X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • axie92 Ekspertka
    Postów: 245 206

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego mam nadzieję, że już teraz dostanę zwolnienie... Zwłaszcza, że łapię od dzieci wszystko

    nana1 lubi tę wiadomość

    xx4wxzdvt9quz2vg.png

    ojxeroeq320a4lee.png
  • anka1981 Przyjaciółka
    Postów: 100 22

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dostałam zwolnienie od razu. nawet bez usg bo było za szybko. okaxalam tylko badania betahcg. no ale ja pracuje w policji... to o ile przedszkole problemem to co dopiero tu
    teraz odpoczywam w domu

    ono (*) - 05.2011
    ono (*) - 01.2019
  • Julka15 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie beta 9530 z przedwczoraj. Myślicie że będzie juz serduszko?

    Julka15
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka15 wrote:
    U mnie beta 9530 z przedwczoraj. Myślicie że będzie juz serduszko?

    Wątpię, szansa jest mała, choć nie jest to całkowicie wykluczone - z moich informacji, tego co czytałam, autopsji i doświadczeń innych kobiet, serduszka można się spodziewać ok. bety 17000 w górę. Natomiast ciążą to nie matematyka i może być różnie. Choć nie martwiłabym się gdyby przy takiej becie nie było serduszka na USG ;)

    Julka15 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Julka15 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam i faktycznie nie ma jeszcze. Ale pojawił się maleńki zarodek. Mam się pojawić za 2 tyg. Zwolnienie dostałam od reki.

    speakyourmind93, Leira lubią tę wiadomość

    Julka15
  • anka1981 Przyjaciółka
    Postów: 100 22

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super Julka!

    ono (*) - 05.2011
    ono (*) - 01.2019
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka15 wrote:
    Byłam i faktycznie nie ma jeszcze. Ale pojawił się maleńki zarodek. Mam się pojawić za 2 tyg. Zwolnienie dostałam od reki.

    No i super, za tydzień powinno już uwidocznić się serduszko, a za dwa to już na 100% :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam znowu z krwawieniem na IP jego źródło nieznane mój dzieciak żyje od ostatniego badania z 1.54 na 2.14 i serduszko z 167 na 174 podskoczylo. 3 krwawienie za mną to istny horror

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Byłam znowu z krwawieniem na IP jego źródło nieznane mój dzieciak żyje od ostatniego badania z 1.54 na 2.14 i serduszko z 167 na 174 podskoczylo. 3 krwawienie za mną to istny horror


    I nic? Nie znaleźli krwiaka?

    A pulsem się nie sugeruj, puls w każdej sekundzie się zmienia ;) Np. jak dziecko śpi to będzie niższy, jak łobuzuje to wyższy. Tak samo jak u Ciebie - leżysz na łóżku masz niski puls, zaczniesz biegać to wzrośnie, z dzieckiem jest dokładnie tak samo, wszystko jest kwestią chwili w jakiej puls zostanie zmierzony :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma krwiaka nic nie stwierdzili krew poleci w domu jak dojade to czysto lekkie plamienie nazwała to upławy zabarwiony. W domu wkładka we krwi

    27a73b5519.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tak miałam okazało się, że to z szyjki która jest teraz bardzo ukrwiona i pekaly mi naczynka ale przeszło i teraz jest już wszystko okej, pozniej miałam jeszcze taka sytuacje podczas wyprozniania gdy mocniej parlam i też się pojawiła żywa krew ale to znowu z naczynka wtedy już to wiedziałam i nawet nie szłam do lekarza po prostu 2 dni polezalam i jest wszystko okej :)

  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witajcie, potrzebuje waszego wsparcia i wiedzy... 11.01 tj. w 28dc zrobilam hcg total i wyszlo 113,5 :) Z racji weekendu zrobilam badanie dzis (po 72h) i wyszlo 263 mUl/ml. Przyrost wg kalkulatora w normie ok. 75% jednak bardzo sie martwie... Lekarka powiedziala ze przyrost taki sobie natomiast na progesteron 17,80 powiedziala ze ok, nie ma potrzeby brania duphastonu... kolejne badanie kazala robic w czwartek, jednak waham sie czy nie zrobic za 48h? Boje sie bo jest zupelnie inaczej niz w pierwszej ciazy, w ogole nie boli mnie brzuch, w zasadzie to nie odczuwam niczego co wskazywaloby na ciaze..

    relgdf9hrp5i882w.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kowieczka wrote:
    Hej witajcie, potrzebuje waszego wsparcia i wiedzy... 11.01 tj. w 28dc zrobilam hcg total i wyszlo 113,5 :) Z racji weekendu zrobilam badanie dzis (po 72h) i wyszlo 263 mUl/ml. Przyrost wg kalkulatora w normie ok. 75% jednak bardzo sie martwie... Lekarka powiedziala ze przyrost taki sobie natomiast na progesteron 17,80 powiedziala ze ok, nie ma potrzeby brania duphastonu... kolejne badanie kazala robic w czwartek, jednak waham sie czy nie zrobic za 48h? Boje sie bo jest zupelnie inaczej niz w pierwszej ciazy, w ogole nie boli mnie brzuch, w zasadzie to nie odczuwam niczego co wskazywaloby na ciaze..

    HCG Total, a beta HCG to dwa różne badania. Chcesz porównywać przyrosty czy wartości to zrób beta HCG. HCG total zwykle ma dużo niższą wartość niż beta HCG i rządzi się nieco innymi prawami. Pytanie czy lekarka ogarnęła, ze badałaś total, a nie betę?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny chyba niepotrzebnie zrobiłam betę po raz n-ty. na początku w okolicy miesiącxki i kilka dni po przyrosty piękne 202-903-2452. coś mnie tknęło i zxrobiłam po 12 dniach od ostatniego wyniku i wyszlo 50041. przyrost pokazuje 65,3% i kalkulator twierdzi, że jest ok. czy beta spowalnia trochę w późniejszym etapie? jestem w 7 tygodniu. progesteron też mi spadł co mnie martwi: z 24 na 18. cały czas biorę duphaston.

    zem3i09k945lhtw9.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda.g85 wrote:
    dziewczyny chyba niepotrzebnie zrobiłam betę po raz n-ty. na początku w okolicy miesiącxki i kilka dni po przyrosty piękne 202-903-2452. coś mnie tknęło i zxrobiłam po 12 dniach od ostatniego wyniku i wyszlo 50041. przyrost pokazuje 65,3% i kalkulator twierdzi, że jest ok. czy beta spowalnia trochę w późniejszym etapie? jestem w 7 tygodniu. progesteron też mi spadł co mnie martwi: z 24 na 18. cały czas biorę duphaston.

    Przy wartościach czterocyfrowych beta już zwalnia, a co dopiero przy pięciocyfrowych. Wszystko jest OK, a przy tak wysokiej becie jak 50 tyś możesz śmiało udać się na USG, będzie już uwidocznione serduszko. I już nie ma co męczyć bety bo teraz wyniki mogą być różne. Ma to sens tylko na początku ciąży, przy niskich wartościach.

    magda.g85 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie jestem w bardzo wczesnej ciąży pierwsza beta 8 stycznia 130, dzisiaj robiłam 2 raz czekam na wynik

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joe anna wrote:
    witajcie jestem w bardzo wczesnej ciąży pierwsza beta 8 stycznia 130, dzisiaj robiłam 2 raz czekam na wynik
    dzisiejszy wynik to 2460 :)

    dineh lubi tę wiadomość

  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    HCG Total, a beta HCG to dwa różne badania. Chcesz porównywać przyrosty czy wartości to zrób beta HCG. HCG total zwykle ma dużo niższą wartość niż beta HCG i rządzi się nieco innymi prawami. Pytanie czy lekarka ogarnęła, ze badałaś total, a nie betę?
    Mysle ze ogarnela ze to total, niestety na bete trzeba u nas czekac ok 5 dni... A jaka jest roznica? W sensie nie powinna przyrastac jak total o 100% co 48-72h?

    relgdf9hrp5i882w.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kowieczka wrote:
    Mysle ze ogarnela ze to total, niestety na bete trzeba u nas czekac ok 5 dni... A jaka jest roznica? W sensie nie powinna przyrastac jak total o 100% co 48-72h?

    No właśnie niekoniecznie, bo total to jest całkowita ilość hormonu w krwi (czyli wszystkich podjednostek hormonu), a beta HCG to badanie tylko jednej podjednostki. HCG Total mówi nam o zmianach wszystkich podjednostek naraz, czyli na logikę, jakby jedna rosła, a druga spadała to nie wiemy która jak się dokładnie zachowuje, a beta HCG odnosi się tylko do zachowania jednej podjednostki, czyli właśnie bety.

    W każdym razie jest przyrost, a to jest ważne.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    No właśnie niekoniecznie, bo total to jest całkowita ilość hormonu w krwi (czyli wszystkich podjednostek hormonu), a beta HCG to badanie tylko jednej podjednostki. HCG Total mówi nam o zmianach wszystkich podjednostek naraz, czyli na logikę, jakby jedna rosła, a druga spadała to nie wiemy która jak się dokładnie zachowuje, a beta HCG odnosi się tylko do zachowania jednej podjednostki, czyli właśnie bety.

    W każdym razie jest przyrost, a to jest ważne.
    Jutro znowu robie po 72h razem z progesteronem, zobaczymy co bedzie... Znalazlam inne laboratorium, jak myslisz zmieniac teraz monitorowanie na sama beta hcg czy zostac juz przy total?

    relgdf9hrp5i882w.png
‹‹ 282 283 284 285 286 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ