X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • martakam Autorytet
    Postów: 562 773

    Wysłany: 24 maja 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem dzisiaj po pozytywnym teście i od razu poleciałam na betę. Jestem 13 dpo i beta aż 125. Nie za dużo?
    Poza tym mam teraz problem, bo nie wykonam bety 48 h po no bo niedziela. Czy wynik po 72h też będzie miarodajny?

    qb3c4z173dm8368h.png
    qb3c3e5e4rtuompq.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martakam wrote:
    Hej. Jestem dzisiaj po pozytywnym teście i od razu poleciałam na betę. Jestem 13 dpo i beta aż 125. Nie za dużo?
    Poza tym mam teraz problem, bo nie wykonam bety 48 h po no bo niedziela. Czy wynik po 72h też będzie miarodajny?

    Wynik jak najbardziej normalny. Na tą chwilę przyrost po 72h też będzie OK - jeśli przyrost będzie w porządku to i tak nie ma sensu więcej badać, tylko czekać na USG :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2019, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Ja wczoraj zrobiłam bhcg - wyszło 20, jutro powtarzam. Jestem 29 dni od OM, nie wiem kiedy owulacja. Do tego TSH 3,8, przed ciąża 1,7 bez leków, Hashimoto, wizyta u endokrynologa we wtorek. Klasyczna wpadka, 1 raz bez gumki. Oczywiście jestem w panice że to hashimoto wszystko rozwali..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2019, 07:16

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 maja 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagaga wrote:
    Cześć Dziewczyny. Ja wczoraj zrobiłam bhcg - wyszło 20, jutro powtarzam. Jestem 29 dni od OM, nie wiem kiedy owulacja. Do tego TSH 3,8, przed ciąża 1,7 bez leków, Hashimoto, wizyta u endokrynologa we wtorek. Klasyczna wpadka, 1 raz bez gumki. Oczywiście jestem w panice że to hashimoto wszystko rozwali..

    GRATULACJE!

    Nie martw się hashimoto - takie ciąże się prowadzi i rozwiązuje się szczęśliwie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2019, 23:07

    Gagaga lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam pytanie. Beta wykonana 11 dpo wyniosła 12,84, a dziś czyli 14 dpo (72h) już 118,9 😯 nie bardzo wiem, jak to zinterpretować i czy może to coś sugerować, kalkulator policzył, że średni dwudniowy przyrost to ok 352%, a wyczytałam, że powinno być 66%. Wiecie jaki może być powód takiego przyrostu?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 maja 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asieńka88 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam pytanie. Beta wykonana 11 dpo wyniosła 12,84, a dziś czyli 14 dpo (72h) już 118,9 😯 nie bardzo wiem, jak to zinterpretować i czy może to coś sugerować, kalkulator policzył, że średni dwudniowy przyrost to ok 352%, a wyczytałam, że powinno być 66%. Wiecie jaki może być powód takiego przyrostu?

    Normalny przyrost, na samym początku zwykle przyrosty są bardzo duże, a potem jak beta osiągnie wartość w tysiącach to zwykle zwalnia, musisz bardziej podrążyć temat, bo zbyt pobieżnie przeleciałaś po tym ;)

    Tak czy inaczej ciąża się ładnie rozwija i możesz spać spokojnie ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asieńka88 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam pytanie. Beta wykonana 11 dpo wyniosła 12,84, a dziś czyli 14 dpo (72h) już 118,9 😯 nie bardzo wiem, jak to zinterpretować i czy może to coś sugerować, kalkulator policzył, że średni dwudniowy przyrost to ok 352%, a wyczytałam, że powinno być 66%. Wiecie jaki może być powód takiego przyrostu?

    Cześć, bardzo ładny przyrost :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziś powtórzyłam betę.
    W sobotę była 19.7, dziś (po 48) 56. Co sądzicie?
    Nie wiem kiedy była owulacja-chyba między 13 a 17.05. Stosunki 13 i 17,wiec ta ciąża jest młoda, nie? Cykle miałam 30-35 dni. No i to moje hashimoto.... :(

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagaga wrote:
    Dziewczyny, dziś powtórzyłam betę.
    W sobotę była 19.7, dziś (po 48) 56. Co sądzicie?
    Nie wiem kiedy była owulacja-chyba między 13 a 17.05. Stosunki 13 i 17,wiec ta ciąża jest młoda, nie? Cykle miałam 30-35 dni. No i to moje hashimoto.... :(

    Beta normalna, przyrost ładny. Na USG idź jak będzie 5000 mIU/ml - będziesz mieć pewność, że będzie coś widać :)

    Gagaga lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak sądzicie? Robić betę jeszcze w czw/pt?
    Na usg pójdę po 14.06, wtedy już 6 t by był to coś powinno być widac

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagaga wrote:
    A jak sądzicie? Robić betę jeszcze w czw/pt?
    Na usg pójdę po 14.06, wtedy już 6 t by był to coś powinno być widac

    Ja bym zrobiła betę tuż przed USG - dzień wcześniej, albo w ten sam dzień, na wypadek jakby nic nie było widać na USG, to żeby było wiadomo jaka jest beta (czy to normalne, że nie widać czy nie) - to piszę Ci z autopsji.

    Gagaga lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Ja bym zrobiła betę tuż przed USG - dzień wcześniej, albo w ten sam dzień, na wypadek jakby nic nie było widać na USG, to żeby było wiadomo jaka jest beta (czy to normalne, że nie widać czy nie) - to piszę Ci z autopsji.

    Dobry plan!

  • ruda_Paula Koleżanka
    Postów: 41 76

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😁 jestem 21dpo , 4tydz6 dzień ciąży . W niedzielę zrobiłam test który wyszedl
    pozytywny a wczoraj poleciałam na betę.Wynik bety 1898. Wszystko jest ok? Jutro znowu pójdę na betę

    u5sbhs8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda_Paula wrote:
    Hej 😁 jestem 21dpo , 4tydz6 dzień ciąży . W niedzielę zrobiłam test który wyszedl
    pozytywny a wczoraj poleciałam na betę.Wynik bety 1898. Wszystko jest ok? Jutro znowu pójdę na betę

    Hej, wartość jest duża, ale mój lekarz (i dziewczyny tu) mówią, że ważniejszy od wartości jest przyrost, najlepiej robić po 48 lub 72h.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 maja 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda_Paula wrote:
    Hej 😁 jestem 21dpo , 4tydz6 dzień ciąży . W niedzielę zrobiłam test który wyszedl
    pozytywny a wczoraj poleciałam na betę.Wynik bety 1898. Wszystko jest ok? Jutro znowu pójdę na betę

    Z taką betą to spokojnie zapisałabym się na USG za tydzień i już na pewno będzie coś widać :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Jessivw98 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 maja 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny może któraś z Was miała taki przypadek jak ja i moze któras miała z Was szczęśliwy finał:) to może zacznę od początku o co chodzi więc, Tydzień temu 20 maja wróciłam z Warszawy ale parę dni przed wyjazdem zrobiłam do pewności bete żeby być spokojniejsza bo podejrzewałam że mogłam być w ciazy ale beta wyniosła 0.132
    Wiec dałam sobie spokój i fiu ba wyjazd i tak jak wspomniałam 20 wróciłam do domu i moja intuicja kazała mi jechać dzień później na bete 21 maja bo i test z blada kreska okresu brak w majtkach sluz nic nie wskazywało na okres cokolwiek , pracuje na produkcji więc tym bardziej ciaza nie jest dobrym środowiskiem do ciazy więc ok pojechałam żeby sprawdzić pamiętam że pracowałam na 14 więc rano miałam czas i po południu wyniki kole 16 , jak zawsze z nastawieniem że głupne wynik mnie zaskoczył słabo mi się zrobiło oczom nie wierzyłam 18,27 byłam nieszczęśliwa na świecie już planowałam jak powiem mojemu M o tym że będzie tatą ale chciałam po 48 potwierdzić że się nie mylę że nie wyjdę na bałwana jakiegoś no i miałam racje pomimo że to były najpiękniejsze 2 dni w moim życiu że udało się mi tak mi że będę mamusia tak się rozczarowalam w czwartek moja beta wynosiła 0.193 a w piątek 0.240 zrobiłam 2 dni z rzędu bo myślałam że błąd że w ciągu 48h nie zejdzie to tak szybko no i co prawda okres przyjdzie ale co prawda rozczarowanie weekend dla mnie był pieklem ale wiedziałam że mam jakaś nadzieję bo w Pon czyli wczoraj do ginekologa prywatnie czarno na białym i tu kolejne godziny czekania w kolejce ciaza za ciaza zazdroscilam im bardzo :( dobra moja wizyta się zaczęła wywiad miesiączka kiedy ostatnio 14 kwietnia trwała 3 dni do teraz brak okresu sluzu dużo żadnych plamien krwawien podwyzszona temp już jakiś czas więc przyszedł czas na badanie na usg co widziałam ja i lekarz nic nie było dopiero jak kazał mi dac pięści pod pupę coś było widać lecz nie chciał ostatecznie powiedzieć czy to pęcherzyki czy co kolwiek nie chciał może robić nie potrzebnej nadzieji więc ostatecznie ubrałem się zaczęliśmy rozmawiać kazał iść na drugi dzień na beta hcg L4 dostałam do 10 i powiedział że to się mogło opóźnić wszystko dobrze zrozumiałam że spokojem. Ok dzisiaj pojechałam na bete wyniki miałam po 15 wyszło 0.121 czyli dokładny tydzień od bety 18.27 do tego brak okresu zero nawet zbliżającej się miesiączki wszytsko dobrze się czuje nawet temp skoczyla,dziwnie do lekarza bo kazał jeśli wyniki będą i pogadamy, powiedział że nici chyba z tego wszystkiego pomimo że wczoraj na wizycie nie wykluczył niczego że i tak 10 się widzimy zobaczymy co i jak i jeśli do tego czasu nie będzie okresu da mi coś na wywołanie jego i koniec historii. Jestem ciekawa czy ktoś z was miał tak czy to wszytsko może jeszcze się zmienić :/ mieć jakąś nadzieję chyba tak dopóki okresu nie ma jest ale co będzie nie wiem ...

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 maja 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi to wygląda na ciążę, która się nie przyjęła. Aczkolwiek tutaj czas rozwiąże tą zagadkę, niestety musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać - tydzień, dwa i się wyjaśni, ale ja myślę, że raczej nie ma co się nastawiać na ciążę.

    Jessivw98 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • ruda_Paula Koleżanka
    Postów: 41 76

    Wysłany: 29 maja 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😊. Zrobiłam dzisiaj drugi raz betę i tak wynik :
    27.05 1895
    39.05 4284
    Progesteron 24,70
    Wszystko jest ok ?
    Dzisiaj zaczęłam 6 tydzień a w piątek idę do gin który mnie leczył a do ginekologa prowadzącego ciążę umówiłam się na 10.06.19

    u5sbhs8.png
  • ruda_Paula Koleżanka
    Postów: 41 76

    Wysłany: 29 maja 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    29.05* 4284 beta

    u5sbhs8.png
  • ruda_Paula Koleżanka
    Postów: 41 76

    Wysłany: 29 maja 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie za wysoka ta beta ?

    u5sbhs8.png
‹‹ 290 291 292 293 294 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ