X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Becikowe
Odpowiedz

Becikowe

Oceń ten wątek:
  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 13 lipca 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli nawet jak nie jesteśmy zarejestrowane to i tak będzie się nam należał ten 1000 co miesiąc jeśli wejdzie w życie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 16:15

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roletka ja sie zarejestrowalam w UP tak zeby miec ubezp w razie w,ale jeszce oplacam sobie polise,za ktore tez powinnam dostac kase za urodzenie dziecka.bo tez bezrobotna od marca

  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 13 lipca 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataliano wiem że kasa z ubezpieczenia będzie i tak tylko właśnie chodzi mi o ten 1000 przez pierwszy rok dziecka bo różnie piszą, raz że jak wejdzie to w życie to każdej bezrobotnej będzie przysługiwać a raz że tylko tym które są zarejestrowane w UP i tu mam zagwózdkę bo u nas stoi się godzinami w kolejach pewnie jak w większości UP i gdyby szło to ominąć to bym po prostu się nie rejestrowała

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 13 lipca 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy becikowe zalezy od dochodów?

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roletka u nas tak samo cza sie nasiedziec zeby sie zarejestrowac,jak zawsze tam maja czas na wszystko...mam nadzieje ze nie wyrejestruja mnie po 3 razie jak odmowie pracy,bo i tak mnie nikt teraz nie przyjmnie na bialo...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby ma to wejsc,ale zobaczymy po wyborach;)

  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 13 lipca 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataliano nie mogą cie wyrejestrować jak w ciąży jesteś :)

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • Hikaru Autorytet
    Postów: 271 184

    Wysłany: 13 lipca 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy to prawda że żeby dostać becikowe trzeba mieć stwierdzoną ciążę przez lekarza do 10 tyg? Taka informacja pojawiła się na moim telefonie w aplikacji ciążowej :)

    5d5226c818.png

    <3 Leon <3 05.02.2016 4730g/62cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to prawda;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roletka to dobrze;)

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 14 lipca 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Becikow należy się tej zarejestwowanej i niezarejestrowanej, ubezpieczonej i nieubezppieczonej. Taki jest projekt o ile nie uległ on zmianie. I nie zależne od dochodu, ale nie należy się tym którzy mają prawo do zasiłku macierzyńskiego itp.

    To jest zbyt piękne żeby w życie weszło.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorazowe becikowe, to które obowiązuje teraz należy się każdej kobiecie- 1000zł za urodzenie dziecka.

    Natomiast becikowe 2016 miałoby obejmować studentki, osoby pracujące na umowy o dzieło, zlecenia, bezrobotne... Czyli te którym nie należy się zasiłek macierzyński.

    Ale jak dla mnie również nie wejdzie to w życie, bo o ile na pewno pomogłoby to bezrobotnym i studentkom, tak patologia rodziłaby dzieci na potęgę tylko po to żeby dostać tysiaka miesięcznie i iść przepić.

    pakima, roletka lubią tę wiadomość

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 14 lipca 2015, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w chwili obecnej aby otrzymać jednorazowe becikowe (1000zł) należy:
    - złożyć odpowiedni wniosek przed upływem 12 miesięcy od dnia urodzenia dziecka
    - dochód na jednego członka rodziny nie może prekroczyć 1922zł netto
    - matka musi pozostawać pod opieką lekarza conajmniej od 10 tygodnia ciąży do dnia porodu

    z tym nowym becikowym od 2016r. to zabardzo się nie orientuje tylko tak hasłowo słyszy się że 1000zł co miesiąc przez 12 miesięcy dla: bezrobotnych, studentów, umowy o dzieło i zlecenie ale nie wiem jaki jest max. dochód na osobę w przypadku osób pracujących aby taką zapomogę otrzymać

    justa1234 lubi tę wiadomość

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 14 lipca 2015, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie patologia bedzie jak to wejdzie.

    alinalii lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    nie wiem jaki jest max. dochód na osobę w przypadku osób pracujących aby taką zapomogę otrzymać
    Osoby pracujące dostaną jednorazowe becikowe, tak jak do tej pory. To nowe będzie dotyczyć WYŁĄCZNIE tych, którym nie należy się zasiłek macierzyński, a takowy pobierają wszystkie kobiety pracujące na umowę o pracę.

  • Martita88 Autorytet
    Postów: 776 1101

    Wysłany: 15 lipca 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pakima wrote:
    Becikow należy się tej zarejestwowanej i niezarejestrowanej, ubezpieczonej i nieubezppieczonej. Taki jest projekt o ile nie uległ on zmianie. I nie zależne od dochodu, ale nie należy się tym którzy mają prawo do zasiłku macierzyńskiego itp.

    To jest zbyt piękne żeby w życie weszło.

    Niestety minister finansów już kombinuje żeby wprowadzić próg przychodu od którego będzie należał się zasiłek. Mają podobno zrobić tak jak w przypadku zasiłku opiekuńczego próg ma wynieść 550 zł na głowę.

    dqprwn15leplej5m.png
  • Martita88 Autorytet
    Postów: 776 1101

    Wysłany: 15 lipca 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZieloneOliwki wrote:
    Osoby pracujące dostaną jednorazowe becikowe, tak jak do tej pory. To nowe będzie dotyczyć WYŁĄCZNIE tych, którym nie należy się zasiłek macierzyński, a takowy pobierają wszystkie kobiety pracujące na umowę o pracę.


    Tu konkretnie chodzi o osoby nie objęte ubezpieczeniem chorobowym (z tego ubezpieczenia wypłacane są wszelkie wynagrodzenia/zasiłki chorobowe i macierzyńskie) tzn. studentki do 26 roku życia, osoby zatrudnione na podstawie umowy o dzieło, osoby bezrobotne zgłoszone do Powiatowego Urzędu Pracy.

    Ale dziewczyny nie okłamujmy się i nie łudźmy, że to wejdzie...jesteśmy przed wyborami i każdy polityk obieca nam gruszki na wierzbie...

    dqprwn15leplej5m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Martitą:)
    Można co najwyżej pomarzyć ;)

    Martita88 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    w chwili obecnej aby otrzymać jednorazowe becikowe (1000zł) należy:
    - złożyć odpowiedni wniosek przed upływem 12 miesięcy od dnia urodzenia dziecka
    - dochód na jednego członka rodziny nie może prekroczyć 1922zł netto
    - matka musi pozostawać pod opieką lekarza conajmniej od 10 tygodnia ciąży do dnia porodu

    z tym nowym becikowym od 2016r. to zabardzo się nie orientuje tylko tak hasłowo słyszy się że 1000zł co miesiąc przez 12 miesięcy dla: bezrobotnych, studentów, umowy o dzieło i zlecenie ale nie wiem jaki jest max. dochód na osobę w przypadku osób pracujących aby taką zapomogę otrzymać
    Dochód na jednego członka rodziny uwzględniając w tym dziecko,czyli:
    Należy zsumować dochody netto swoje i partnera/męża pomnożyć razy 12(caly rok) i podzielić przez trzy(mama,tata,dziecko) jesli na osobę wyjdzie nie więcej,niż 1920zl,to należy sie starać o becikowe,bo się nalezy:-) wiem,ze trzeba zebrać pity chyba z całego roku i ogólnie duzo załatwiania,ale dla dodatkowego tysiaka mysle,ze warto:-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co ...
    Ja od 5 lat jestem po rozwodzie , mam zasądzone alimenty na 2wie córy i szczerze nie należy mi się rodzinne, nie zarabiam kokosów, a jak składałam o rodzinne 2lata temu to pracowałam na 1/2 etatu. - chory kraj, ale cóż.

    W te 1000zl jakoś średnio wierze że każdy dostanie, jak wprowadzą próg, a coś mi się też na ten temat obiło to tylko patologia.

    Na stronie mojego miasta jednorazowe BECIKOWE

    Warunkiem uzyskania becikowego jest dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekraczający kwoty 1922 zł netto. W przypadku gdy dziecko urodziło się przed 1 stycznia 2013 r., jednorazową zapomogę przyznaje się bez kryterium dochodowego. Jeśli o becikowe staramy się w roku 2014, pod uwagę brane są obecnie dochody za 2012 rok.


    Jakie dokumenty należy złożyć aby otrzymać becikowe?

    1.Wypełniony wniosek o becikowe;
    2.Zaświadczenie lekarskie wystawione przez lekarza lub położną potwierdzające pozostawanie kobiety pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu - wymóg dotyczy tylko biologicznych rodziców dziecka;
    3.Akty urodzenia wszystkich dzieci będących w składzie rodziny (oryginał +kopia);
    4.Dowód osobisty wnioskodawcy (oryginał + kopia);
    5.Dokument potwierdzający datę przysposobienia dziecka, datę objęcia dziecka opieką prawną lub faktyczną (np. kopia postanowienia sądowego - oryginał do wglądu lub zaświadczenie) - dot. wyłącznie dziecka przysposobionego lub objętego opieką prawną;
    6.Zaświadczenie urzędu skarbowego (oryginał) o dochodzie za rok.... każdego pełnoletniego członka rodziny. Można złożyć także swoje oświadczenie w tej sprawie - pilnujmy jednak by się nie pomylić, bo za błędy grozi nam odpowiedzialność karna;
    6.Jeżeli członek rodziny prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym oświadczenie o dochodzie za .... rok;
    7.Oświadczenie o dochodzie nieopodatkowanym wszystkich członków rodziny za ... rok;
    8.Zaświadczenie (z ZUS, od pracodawcy) lub oświadczenie członków rodziny zawierające informacje o wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne w roku .... (faktycznie odprowadzonych) - (oryginał);
    9.Jeżeli wnioskodawca ma zasądzone alimenty na rzecz dziecka (dzieci), należy dostarczyć odpis podlegającego wykonaniu orzeczenia sądu zasądzającego alimenty na rzecz osób w rodzinie lub odpis protokołu posiedzenia zawierającego treść ugody sądowej, lub odpis zatwierdzonej przez sąd ugody zawartej przed mediatorem (oryginał + kopia);
    10.Zaświadczenie od komornika o stanie egzekucji alimentów roku....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2015, 16:40

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ