją wizytę, oby wszystko było dobrze! 🙂 daj znać po 🙂 mi gin kazał odstawić progesteron i nastawić się na krwawienie, za tydzień w czwartek mam przyjść na wizytę ze świeżą betą i będziemy sprawdzać przydatki itp

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2022, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, to szybka decyzja o odstawieniu progesteronu, rozumiem, że lekarz dobrze zna Twoją sytuację, mam nadzieję, że po badaniach wszystko będzie dobrze i będziesz mogła ruszyć możliwie szybko ze staraniami 🙃

  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 5 maja 2022, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea!a wrote:
    O, to szybka decyzja o odstawieniu progesteronu, rozumiem, że lekarz dobrze zna Twoją sytuację, mam nadzieję, że po badaniach wszystko będzie dobrze i będziesz mogła ruszyć możliwie szybko ze staraniami 🙃


    Zdecydowaliśmy że nie będziemy się już starać. To moja 6 ciąża a mamy tylko jedno dziecko, 11 miesięczną Zuzię 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2022, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, bardzo współczuję tych wszystkich strat, każda ciąża to ogromna nadzieja, ja dopiero zaczynam, pierwsza ciąża, zobaczymy, czy uda się ją utrzymać ... Pozdrowienia dla Ciebie i Twoich najbliższych 🙂

  • snw Przyjaciółka
    Postów: 77 54

    Wysłany: 6 maja 2022, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Właśnie dołączyłam do fioletowej strony, po prawie dwóch latach spędzonych u Staraczek ;)
    Zrobiłam betę 15dpo (04.05.2022) - wynik 305 mlU/ml, dzisiaj (06.05.2022) beta już 801 mlU/ml, więc przyrost ładny +162%. Zastanawiam się teraz kiedy powinnam iść ponownie na badanie? Widzę, że wiele z Was chodzi praktycznie co dwa dni i nie wiem czy to standard czy Wasze indywidualne podejście.
    Wizytę u gina mam dopiero w następny piątek i wtedy się wszystkiego dowiem, więc będę wdzięczna za Wasze rady <3

    🙋🏼‍♀️34 lata 💁🏻‍♂️40 lat
    Starania od 07.2020 💕

    03.05.2022 - ⏸
    13.05.2022 - 🔘
    27.05.2022 - 🧡🦐
    23.06.2022 - 4,47cm człowieka ♥️
    29.06.2022 - It’s a girl! 🎀
    22.09.2022 - Kluseczka ma już 699g 💪🏻
    09.01.2023 - 💚

    QtiCp2.png
  • Susie Ekspertka
    Postów: 241 266

    Wysłany: 6 maja 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam trzy razy, żeby sprawdzić przyrost i przy pierwszej wizycie ginekolog ochrzanił mnie od góry do dołu, że bez sensu się kułam tyle razy i w zupełności wystarczyłby raz do potwierdzenia. 🙃
    I z perspektywy czasu myślę, że dwa razy w zupełności wystarczy. A to oczekiwanie na kolejne wyniki generuje wyłącznie stres. Widać, że pięknie rośnie i jest w normie i to najważniejsze. A jak wizyta już za tydzień to zostaje tylko odliczać dni. :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2022, 14:42

    snw lubi tę wiadomość

    tqYwp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2022, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam wcześniej 2 razy betę ( żeby sprawdzić czy pozytyw i czy dobry przyrost). Kolejną betę zrobiłam dziś dopiero,tydzień po ostatniej. Ale ta dzisiejsza tylko po to, żeby upewnić się, że nic złego się nie dzieje. Dlatego myślę, że te 2 pierwsze badania to podstawa a później co najwyżej jak się martwisz to dla spokoju ducha można zrobić 🙂

    snw lubi tę wiadomość

  • snw Przyjaciółka
    Postów: 77 54

    Wysłany: 6 maja 2022, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję <3 no już mam obie ręcę sine od tych pobrań, a to przecież dopiero początek...
    W takim razie czekam cierpliwie na wizytę i już odpuszczam badania :)

    Miłego weekendu!

    Natka23 lubi tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️34 lata 💁🏻‍♂️40 lat
    Starania od 07.2020 💕

    03.05.2022 - ⏸
    13.05.2022 - 🔘
    27.05.2022 - 🧡🦐
    23.06.2022 - 4,47cm człowieka ♥️
    29.06.2022 - It’s a girl! 🎀
    22.09.2022 - Kluseczka ma już 699g 💪🏻
    09.01.2023 - 💚

    QtiCp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2022, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Snw powodzenia na wizycie 🙂. Dawaj znać co tam lekarz powie i jak z dzidzią 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2022, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajakowe jak u ciebie? Pojawiło się krwawienie czy może potoczyło się bardziej optymistycznie i ciąża przetrwała?

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 10 maja 2022, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Proszę o poradę bo jestem totalnym stresie.
    To nasz 13 cs o drugie dziecko w końcu zaskoczyło. Kiedy już na prawdę straciłam nadzieje.

    Owulacje miałam 14/15 dnia cyklu
    Wg mojego wykresu spadek na implantację zarodka wychodzi jakby to było 5-6 dpo.

    11 dpo beta hcg 11,2
    13 dpo beta hcg 31,9 (190,9 %) przyrostu
    15 dpo beta hcg 58,4 (87,1 %) przyrostu
    Jak dla mnie jak na 15 dpo bardzo słaby ten wynik poziomu bety. Dzisiaj 17 dpo idę to skontrolować raz jeszcze. Ale martwię się bardzo bo w sobotę za 2 tyg wylatuje z kraju z wakacje. Stresuje się ze to może być CP. Jeszcze dzisiaj raki wyraźny skok temperatury a ja wczoraj cały dzień próbowałam się pogodzić z tym ze to biochemiczna. Dzis okropnie się boje ze to pozamaciczna
    Ogólnie wszyscy mówią mi ze wynik w normie No ale nawet patrząc na to ze dzis jest 4+4 to ja już powinnam mieć jakis pecherzyk widoczny a przy tak nieskiej becie to jego jeszcze długo nie będzie można poszukać.

    Czy ktoś miał szczęśliwy finał z takimi wartościami na początku?

    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2022, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Hej dziewczyny. Proszę o poradę bo jestem totalnym stresie.
    To nasz 13 cs o drugie dziecko w końcu zaskoczyło. Kiedy już na prawdę straciłam nadzieje.

    Owulacje miałam 14/15 dnia cyklu
    Wg mojego wykresu spadek na implantację zarodka wychodzi jakby to było 5-6 dpo.

    11 dpo beta hcg 11,2
    13 dpo beta hcg 31,9 (190,9 %) przyrostu
    15 dpo beta hcg 58,4 (87,1 %) przyrostu
    Jak dla mnie jak na 15 dpo bardzo słaby ten wynik poziomu bety. Dzisiaj 17 dpo idę to skontrolować raz jeszcze. Ale martwię się bardzo bo w sobotę za 2 tyg wylatuje z kraju z wakacje. Stresuje się ze to może być CP. Jeszcze dzisiaj raki wyraźny skok temperatury a ja wczoraj cały dzień próbowałam się pogodzić z tym ze to biochemiczna. Dzis okropnie się boje ze to pozamaciczna
    Ogólnie wszyscy mówią mi ze wynik w normie No ale nawet patrząc na to ze dzis jest 4+4 to ja już powinnam mieć jakis pecherzyk widoczny a przy tak nieskiej becie to jego jeszcze długo nie będzie można poszukać.

    Czy ktoś miał szczęśliwy finał z takimi wartościami na początku?

    Żelka przede wszystkim patrzy się na betę, nigdzie nie jest powiedziane, że w tym tygodniu powinien być widoczny pęcherzyk. Jedynie jest ustalone, że pęcherzyk widoczny jest od bety ok 1000. Kolejna rzecz to sama beta, ona raz może przyrastać wolniej a później ruszy z kopyta i będziesz miała przyrost 150 albo 200 %. Powtórz na spokojnie dzisiaj betę i daj znać co wyjdzie. Będzie dobrze ❤️

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 10 maja 2022, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki z dzisiaj 17 dpo 112,2 przyrost w ostatnie 48 h to tylko 93,1% progesteron spadł mi na 17,6 a 48 h temu był 26. Generalnie dalej beta przyrasta w minimalnej bo minimalna to 66% ale to jest za mała wartość bety dzisiaj jest 4+4 do lekarz umówiłam się na sobotę we czwartek znowu powtórzę betę i proga.
    Kurde jestem wściekła strasznie na cała to sytuacje, ze mnie to musiało spotkać akurat tak krótko przed wylotem na urlop ☹️☹️☹️

    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2022, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogło być późne zagnieżdżenie dlatego jest tak niska beta w porównaniu do tygodnia ciąży. Bierzesz progesteron np. duphaston? Być może trzeba wesprzeć ciążę progesteronem i wtedy też beta będzie lepiej przyrastać. Spróbuj dostać się do ginka wcześniej tylko po receptę. Jeśli beta przyrasta i to powyżej minimalnej wartości to nie jest źle. Nic nie jest jeszcze zasądzone

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 10 maja 2022, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziewczyny na IP w szpitalu ginekologicznym. Niestety bardzo duże prawdopodobieństwo ciąży pozamacicznej. Bo lekarka znalazła „ring” w lewym jajowodzie. Nie zgodziłam się zostać w szpitalu jutro rano mam kolejna wizytę tam i badania

    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2022, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Byłam dziewczyny na IP w szpitalu ginekologicznym. Niestety bardzo duże prawdopodobieństwo ciąży pozamacicznej. Bo lekarka znalazła „ring” w lewym jajowodzie. Nie zgodziłam się zostać w szpitalu jutro rano mam kolejna wizytę tam i badania

    Żelka przykro mi ☹️. Wierzyłam, że będzie dobrze. Trzymaj się tam ❤️

  • Mona303 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 12 maja 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie odnośnie przyrostu bety

    08.05 11073
    10.05 18249 wzrost 55 %
    12.05 24367 wzrost 36 %

    Dzisiaj jest 5 tydzień 4 dzień ciąży
    Czy te wyniki świadczą o tym że ciąża się rozwija nie prawidłowo ? 😞

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2022, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona303 wrote:
    Hej, mam pytanie odnośnie przyrostu bety

    08.05 11073
    10.05 18249 wzrost 55 %
    12.05 24367 wzrost 36 %

    Dzisiaj jest 5 tydzień 4 dzień ciąży
    Czy te wyniki świadczą o tym że ciąża się rozwija nie prawidłowo ? 😞

    Mona niestety przyrosty bety są nieprawidłowe, za niskie. Ale może jeszcze beta ruszy ❤️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2022, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wszelki wypadek skonsultuj to z ginekologiem. Powinno już być widać zarodek z serduszkiem

‹‹ 318 319 320 321 322 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ