X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Nela6 Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 19 maja 2021, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, no wiec tak doczekałam wizyty u gin na której było widać pęcherzyk usredniona wielkość 8 mm (mierzony wzdłuż 11 mm)i był to 4 t6dc. Pani doktor powiedziała ze pecherzyk jest owalny i faktycznie na wydruku taki jest. Trochę mnie to zastanawia, nie chce czytać i dokształac się na Internecie bo i tak mam wysokie ciśnienie mam się nie denerwować. Dzisiaj robiłam będę zaczynam 5 tydzień beta wyszła 5650. Wizyta za 2 tygodnie. Może któraś wie czemu pęcherzyki miewają owalne/stozkowate kształty? Jest to hmm normalne?

  • Martyna_Dietetyk Koleżanka
    Postów: 183 13

    Wysłany: 19 maja 2021, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki!
    Piszę pracę magisterska na temat wpływu żywienia i wybranych parametrów stylu życia na płodność. Proszę jedynie o wypełnienie, krótkiej ankiety, która jest przedmiotem badań mojej pracy mgr. Sama ankieta zawiera pytania dotyczące głównie żywienia 😊 Ankieta jest ANONIMOWA, a jej wyniki posłużą mi jedynie do dogłębnego zbadania tematu i napisania pracy mgr! Z góry dziękuję za poświęcony czas :)
    Niestety nie da się kliknąć tutaj w link, istnieje opcja jedynie kopiowania i wklejenia:)

    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdb1P-yoAMo-BWNFHIkZTgqAdC1Ih4wbEHIKnnoTQvfg7S3yA/viewform

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2021, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Stresuje się ponieważ ostatni okres zaczelam 17kwietnia, 14 maja powinnam dostać okres (cykle co 27/28d). Cos mnie tknęło i zrobiłam test 15go i wyszły 2 kreski (1 słabsza ale widoczna). Zgłosiłam się do gin a było to niby w 5tyg (4w1d). USG nic nie wykazało. Lekarka kazała zrobić betę i głosić sie ponownie za tydzien. 17go beta wyszła 271. Następna wizytę mam 26 maja (6 tydzień [5w5d]). Jutro idę zrobić nast betę i TSH ponieważ mam niedoczynność tarczycy. Czy powinnam się niepokoić beta i brakiem czegokolwiek w usg? Tym bardziej że lekarka wspomniała coś o pozamacicznej. Bardzo się boję czy zobaczę coś na usg i czy wszystko jest w porządku :/
    Czy jest w ogóle możliwe żebym po 1.5tyg od ostatniej wizyty zobaczyła już zarodek?
    Chce zaznaczyc że mam 32lata i to by była moja pierwsza ciąża.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2021, 16:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2021, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy beta jest ok. Przyrost ok ale czy wartości bety nie za niskie. 5 dniowa blastka byla podana
    7dpt 10,5
    9dpt 40,8
    11dpt 104,85
    13dpt 237.56
    Jutro kolejna beta

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 720 264

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paluszek wrote:
    Hej. Stresuje się ponieważ ostatni okres zaczelam 17kwietnia, 14 maja powinnam dostać okres (cykle co 27/28d). Cos mnie tknęło i zrobiłam test 15go i wyszły 2 kreski (1 słabsza ale widoczna). Zgłosiłam się do gin a było to niby w 5tyg (4w1d). USG nic nie wykazało. Lekarka kazała zrobić betę i głosić sie ponownie za tydzien. 17go beta wyszła 271. Następna wizytę mam 26 maja (6 tydzień [5w5d]). Jutro idę zrobić nast betę i TSH ponieważ mam niedoczynność tarczycy. Czy powinnam się niepokoić beta i brakiem czegokolwiek w usg? Tym bardziej że lekarka wspomniała coś o pozamacicznej. Bardzo się boję czy zobaczę coś na usg i czy wszystko jest w porządku :/
    Czy jest w ogóle możliwe żebym po 1.5tyg od ostatniej wizyty zobaczyła już zarodek?
    Chce zaznaczyc że mam 32lata i to by była moja pierwsza ciąża.
    Hej! Ja na 1 wizycie też nie widziałam zarodka było to chyba 5t2-3d(?), a po 6 dniach był już zarodek z serduszkiem,tylko że u innego lekarza i ten drugi musiał się chwilę skupic żeby go znaleźć bo był bardzo wysoko. Teraz bylam u tej pierwszej lekarz w 7t5d i widzę po jakości że ma po prostu słabszy sprzęt bo teraz ona się gimnastykowała żeby serduszko znaleźć.
    Nie wiem czy to u Ciebie akurat będzie wina sprzętu ale może sprawdź u innego lekarza.. Ja robiłam tylko dwa razy betę bo bardzo mnie stresowało to czekanie na wynik i odpuściłam.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 720 264

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paluszek doczytalam że wczoraj miałaś wizytę, jak wieści?

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 720 264

    Wysłany: 27 maja 2021, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia1992 wrote:
    Dziewczyny czy beta jest ok. Przyrost ok ale czy wartości bety nie za niskie. 5 dniowa blastka byla podana
    7dpt 10,5
    9dpt 40,8
    11dpt 104,85
    13dpt 237.56
    Jutro kolejna beta
    Nie pomoge z wartościami ale chyba przyrost jest ważniejszy niż wysokość? Trzymam kciuki🙂

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Gisele Koleżanka
    Postów: 56 86

    Wysłany: 27 maja 2021, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    proszę Was o opinię odnośnie wyników bety

    25/05 - 30 dc - 214,530
    27/05 - 32 dc - 568,730

    przyrost 165,4% - czy jest ok? to nie za dużo?

    h44e9jcg9yrs263b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2021, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 15 dpt 512.30

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2021, 18:50

  • Olka94 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 28 maja 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ! Jestem tu nowa jestem w ciąży 3 dni przed okresem testy wszystkie pozytywne w dwa dni przed miesiączką Beta HCG 52,27 a dziś w dniu miesiączki 151,20 powiedzcie mi przyrost jest ok ? Robiłam jeszcze progesteron 32,50 Mam tylko boleści jajników i podbrzusza nie wiem co jest grane 🤷🏼‍♀️ Tez tak miałyście ?
    Dzwoniłam do lekarza to zalecił mi zażycie nospy na ból 🤷🏼‍♀️🙂

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 720 264

    Wysłany: 28 maja 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka94 przyrost ok:) gratulacje :)
    ja bym no spy nie brała jesli ból jest do wytrzymania. mnie cały poczatek ciazy bolało podbrzusze.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mary99 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 1 czerwca 2021, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, proszę o waszą opinię.
    Okres miałam dostać w piątek - w piątek miała tez pozytywny test ciążowy - BARDZO wyraźna druga czerwona kreska. Dziś czyli w wtorek zrobiłam beta HCG wynik 880 😳 dziś jest jakby 33 dzień cyklu. Co myślicie o tym wyniku ? Owulacje miałam najwcześniej ok 11 maja czyli wychodziło by ze to 3 tydzień ciąży. 880 to jest jakiś ogromny wynik? Strasznie się boje ze to ciaza mnoga, choć w rodzinie się nie zdażyło jeszcze ani razu...

  • Martyna_Dietetyk Koleżanka
    Postów: 183 13

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Piszę pracę magisterska na temat wpływu żywienia i wybranych parametrów stylu życia na płodność. Proszę jedynie o wypełnienie, krótkiej ankiety, która jest przedmiotem badań mojej pracy mgr. Sama ankieta zawiera pytania dotyczące głównie żywienia 😊 Ankieta jest ANONIMOWA, a jej wyniki posłużą mi jedynie do dogłębnego zbadania tematu i napisania pracy mgr! Z góry dziękuję za poświęcony czas :)

    Niestety nie da się wejść w link, trzeba skopiować :(

    https://forms.gle/JRJb6nJFcZn435sW9

  • MamaZmarzeniami Debiutantka
    Postów: 11 18

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis powtórzylam test ciążowy i znowu 2 grube kreski od razu wyszly :) w poniedziałek ide na bete i do ginekologa :)

    Red555, Mag_len lubią tę wiadomość

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 720 264

    Wysłany: 5 czerwca 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mary99 wrote:
    Hej dziewczyny, proszę o waszą opinię.
    Okres miałam dostać w piątek - w piątek miała tez pozytywny test ciążowy - BARDZO wyraźna druga czerwona kreska. Dziś czyli w wtorek zrobiłam beta HCG wynik 880 😳 dziś jest jakby 33 dzień cyklu. Co myślicie o tym wyniku ? Owulacje miałam najwcześniej ok 11 maja czyli wychodziło by ze to 3 tydzień ciąży. 880 to jest jakiś ogromny wynik? Strasznie się boje ze to ciaza mnoga, choć w rodzinie się nie zdażyło jeszcze ani razu...
    Hej, poziom bety jest chyba w normie, robiłaś powtórkę? kiedy wizyta?

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • MamaZmarzeniami Debiutantka
    Postów: 11 18

    Wysłany: 7 czerwca 2021, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam dzis bete i wynik mega mnie zaskoczył bo wyszlo az 11123,59 co wskazuję na 2 miesieczna ciążę. W środę powtórka bety. Zadzwonilam do lekarza to krawienie które mialam 28 kwietnia mogło juz byc ciąża. Ze mam być spokojna. I po wynikach w środę przyjść na usg i założenie karty ciąży. Któraś tak miala?

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1196 2035

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 01:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam znajomą, która przez całą ciążę miała plamienia wtedy, jakby wypadał okres (cyklicznie co 4 tygodnie). Gdyby na podstawie USG i innych badań nie wiedziała, że jest w ciąży to uznałaby za skąpą @. Dzieciak zdrowy hasa.

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1196 2035

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 02:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lawendowePole wrote:
    Dziewczyny, przeczytajcie trochę wątek, to naprawdę skarbnica wiedzy, a mam wrażenie, że co chwilę padają te same pytania i trzeba udzielać tych samych odpowiedzi 🤐.

    Trochę ciężko przebić się przez całe 300 stron, ale Twój post powinien być pogrubiony i wyświetlany na początku każdej strony. Wtedy sporo pytań, domysłów i rozterek by się rozwiązało. Dzięki!!!

    lawendowePole lubi tę wiadomość

  • r0023 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Brałam antykoncepcję, kilka razy zapomniałam o dobrej porze i stosunek odbył się kilka razy bez zabezpieczenia "do końca". Dla bezpieczeństwa odczekałam 14 dni i zrobiłam 2 dni pod rząd testy ciążowe. Wszystkie jak wół pozytywne. Dzień później poszłam na beta hcg i pokazało wynik <0.100 miu/ml. Zrobiłam następne testy dzień i dwa dni później i wyniki znowu od razu pozytywne. Byłam u ginekolog, mam do niej przyjść za dwa tygodnie sprawdzić co i jak bo na razie oczywiście niczego nie widać na usg. Będę powtarzać betę za tydzień. Czy ta beta wyklucza ciąże na 100%?
    Czy któraś z was może miała podobną sytuację? Jak ona się rozwiązała?

  • Susy0709 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 czerwca 2021, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, potrzebuję pocieszenia... Od wczoraj non stop płaczę z powodu niskiego przyrostu bety
    09.06 - 342
    11.06- 750
    15.06 - 2672
    18.06 - 4288 - robiony w innym laboratorium niż poprzednie
    Mój ginekolog twierdzi, że ważne że przyrasta, a norma jest od 30 proc, ja mam około 35-36 proc to ostatnie, poprzednie 114 proc i 94 proc
    Na usg widać jeden pęchęrzyk 11 mm bez pęcherzyka żółtkowego jeszcze (w dniu usg zaczynał mi się 5 tc, a lekarz twierdzi, że ciąża jest jeszcze młodsza). Nie plamię,lekko mnie kłuje brzuch co jednak jest normalne.
    Za dwa dni znowu mam iść na betę, ale obawiam się najgorszego.



‹‹ 311 312 313 314 315 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ