X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Becikowe
Odpowiedz

Becikowe

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcę zaśmiecać innych tematów, dlatego zakładam nowy. Może są wśród nas osoby, które orientują się "co i jak" z becikowym? Jakie dokumenty należy dostarczyć, gdzie, ile mamy czasu na to itp?

    Poza tym, obejmie nas nowe becikowe 2016:
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,141198,title,12-tysiecy-za-urodzenie-dziecka-Nowy-projekt-rzadu-juz-od-nowego-roku,wid,17527813,martykul.html

    może któraś z Was wie, czy jeśli jedno z rodziców pracuje np. ojciec, a drugie nie, to będzie można starać się o wsparcie finansowe? I znowu: jakie dokumenty, gdzie, do kiedy, itp?

    I jeśli weźmie się "zwykłe", jednorazowe becikowe, to czy będzie później można starać się o becikowe na 2016?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2015, 11:33

  • Trisska Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 12 maja 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też się chętnie dowiem :D
    a to nowe becikowe jest już pewne? wydawało mi się, że to dopiero projekt...

    3jgxol2aj69homjq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez chetnie sie czegos dowiem:)

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 13 maja 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety to tylko projekt. Nam też przydałoby się do urządzenia pokoju ale cóż... wiadomo jak to u nas w kraju jest z pieniędzmi...

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co czytałam to jest tylko projekt pewnie kolejny przed wyborami chwyt, jeżeli ma to przejść musieliby uchwalić to do jesiennych wyborów parlamentarnych a co raczej nie jest możliwe niedługo wakacje sejm nie obraduje a później nie będzie czasu bo wybory kampania. Kolejna obietnica.


    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 13 maja 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aa i chyba tylko dla niepracujących. Także te panie, które zarabiają tak marnie jak ja i tak nie mają na co liczyć

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie to dla osob z umowami o dzielo i na zlecenie. Albo w ogole bez pracy. W kazdym razie z tego co doczytalam, to nie obejmuje osob, ktore maja mozliwosc isc na macierzynski. Takze jesli maz ma prace na umowe o prace, a kobieta jest bezrobotna, to nie przysluguje.
    Tak pisali w necie - jak bedzie, nie wiem.
    Ale tak panstwo nas zacheca do prokreacji, ze nic tylko dzialac w tym temacie ;pp

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie bardzo zachęca.
    Trochę czytałam o tym jak ZUS wypłaca pieniążki jak kobieta jest na zwolnieniu i zobaczymy jak będzie u mnie bo to co czytam mnie przeraża... ZUS ma 30 dni o dnia złożenia zwolnienia przez pracodawcę na wypłatę pieniążków skoro kolejne zwolnienie do pracodawcy zaniosę 15 maja, pracodawca odda do ZUS-u pod koniec miesiąca ciekawe kiedy dostanę pieniążki, dużo jest też informacji od dziewczyn że ZUS wypłaca kasę w dwóch ratach np dziewczyny na początku dostają np 300 zł a później resztę ;/
    Jak to jest u Was dziewczyny??

    FasUla lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez chetnie sie dowiem jak to z wypłatami z zusu...

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 14 maja 2015, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi płacą z firmy na konto i rozumiem, że zus się już z firmą układa?

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że raczej nie. Pierwsze 33 dni zwolnienia wypłaca pracodawca później przejmuje to ZUS przynajmniej tak słyszałam i wątpię żeby się dogadali bo pracodawca dostarcza później zwolnienie do ZUSu i ZUS przejmuje wypłatę mojej koleżance z pracy przynosił kasę listonosz bo nie podała konta w ZUSie jutro jadę do pracy dać zwolnienie i zajade do ZUSu i się dopytam.


  • Rozmarzona Autorytet
    Postów: 2226 1440

    Wysłany: 14 maja 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy ktoras z Was ma taka sytuacje,ale ja jestem teraz na zasilku dla bezrobotnych i teraz jest taka fajna rzecz. Zasilek bede miala placony akurat do listopada i dzieki temu moj zasilek przedluzy sie po ur dziecka, jego platnosc o tak jakby zasilek macierzynski. Chociaz tyle dobrego nam przysluguje:)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    Jestes juz z nami :)
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 14 maja 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli firma zatrudnia więcej niż 20 osób (chyba 20) to wtedy pracodawca wypłaca co miesiąc tak jak idą przelewy pensji a Zus mu oddaje, jeżeli firma jest mniejsza to wtedy wypłaca Zus i to trwa dłużej.

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 14 maja 2015, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Człowiek uczy się całe życie. Dzięki Magda!

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz muszę się dowiedzieć czy liczą się też osoby zatrudnione sezonowo i na umowy zlecenia czy tylko te co mają umowę o pracę bo jak liczą się wszyscy to będzie ponad 20 osób i to by mi odpowiadało :-)

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 14 maja 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no chyba tylko umowa o prracę bo inne umowy nie zawsze mają w "pakiecie" ubezpieczenie

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caramel - wydaje mi się, że liczą się pracownicy zatrudnieni - czyli z każdą umową. Ale ręki nie dam uciąć:P

    Ja z tym nie mam problemu - jestem studentką, więc nic mi nie przysługuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co się orientuję dziewczyny mają odprowadzane składki na ubezpieczenie zdrowotne na bank a niektóre i na społeczne głupie to jest :-P. ZUS powinien rozliczać się z pracodawcą i tyle :-P

  • blumen21 Ekspertka
    Postów: 352 53

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co z kobietami ktre urodza w grudniu? juz ich pewnie nowe becikowe nie obejmuje?

    24afed3688.png
  • agniesia2569 Autorytet
    Postów: 641 555

    Wysłany: 27 maja 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blumen21 wrote:
    a co z kobietami ktre urodza w grudniu? juz ich pewnie nowe becikowe nie obejmuje?
    jeśli by to weszło w życie to też Cię to obejmie, dziecko 1.01.2016 nie może mieć więcej niż 56tyg.więc luz :)

    ex2be6ydkier3hmw.png
    iv09uay3ce2ufi7w.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ