X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 4 maja 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    Bardzo Wam dziękuję... Ginekologa na pewno zmienię, bo ten był z izby przyjęć - zaczęłam lekko plamić, dlatego do niego trafiłam. Powiedział, że trzeba czekać „aż się samo poroni, bo jak ma być byle jakie to lepiej żeby w ogóle nie było” :( Już raz miałam puste jajo płodowe i on uważa, że tym razem będzie tak samo...

    Czyste sku***syństwo jak dla mnie.
    Plamienie nie oznacza nic złego, to się często zdarza, ja sama miałam krwiaka i krwawiłam, ale ciąża zakończona szczęśliwie :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 4 maja 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleKsandra wrote:
    Mmalibu jaką miałaś potem betę? :)
    Po 4 dniach 170,potem co dwa dni 445 i 1144 i skończyłam robić co by nie zwariować 😉

    AleKsandra lubi tę wiadomość

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 5 maja 2019, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro idę na badanie, więc wszystko będzie jasne... Dziś z ciekawości zrobiłam test ciążowy i wyszła znów blada druga kreska. Czyli chyba nie mam co mieć złudzeń... Jeśli w moczu HCG nie przybywa to w krwi pewnie tez nie... ;(

    j45n7fc.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 maja 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    Jutro idę na badanie, więc wszystko będzie jasne... Dziś z ciekawości zrobiłam test ciążowy i wyszła znów blada druga kreska. Czyli chyba nie mam co mieć złudzeń... Jeśli w moczu HCG nie przybywa to w krwi pewnie tez nie... ;(


    Nie rozśmieszaj mnie :)

    Stawianie takich wniosków na podstawie testów sikanych jest, delikatnie mówiąc, nierozsądne - to, że kreska jest blada lub gruba nie oznacza żadnych przyrostów :D Test sikany tego nie wychwyci - kreska może być tak samo blada lub gruba przy becie 50 i przy becie 500 :)

    Idź na badanie beta HCG z krwi jak cywilizowany człowiek, a nie jakieś czary odprawiasz ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 5 maja 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Leira, uspokoiłaś mnie. Ja już odchodzę od zmysłów i głupoty wymyślam :( Ale tak bardzo się boję... Ta sytuacja tak bardzo mi przypomina poprzednią, w której było puste jajo płodowe...

    j45n7fc.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    Dziękuję Leira, uspokoiłaś mnie. Ja już odchodzę od zmysłów i głupoty wymyślam :( Ale tak bardzo się boję... Ta sytuacja tak bardzo mi przypomina poprzednią, w której było puste jajo płodowe...


    Też miałam puste jajo, poronienie zatrzymane, tabletki, potem zabieg. Też mi zryło beret. Kolejna ciąża zaczęła się od krwawienia jak u Ciebie i mam z niej cudownego synka :)

    Myśl pozytywnie.

    Monika123 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo się staram, ale jestem straszną pesymistką... Doszukałam się już wielu przyczyn braku rozwoju zarodka i przeraziło mnie to - genetyczne, autoimmunologiczne itp. Lekarz tak mnie nastraszył, że mało nie umarłam.

    j45n7fc.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    Bardzo się staram, ale jestem straszną pesymistką... Doszukałam się już wielu przyczyn braku rozwoju zarodka i przeraziło mnie to - genetyczne, autoimmunologiczne itp. Lekarz tak mnie nastraszył, że mało nie umarłam.

    Mi w pierwszej ciąży (puste jajo), lekarka powiedziała, że mam CP bo beta powyżej 1000 mIU/ml, a nie widać jaja w macicy (poza nią też nie). Lekarka prywatna, jeszcze mnie skasowała 150 zł za wizytę. I co? KONOWAŁKA.

    Dwa tygodnie później jajo pokazało się w macicy, ale co ja przeżyłam przez te 2 tygodnie to tylko ja wiem. Sensacje żołądkowe miałam takie, że nie wiedziałam czy to objaw ciąży czy silnego stresu. Do dziś nie mam pewności czy przez tą debilkę nie straciłam ciąży, czy zarodek się nie wykształcił z powodu silnego stresu - tego się już nigdy nie dowiem.

    Największy problem w tamtym momencie to był mój BRAK WIEDZY. Zaufałam osobie z tytułem lekarza i się przejechałam. Podobnie jak Ty poszłam na pierwszą wizytę w bardzo wczesnej ciąży, zaledwie kilka dni po terminie miesiączki, która się nie pojawiła i po pozytywnym wyniku testu ciążowego. To była moja pierwsza ciąża. Nie wiedziałam NIC. Nie wiedziałam, że powinnam odczekać przynajmniej 2 tygodnie od terminu miesiączki, żeby iść na USG. Gdybym wiedziała to być może wszystko wyglądałoby inaczej. Nie wiedziałam też, że CP jest widoczna na USG tak samo jak ta normalna ciąża, tyle, że poza macicą. Nie wiedziałam, że przy becie 1000 mIU/ml może nie być nic widać w macicy. Przyjęłam więc słowa lekarki jako prawdę objawioną.

    Dziś zanim pójdę z czymkolwiek do lekarza to się dokształcam i drążę możliwe opcje chorobowe, żeby nie dać się zrobić w konia, jak w przypadku ciąży. Nie ufam, sprawdzam, konsultuję z innymi lekarzami, czytam, każę sobie wszystko tłumaczyć, pytam, jestem upierdliwa, żądam badań i nie daję sobie niczego wmówić "na słowo". I Tobie też to polecam - jak Cię straszą to pytaj, każ sobie tłumaczyć, pytaj o możliwe opcje - jak lekarz nie umie Ci wytłumaczyć diagnozy w sposób klarowny, przedstawić swojej wiedzy w przystępny sposób to znaczy, że sam nie rozumie i nie ma wiedzy. Takiego lekarza trzeba olać i iść do kolejnego. I tyle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2019, 09:24

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 6 maja 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    mam już wynik dzisiejszego badania beta HCG.

    Data pierwszego badania 03.05. godz. 12:00 wynik 280 mIU/ml
    Data drugiego badania 06.05. godz. 08:00 wynik 614,6 mIU/ml

    Z moich obliczeń wychodzi, że 119% wzrosło, ale już sama nie wiem czy dobrze liczę... Między pierwszym a drugim badaniem minęło 68 godz.

    j45n7fc.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 6 maja 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    Hej,

    mam już wynik dzisiejszego badania beta HCG.

    Data pierwszego badania 03.05. godz. 12:00 wynik 280 mIU/ml
    Data drugiego badania 06.05. godz. 08:00 wynik 614,6 mIU/ml

    Z moich obliczeń wychodzi, że 119% wzrosło, ale już sama nie wiem czy dobrze liczę... Między pierwszym a drugim badaniem minęło 68 godz.

    Bardzo przyzwoity przyrost. Na USG wybrałabym się najwcześniej za 10 dni.

    Monika123 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Hope&Baby Autorytet
    Postów: 345 166

    Wysłany: 6 maja 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DziewCzyny moja beta z czwartku ponad 730 dziś robiłam kolejną jakby przyrastala prawidłowo po te powiedzmy 100% jak do tej pory to czy przełożyć sobie wizytę na ten pt czy jesZcze za wcześnie? Jutro odbieram wynik z dziś

    02.2019- laparoskopia z elektrokauteryzacją
    03.2019- szczęśliwy cykl ❤
    05.2019- Aniołek [*]👼
    11.07.2019 powrót do walki ✊
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 maja 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope&Baby wrote:
    DziewCzyny moja beta z czwartku ponad 730 dziś robiłam kolejną jakby przyrastala prawidłowo po te powiedzmy 100% jak do tej pory to czy przełożyć sobie wizytę na ten pt czy jesZcze za wcześnie? Jutro odbieram wynik z dziś


    Jak wyjdzie Ci dziś powyżej 1000 mIU/ml to próbuj USG w piątek - wiem, że czekanie stresuje.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Hope&Baby Autorytet
    Postów: 345 166

    Wysłany: 8 maja 2019, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Jak wyjdzie Ci dziś powyżej 1000 mIU/ml to próbuj USG w piątek - wiem, że czekanie stresuje.
    Miałam bete ponad 3000 ale byłam na usg i poza pęcherzykiem nie było nic. Gin powiedzIała że ciaza ma jakieś 3-4tydz a z om wychodzi 6tydz2dz. Martwie sie. Wizyte u prowadzącego mam w poniedziałek i nie wiem czy isc czy nie. Ta dr powiedziała zeby przyjść 28-go dopiero (wizyta nfz).

    02.2019- laparoskopia z elektrokauteryzacją
    03.2019- szczęśliwy cykl ❤
    05.2019- Aniołek [*]👼
    11.07.2019 powrót do walki ✊
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 maja 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope&Baby wrote:
    Miałam bete ponad 3000 ale byłam na usg i poza pęcherzykiem nie było nic. Gin powiedzIała że ciaza ma jakieś 3-4tydz a z om wychodzi 6tydz2dz. Martwie sie. Wizyte u prowadzącego mam w poniedziałek i nie wiem czy isc czy nie. Ta dr powiedziała zeby przyjść 28-go dopiero (wizyta nfz).

    No dobrze, ale pęcherz, sam pęcherz płodowy ujawnia się zwykle do bety 5000mIU/ml, przy becie 3000 mIU/ml to super, że się pokazał. Jeśli chodzi o zarodek to zdecydowanie za wcześnie! Z mojej wiedzy i doświadczenia kobiet z tego forum wynika, że zarodek zwykle widać do bety 10000 mIU/ml, więc nie ma co panikować. Serduszko zwykle pojawia się powyżej bety 17000 mIU/ml.

    Wiek ciąży z OM może być zawyżony - liczenie ciąży z OM ma sens wtedy, kiedy cykle są 28 dniowe, a do zapłodnienia dochodzi (do zapłodnienia, nie do samej owulacji) w połowie cyklu, czyli równo w 14 dniu cyklu. Jest to sytuacja idealna-nieralna, wzorcowa, a wiadomo, że w życiu bywa różnie. Wiek ciąży z OM nie musi się pokrywać z realnym wiekiem ciąży. Rozbieżności na USG mogą być duże. Poza tym ciąża często nie rozwija się jednostajnie - czasem jest tak, że rozwija się wolniej, a za chwilę w kilka dni przyśpieszy i to norma.

    Nie widzę powodu do paniki na tym etapie. Spokojnie poczekaj jeszcze tydzień czy dwa (jak masz cierpliwość) i powtórz USG. Nie porównuj swojej ciąży do innej. Nawet u tej samej kobiety dwie ciąże będą zupełnie inne, a co dopiero porównywać swoją ciążę do cudzej. Będzie dobrze - uszy do góry i cierpliwości - beta rośnie pięknie, więc na razie się nie martw :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Hope&Baby Autorytet
    Postów: 345 166

    Wysłany: 8 maja 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira dziękuję :)
    To teraz mam mętlik bo wynika ze musze przełożyć wizyte z poniedziałku :)

    02.2019- laparoskopia z elektrokauteryzacją
    03.2019- szczęśliwy cykl ❤
    05.2019- Aniołek [*]👼
    11.07.2019 powrót do walki ✊
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope&Baby wrote:
    Leira dziękuję :)
    To teraz mam mętlik bo wynika ze musze przełożyć wizyte z poniedziałku :)

    Szczerze to doradzałabym Ci przełożenie wizyty, bo jak znowu miałabyś pójść i zobaczyć samo jajo, tyle, że nieco większe i stresować się jeszcze bardziej to nie wiem czy jest sens? Aczkolwiek to oczywiście Twoja decyzja :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Hope&Baby Autorytet
    Postów: 345 166

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko myślę, że jeśli beta będzie przyrastala prawidłowo to powinna być ponad 20tys wiec juz powinien być zarodek ewentualne serce. A jesli bedzie puste jajo to chyba marne szanse na to ze zarodek sie pojawi jeśli przy takiej becie go nie będzie.

    02.2019- laparoskopia z elektrokauteryzacją
    03.2019- szczęśliwy cykl ❤
    05.2019- Aniołek [*]👼
    11.07.2019 powrót do walki ✊
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 maja 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope&Baby wrote:
    Tylko myślę, że jeśli beta będzie przyrastala prawidłowo to powinna być ponad 20tys wiec juz powinien być zarodek ewentualne serce. A jesli bedzie puste jajo to chyba marne szanse na to ze zarodek sie pojawi jeśli przy takiej becie go nie będzie.

    Beta nie podwaja się już przy dużych wartościach, inaczej w 7-8 tygodniu ciąży przekroczyłabyś normę szacowaną na 12 tydzień (bodajże wtedy beta jest największa ;) ) Takie duże przyrosty 100% i więcej są na początku ciąży, potem już można się spodziewać przyrostów na poziomie ok 60% +

    Oczywiście może się tak zdarzyć, że w poniedziałek będzie już widać zarodek, ale nie musi, więc dobrze, żebyś się z tym liczyła. Cokolwiek zdecydujesz - daj znać po wizycie :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Monika123 Przyjaciółka
    Postów: 66 40

    Wysłany: 8 maja 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    zrobiłam trzecie badanie beta HCG:

    Data pierwszego badania 03.05. godz. 12:00 wynik 280 mIU/ml
    Data drugiego badania 06.05. godz. 08:00 wynik 614,6 mIU/ml
    Data trzeciego badania 08.05. godz. 08:00 wynik 1033 mIU/ml

    Myślicie, że jest sens dalej badać...? Czy po prostu czekać spokojnie na USG?

    j45n7fc.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    Dziewczyny,

    zrobiłam trzecie badanie beta HCG:

    Data pierwszego badania 03.05. godz. 12:00 wynik 280 mIU/ml
    Data drugiego badania 06.05. godz. 08:00 wynik 614,6 mIU/ml
    Data trzeciego badania 08.05. godz. 08:00 wynik 1033 mIU/ml

    Myślicie, że jest sens dalej badać...? Czy po prostu czekać spokojnie na USG?

    Czekać, przyrosty są OK.

    Monika123 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 288 289 290 291 292 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ