X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Becikowe
Odpowiedz

Becikowe

Oceń ten wątek:
  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 13 lipca 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli nawet jak nie jesteśmy zarejestrowane to i tak będzie się nam należał ten 1000 co miesiąc jeśli wejdzie w życie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2015, 16:15

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roletka ja sie zarejestrowalam w UP tak zeby miec ubezp w razie w,ale jeszce oplacam sobie polise,za ktore tez powinnam dostac kase za urodzenie dziecka.bo tez bezrobotna od marca

  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 13 lipca 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataliano wiem że kasa z ubezpieczenia będzie i tak tylko właśnie chodzi mi o ten 1000 przez pierwszy rok dziecka bo różnie piszą, raz że jak wejdzie to w życie to każdej bezrobotnej będzie przysługiwać a raz że tylko tym które są zarejestrowane w UP i tu mam zagwózdkę bo u nas stoi się godzinami w kolejach pewnie jak w większości UP i gdyby szło to ominąć to bym po prostu się nie rejestrowała

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 13 lipca 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy becikowe zalezy od dochodów?

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roletka u nas tak samo cza sie nasiedziec zeby sie zarejestrowac,jak zawsze tam maja czas na wszystko...mam nadzieje ze nie wyrejestruja mnie po 3 razie jak odmowie pracy,bo i tak mnie nikt teraz nie przyjmnie na bialo...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby ma to wejsc,ale zobaczymy po wyborach;)

  • roletka Autorytet
    Postów: 1107 1825

    Wysłany: 13 lipca 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataliano nie mogą cie wyrejestrować jak w ciąży jesteś :)

    Styczeń2015 IMSI ET 2x 4A :( > lutyKET 1x blastAA :( > marzecKET 2x blastAB :( > Czerwiec2015 IMSI II ET 2x 8AA > 9dpt beta 92,23 11dpt beta 279,3 > 4xŚnieżki > 05.02.16 34t5d Pszczółki są z Nami <3 961l2n0aael72r9g.png
  • Hikaru Autorytet
    Postów: 271 184

    Wysłany: 13 lipca 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy to prawda że żeby dostać becikowe trzeba mieć stwierdzoną ciążę przez lekarza do 10 tyg? Taka informacja pojawiła się na moim telefonie w aplikacji ciążowej :)

    5d5226c818.png

    <3 Leon <3 05.02.2016 4730g/62cm <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to prawda;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roletka to dobrze;)

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 14 lipca 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Becikow należy się tej zarejestwowanej i niezarejestrowanej, ubezpieczonej i nieubezppieczonej. Taki jest projekt o ile nie uległ on zmianie. I nie zależne od dochodu, ale nie należy się tym którzy mają prawo do zasiłku macierzyńskiego itp.

    To jest zbyt piękne żeby w życie weszło.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorazowe becikowe, to które obowiązuje teraz należy się każdej kobiecie- 1000zł za urodzenie dziecka.

    Natomiast becikowe 2016 miałoby obejmować studentki, osoby pracujące na umowy o dzieło, zlecenia, bezrobotne... Czyli te którym nie należy się zasiłek macierzyński.

    Ale jak dla mnie również nie wejdzie to w życie, bo o ile na pewno pomogłoby to bezrobotnym i studentkom, tak patologia rodziłaby dzieci na potęgę tylko po to żeby dostać tysiaka miesięcznie i iść przepić.

    pakima, roletka lubią tę wiadomość

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 14 lipca 2015, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w chwili obecnej aby otrzymać jednorazowe becikowe (1000zł) należy:
    - złożyć odpowiedni wniosek przed upływem 12 miesięcy od dnia urodzenia dziecka
    - dochód na jednego członka rodziny nie może prekroczyć 1922zł netto
    - matka musi pozostawać pod opieką lekarza conajmniej od 10 tygodnia ciąży do dnia porodu

    z tym nowym becikowym od 2016r. to zabardzo się nie orientuje tylko tak hasłowo słyszy się że 1000zł co miesiąc przez 12 miesięcy dla: bezrobotnych, studentów, umowy o dzieło i zlecenie ale nie wiem jaki jest max. dochód na osobę w przypadku osób pracujących aby taką zapomogę otrzymać

    justa1234 lubi tę wiadomość

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 14 lipca 2015, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie patologia bedzie jak to wejdzie.

    alinalii lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    nie wiem jaki jest max. dochód na osobę w przypadku osób pracujących aby taką zapomogę otrzymać
    Osoby pracujące dostaną jednorazowe becikowe, tak jak do tej pory. To nowe będzie dotyczyć WYŁĄCZNIE tych, którym nie należy się zasiłek macierzyński, a takowy pobierają wszystkie kobiety pracujące na umowę o pracę.

  • Martita88 Autorytet
    Postów: 776 1101

    Wysłany: 15 lipca 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pakima wrote:
    Becikow należy się tej zarejestwowanej i niezarejestrowanej, ubezpieczonej i nieubezppieczonej. Taki jest projekt o ile nie uległ on zmianie. I nie zależne od dochodu, ale nie należy się tym którzy mają prawo do zasiłku macierzyńskiego itp.

    To jest zbyt piękne żeby w życie weszło.

    Niestety minister finansów już kombinuje żeby wprowadzić próg przychodu od którego będzie należał się zasiłek. Mają podobno zrobić tak jak w przypadku zasiłku opiekuńczego próg ma wynieść 550 zł na głowę.

    dqprwn15leplej5m.png
  • Martita88 Autorytet
    Postów: 776 1101

    Wysłany: 15 lipca 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZieloneOliwki wrote:
    Osoby pracujące dostaną jednorazowe becikowe, tak jak do tej pory. To nowe będzie dotyczyć WYŁĄCZNIE tych, którym nie należy się zasiłek macierzyński, a takowy pobierają wszystkie kobiety pracujące na umowę o pracę.


    Tu konkretnie chodzi o osoby nie objęte ubezpieczeniem chorobowym (z tego ubezpieczenia wypłacane są wszelkie wynagrodzenia/zasiłki chorobowe i macierzyńskie) tzn. studentki do 26 roku życia, osoby zatrudnione na podstawie umowy o dzieło, osoby bezrobotne zgłoszone do Powiatowego Urzędu Pracy.

    Ale dziewczyny nie okłamujmy się i nie łudźmy, że to wejdzie...jesteśmy przed wyborami i każdy polityk obieca nam gruszki na wierzbie...

    dqprwn15leplej5m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Martitą:)
    Można co najwyżej pomarzyć ;)

    Martita88 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    w chwili obecnej aby otrzymać jednorazowe becikowe (1000zł) należy:
    - złożyć odpowiedni wniosek przed upływem 12 miesięcy od dnia urodzenia dziecka
    - dochód na jednego członka rodziny nie może prekroczyć 1922zł netto
    - matka musi pozostawać pod opieką lekarza conajmniej od 10 tygodnia ciąży do dnia porodu

    z tym nowym becikowym od 2016r. to zabardzo się nie orientuje tylko tak hasłowo słyszy się że 1000zł co miesiąc przez 12 miesięcy dla: bezrobotnych, studentów, umowy o dzieło i zlecenie ale nie wiem jaki jest max. dochód na osobę w przypadku osób pracujących aby taką zapomogę otrzymać
    Dochód na jednego członka rodziny uwzględniając w tym dziecko,czyli:
    Należy zsumować dochody netto swoje i partnera/męża pomnożyć razy 12(caly rok) i podzielić przez trzy(mama,tata,dziecko) jesli na osobę wyjdzie nie więcej,niż 1920zl,to należy sie starać o becikowe,bo się nalezy:-) wiem,ze trzeba zebrać pity chyba z całego roku i ogólnie duzo załatwiania,ale dla dodatkowego tysiaka mysle,ze warto:-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co ...
    Ja od 5 lat jestem po rozwodzie , mam zasądzone alimenty na 2wie córy i szczerze nie należy mi się rodzinne, nie zarabiam kokosów, a jak składałam o rodzinne 2lata temu to pracowałam na 1/2 etatu. - chory kraj, ale cóż.

    W te 1000zl jakoś średnio wierze że każdy dostanie, jak wprowadzą próg, a coś mi się też na ten temat obiło to tylko patologia.

    Na stronie mojego miasta jednorazowe BECIKOWE

    Warunkiem uzyskania becikowego jest dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekraczający kwoty 1922 zł netto. W przypadku gdy dziecko urodziło się przed 1 stycznia 2013 r., jednorazową zapomogę przyznaje się bez kryterium dochodowego. Jeśli o becikowe staramy się w roku 2014, pod uwagę brane są obecnie dochody za 2012 rok.


    Jakie dokumenty należy złożyć aby otrzymać becikowe?

    1.Wypełniony wniosek o becikowe;
    2.Zaświadczenie lekarskie wystawione przez lekarza lub położną potwierdzające pozostawanie kobiety pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu - wymóg dotyczy tylko biologicznych rodziców dziecka;
    3.Akty urodzenia wszystkich dzieci będących w składzie rodziny (oryginał +kopia);
    4.Dowód osobisty wnioskodawcy (oryginał + kopia);
    5.Dokument potwierdzający datę przysposobienia dziecka, datę objęcia dziecka opieką prawną lub faktyczną (np. kopia postanowienia sądowego - oryginał do wglądu lub zaświadczenie) - dot. wyłącznie dziecka przysposobionego lub objętego opieką prawną;
    6.Zaświadczenie urzędu skarbowego (oryginał) o dochodzie za rok.... każdego pełnoletniego członka rodziny. Można złożyć także swoje oświadczenie w tej sprawie - pilnujmy jednak by się nie pomylić, bo za błędy grozi nam odpowiedzialność karna;
    6.Jeżeli członek rodziny prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym oświadczenie o dochodzie za .... rok;
    7.Oświadczenie o dochodzie nieopodatkowanym wszystkich członków rodziny za ... rok;
    8.Zaświadczenie (z ZUS, od pracodawcy) lub oświadczenie członków rodziny zawierające informacje o wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne w roku .... (faktycznie odprowadzonych) - (oryginał);
    9.Jeżeli wnioskodawca ma zasądzone alimenty na rzecz dziecka (dzieci), należy dostarczyć odpis podlegającego wykonaniu orzeczenia sądu zasądzającego alimenty na rzecz osób w rodzinie lub odpis protokołu posiedzenia zawierającego treść ugody sądowej, lub odpis zatwierdzonej przez sąd ugody zawartej przed mediatorem (oryginał + kopia);
    10.Zaświadczenie od komornika o stanie egzekucji alimentów roku....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2015, 16:40

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ