X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Becikowe
Odpowiedz

Becikowe

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcę zaśmiecać innych tematów, dlatego zakładam nowy. Może są wśród nas osoby, które orientują się "co i jak" z becikowym? Jakie dokumenty należy dostarczyć, gdzie, ile mamy czasu na to itp?

    Poza tym, obejmie nas nowe becikowe 2016:
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,141198,title,12-tysiecy-za-urodzenie-dziecka-Nowy-projekt-rzadu-juz-od-nowego-roku,wid,17527813,martykul.html

    może któraś z Was wie, czy jeśli jedno z rodziców pracuje np. ojciec, a drugie nie, to będzie można starać się o wsparcie finansowe? I znowu: jakie dokumenty, gdzie, do kiedy, itp?

    I jeśli weźmie się "zwykłe", jednorazowe becikowe, to czy będzie później można starać się o becikowe na 2016?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2015, 11:33

  • Trisska Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 12 maja 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też się chętnie dowiem :D
    a to nowe becikowe jest już pewne? wydawało mi się, że to dopiero projekt...

    3jgxol2aj69homjq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez chetnie sie czegos dowiem:)

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 13 maja 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety to tylko projekt. Nam też przydałoby się do urządzenia pokoju ale cóż... wiadomo jak to u nas w kraju jest z pieniędzmi...

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co czytałam to jest tylko projekt pewnie kolejny przed wyborami chwyt, jeżeli ma to przejść musieliby uchwalić to do jesiennych wyborów parlamentarnych a co raczej nie jest możliwe niedługo wakacje sejm nie obraduje a później nie będzie czasu bo wybory kampania. Kolejna obietnica.


    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 13 maja 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aa i chyba tylko dla niepracujących. Także te panie, które zarabiają tak marnie jak ja i tak nie mają na co liczyć

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie to dla osob z umowami o dzielo i na zlecenie. Albo w ogole bez pracy. W kazdym razie z tego co doczytalam, to nie obejmuje osob, ktore maja mozliwosc isc na macierzynski. Takze jesli maz ma prace na umowe o prace, a kobieta jest bezrobotna, to nie przysluguje.
    Tak pisali w necie - jak bedzie, nie wiem.
    Ale tak panstwo nas zacheca do prokreacji, ze nic tylko dzialac w tym temacie ;pp

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie bardzo zachęca.
    Trochę czytałam o tym jak ZUS wypłaca pieniążki jak kobieta jest na zwolnieniu i zobaczymy jak będzie u mnie bo to co czytam mnie przeraża... ZUS ma 30 dni o dnia złożenia zwolnienia przez pracodawcę na wypłatę pieniążków skoro kolejne zwolnienie do pracodawcy zaniosę 15 maja, pracodawca odda do ZUS-u pod koniec miesiąca ciekawe kiedy dostanę pieniążki, dużo jest też informacji od dziewczyn że ZUS wypłaca kasę w dwóch ratach np dziewczyny na początku dostają np 300 zł a później resztę ;/
    Jak to jest u Was dziewczyny??

    FasUla lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez chetnie sie dowiem jak to z wypłatami z zusu...

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 14 maja 2015, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi płacą z firmy na konto i rozumiem, że zus się już z firmą układa?

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że raczej nie. Pierwsze 33 dni zwolnienia wypłaca pracodawca później przejmuje to ZUS przynajmniej tak słyszałam i wątpię żeby się dogadali bo pracodawca dostarcza później zwolnienie do ZUSu i ZUS przejmuje wypłatę mojej koleżance z pracy przynosił kasę listonosz bo nie podała konta w ZUSie jutro jadę do pracy dać zwolnienie i zajade do ZUSu i się dopytam.


  • Rozmarzona Autorytet
    Postów: 2226 1440

    Wysłany: 14 maja 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy ktoras z Was ma taka sytuacje,ale ja jestem teraz na zasilku dla bezrobotnych i teraz jest taka fajna rzecz. Zasilek bede miala placony akurat do listopada i dzieki temu moj zasilek przedluzy sie po ur dziecka, jego platnosc o tak jakby zasilek macierzynski. Chociaz tyle dobrego nam przysluguje:)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    Jestes juz z nami :)
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 14 maja 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli firma zatrudnia więcej niż 20 osób (chyba 20) to wtedy pracodawca wypłaca co miesiąc tak jak idą przelewy pensji a Zus mu oddaje, jeżeli firma jest mniejsza to wtedy wypłaca Zus i to trwa dłużej.

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 14 maja 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Człowiek uczy się całe życie. Dzięki Magda!

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz muszę się dowiedzieć czy liczą się też osoby zatrudnione sezonowo i na umowy zlecenia czy tylko te co mają umowę o pracę bo jak liczą się wszyscy to będzie ponad 20 osób i to by mi odpowiadało :-)

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 14 maja 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no chyba tylko umowa o prracę bo inne umowy nie zawsze mają w "pakiecie" ubezpieczenie

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caramel - wydaje mi się, że liczą się pracownicy zatrudnieni - czyli z każdą umową. Ale ręki nie dam uciąć:P

    Ja z tym nie mam problemu - jestem studentką, więc nic mi nie przysługuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co się orientuję dziewczyny mają odprowadzane składki na ubezpieczenie zdrowotne na bank a niektóre i na społeczne głupie to jest :-P. ZUS powinien rozliczać się z pracodawcą i tyle :-P

  • blumen21 Ekspertka
    Postów: 352 53

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co z kobietami ktre urodza w grudniu? juz ich pewnie nowe becikowe nie obejmuje?

    24afed3688.png
  • agniesia2569 Autorytet
    Postów: 641 555

    Wysłany: 27 maja 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blumen21 wrote:
    a co z kobietami ktre urodza w grudniu? juz ich pewnie nowe becikowe nie obejmuje?
    jeśli by to weszło w życie to też Cię to obejmie, dziecko 1.01.2016 nie może mieć więcej niż 56tyg.więc luz :)

    ex2be6ydkier3hmw.png
    iv09uay3ce2ufi7w.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ