X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Becikowe
Odpowiedz

Becikowe

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inaczej-wpiszcie w wyszukiwarce : mjakmama co zrobić żeby dostac becikowe-tam jest dokladnie wszystko opusane-komu przysługuje,co trzeba zrobić i jak obliczyć dochód :-)

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 16 lipca 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najbardziej wiarygodne informacje ze strony rządowej na temat becikowego 2016r. :)

    http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/swiadczenia-rodzinne/art,7278,sejm-przyjal-rodzicielskie-dla-wszystkich.html

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu 216? Przeciez mamy 215 i w tym roku urodzimy:-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojoj..mialo byc 2016 i 2015..:-)

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 18 lipca 2015, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OoOoOoOo...No nie wierze, że nasz rząd jest taki łaskawy...Ciekawe czy jeśli wygrają to to na pewno zostanie...Lub jeśli inna partia wygra czy nie cofnie tego...

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 23 lipca 2015, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Ojoj..mialo byc 2016 i 2015..:-)

    Bo nowe becikowe jest od 2016r. a nie od 2015r.

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Alessia Koleżanka
    Postów: 68 11

    Wysłany: 24 lipca 2015, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    hej dziewczyny ja rodzę w 2016r termin mam 23 marzec oczywiście będzie wcześniej bo czeka 3 cc jak to z tym becikowym będzie po nowym roku ??? ja mam świadczenia na niepełnosprawne dziecko czy mi się też będzie należało to 1000zł miesięcznie co obiecują przez rok ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2015, 07:55

    Ola
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 8 października 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ciekawa jestem jak to będzie... ja nie pracuje studiuje na dziennych doktoranckich i ciekawa jestem, czy załapie sie w związku z tym jako studentka czy okaże się, ze ponieważ skończyłam 26 lat to już się nie łapię ;)

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co w przypadku, gdy ja jestem bezrobotna w ciazy, jestem zarejestrowana w PUP, jak wtedy wykazac dochod w urzedzie skarbowym, we wniosku starajac sie o becikowe? Moj chlopak, pracuje za granica. Nie mamly slubu - wiec to tez inaczej, bo jakby to byl maz, to wtedy jego dochod mozna przedstawic. Nie ogarniam tego tematu, niech ktos cos podpowie... bede wdzieczna <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2015, 13:41

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 12 października 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ciekawe jak to jest w przypadku osób pracujących na umowę o pracę?
    Dochód 1922 zł na osobę?

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Michlinka Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 13 października 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wejdźcie na stronę www.pomagamymamom.pl. Tam wystarczy wypełnić formularz i skontaktuje się z wami konsultant, który wam opowie wszystko o macierzyńskim. Można otrzymać nawet 2800 zł. miesiecznie. A Ty Anna255 w przypadku gdy jesteś, masz duże szanse otrzymać własnie ten zasiłek.Warto spróbować...

    Anna255 lubi tę wiadomość

    Pomóżmy razem!
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 15 października 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest kiełbasa przed wyborcza moja drogie Panie. Niestety wątpie żeby rząd dał tyle kasy. Zgodzę się na 500 złotych co miesiąc ale nie 1000. Myślmy racjonalnie, jesli nawet da to nie wszyscy go dostaną to jest nie realne. Wezmą dochód jak nic i nie tylko. Zaczną się nieformalne związki, podrabianie dokumentów, prace na czarno itp.

    I powiem szczerze ze to nie jest też dobry pomysł, czemu? Bo zacznie się patologia, bedą ludzie, nie mówie o nas normalnych kobietach chcące wychować dziecko i miec normalną rodzinę, tylko o tych, którzy bedą dla kasy te dzieci robić. Potem one bedą żebrać po ulicy bo jak dorosną bez odpowiedniego wychowania i nie bedzie pracy to wylądują na ulicy. I pracować Ci rodzice nie bedą bo jak otrzymają 4000 zł miesięcznie na 4 dzieci to po co iść do pracy? Skoro oni wyżyją za taką kasę? Poszkodowane bedą tylko dzieci.

    Nie dość że tyle długów ma państwa to bedzie jeszcze go więcej. Trzeba się liczyć, że jeżeli ktoś dostanie komuś trzeba zabrać.

    A w ogółe skąd tyle kasy weżmie Panstwa które jest tak zadłużone że nasze prapraprapra wnuki bedą musieli spłacać ten dług.

    Anna255, Caramel lubią tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 16 października 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michlinka wrote:
    Dziewczyny, wejdźcie na stronę www.pomagamymamom.pl. Tam wystarczy wypełnić formularz i skontaktuje się z wami konsultant, który wam opowie wszystko o macierzyńskim. Można otrzymać nawet 2800 zł. miesiecznie. A Ty Anna255 w przypadku gdy jesteś, masz duże szanse otrzymać własnie ten zasiłek.Warto spróbować...

    Ktos korzystal z ich pomocy?Jak wygląda ich pomoc w uzyskaniu wsparcia?Czy komukolwiek pomogli wywalczyc te 2,8 tys/mies.???

    Coś mi śmierdzi ta strona i jej zawartość,pic na wodę,fotomontaż,za piękne,żeby było prawdziwe,ktoś chce albo wyłudzić dane osobowe albo coś gorszego ;)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 16 października 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    a co w przypadku, gdy ja jestem bezrobotna w ciazy, jestem zarejestrowana w PUP, jak wtedy wykazac dochod w urzedzie skarbowym, we wniosku starajac sie o becikowe? Moj chlopak, pracuje za granica. Nie mamly slubu - wiec to tez inaczej, bo jakby to byl maz, to wtedy jego dochod mozna przedstawic. Nie ogarniam tego tematu, niech ktos cos podpowie... bede wdzieczna <3

    Jego dochód też będziesz musiała przedstawiać :)
    My też nie jesteśmy po ślubie, a musiałam tonę papierów ogarniać (składki na ubezpieczenia, PITy itp)...

    Anna255 lubi tę wiadomość

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanusia93 wrote:
    Jego dochód też będziesz musiała przedstawiać :)
    My też nie jesteśmy po ślubie, a musiałam tonę papierów ogarniać (składki na ubezpieczenia, PITy itp)...

    no wlasnie - nie wiem czy czasem nie bylo by lepiej przedstawic sie w takim urzedzie jako "samotna matka". Moja znajoma ma 2 dzieci i mieszka z partnerem, ale pobiera zasilki dla samotnej... Bo jesli to tyle zachodu, a ja po 3 miechach chce wyjechac do mojego, to nie wiem czy to jest warte zachodu, zalatwianie tych wszystkich papierow i chodzenie po urzedach... <3

  • Dorota383 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 3 listopada 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli urodziłam w październiku to czy mogę wziąć jeszcze becikowe 2015 i od stycznia starać się o świadczenie rodzicielskie 2016?

  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 5 listopada 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak Wy zastanawiam sie jak to bedzie z Tym Swiadczeniem Rodzicielskim 2016.
    Narazie jest przedstawiony tylko obiecujacy projekt ustawy, który wyglada super.
    Tutaj pisze komu bedzie przystlugiwac itp...

    ..."Świadczenie rodzicielskie będzie przysługiwać więc osobom, które urodziły dziecko, a które nie są uprawnione do zasiłku macierzyńskiego lub uposażenia macierzyńskiego. Uprawnieni do pobierania tego świadczenia będą więc m.in. bezrobotni, studenci, a także zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych (w przypadku umów zlecenia lub umów, do których stosuje się przepisy o zleceniu – świadczenie rodzicielskie będzie przysługiwać w przypadku braku uprawnienia do zasiłku macierzyńskiego, tj. jeżeli nieopłacane były składki na ubezpieczenie chorobowe). Osoby bezrobotne, którym przyznane zostanie świadczenie rodzicielskie, nie stracą statusu osoby bezrobotnej (będzie opłacana za nie składka na ubezpieczenie zdrowotne i będą uprawnione do zasiłku dla bezrobotnych)...."

    Jestem bezrobotna a nie zarejerstrowana u PUP. Ubezpieczenie mam od meza. Teraz jak bym sie zarejestrowała w PUP to podpisuje sie gotowosc do pracy, jaka gotowosc w ciąży? Beda nas posyłać no rozmowy o prace z brzuszkiem?

    Najgorsze jest to ze ustawa nie weszła w zycie, za pięknie to wygląda aby bylo mozliwe.
    A pakima...piszac ma duzo racji, niestety.

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila ja tez jestem bezrobotną ale nie zarejestrowaną w PUP i ubezpieczenie mam przy mężu. Cóż gotowości do podjęcia pracy nie mam, gdyż mam dwoje dzieci jedno pół roku a drugie dwa lata. I nie chcę mi się za przeproszeniem dupska ruszać tylko po jakiś podpis, przy tym jest więcej problemów, bo opieka itp. Ale jeżeli wejdzie mimo wszystko ta ustawa to ja męża wyślę o żłożenie wniosku bo on nie ma prawa do urlopu rodzicielskiego bo ja nie mam macicerzyńskiego ( o ile dobrze to rozumiem). Miał swoje 2 tygodnie i tyle wykorzystał. Myślę że to się wszystko okaże jak wejdzie w życie.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Kamila ;) Autorytet
    Postów: 1006 538

    Wysłany: 5 listopada 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pakima wrote:
    Kamila ja tez jestem bezrobotną ale nie zarejestrowaną w PUP i ubezpieczenie mam przy mężu. Cóż gotowości do podjęcia pracy nie mam, gdyż mam dwoje dzieci jedno pół roku a drugie dwa lata. I nie chcę mi się za przeproszeniem dupska ruszać tylko po jakiś podpis, przy tym jest więcej problemów, bo opieka itp. Ale jeżeli wejdzie mimo wszystko ta ustawa to ja męża wyślę o żłożenie wniosku bo on nie ma prawa do urlopu rodzicielskiego bo ja nie mam macicerzyńskiego ( o ile dobrze to rozumiem). Miał swoje 2 tygodnie i tyle wykorzystał. Myślę że to się wszystko okaże jak wejdzie w życie.

    Tez sadze zeby lepiej poczekać az wejdzie to w zycie. Bo na razie to nic do konca nie wiadomo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2015, 12:59

    ma6n13bx3stfpcr8.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 6 września 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jak to teraz wygląda dziewczyny z becikowym? :)

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ