X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 4 lutego 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tutaj mówię o odchyleniach między usg tydz temu robiłam był 11 tydz i 3 dzień dziś powinien być 12 tydz i 2 dzień a dziecko jest mniejsze wg usg poprzedniego jeszcze wcześniejszego powinien być 12 tydz i 4 dzień już 3 dni między usg się zgubiło

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2019, 18:01

    Margolaaa lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • kasica_89 Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 8 lutego 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja po wczorajszej wizycie podłamałam się… ostatni okres był 7 grudnia ale dodam, że cierpię na PCOS i cykle nieregularne, a według gina powinnam być w 9 tygodniu, a pęcherzyk z usg ma 8 mm i wskazuje na 4 tydzień jego zdaniem, beta powtórzona, dzisiaj wynik 2450… nie wiem czy mam się martwić, czy tak się owulacja opóźniła? Test zrobiony 13 stycznia był negatywny.. ehh a tak się cieszyłam, czy któraś z Was miała podobną sytuację?

    kwiecień 2013 r. stwierdzone PCO
    sierpień 2014 r. II kreseczki po 4 cyklach z Clo i Bromergonem
    maj 2015 Oliweczka <3
    grudzień 2017 r. zaawansowane PCOS :( kolejne starania rozpoczęte...
    30.01.2019 r. .... II kreseczki <3
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 lutego 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Ja tutaj mówię o odchyleniach między usg tydz temu robiłam był 11 tydz i 3 dzień dziś powinien być 12 tydz i 2 dzień a dziecko jest mniejsze wg usg poprzedniego jeszcze wcześniejszego powinien być 12 tydz i 4 dzień już 3 dni między usg się zgubiło

    Co u Ciebie? Jak sytuacja?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasica_89 wrote:
    Cześć dziewczyny, ja po wczorajszej wizycie podłamałam się… ostatni okres był 7 grudnia ale dodam, że cierpię na PCOS i cykle nieregularne, a według gina powinnam być w 9 tygodniu, a pęcherzyk z usg ma 8 mm i wskazuje na 4 tydzień jego zdaniem, beta powtórzona, dzisiaj wynik 2450… nie wiem czy mam się martwić, czy tak się owulacja opóźniła? Test zrobiony 13 stycznia był negatywny.. ehh a tak się cieszyłam, czy któraś z Was miała podobną sytuację?

    ja na Twoim miejscu spokojnie bym jeszcze poczekala mam PCOS jak Ty i nigdy nie wiedziałam kiedy mam owu kiedy nie bo potrafiłam mieć cykle 70dniowe...wiec jak zaszłam długo czekałam aby coś zobaczyć także daj sobie czas i udaj się na usg za tydzień

  • _MMagda_ Koleżanka
    Postów: 34 139

    Wysłany: 8 lutego 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.
    Już chyba zaczynam wariować i potrzebuję opinii...
    Na początku dodam że właśnie rozpoczynam 8 tydzień ciąży przy czym jest to już moja trzecia ciąża (pierwszą poroniłam w 2017 r. w 7 tygodniu po stwierdzeniu ustania bicia serca, drugą ciążę w 2018 r. - ciąża biochemiczna).
    Czterokrotnie robiłam betę i wyniki wyglądają nastepująco:
    1. 28.01. wynik 1324
    2. 01.02. wynik 4540
    3. 04.02. wynik 9754
    4. 08.02. wynik 21081.
    Czy przyrost pomiędzy ostatnimi badaniami nie jest zbyt niski? Wizytę mam dopiero we wtorek i powoli wariuję...
    Dodam że poprzednią wizytę miałam 29.01. ale było to na tyle wcześnie że widać było jedynie pęcherzyk ciążowy.

    792592c9cf.png

    Aniołki: 02.2017 (*) , 05.2018 (*)

    MTHFR - heterozygota
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 lutego 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _MMagda_ wrote:
    Cześć Dziewczyny.
    Już chyba zaczynam wariować i potrzebuję opinii...
    Na początku dodam że właśnie rozpoczynam 8 tydzień ciąży przy czym jest to już moja trzecia ciąża (pierwszą poroniłam w 2017 r. w 7 tygodniu po stwierdzeniu ustania bicia serca, drugą ciążę w 2018 r. - ciąża biochemiczna).
    Czterokrotnie robiłam betę i wyniki wyglądają nastepująco:
    1. 28.01. wynik 1324
    2. 01.02. wynik 4540
    3. 04.02. wynik 9754
    4. 08.02. wynik 21081.
    Czy przyrost pomiędzy ostatnimi badaniami nie jest zbyt niski? Wizytę mam dopiero we wtorek i powoli wariuję...
    Dodam że poprzednią wizytę miałam 29.01. ale było to na tyle wcześnie że widać było jedynie pęcherzyk ciążowy.

    Beta wygląda super. Przy wartościach czterocyfrowych już zwalnia, a przy pięciocyfrowych to już w ogóle. Możesz śmiało iść na USG, powinien być już zarodek z serduszkiem, przy takiej becie :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 9 lutego 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem tutaj nowa i bardzo się denerwuje. Może mi któraś z Was odpisze na moje pytanie:

    Odebrałam dziś wyniki III bety.

    I. 67 - 11dpo
    II. 235 - 13 dpo
    III 534 - 15 dpo

    Między każdymi wynikami minęło 48h. I stąd moje pytanie - miała któraś tak, że pierwszy przyrost był na poziomie 230%, a drugi na poziomie 120%? Czemu spada? Wiem, że przyrost zwalnia po becie 1000. I wiem, że niby się nie powinno porównywać przyrostów, grunt, że przyrost jego powyżej 100% ale jednak się martwie :(

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 lutego 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem tutaj nowa i bardzo się denerwuje. Może mi któraś z Was odpisze na moje pytanie:

    Odebrałam dziś wyniki III bety.

    I. 67 - 11dpo
    II. 235 - 13 dpo
    III 534 - 15 dpo

    Między każdymi wynikami minęło 48h. I stąd moje pytanie - miała któraś tak, że pierwszy przyrost był na poziomie 230%, a drugi na poziomie 120%? Czemu spada? Wiem, że przyrost zwalnia po becie 1000. I wiem, że niby się nie powinno porównywać przyrostów, grunt, że przyrost jego powyżej 100% ale jednak się martwie :(

    Największe przyrosty są na samym początku, przy małych wartościach, potem się stabilizuje między 66%-100%, a potem zwalnia. U Ciebie jest jak najbardziej w porządku :)

    Na USG jeszcze za wcześnie - wybierz się na wizytę jak będziesz mieć betę >= 5000 mIU/ml.

    Pozdrawiam :)

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 9 lutego 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Największe przyrosty są na samym początku, przy małych wartościach, potem się stabilizuje między 66%-100%, a potem zwalnia. U Ciebie jest jak najbardziej w porządku :)

    Na USG jeszcze za wcześnie - wybierz się na wizytę jak będziesz mieć betę >= 5000 mIU/ml.

    Pozdrawiam :)

    Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź :) Miałam już 1 cb, ale zakończyła się mega szybciutko na etapie beta = 13. Mam też pakiet chorób autoimmunologicznych stąd moje wieczne nerwy :) Dzięki :)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 9 lutego 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Co u Ciebie? Jak sytuacja?
    leżę w szpitalu robią badania tachykardia dziecka mniejsza tętno 173 a było 181. Generalnie nie wiem kiedy wyjdę dzwonili do mnie z wynikami papa tylko nie chcieli mi ich podać mam isc do lekarza na konsultacje. Robiłam w Luxmedzie. To chyba źle wyszły

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 lutego 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    leżę w szpitalu robią badania tachykardia dziecka mniejsza tętno 173 a było 181. Generalnie nie wiem kiedy wyjdę dzwonili do mnie z wynikami papa tylko nie chcieli mi ich podać mam isc do lekarza na konsultacje. Robiłam w Luxmedzie. To chyba źle wyszły

    Ten puls nie musi wskazywać na wady, wiele zależy w jakim momencie został zmierzony, uszy do góry :)

    A PAPP-A się nie martw - z tym jest jak z HIV - choćby wynik był negatywny to przez telefon nie mogą podać. Poza tym samo PAPP-A bez nałożenia na wynik USG, nic nie powie Pani przy telefonie - ona nie umie ocenić czy to prawidłowy wynik czy nie ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 9 lutego 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz z usg genetycznego straszył mnie wadami genetycznym teraz jestem kłebkiem nerwów ciśnienie mi skacze wyniki takie sobie nie wyjdę chyba z tego szpitala

    27a73b5519.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny.
    4 dni temu dowiedzialam sie o ciazy. Test dzien przed okresem. Przedwczoraj pierwsza beta -37
    Wczoraj - 66. Wzrosla o 90%
    Lekarz stwierdzil ze to poczatek 6go tygodnia a z kalkulatora wychodzi 4 tydz i 3 dzien. Za dwa tyg nastepna wizyta. W 6 tyg powinno byc cos widac ..a beta nie za slaba ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2019, 19:15

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 9 lutego 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za słaba jeszcze może ciąża jest młodsza na usg widać coś powyżej 1000

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2019, 20:09

    27a73b5519.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 11 marca 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Dziś po raz trzeci robiłam betę hcg.
    Wyniki wyglądają tak:
    6.03 - 457,6 mIU/ml
    8.03- 841,42 mIU/ml
    11.03- 1825,03 mIU/ml.
    Czy ostatni przyrost po 72 godzinach nie jest zbyt mały? Strasznie się tym zmartwiłam...

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 11 marca 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anja89 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Dziś po raz trzeci robiłam betę hcg.
    Wyniki wyglądają tak:
    6.03 - 457,6 mIU/ml
    8.03- 841,42 mIU/ml
    11.03- 1825,03 mIU/ml.
    Czy ostatni przyrost po 72 godzinach nie jest zbyt mały? Strasznie się tym zmartwiłam...

    Ciężko powiedzieć, bo przy większych wartościach przyrosty zwalniają. Powtórz jeszcze betę za 48h, będzie jasny obraz sytuacji.

    Anja89 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 12 marca 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Ciężko powiedzieć, bo przy większych wartościach przyrosty zwalniają. Powtórz jeszcze betę za 48h, będzie jasny obraz sytuacji.
    Dzięki, tak zrobię. Okropnie się martwię :(

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 marca 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anja89 wrote:
    Dzięki, tak zrobię. Okropnie się martwię :(

    Co ma być to będzie, możesz rwać włosy z głowy i obgryzać paznokcie do krwi, ale to nic nie zmieni. Spróbuj przyjąć taką postawę, że nie masz na to wpływu, ale nastaw się pozytywnie, mów do dziecka. Może to głupie, ale ja w drugiej ciąży (pierwsza poronienie), miałam krwiaka i mega krwawienia, ciąża zagrożona, bałam się strasznie, ale mówiłam do mojego dziecka, że go kocham, że czekam na niego, żeby walczył, etc i dziś mój wojownik śpi sobie właśnie w pokoju obok :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 12 marca 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Co ma być to będzie, możesz rwać włosy z głowy i obgryzać paznokcie do krwi, ale to nic nie zmieni. Spróbuj przyjąć taką postawę, że nie masz na to wpływu, ale nastaw się pozytywnie, mów do dziecka. Może to głupie, ale ja w drugiej ciąży (pierwsza poronienie), miałam krwiaka i mega krwawienia, ciąża zagrożona, bałam się strasznie, ale mówiłam do mojego dziecka, że go kocham, że czekam na niego, żeby walczył, etc i dziś mój wojownik śpi sobie właśnie w pokoju obok :)
    Wiem...chyba najbardziej mnie martwi to, że jestem taka bezradna, że nie mam na nic wpływu w tej chwili...
    Niby przyrost jest w normie, ale jednak w dolnej granicy normy... Może niepotrzebnie porównuję tą ciążę z pierwszą i stąd ten niepokój... W pierwszej jednak te przyrosty były spore.

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 marca 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anja89 wrote:
    Wiem...chyba najbardziej mnie martwi to, że jestem taka bezradna, że nie mam na nic wpływu w tej chwili...
    Niby przyrost jest w normie, ale jednak w dolnej granicy normy... Może niepotrzebnie porównuję tą ciążę z pierwszą i stąd ten niepokój... W pierwszej jednak te przyrosty były spore.

    W pierwszej ciąży było złe zakończenie, teraz jest inaczej, więc może to dobra wróżba. U mnie w pierwszej ciąży krwawienia nie było, ciąża poroniona, a druga z krwawieniem - szczęśliwa.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 284 285 286 287 288 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ