X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kowieczka wrote:
    Jutro znowu robie po 72h razem z progesteronem, zobaczymy co bedzie... Znalazlam inne laboratorium, jak myslisz zmieniac teraz monitorowanie na sama beta hcg czy zostac juz przy total?

    Nie umiem Ci dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiem jak dokładnie zmienia się HCG Total wraz z rozwojem ciąży. Na podstawie bety umiem powiedzieć znacznie więcej. Być może robienie kolejnych badań u Ciebie w ogóle już nie ma sensu, skoro wiemy, że jest przyrost to super i teraz czas na USG?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Nie umiem Ci dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiem jak dokładnie zmienia się HCG Total wraz z rozwojem ciąży. Na podstawie bety umiem powiedzieć znacznie więcej. Być może robienie kolejnych badań u Ciebie w ogóle już nie ma sensu, skoro wiemy, że jest przyrost to super i teraz czas na USG?
    Dzisiaj hcg 555,5 wiec przyrost jest choc szalu nie ma, sprobuje zrobic w sb i pn bete i zobacze co z tym przyrostem faktycznie jest. Tymbardziej ze Tsh z dzis mam 3,15 wiec o wiele za duzo... A progesteron 15,15. Boje sie o ta ciaze bo jestem mocno obciazona: endometrioza, przyrosniety jajnik do macicy i to ten z ktorego mialam ovu, prawy w zasadzie nie funkcjonuje po operacji... Leira dziekuje za wszelkie info od Ciebie :)

    relgdf9hrp5i882w.png
  • Tomaszesia Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, podaje swoje wyniki bety:
    12.01, g 17, beta 40
    14.01, g 7, beta 59
    16.01, g 7, beta 123
    18.01, g 9, beta 244
    20.01, g 8, beta 390
    Myslicie, ze powinnam sie martwic tym ze ostatni przyrost jedynie 60%? Czy znacie takie przypadki, ktore nie skoczyly sie najgorszym scenariuszem??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomaszesia wrote:
    Witajcie, podaje swoje wyniki bety:
    12.01, g 17, beta 40
    14.01, g 7, beta 59
    16.01, g 7, beta 123
    18.01, g 9, beta 244
    20.01, g 8, beta 390
    Myslicie, ze powinnam sie martwic tym ze ostatni przyrost jedynie 60%? Czy znacie takie przypadki, ktore nie skoczyly sie najgorszym scenariuszem??

    troszkę słaby ten przyrost ale nie martw się na zapas, sprawdź betę jeszcze ze dwa razy jak będzie poniżej normy udaj się do lekarza

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kowieczka wrote:
    Dzisiaj hcg 555,5 wiec przyrost jest choc szalu nie ma, sprobuje zrobic w sb i pn bete i zobacze co z tym przyrostem faktycznie jest. Tymbardziej ze Tsh z dzis mam 3,15 wiec o wiele za duzo... A progesteron 15,15. Boje sie o ta ciaze bo jestem mocno obciazona: endometrioza, przyrosniety jajnik do macicy i to ten z ktorego mialam ovu, prawy w zasadzie nie funkcjonuje po operacji... Leira dziekuje za wszelkie info od Ciebie :)


    Hej i jak u Ciebie sytuacja?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Hej i jak u Ciebie sytuacja?
    Hej pisalam wczoraj w drugim watku o hcg. W pon byl przyrost marny bo z 555 na 886 po 4 dniach, progesteron fatalny kolo 9 i plamienia. Plan jest taki zeby powtorzyc hcg i progesteron w czw, a w pon mam kolejne usg zeby zobaczyc czy jest zarodek. Dzis jakby plamienia prawie ustaly po wprowadzeniu luteiny 2x1 i duphastonu 3x1. Pytanie czy taki spadek progesteronu mogl spowodowac taki slaby przyrost Hcg? Czy to nie ma az takiego wplywu? Druga sprawa to moj pecherzyk ciazowy jest nieregularny co tez martwi moja dr... Czy ktos z was mial problemy z ksztaltem pecherzyka? Oczekiwanie na to wszystko to jakis dramat...

    relgdf9hrp5i882w.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kowieczka wrote:
    Hej pisalam wczoraj w drugim watku o hcg. W pon byl przyrost marny bo z 555 na 886 po 4 dniach, progesteron fatalny kolo 9 i plamienia. Plan jest taki zeby powtorzyc hcg i progesteron w czw, a w pon mam kolejne usg zeby zobaczyc czy jest zarodek. Dzis jakby plamienia prawie ustaly po wprowadzeniu luteiny 2x1 i duphastonu 3x1. Pytanie czy taki spadek progesteronu mogl spowodowac taki slaby przyrost Hcg? Czy to nie ma az takiego wplywu? Druga sprawa to moj pecherzyk ciazowy jest nieregularny co tez martwi moja dr... Czy ktos z was mial problemy z ksztaltem pecherzyka? Oczekiwanie na to wszystko to jakis dramat...
    Ja miałam nieregularny pęcherzyk w kształcie jakby to porównać łezki potem w kształcie banana. Teraz jestem w 36 tygodniu więc wszystko musiało być ok. Powodzenia :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku ciąży też miałam nieregularny i długo był pusty. Zakładała nawet temat na forum, plamienia trwały cały początek ciąży co 3 dni byłam na izbie przyjęć jutro zaczynam 11 tydz. Słaby progesteron nie pozwala się ciąży rozwijać. Ja miałam kosmiczne dawki 3 razy takie jak ty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2019, 12:48

    kowieczka lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Ja na początku ciąży też miałam nieregularny i długo był pusty. Zakładała nawet temat na forum, plamienia trwały cały początek ciąży co 3 dni byłam na izbie przyjęć jutro zaczynam 11 tydz. Słaby progesteron nie pozwala się ciąży rozwijać. Ja miałam kosmiczne dawki 3 razy takie jak ty.
    Plamienia mialas przy jakiej wartosci progesteronu? A przyrosty hcg w tym czasie byly ok?

    relgdf9hrp5i882w.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron miałam bardzo niski 0,92 brałam już go od połowy cyklu bo dramatyczny wynik (miał to być cykl bez owu a zaszłam) , przyrost badalam raz i ten pierwszy był ok potem robili mi betę w szpitalu ale co kilka dni więc ciężko przeanalizować pamiętam że ostatni był koło 60 proc ciężko powiedzieć co było dalej i między tym bo nie badałam. Jak już widać było pęcherzyk to tylko na tym się skupiłam. Pierwsze usg pęcherzyk ładny drugie już nieregularny i pusty. Co byłam w szpitalu to lekarz mówił że pusto a w tamten piątek dziecko już ponad 3 cm. To loteria z tą ciążą nie badaj tej bety chyba że lekarz każe i po prostu rób usg. Ono więcej powie.

    A co do plamień to zaliczyłam 2 razy żywą krew i 3 razy brunatne za każdym razem nic nie stwierdzili

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2019, 15:13

    buba123 lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kowieczka wrote:
    Hej pisalam wczoraj w drugim watku o hcg. W pon byl przyrost marny bo z 555 na 886 po 4 dniach, progesteron fatalny kolo 9 i plamienia. Plan jest taki zeby powtorzyc hcg i progesteron w czw, a w pon mam kolejne usg zeby zobaczyc czy jest zarodek. Dzis jakby plamienia prawie ustaly po wprowadzeniu luteiny 2x1 i duphastonu 3x1. Pytanie czy taki spadek progesteronu mogl spowodowac taki slaby przyrost Hcg? Czy to nie ma az takiego wplywu? Druga sprawa to moj pecherzyk ciazowy jest nieregularny co tez martwi moja dr... Czy ktos z was mial problemy z ksztaltem pecherzyka? Oczekiwanie na to wszystko to jakis dramat...

    Co do pęcherzyka to wpisz sobie w google grafikę "pęcherz ciążowy" i obejrzyj fotki. Kształty są różne, od idealnie okrągłych do bananów i ciąże są OK. Wiele też zależy od umiejscowienia pęcherzyka w macicy i kąta pod jakim wprowadzana jest głowica USG. Tym bym się akurat najmniej przejmowała.

    Progesteron niski, ale bierzesz leki, więc trzeba wierzyć, że będzie dobrze :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • gosix92 Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem w 4 tygodniu ciąży licząc od owulacji. Wczoraj przy okazji bycia w przychodni wykonałam badanie krwi na progesteron i beta hcg. Mój wynik dla progesteronu to 20,70 (norma 2,8-147,3 ng/ml), hcg 6829 mIU/ml (norma 1-10 tydzień 202 - 231 000). Czy wyniki są do zniesienia? Proszę nie krzyczeć to moja pierwsza wymarzona ciąża ;)

    Niestety kolejne badanie będę mogła powtórzyć najwcześniej w środę, a do ginekologa za tydzień, a martwię się, że poziom bety jest zbyt duży, a progesteron mógłby być większy.

    Pozdrawiam.

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie masz się czym martwić. Progesteron ok, beta nie jest za wysoka, najważniejszy jest jej przyrost :)
    Ps. ciąże lekarze liczą od terminu ostatniej miesiączki, wiec jesteś już w okolicach 6 tygodnia :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosix92 wrote:
    Witam. Jestem w 4 tygodniu ciąży licząc od owulacji. Wczoraj przy okazji bycia w przychodni wykonałam badanie krwi na progesteron i beta hcg. Mój wynik dla progesteronu to 20,70 (norma 2,8-147,3 ng/ml), hcg 6829 mIU/ml (norma 1-10 tydzień 202 - 231 000). Czy wyniki są do zniesienia? Proszę nie krzyczeć to moja pierwsza wymarzona ciąża ;)

    Niestety kolejne badanie będę mogła powtórzyć najwcześniej w środę, a do ginekologa za tydzień, a martwię się, że poziom bety jest zbyt duży, a progesteron mógłby być większy.

    Pozdrawiam.

    Witaj,

    Beta jest super - możesz śmiało iść na USG, powinien być widoczny pęcherz w macicy, przy takiej wartości bety jaką masz (>5000 mIU/ml). Progesteron też bardzo dobry. W pierwszym trymestrze nie powinien przekraczać 90, więc nie sugeruj się normą z laboratorium.

    Daj znać po USG :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • gosix92 Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi ;)
    Na USG pewnie wybiorę się w piątek, nie wiem czemu, ale boję się, że coś będzie nie tak... Oczywiście dam znać.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosix92 wrote:
    Dzięki za odpowiedzi ;)
    Na USG pewnie wybiorę się w piątek, nie wiem czemu, ale boję się, że coś będzie nie tak... Oczywiście dam znać.

    To normalne, każdy się boi na początku ciąży, natomiast póki co wszystko wskazuje, że jest OK :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • gosix92 Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 4 lutego 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piątek byłam na USG. 6+3, jest zarodek i serduszko ;)

    Leira, dineh lubią tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 4 lutego 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosix92 wrote:
    W piątek byłam na USG. 6+3, jest zarodek i serduszko ;)

    SUPER !!!

    Gratulacje !!! :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 4 lutego 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś miałam prenatalne i jest tachykardia 181 plus słabo wypełniony pęcherz moczowy tu mam wpisaną patologię. Kość nosowa jest i przeziernosc 1.Tylko dziś powinien być 13 tydz i 4 dzień a usg pokazało 12 tydz i 1 dzień eh tragedia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2019, 16:14

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 4 lutego 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Ja dziś miałam prenatalne i jest tachykardia 181 plus słabo wypełniony pęcherz moczowy tu mam wpisaną patologię. Kość nosowa jest i przeziernosc 1.Tylko dziś powinien być 13 tydz i 4 dzień a usg pokazało 12 tydz i 1 dzień eh tragedia

    Nie rozumiem. Przecież wypełnienie pęcherza zależy od tego czy mały siusiał czy nie? A jeśli chodzi o wiek ciąży to za absolutnie normalne przyjmuje się odchylenie od terminu OM w granicach 2 tygodni. Mało tego - jeśli USG genetyczne pokazuje termin porodu rozbieżny od terminu liczonego z OM więcej niż tydzień to jako prawidłowy TP przyjmuje się ten z USG genetycznego.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 283 284 285 286 287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ