BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > I trymestr > Bardzo wczesna ciąża.
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Staramsię85
Debiutantka
0

Wysłany: 10 stycznia, 16:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witam. Dziewczyny strasznie się martwię. Cztery dni temu na teście pojawiły się dwie cudowne kreski. Byłam wczoraj u ginekologa, stwierdził , że widzi tylko pęcherzyk ciążowy, nic poza tym, jest on wielości 5,8 mm. Okres miałam 6.12 wczoraj zatem byłam w 4 tyg,6 dniu ciąży. Martwię się czy pęcherzyk powinien być takiej wielości i czy faktycznie za wcześnie jest żeby był już widoczny zarodek i serduszko ? Jak było u was.

staramsię85

Leira
Autorytet
1125

Wysłany: 10 stycznia, 16:50
Cytuj | (2) | Zgłoś
A czego się spodziewałaś? Co chciałaś zobaczyć? :)

No na tym etapie ciąży to super, że widać pęcherzyk! Zwykle nie widać pęcherzyka, jest tylko powiększone endometrium. Przy 6 mm pęcherzyka nie dopatrzysz się zarodka choćby nie wiem co. Zwykle zarodek uwidacznia się ok 10 mm pęcherzyka ciążowego w górę, ale to też musi być dobre USG. Za tydzień u Ciebie będzie już widoczny pęcherzyk, a za dwa tygodnie serduszko.

Staramsię85, Jusi 28 lubią tę wiadomość

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Staramsię85
Debiutantka
0

Wysłany: 10 stycznia, 17:12
Cytuj | (0) | Zgłoś
To moja pierwsza, a zarazem bardzo długo wyczekiwana ciąża. Ginekolog nie był zbyt rozmowny. Zwłaszcza, że dodał , coś w stylu, że do 8 tygodnia bardzo często dochodzi do poronienia więc mam jeszcze się nie cieszyć.

staramsię85

Leira
Autorytet
1125

Wysłany: 10 stycznia, 17:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Staramsię85 napisała:
To moja pierwsza, a zarazem bardzo długo wyczekiwana ciąża. Ginekolog nie był zbyt rozmowny. Zwłaszcza, że dodał , coś w stylu, że do 8 tygodnia bardzo często dochodzi do poronienia więc mam jeszcze się nie cieszyć.

O tych, kuźwa "lekarzach", to mogłabym książkę napisać i to w kilku tomach. Po pierwsze nie przejmuj się - z Twoją ciążą jest OK, a po drugie warto rozważyć innego lekarza. Z takim niechętnym do wyjaśniania i tłumaczenia pacjentce, co się dzieje, to będzie droga przez mękę.

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Smutnamiss
Autorytet
230

Wysłany: 10 stycznia, 17:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cudowny lekarz nie ciesz się kobieto bo się robi do 8 tyg jakbym moją lekarkę słyszała. Ludzie serca nie mają takich lekarzy to omijać.

27a73b5519.png

Ania0306
Autorytet
277

Wysłany: 10 stycznia, 17:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nie martw się. U mnie dopiero w 6 tygodniu było serduszko kiedy dzidziuś już miał 4mm. Na pierwszym usg byłam w 5 tygodniu to był sam zarodek i pęcherzyk żółtkowy. Ale często u dziewczyn o wiele później pojawia się zarodek. Natomiast nie ma szans, żeby w 4 tygodniu już był. Wszystko jest ok. Nie martw się tym co mówił lekarz. Jak można tak pacjentce powiedzieć. Na każdym etapie ciąży może coś się przytrafić nie tylko w pierwszych tygodniach ciąży. Cieszę się ciąża a na usg proponuję iść tak za dwa tygodnie. Wtedy pewnie już będzie dzidziuś widoczny :) . Spokojnej ciąży życzę.

08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm

iv09jw4zoqvqrq3v.png

Staramsię85
Debiutantka
0

Wysłany: 10 stycznia, 18:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziękuję bardzo za pozytywne słowa. Mam do Was jeszcze jedno pytanie czy na początku ciąży lekko bolały Was brzuchy, czy to normalny objaw ?

staramsię85

Ania0306
Autorytet
277

Wysłany: 10 stycznia, 18:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mnie pobolewał brzuch do 7 tygodnia. Potem były tylko takie kłucia. To normalne. Chyba, że Cię będzie bardzo bolał to wtedy trzeba skonsultować z lekrzem ale lekkie bóle są rzeczą normalną :).

08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm

iv09jw4zoqvqrq3v.png

Smutnamiss
Autorytet
230

Wysłany: 10 stycznia, 18:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mnie też bolał jak na okres takie bolesne mocne skurcze potem koło 7 tyg zmieniły się w ukłucia teraz jest 9 tydz i boli dużo mniej

27a73b5519.png

Leira
Autorytet
1125

Wysłany: 11 stycznia, 10:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
"Bóle menstrujacyjne" we wczesnej ciąży to absolutnie normalne. Potem zamieni się to w kłucie w macicy i jajnikach - rozpoznasz to łatwo, jakby Ci ktoś igły od środka wbijał. Zwykle wszystko mija w 2 trymestrze :)

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Jusi 28
Przyjaciółka
88

Wysłany: 11 stycznia, 21:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej, dziewczyny jestem tu nowa.
Też pełna obaw staraliśmy się o dzidzię 5 miesięcy po odstawieniu anty.
I się udało. Test pozytywny

Córeczka Kasia 19.08.2010
vcuzgp7.png
Czekamy na kolejną córeczkę Klarę

Leira
Autorytet
1125

Wysłany: 12 stycznia, 07:04
Cytuj | (1) | Zgłoś
Jusi 28 napisała:
Hej, dziewczyny jestem tu nowa.
Też pełna obaw staraliśmy się o dzidzię 5 miesięcy po odstawieniu anty.
I się udało. Test pozytywny

Gratulacje :)

Jusi 28 lubi tę wiadomość

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Kalija
Autorytet
376

Wysłany: 12 stycznia, 09:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Staramsię85 napisała:

Lekarz miał rację jeśli chodzi o te poronienia, moja lekarka też nie daje mi się za bardzo cieszyć, mówi że największe ryzyko jest do 10-12 tyg, przed 8tc nie chce założyć nawet karty ciąży. Ale jest przy tym bardzo delikatna i empatyczna.

Postaraj się czymś zająć myśli i jakoś przeczekać, zapraszam Cię też na wątek jak przetrwać 1 trymestr tu na forum.

Pozdrawiam :)

27 tc ❤ tp 26.08.2019r.

Jusi 28
Przyjaciółka
88

Wysłany: 12 stycznia, 21:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
Też tak mialyscie ze w 4 tyg i 2 dniu od miesiaczki test pozytywny a na usg dopochwowym nic nie było... martwi mnie to bo teraz sie słyszy tyle o tych ciążach pozamacicznych itp....

vcuzgp7.png

Leira
Autorytet
1125

Wysłany: 12 stycznia, 21:20
Cytuj | (1) | Zgłoś
Jusi 28 napisała:
Też tak mialyscie ze w 4 tyg i 2 dniu od miesiaczki test pozytywny a na usg dopochwowym nic nie było... martwi mnie to bo teraz sie słyszy tyle o tych ciążach pozamacicznych itp....

Większość tak ma, bo ciąża jest zbyt młoda i nie da się jej uwidocznić na USG :)

Idź na USG nie wcześniej niż w 6t0d, albo jak beta HCG (test z krwi) będzie nie mniejsza niż 5000 mUI/ml.

Ciąża pozamaciczna to nie ciąża niewidka - musi być widoczna na USG tak samo jak ta w macicy, więc jeśli na USG nie widać nic to nie można zdiagnozować pozamacicznej. Wiem, że lekarze lubią straszyć pacjentki CP, ale nie daj się zdenerwować.

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Jusi 28
Przyjaciółka
88

Wysłany: 12 stycznia, 21:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nawet pęcherzyka może być nie widać... ?panikuje strasznie, a to moja druga ciąża pierwszą miałam 9 lat temu ale inne podejście troszkę jakoś...

Mieszkam w De tutaj nawet chyba nie robi sie tak bety...

vcuzgp7.png

Leira
Autorytet
1125

Wysłany: 12 stycznia, 22:48
Cytuj | (1) | Zgłoś
Jusi 28 napisała:
Nawet pęcherzyka może być nie widać... ?panikuje strasznie, a to moja druga ciąża pierwszą miałam 9 lat temu ale inne podejście troszkę jakoś...

Mieszkam w De tutaj nawet chyba nie robi sie tak bety...

Nawet pęcherzyka może nie być. I to jest normalne.
Dlatego, jak nie możesz zrobić bety, to idź na USG najwcześniej po ukończonym 6 tygodniu :)

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Jusi 28
Przyjaciółka
88

Wysłany: 13 stycznia, 10:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
Uff kamień z serca troszkę mnie uspokoilas dziekuje..

Kolejną wizytę mam właśnie na początku 7tyg za tydzien te czekanie dobija człowieka hehe

Wiadomość wyedytowana przez autora 13 stycznia, 10:11

vcuzgp7.png

Leira
Autorytet
1125

Wysłany: 13 stycznia, 10:17
Cytuj | (1) | Zgłoś
Jusi 28 napisała:
Uff kamień z serca troszkę mnie uspokoilas dziekuje..

Kolejną wizytę mam właśnie na początku 7tyg za tydzien te czekanie dobija człowieka hehe

Dopóki nie masz krwawienia, silnych bóli brzucha (na które nie pomaga nospa) i skurczy z krzyża to nie masz się czym martwić :)

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

joe anna
Autorytet
224

Wysłany: 13 stycznia, 15:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny też jestem w bardzo wczesnej ciąży test pozytywny i wyniki z krwi też ok ;) za tydzień mam lekarza. Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze pozdrawiam

joeee

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)