X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Bardzo wczesna ciąża.
Odpowiedz

Bardzo wczesna ciąża.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super :-) zawsze mozesz skorzytac z kalkulatora bety w Internecie, ale co do zasady -chyba juz ktos pisal wyzej- powinna sie podwajac co 48h. Ale od takiej wartosci, to juz tylko usg jest miarodajnym badaniem. Wszystkiego dobrego i gratulacje raz jeszcze.

    Marta.MP, Lula90 lubią tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 7 marca 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.MP wrote:
    Beta po 48h - 5120.45. W porządku jest taki przyrost?

    Tak, w porządku.
    Ja akurat kalkulatory odradzam, beta nie podwaja się co 48 - nie u wszystkich i tylko do pewnej wartości, więc taki kalkulator może zasiać dużo paniki, zupełnie niepotrzebnie.

    Teraz czekaj na USG - na bank będzie widać dzidzię z serduszkiem :)

    Marta.MP lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Lula90 Ekspertka
    Postów: 172 128

    Wysłany: 10 maja 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Błagam o pomoc bo zwariuje. Ostatnia miesiaczka 25.03.2019, ale owulacje mam późną - 14.04.2019 (21dc) test owulacyjny pozytywny. 26.04 beta 40,30.04 205, a 02.05 450. Bylam wczoraj na usg - zgodnie z pózną owu powinno byc 5t3d ciazy lub minimalnie mniej. Na usg na raczej słabym sprzęcie pęcherzyk ciążowy niby ok 13mm (wg mnie duzy), a ginekolog że ciąża bardzo młoda 3-4 tydz, na pewno nie 5.. Nic z tego nie rozumiem, tłumaczyłam, że jeśli ciąża jest ok to musi byc 5ty bo 2 dni po przewidywanej owu mąż wyjechał i nie współżyliśmy. To niby dobry ginekolog..czy ktoś mi wytłumaczy o co tu chodzi..

    eh4cm4u.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 11 maja 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lula90 wrote:
    Cześć. Błagam o pomoc bo zwariuje. Ostatnia miesiaczka 25.03.2019, ale owulacje mam późną - 14.04.2019 (21dc) test owulacyjny pozytywny. 26.04 beta 40,30.04 205, a 02.05 450. Bylam wczoraj na usg - zgodnie z pózną owu powinno byc 5t3d ciazy lub minimalnie mniej. Na usg na raczej słabym sprzęcie pęcherzyk ciążowy niby ok 13mm (wg mnie duzy), a ginekolog że ciąża bardzo młoda 3-4 tydz, na pewno nie 5.. Nic z tego nie rozumiem, tłumaczyłam, że jeśli ciąża jest ok to musi byc 5ty bo 2 dni po przewidywanej owu mąż wyjechał i nie współżyliśmy. To niby dobry ginekolog..czy ktoś mi wytłumaczy o co tu chodzi..

    13 mm pęcherzyk to nie jest 3-4 tygodniowa ciąża i nie wiem na jakiej podstawie to oszacowała lekarka. Taka ciąża to 5-6 tydzień, U mnie przy 11 mm pęcherzu był wydruk, że wiek ciąży na podstawie wielkości to 4t6d (piąty tydzień), a 13 mm można spokojnie szacować na 6 tydzień. Coś się Twojej lekarce popierdzieliło, albo jest nieogarem. Masz wydruk z USG? Spójrz sobie na szacowany wiek ciąży na podstawie wielkości pęcherza. Za tydzień, dwa powinien być już zarodek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2019, 11:02

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 11 maja 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny.
    Czy mogę dołączyć??? :)

    Dzisiaj zrobiłam testy i wyszły pięknie pozytywne. <3
    Ktoś w końcu postanowił zamieszkać pod moim serduszkiem :)

    20.05 planuję pierwszą wizytę u lekarza a w najbliższy poniedziałek, środę i piątek planuję bety ;)

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Lula90 Ekspertka
    Postów: 172 128

    Wysłany: 11 maja 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    13 mm pęcherzyk to nie jest 3-4 tygodniowa ciąża i nie wiem na jakiej podstawie to oszacowała lekarka. Taka ciąża to 5-6 tydzień, U mnie przy 11 mm pęcherzu był wydruk, że wiek ciąży na podstawie wielkości to 4t6d (piąty tydzień), a 13 mm można spokojnie szacować na 6 tydzień. Coś się Twojej lekarce popierdzieliło, albo jest nieogarem. Masz wydruk z USG? Spójrz sobie na szacowany wiek ciąży na podstawie wielkości pęcherza. Za tydzień, dwa powinien być już zarodek :)
    Leira, na wydruku jest zaznaczony pecherzyk i widnieje 1,3 cm, ale nie ma tam wyliczonego tyg ciąży. Poza tym jak jeszcze nie dostałam wydruku i dopytałam ile miał ten pecherzyk to powiedziała, że to nie ma żadnego znaczenia,że to sam początek ciąży, więc nie wiem czy wyliczyła tak po wynikach bety czy co... Jak próbowałam jeszcze dopytywać to niestety wstała i zaczęła się żegnac. Miłe traktowanie..

    eh4cm4u.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 11 maja 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lula90 wrote:
    Leira, na wydruku jest zaznaczony pecherzyk i widnieje 1,3 cm, ale nie ma tam wyliczonego tyg ciąży. Poza tym jak jeszcze nie dostałam wydruku i dopytałam ile miał ten pecherzyk to powiedziała, że to nie ma żadnego znaczenia,że to sam początek ciąży, więc nie wiem czy wyliczyła tak po wynikach bety czy co... Jak próbowałam jeszcze dopytywać to niestety wstała i zaczęła się żegnac. Miłe traktowanie..

    Ja też nie wiem skąd wzięła ten 3-4 tydzień, zwłaszcza, że trzeci tydzień to tak naprawdę tydzień w którym przyjmuje się, że kobieta ma dopiero owulację, bo to ok 15 dzień cyklu, zakładając, że cykle są 28 dniowe, a owulacja jest w połowie :D

    5-6 tydzień to wczesna ciąża, tu się zgodzę, ale z resztą nie. Na pewno nie ma powodów do zmartwień na tym etapie. Trzeba poczekać na zarodek i serduszko i tyle - na USG genetycznym 11-14 tydzień dowiesz się dokładniej jaki jest wiek ciąży - w tym czasie wiek wyliczony przez USG jest najbardziej precyzyjny.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lula90 hit hitów :) nie martwić się i zmienić lekarza! Gratuluję mróweczki!
    Mi powiedzieli że z takim wynikiem prolaktyny w ciąży byc nie mogę, a ja zamiast tego żeby wygooglować odpuściłam i za 2 tyg dowiedziałam się że jednak mogę i już dawno jestem :)

  • Lula90 Ekspertka
    Postów: 172 128

    Wysłany: 11 maja 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za pocieszenie. Z jednej strony rozum podpowiada, że gada głupoty, ale z drugiej to niby jeden z lepszych gin w mieście, ma bardzo dobre opinie i ciężko mi uwierzyć, że nie potrafi prawidłowo ocenic wieku ciąży. Całą noc po wizycie nie spałam zamartwiając się. Jestem już zapisana do innej lekarki, chciałam żeby był min tydz między wizytami, no ale miala wolny termin na pon, a to 4 dni po poprzedniej wizycie. Mam nadzieje, że mnie uspokoi.

    eh4cm4u.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 maja 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lula90 wrote:
    Dziękuję Wam za pocieszenie. Z jednej strony rozum podpowiada, że gada głupoty, ale z drugiej to niby jeden z lepszych gin w mieście, ma bardzo dobre opinie i ciężko mi uwierzyć, że nie potrafi prawidłowo ocenic wieku ciąży. Całą noc po wizycie nie spałam zamartwiając się. Jestem już zapisana do innej lekarki, chciałam żeby był min tydz między wizytami, no ale miala wolny termin na pon, a to 4 dni po poprzedniej wizycie. Mam nadzieje, że mnie uspokoi.

    Daj znać po wizycie :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Co myślicie odnośnie mierzenia temperatury na poczatku ciazy? Bo ja się stresuje a i tez widzę ze temperatura mia padła i się obawiam :( czy wszystko dobrze? Czyj esy to miarodajny wskaźnik czy wszystkimi porządku czy darować sobie?

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    Hej dziewczyny. Co myślicie odnośnie mierzenia temperatury na poczatku ciazy? Bo ja się stresuje a i tez widzę ze temperatura mia padła i się obawiam :( czy wszystko dobrze? Czyj esy to miarodajny wskaźnik czy wszystkimi porządku czy darować sobie?

    U mnie temperatura to był najpierwszy objaw ciąży, zwykle mam 35-35,5 stopni, a nagle skoczyło mi do 37 i wtedy już wiedziałam.

    Martek&M lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 13 maja 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    U mnie temperatura to był najpierwszy objaw ciąży, zwykle mam 35-35,5 stopni, a nagle skoczyło mi do 37 i wtedy już wiedziałam.

    Ja już wiem bo testy pozytywne natomiast miałam temperaturę 37,21 w sobotę i wtedy zrobiłam test i grube krechy. W niedziele spadło do 37,00 a dzisiaj 36,87 i się martwię ze tak spada. Z tad pytanie czy jest sens mierzyć bo wahano są a i się bije przez to teraz czy jakieś poronienie się nie zaczęło albo z fasolka coś nie tak

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Czy jest szansa, że w 5t4d będzie już widać serduszko? 🤔

  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 13 maja 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest szansa. Moja koleżanka mniej więcej w połowie 5tyd już widziała serduszko :)

    Zielona11 lubi tę wiadomość

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Lula90 Ekspertka
    Postów: 172 128

    Wysłany: 13 maja 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u nowego gin okazało się, ze ciaza ma 6t1d a nie 3-4 jak kilka dni temu mowil inny lekarz. Niestety serduszko bije tylko 90/min. Kontrola za 2 tyg. Chyba nigdy nie zaznam spokoju :(

    eh4cm4u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2019, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lula90 wrote:
    Dziewczyny, u nowego gin okazało się, ze ciaza ma 6t1d a nie 3-4 jak kilka dni temu mowil inny lekarz. Niestety serduszko bije tylko 90/min. Kontrola za 2 tyg. Chyba nigdy nie zaznam spokoju :(
    Dostałaś duphaston albo coś?

  • Lula90 Ekspertka
    Postów: 172 128

    Wysłany: 14 maja 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona11 wrote:
    Dostałaś duphaston albo coś?
    Biore luteine. Lekarka pocieszała, że były juz przypadki że takie serduszko ruszyło i było potem w normie, ale niestety internet już mnie nie pocieszyl.

    eh4cm4u.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 14 maja 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    Ja już wiem bo testy pozytywne natomiast miałam temperaturę 37,21 w sobotę i wtedy zrobiłam test i grube krechy. W niedziele spadło do 37,00 a dzisiaj 36,87 i się martwię ze tak spada. Z tad pytanie czy jest sens mierzyć bo wahano są a i się bije przez to teraz czy jakieś poronienie się nie zaczęło albo z fasolka coś nie tak

    Temperatura nie będzie się utrzymywać każdego dnia :P Odpuść to mierzenie i czekaj na USG :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 14 maja 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona11 wrote:
    Hej!
    Czy jest szansa, że w 5t4d będzie już widać serduszko? 🤔

    A jaka wartość bety? Bo to od tego zależy, a nie od tygodnia ciąży ;)

    Ja szczerze wątpię, żeby było widać już serduszko, zwykle jest na to za wcześnie, wiec nie liczyłabym na serduszko, ale wiem, że takie przypadki się zdarzają.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ