X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Beti85 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!Byłam w poniedziałek na usg i niestety lekarka nie miała dla mnie dobrych wiadomości :( pęcherzyk urósł tylko 6mm i nadal nic w nim nie widać. Powiedziała, że na 90% nic z tego nie będzie :( dostałam skierowanie do szpitala gdyby zaczęło się krwawienie :(. Jestem załamana myślałam, że jednak będą lepsze wieści :(. Jak nic się nie będzie działo to pójdę jeszcze w przyszłym tygodniu do innego lekarza... zobaczymy co powie choć ja już się nie łudzę :( jest mi strasznie smutno...

  • Marta Eni Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti85 wrote:
    Hej Dziewczyny!Byłam w poniedziałek na usg i niestety lekarka nie miała dla mnie dobrych wiadomości :( pęcherzyk urósł tylko 6mm i nadal nic w nim nie widać. Powiedziała, że na 90% nic z tego nie będzie :( dostałam skierowanie do szpitala gdyby zaczęło się krwawienie :(. Jestem załamana myślałam, że jednak będą lepsze wieści :(. Jak nic się nie będzie działo to pójdę jeszcze w przyszłym tygodniu do innego lekarza... zobaczymy co powie choć ja już się nie łudzę :( jest mi strasznie smutno...


    kochana idź jeszcze do innego lekarza. W sieci jest pełno przypadków, gdy jeden lekarz wydał wyrok a inny na USG widział same dobroci. Trzymam kciuki :*

    Aniołek [*] 08.06.2017

    3jgx9jcg7keojcck.png
  • MaksiaKasia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem tu nowa i mam zawał :) Potrzebuję porady.

    OM: 19 lipca 2017
    Owulacja: wg testu w 22 dc.
    Pozytywny test ciążowy płytkowy: 36 dc.
    Beta HCG z 41 dc to 464, czyli łapię się na 4 jak i 5 jak i 6 tc.
    Wg miesiączki - skończyłam właśnie 5 tydzień, czyli... w zasadzie nie wiem jak to liczyć :(
    Cykle mam bardzo nieregularne - od 25 do 50 dni.

    Martwi mnie ta beta. Nie znam się na tym kompletnie. To moja 1 ciąża. Możecie mi coś powiedzieć?
    Przyrostu bety nie robiłam. To nie na moje nerwy - lekarz kazał przyjść dopiero za tydzień na usg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2017, 12:57

  • Marta Eni Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaksiaKasia wrote:
    Hej. Jestem tu nowa i mam zawał :) Potrzebuję porady.

    OM: 19 lipca 2017
    Owulacja: wg testu w 22 dc.
    Pozytywny test ciążowy płytkowy: 36 dc.
    Beta HCG z 41 dc to 464, czyli łapię się na 4 jak i 5 jak i 6 tc.
    Wg miesiączki - skończyłam właśnie 5 tydzień, czyli 6t.0d.
    Cykle mam bardzo nieregularne - od 25 do 50 dni.

    Martwi mnie ta beta. Nie znam się na tym kompletnie. To moja 1 ciąża. Możecie mi coś powiedzieć?
    Przyrostu bety nie robiłam. To nie na moje nerwy - lekarz kazał przyjść dopiero za tydzień na usg.


    Maksiu Kasiu ja też panikuję moją betą, ale lekarz i wiele innych forumowiczek mi powiedziało, że nie wysokość bety a właśnie jej przyrost stanowią kluczową rolę :)

    Aniołek [*] 08.06.2017

    3jgx9jcg7keojcck.png
  • MaksiaKasia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta Eni, a jaką masz i miałaś betę? Ja mam różne objawy (albo już mi się wydaje) i kosmicznie boję się, że coś będzie nie tak :( Nie potrafię się cieszyć, to jeszcze takie maleństwo, wszystko może się zdarzyć...

  • Feeva Autorytet
    Postów: 3402 4171

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam betę z dzisiaj <3
    W poniedziałek 347,41mlU
    Dzisiaj 738,16 mlU <3

    czyli wszystko idzie w dobrą stronę, dzidzia się zadomawia :D

    Kocham Cię <3
    12.05, godz. 5:30, 3510g, 53cm, 10/10pkt <3
    k3pcdgm.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti, trzymaj się tych 10%, jeszcze nie wszystko stracone, urosło, znaczy coś się dzieje, gdyby się zatrzymało, to by było słabo; czasami maluszki mają powolny start;
    bierzesz jakieś leki? byłaś u tego samego lekarza? różny sprzęt może różnie zmierzyć;
    trzymam kciuki!

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • MaksiaKasia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feeva wrote:
    Mam betę z dzisiaj <3
    W poniedziałek 347,41mlU
    Dzisiaj 738,16 mlU <3

    czyli wszystko idzie w dobrą stronę, dzidzia się zadomawia :D
    To jest 4 tydzień licząc od którego momentu? Od ostatniej miesiączki? Kiedy miałaś? Masz regularne cykle i owulację w 14 dniu?

  • Elvie Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 1 września 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta
    28.08 - 116,1
    31.08 - 444,1

    Jest ok,prawda?

    19.01.2005 Alan <3
    9.03.2017 laparo + histero + kauteryzacja
    PCO
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj jest fajny kalkulator aby sprawdzić przyrost :)

    https://bellybestfriend.pl/kalkulator-hcg.html

    Ja we wtorek miałam 640, dziś 2933 :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elvie wrote:
    Beta
    28.08 - 116,1
    31.08 - 444,1

    Jest ok,prawda?
    Nie wiem czy dasz radę wejść w tego mojego linka, jak nie to wpisz w Google- kalkulator beta hcg :)

  • Elvie Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 2 września 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wg kalkulatora rośnie co 37h o 144% i wynik w normie :-)

    Mufinka27 lubi tę wiadomość

    19.01.2005 Alan <3
    9.03.2017 laparo + histero + kauteryzacja
    PCO
  • Beti85 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 5 września 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Beti, trzymaj się tych 10%, jeszcze nie wszystko stracone, urosło, znaczy coś się dzieje, gdyby się zatrzymało, to by było słabo; czasami maluszki mają powolny start;
    bierzesz jakieś leki? byłaś u tego samego lekarza? różny sprzęt może różnie zmierzyć;
    trzymam kciuki!

    Jutro idę do innego lekarza. Nie mam nadziei, brałam duphaston ale od paru dni nie biorę już. Póki co nic się nie dzieje a nawet powiedziałabym, że moje objawy ciążowe się wzmacniają. Niesprawiedliwe to wszystko jeżeli naprawdę nic tam nie ma to objawy mogłyby ustąpić a tu jak na złość mocniejsze. Robiłam wczoraj bete wynik masakra - 8013... w przyszłym tygodniu idę do szpitala :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Powiem Wam ze bardzo się martwię.
    1.09 czyli 11dpo beta 18,8
    3.09 beta już 81,4( przyrost 350%)
    4.09 lekarz kazał mi zrobić morfologię i betę, wyszła 206,3( w ciągu 30h wzrosła o 250%)

    Wychodzi ze jestem na końcówce 3 tygodnia a normy jak na 4 tydzien i jak tak dalej będzie rosła to w ciągu miesiąca przekroczę kilkaset tysięcy... :(

    Obawiam się ze to może być ciąża zasniadowa.
    Macie jakieś doświadczenie z takim dużym wzrostem bety ?

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 6 września 2017, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti, trzymaj się cieplutko! Jeszcze nie wszystko stracone. Wiem co przechodzisz, będzie dobrze.

    Dominique - wyjścia są dwa - ciąża mnoga, albo zaśniad. Może usg? Lekarz nic nie proponował?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • natka nadziei Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 6 września 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    ja tez jestem tu nowa bo w końcu zdecydowałam podzielić się i moim losem.
    Jestem już po jednym poronieniu (ciąża bliźniacza 8tc i 9tc) - miałam zabieg łyżeczkowania. Miesiąc po zabiegu dostałam @ w odpowiednim czasie i zaraz po niej niespodziewanie zaszłam w ciąże

    miesiączke miałam 11.07 a owu 16.07
    Martwią mnie obecnie moje wyniki bety

    10.08 - 17,8 mlU
    16.08 - 288,9 mlU
    05.09 - 1087 mlU

    Czy to nie za mało? 30.08 gdy byłam u swojej Pani gin i usłyszałam serduszko, zarodek 0.39cm FHR 114 bpm, wykazywało 6 tydz 1 dzień.
    Dziś powinnam zacząc 7 tydz a moje wyniki bety są w widełkach 6 tygodnia.

    Dodam, że od 1,5 tyg leże bo mam krwiaka podkosmówkowego który się oczyszcza-krwawię, przez 5 dni wypadały ze mnie skrzepy. Dostaje Duphaston 3x2 i Nospe Forte 3x1.
    Myślałam sobie ze dobrze ze krwawie bo to dziadostwo sie opróżnia a moja fasolka miała się świetnie.
    teraz jednak po ostatnim badaniu bety martwię się czy czasem zarodek nie obumarł i HCG stanęło?
    Czy która z Was miała podobnie?
    Nie wiem już co robić, mój horror ciągnie się w nieskończoność a ja już powoli opadam z sił :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2017, 17:52

    mama dwóch Aniołków [*] [*]
  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 7 września 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę podpowiedzcie mi, robiłam bete hcg i wynik 101,6 a po 48h wynik 216,6 przyrost wg kalkulatora jest ok ale położna mi powiedziała że rośnie ta beta ale powoli, co myślicie?

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 7 września 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ufałabym kalkulatorowi, położna to jakoś przeliczyła czy "na oko"? te baby wszechwiedzące czasami niepotrzebnie sieją zamęt

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 7 września 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdołowała mnie niesamowicie :(

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 7 września 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique to nieprawda że są tylko 2 opcje, zaśniad lub ciąża bliźniacza! Beta ma prawo na początku tak pięknie wzrastać, potem i tak zwolni. Ja pierwszą ciążę poroniłam, beta rosła słabo, w drugiej ciąży rosła tak jak u Ciebie i to był dla mnie wtedy dobry znak. I ciąża przebiegała książkowo i mam ślicznego Synka. Potem niestety było u mnie kolejne poronienie, ale teraz jestem w kolejnej ciąży, już 15 tydzień :) Życzę Ci wszystkiego dobrego i wierzę że u Ciebie wszystko będzie dobrze :)

‹‹ 196 197 198 199 200 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ