X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 6 lipca 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu wrote:
    A ja nie jeżdżę do pracy bo mam l4 😂 Autem jeżdżę dużo. Od 2 tygodni czuję się już lepiej więc spaceruję z mężem i synem. Byliśmy nawet na rowerze. Wszystko jest ok😉 Maluchy w brzuchu naprawdę mają dobra amortyzację. Kiedyś czytałam czy orgazm jest bezpieczny dla malucha i też znalazłam, że skurcze to dla niego przyjemne kołysanie. Więc myślę, że nie ma co popadać w paranoje.
    A jezdzilas też na początku ciąży?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 6 lipca 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    A jezdzilas też na początku ciąży?
    Tak, do 10tc dojeżdżalam autem, po drodze syna do żłobka. Nie mam daleko, ale dziennie ok 20km. Jak będę w 19tc to jedziemy na wakacje, 6h jazdy autem. Nie widzę powodu do przekładania. W poprzedniej ciąży w 14tc lecielismy do Londynu zwiedzać, wzięłam w brzuch zastrzyk przeciwzakprzepowy na lot. Duuuzo zwiedzalismy. Z ciąża wszystko oki było, a nawet się śmiałam, że lot pomógł bo nieprawidłowosci z usg się cofnely 😉
    Edit:cały czas jeżdżę autem, ale już nie do pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2019, 15:50

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 6 lipca 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co bo Mk ginekolog mówiła zegarki newralgiczny czas jest do 8tygodnia bo tworzą się organy . I że wtedy się niempowinni raczej jechać zbyt daleko autem bo wibracje źle robią maluszkowi. Ale zastanawiam się czy to trochę nie na wyrost ?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 6 lipca 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka, mi się wydaje, że wiele kobiet nawet nie wie na początku, że jest w ciąży. No chyba, że my, jak w dzień okresu na betę 😂 Wiadomo, że może zaszkodzić jakiś intensywny wysiłek, niewiadomo jakie wibracje, ale chyba większość kobiet jeździ autem i jeszcze nie słyszałam, żeby to był powód poronienia.

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 6 lipca 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu wrote:
    Auricomka, mi się wydaje, że wiele kobiet nawet nie wie na początku, że jest w ciąży. No chyba, że my, jak w dzień okresu na betę 😂 Wiadomo, że może zaszkodzić jakiś intensywny wysiłek, niewiadomo jakie wibracje, ale chyba większość kobiet jeździ autem i jeszcze nie słyszałam, żeby to był powód poronienia.
    Nie nie ram chodziło o długa podróż. A słuchajcie jak u was temperatura? Bo ja czuję że moja soadla

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 lipca 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alciak wrote:
    Ok jest dziecko 3,9 mm i serduszko 115 uderzeń na minutę, ale lekarz zalecił za tydzień usg. Beta nie jest zadowalająca stąd ta konieczność obserwacji. Mam też małego krwiaka stąd możliwe plamienia. No i to serce to tak za szybko nie bije, pewnie dlatego...

    Jeśli lekarz mówi Ci, przy uwidocznionym zarodku i serduszku, że beta nie jest zadawalajaca to konował i radzilabym go jak najszybciej zmienić. Po uwidocznieniu serduszka bety się nie bada, ponieważ może już zachowywać się roznie: przyrastać, spadać, nie zmieniać się.

    Od czasu uwidocznienia akcji serca miarodajne są już tylko USG i na tym się bazuje. Krwawienia i plamienia zwykle występują na skutek krwiaka, aplikacji luteiny, pękania naczynek krwionośnych w pochwie i wiele innych. Generalnie jeśli to krwiak to pewnie wyjdzie na kolejnym USG, bo one się nie uwidaczniają tak szybko po krwawieniu, zwykle widać je na USG ok 5-7 dni od pierwszego krwawienia czy plamienia. Natomiast nie ma się co martwic, wiele kobiet je ma, w tym ja też miałam, ale są one niegroźne i znikają jak wykształci się łożysko oo 14 tygodnia.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 lipca 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Bo u mnie ewidentnie wakacje nie pozwoli na to aby ciąża się rozwijała. Potwierdzone przez 3 lekarzy . W dzień pozytywnego testu wsiadłam w auto i tluklam się 14 godzin na Chorwację. Tam zaczęły się cyrki już 2 dni po przyjeździe... nie chce o tym gadać bo już czasu nie cofne ale wiem że to przez moja głupotę

    Też jechalam do Chorwacji autem w młodej ciąży i wszystko było ok, więc raczej nie obwinialabym podróży o poronienie. No chyba, że nie wiem, jechałaś wozem drabiniastym po brukowanej drodze te 14h ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 7 lipca 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak u was z ciepłota ciała? Ja czuję spadek

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 8 lipca 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej chciałam się was zapytać co myślcie o takim przyroście bety w pod koniec 5 tygodnia ciąży?
    1. 11 640
    2 17 785
    Przyrost wynosi 53% a wg kalkulatorów Hcg powinien 66%
    Badnie powtarzane po 24h, wg kalkulatorów beta hcg przyrost zbyt niski, nie chce wpadać w panikę bo może delikatne odchylenia od normy o niczym złym nie świadczą, macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?
    z góry bardzo dziękuje za każda odpowiedz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 15:53

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • Odeta Ekspertka
    Postów: 170 93

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    Hej chciałam się was zapytać co myślcie o takim przyroście bety w pod koniec 5 tygodnia ciąży?
    1. 11 640
    2 17 785
    Badnie powtarzane po 24h, wg kalkulatorów beta hcg przyrost zbyt niski, nie chce wpadać w panikę bo może delikatne odchylenia od normy o niczym złym nie świadczą, macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?
    z góry bardzo dziękuje za każda odpowiedz

    Hej, w pierwszej ciąży ciagle stresowałam się bhcg. Wszystkie kalkulatory podpowiadały, że przyrost jest za niski. Córka jakoś się tym nie przejmowała. Urodzona szczęśliwa 10/10pkt.

    Na Twoim miejscu sprawdziłabym jeszcze raz i jak będzie przyrost nie przejmowałabym się i poczekała na wizytę u lekarza.

    Dori1811 lubi tę wiadomość

    2018 nasz wyczekany cud z nami :) II IVF
    2019 nasz kropek niespodzianka - rośnij zdrowo :)
    iUWop1.png

    16uds65get28u929.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 lipca 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    Hej chciałam się was zapytać co myślcie o takim przyroście bety w pod koniec 5 tygodnia ciąży?
    1. 11 640
    2 17 785
    Przyrost wynosi 53% a wg kalkulatorów Hcg powinien 66%
    Badnie powtarzane po 24h, wg kalkulatorów beta hcg przyrost zbyt niski, nie chce wpadać w panikę bo może delikatne odchylenia od normy o niczym złym nie świadczą, macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?
    z góry bardzo dziękuje za każda odpowiedz

    Przy takich wartościach to już może wolno rosnąć, wg mnie przyrost OK. Najwyższy czas na USG - to jest teraz najważniejsze, powinno być już widać zarodek z serduszkiem.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 8 lipca 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wartość bety wydaje mi się być bardzo ładna jak na 5tydsien ciąży :)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 8 lipca 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizytę u ginekologa mam w piątek, wierze mocno ze wszystko będzie okej :) dziękuje za wsparcie <3

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 9 lipca 2019, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    Wizytę u ginekologa mam w piątek, wierze mocno ze wszystko będzie okej :) dziękuje za wsparcie <3
    Wiem jaki to stres my też staraliśmy się bardzo długo, trzymam kciuki i daj znać w piątek jak tam dzidzia

    Dori1811 lubi tę wiadomość

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 lipca 2019, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    Wizytę u ginekologa mam w piątek, wierze mocno ze wszystko będzie okej :) dziękuje za wsparcie <3

    Przy takiej becie to musi być dobrze :)
    Czekamy na fotkę z USG w piątek :)

    Dori1811 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2019, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie dziś dopadł zły/ smutny nastrój. Nie czuje nic:-( oprócz bolacych lekko piersi nie mam żadnych innych objawów ( wcześniej też nie miałam) - zdaje mi się że plamienie również powraca :-(
    Nie jestem senna nie mdli mnie nic absolutnie nic nie wskazuje na to że jestem w ciąży:-(
    Nawet niewiem kiedy mam wizytę moja lekarka jest na urlopie, dzwoniłam do położonej mówiła że 12 - ego przyjmuje , późnej że 26
    Ciężko gdziekolwiek się dostać teraz na wizytę do jakiegokolwiek lekarza
    Podbrzusze miękkie ogólnie mam źle przeczucia :-(

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 lipca 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    A mnie dziś dopadł zły/ smutny nastrój. Nie czuje nic:-( oprócz bolacych lekko piersi nie mam żadnych innych objawów ( wcześniej też nie miałam) - zdaje mi się że plamienie również powraca :-(
    Nie jestem senna nie mdli mnie nic absolutnie nic nie wskazuje na to że jestem w ciąży:-(
    Nawet niewiem kiedy mam wizytę moja lekarka jest na urlopie, dzwoniłam do położonej mówiła że 12 - ego przyjmuje , późnej że 26
    Ciężko gdziekolwiek się dostać teraz na wizytę do jakiegokolwiek lekarza
    Podbrzusze miękkie ogólnie mam źle przeczucia :-(

    Patrzyłaś na znanylekarz.pl? Na pewno znajdziesz ginekologa, który ma wolne terminy, w Twojej okolicy. Brak objawów na tym etapie to norma. Natomiast jak masz się stresować to idź prywatnie.

    Tuolu lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Patrzyłaś na znanylekarz.pl? Na pewno znajdziesz ginekologa, który ma wolne terminy, w Twojej okolicy. Brak objawów na tym etapie to norma. Natomiast jak masz się stresować to idź prywatnie.

    Masz rację znalazłam na znany lekarz. Wizytę mam dziś na 17 40 . Oby było wszystko wporzadku!

    Leira lubi tę wiadomość

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 9 lipca 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka bardzo trzymam kciuki zawizyte i dzidZie!:)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 9 lipca 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Masz rację znalazłam na znany lekarz. Wizytę mam dziś na 17 40 . Oby było wszystko wporzadku!
    Koniecznie daj znać po wizycie :) trzymam kciuki za Was <3

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
‹‹ 297 298 299 300 301 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ