X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Czekać, przyrosty są OK.

    Dziękuję Leira :*

    j45n7fc.png
  • Hope&Baby Autorytet
    Postów: 345 166

    Wysłany: 8 maja 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Beta nie podwaja się już przy dużych wartościach, inaczej w 7-8 tygodniu ciąży przekroczyłabyś normę szacowaną na 12 tydzień (bodajże wtedy beta jest największa ;) ) Takie duże przyrosty 100% i więcej są na początku ciąży, potem już można się spodziewać przyrostów na poziomie ok 60% +

    Oczywiście może się tak zdarzyć, że w poniedziałek będzie już widać zarodek, ale nie musi, więc dobrze, żebyś się z tym liczyła. Cokolwiek zdecydujesz - daj znać po wizycie :)
    Czyli do którego tc jest przyrost normalny ai kiedy zwolnia?
    Jak w poniedziałek miałam 3000tys to następny poniedziałek ile mniej wiecej powinno być

    02.2019- laparoskopia z elektrokauteryzacją
    03.2019- szczęśliwy cykl ❤
    05.2019- Aniołek [*]👼
    11.07.2019 powrót do walki ✊
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 maja 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope&Baby wrote:
    Czyli do którego tc jest przyrost normalny ai kiedy zwolnia?
    Jak w poniedziałek miałam 3000tys to następny poniedziałek ile mniej wiecej powinno być

    Nie ma czegoś takiego jak "przyrost do tygodnia". Chodzi o samą wartość bety. U niektórych podwaja się do 1000 mIU/ml, a potem zwalnia, u innych do 5000 mIU/ml, albo więcej, chodzi o to, że ten spektakularny przyrost jest w zasadzie na samym początku, kiedy beta startuje od zera, potem to już bywa różnie, naprawdę. Chcę Ci tylko przekazać, żebyś nie nastawiała się, że przyrost 100% i więcej będzie cały czas, bo nie będzie i beta zwolni, więc w razie czego się nie stresuj i bierz pod uwagę to, że szacując betę i licząc za każdym razem przyrost 100% popełniasz błąd - ciąża to nie matematyka :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2019, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane!
    Mam przyrost za 48 godzin z 1954 do 5000

    Czy to jest normalne? Nie za dużo? Zaczynam sję martwić, a do lekarza we wtorek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2019, 07:20

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 maja 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    parenka wrote:
    Cześć kochane!
    Mam przyrost za 48 godzin z 1954 do 5000

    Czy to jest normalne? Nie za dużo? Zaczynam sję martwić, a do lekarza we wtorek.

    Przyrost bardzo ładny, czym się martwisz? - tylko się cieszyć! :)
    We wtorek pewnie będzie już widać zarodek, prawdopodobnie nawet z serduszkiem, albo może nawet 2 zarodki i 2 serduszka, bo beta może wskazywać na ciążę mnogą, ale nie musi, więc też się jakoś nie nastawiaj - daj znać po wizycie.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Hope&Baby Autorytet
    Postów: 345 166

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Nie ma czegoś takiego jak "przyrost do tygodnia". Chodzi o samą wartość bety. U niektórych podwaja się do 1000 mIU/ml, a potem zwalnia, u innych do 5000 mIU/ml, albo więcej, chodzi o to, że ten spektakularny przyrost jest w zasadzie na samym początku, kiedy beta startuje od zera, potem to już bywa różnie, naprawdę. Chcę Ci tylko przekazać, żebyś nie nastawiała się, że przyrost 100% i więcej będzie cały czas, bo nie będzie i beta zwolni, więc w razie czego się nie stresuj i bierz pod uwagę to, że szacując betę i licząc za każdym razem przyrost 100% popełniasz błąd - ciąża to nie matematyka :P
    Ok dzięki teraz już ogarniam :) skomplikowane to wszystko

    02.2019- laparoskopia z elektrokauteryzacją
    03.2019- szczęśliwy cykl ❤
    05.2019- Aniołek [*]👼
    11.07.2019 powrót do walki ✊
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Przyrost bardzo ładny, czym się martwisz? - tylko się cieszyć! :)
    We wtorek pewnie będzie już widać zarodek, prawdopodobnie nawet z serduszkiem, albo może nawet 2 zarodki i 2 serduszka, bo beta może wskazywać na ciążę mnogą, ale nie musi, więc też się jakoś nie nastawiaj - daj znać po wizycie.

    Dzięki kochana za te słowa <3 już się naczytałam o pozamacicznej i zasniadowej, i zaczęłam panikować :)
    Ciąża mnoga to też będzie trudne wyzwanie - ale wielkie szczęście <3 Ale tak naprawdę nikogo w rodzinie nie mamy z bliźniąt, wiec watpię :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 maja 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    parenka wrote:
    Dzięki kochana za te słowa <3 już się naczytałam o pozamacicznej i zasniadowej, i zaczęłam panikować :)
    Ciąża mnoga to też będzie trudne wyzwanie - ale wielkie szczęście <3 Ale tak naprawdę nikogo w rodzinie nie mamy z bliźniąt, wiec watpię :)

    Pozamaciczna to raczej ma normalny przyrost, albo zaniżony, a zaśniadowa to ma kosmiczne wartości bety, w dziesiątkach tysięcy z dnia na dzień. Jakbyś miała jednego dnia 1000 mIU/ml, a drugiego 20000 mIU/ml to bym się może i zmartwiła, ale nie przy takich przyrostach :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Pozamaciczna to raczej ma normalny przyrost, albo zaniżony, a zaśniadowa to ma kosmiczne wartości bety, w dziesiątkach tysięcy z dnia na dzień. Jakbyś miała jednego dnia 1000 mIU/ml, a drugiego 20000 mIU/ml to bym się może i zmartwiła, ale nie przy takich przyrostach :P

    Dzięki za wyjaśnienia! Uspokoiłaś mnie! :)

  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 12 maja 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    12 dpo beta 225
    14 dpo beta 572
    Czy póki co mogę spać spokojnie?

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 maja 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2401 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    12 dpo beta 225
    14 dpo beta 572
    Czy póki co mogę spać spokojnie?

    Tak, przyrosty super :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 13 maja 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie mam dobrych wieści... Dziś byłam na USG i lekarz powiedział, że prawdopodobnie ciąża jajnikowa... Mam czekać na wynik beta HCG do godz. 20 i do szpitala... :(

    j45n7fc.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 maja 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    Niestety nie mam dobrych wieści... Dziś byłam na USG i lekarz powiedział, że prawdopodobnie ciąża jajnikowa... Mam czekać na wynik beta HCG do godz. 20 i do szpitala... :(

    Na jakiej podstawie diagnoza? Uwidoczniono ciążę w jajniku? Czy po prostu brak widocznej ciąży w macicy?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • justa8902 Autorytet
    Postów: 292 228

    Wysłany: 13 maja 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,muszę się tu Was spytać bo wariuje. Jestem po 1 ciąży jajowodowej, później po poronienia,3 ciąża udana,mam córeczkę która dalej kp. Po dwóch okresach się udało. Om 25.03 beta: 29.04 320 potem 2.05 -1500.
    7maja w 43dc było widać pęcherzyk ale dość płaski o wym. 1.32x0.5
    Więc 8maja zrobiłam jeszcze raz betę-17tys
    W piątek 10 maja usg pojawiło się ciałko żółte.
    Dzisiaj beta ale z innego laboratorium 43tys bo lekarz twierdził że się w tamtym laboratorium często mylą.
    Myślicie że jest jeszcze szansa że będzie ok?

    qdkkzbmh2w8fg125.png
    f2wl3e5eun35he4m.png

    Pai1,zesp Antyfosfolip.,niedobór białka S
    Agatka ur 17.08.2018 o 23.41 3880g 54cm
    38w-3762g; 35w-2759g; 32w-2300g; 29w-1703g
    08.2016 cp <3 [*] 03.2017 <3 [*]
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 13 maja 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Na jakiej podstawie diagnoza? Uwidoczniono ciążę w jajniku? Czy po prostu brak widocznej ciąży w macicy?

    Pobiegłam do szpitala i okazuje się, że:

    "w jamie macicy widoczny pęcherzyk ciążowy o GS 2,5 mm - odpowiada ok. 4 tc, jajnik prawy drobnopęcherzykowy, po stronie lewej w jajniku płynowo-lita cysta 18x17 mm. Ale mnie nastraszyli... :/

    j45n7fc.png
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 13 maja 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wynik kolejnego badania beta, które kazał dziś zrobić lekarz:

    Data pierwszego badania 03.05. godz. 12:00 wynik 280 mIU/ml
    Data drugiego badania 06.05. godz. 08:00 wynik 614,6 mIU/ml
    Data trzeciego badania 08.05. godz. 08:00 wynik 1033 mIU/ml
    Data czwartego badania 13.05. godz. 12:00 wynik 3068 mIU/ml

    Czy nie jest za niski...? Przyrost 52.40 %...

    j45n7fc.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 maja 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    Pobiegłam do szpitala i okazuje się, że:

    "w jamie macicy widoczny pęcherzyk ciążowy o GS 2,5 mm - odpowiada ok. 4 tc, jajnik prawy drobnopęcherzykowy, po stronie lewej w jajniku płynowo-lita cysta 18x17 mm. Ale mnie nastraszyli... :/

    Właśnie pytałam czy uwidocznili ciążę w jajniku, czy diagnoza CP była na podstawie braku pęcherza w macicy - ja już to przeszłam - dostałam diagnozę CP tylko dlatego, że ciąża była za młoda, a konowałka stwierdziła, że jak nie ma jaja w macicy to CP i koniec. Wtedy nie miałam tej wiedzy co mam teraz i też się dałam nastraszyć i też jeździłam po szpitalach. Uważam, że lekarze powinni brać odpowiedzialność za takie "diagnozy".

    Przyrostami się nie przejmuj, przy większych wartościach bety przyrosty zwalniają. Będzie dobrze - trzymam kciuki :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 13 maja 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, dziękuję Ci bardzo...
    Ginekolog zobaczył tę właśnie cystę na jajniku i wziął ją za pęcherzyk ciążowy...
    A, że miał gorszy sprzęt niż ten w szpitalu to nie było widać pęcherzyka w macicy i stąd diagnoza. Mam się pojawić za 7-10 dni na USG :)

    j45n7fc.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 maja 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    Leira, dziękuję Ci bardzo...
    Ginekolog zobaczył tę właśnie cystę na jajniku i wziął ją za pęcherzyk ciążowy...
    A, że miał gorszy sprzęt niż ten w szpitalu to nie było widać pęcherzyka w macicy i stąd diagnoza. Mam się pojawić za 7-10 dni na USG :)

    Daj znać po USG :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Niestety nie przychodzę z dobrymi informacjami...
    Jestem już po zabiegu - drugi raz z rzędu puste jajo płodowe... :(
    A w zasadzie to dwa puste pęcherzyki ciążowe - prawdopodobnie ciąża bliźniacza.
    Jestem załamana... Nie wiem co więcej napisać...

    j45n7fc.png
‹‹ 289 290 291 292 293 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ