X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Bardzo wczesna ciąża.
Odpowiedz

Bardzo wczesna ciąża.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 17:42

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Tak, mam o 9 i już nie mogę się doczekać :)

    Trzymam kciuki :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 22 lutego 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem tu nowa ;) u mnie po wielu miesiącach w końcu chyba się udało...we wtorek beta 27, wtorek 57 a środa 83! ;) wczoraj wizyta u ginekologa, wiem,że zdecydowanie za wcześnie pojechałam i powiedziała, że raczej pęcherzyka nie zobaczy, ale byłam już w ciąży pozamacicznej, więc usg zrobiła...macica jak ciążowa, ale pęcherzyka jeszcze nie widać, kolejna wizyta za tydzień :) piersi bolą, okresu nie ma, jestem ciągle głodna i czuje bóle miesiączkowe...ale oczywiście jest strach ciąża pozamaciczna, biochemiczna, puste jajo płodowe..

    Nanu7 lubi tę wiadomość

    zi13sek29opsyrz7.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 lutego 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anqa123 wrote:
    Hej, jestem tu nowa ;) u mnie po wielu miesiącach w końcu chyba się udało...we wtorek beta 27, wtorek 57 a środa 83! ;) wczoraj wizyta u ginekologa, wiem,że zdecydowanie za wcześnie pojechałam i powiedziała, że raczej pęcherzyka nie zobaczy, ale byłam już w ciąży pozamacicznej, więc usg zrobiła...macica jak ciążowa, ale pęcherzyka jeszcze nie widać, kolejna wizyta za tydzień :) piersi bolą, okresu nie ma, jestem ciągle głodna i czuje bóle miesiączkowe...ale oczywiście jest strach ciąża pozamaciczna, biochemiczna, puste jajo płodowe..

    Hej, beta ładnie przyrasta, ale na USG nie ma sensu iść wcześniej niż przy becie 5000 mIU/ml, więc cierpliwości :)


    Brunetka jak USG?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 10:41

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 17:42

    Nanu7 lubi tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 lutego 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Jestem po wizycie. Jest zarodek 3mm z serduszkiem :) Jestem szczęśliwa ;)

    No i super !!! Spokojnej ciąży !!! :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 17:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 17:43

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 lutego 2019, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Mam do Was pytanie. Czego na pewno nie jeść na początku ciąży? Jest to moja pierwsza ciąża, więc wiecie.. Coś słyszałam, że np.wedzonych ryb? Dzisiaj mnie wzięło na rozmyślanie, bo zjadłam pastę z makreli, a potem sobie mówię? Przecież ona była wędzona.. Podpowiecie? Z góry dzięki ;)

    Tak, w ciąży bezpieczniej odstawić surowe mięso, wątróbkę (w każdej postaci) i ryby - nawet nie chodzi o bakterie, ale one mają takie ilości metali ciężkich, w tym rtęci i ołowiu, że nawet na co dzień bym tego syfu nie tknęła, a co dopiero w ciąży.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 17:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Dziewczyny, może głupie pytanie, ale jak to wygląda z seksem? Jestem w 9 tygodniu i mam straszną ochotę na seks, maz z resztą też. Jak uważacie?
    Zalezy, czy mialas wczesniej jakies poronienia czy problemy? Jesli nie, to podobno nie ma przeciwwskazań. Slyszalam, ze mężczyzna nie powinien kończyć w 1 trymestrze w kobiecie, bo nasienie powoduje skurcze macicy ...ale ile w tym prawdy? My do konca 1 trymestru zrezygnowalismy.

  • madixxx Przyjaciółka
    Postów: 115 109

    Wysłany: 2 marca 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Jestem na samym początku 4/5 tydz i od jakiś dwóch trzech dni mam kłucie w prawym jajniku. Czy to normalne? Czy jest o czym myśleć?

    m3sx3e3k4qxgbr9s.png
    4lata starań
    25.02.19-HCG 107| 27.02-282,6| 1.03-614,2| 4.03-2477,6| 6.03-5020,3
    07-09.2018 3xIUI :(
    05.18- naturals - biochemiczna :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak mialam i czytalam, ze to jajnik z ktorego byla owulacja moze pobolewac, bo jest bardziej ukrwiony. To nie jest zaden powod do zmartwien! :-) mnie bolalo kilka razy tak, jak na owulacje.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 marca 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Dziewczyny, może głupie pytanie, ale jak to wygląda z seksem? Jestem w 9 tygodniu i mam straszną ochotę na seks, maz z resztą też. Jak uważacie?

    Jak ciąża nie jest zagrożona (np. nie masz krwiaka, nie krwawisz), to nie ma żadnych przeciwwskazań.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 marca 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madixxx wrote:
    Dziewczyny mam pytanie. Jestem na samym początku 4/5 tydz i od jakiś dwóch trzech dni mam kłucie w prawym jajniku. Czy to normalne? Czy jest o czym myśleć?

    Normalne, będzie Ci to towarzyszyć długo. U mnie do 2 trymestru kuło :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Marta.MP Koleżanka
    Postów: 54 68

    Wysłany: 4 marca 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Trafiłam dziś przypadkiem na to forum i postanowiłam się zarejestrować.
    To moja pierwsza ciąża, jestem obecnie w 4/5 tygodniu.
    Staraliśmy się z mężem 1,5 roku a jak już się udało to ogarnęła mnie panika czy wszystko będzie dobrze :P
    Ostatnią miesiączkę miałam 31 stycznia.
    Pierwszy test zrobiłam 28 lutego - pozytywny, 1 i 3 marca również dwie wyraźne krechy. Dzisiaj byłam zrobić beta HCG i wynik to - 1852.66 mlU/ml. Jak sądzicie czy to dobry wynik...? (Tak, wiem, że mieszczę się w widełkach)

    Moja ginekolog jest na urlopie i jestem zarejestrowana dopiero na 4 kwietnia :(
    W między czasie umówiłam się do innej osoby żeby potwierdzić czy wszystko gra i mam termin na 20 marca. Czy to wszystko nie za późno? Czy spokojnie czekać i nie panikować? Zastanawiam się czy może robić badanie bety co jakiś czas do momentu pierwszego usg.

    p19u9jcgm0p4yy88.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 marca 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.MP wrote:
    Hej!

    Trafiłam dziś przypadkiem na to forum i postanowiłam się zarejestrować.
    To moja pierwsza ciąża, jestem obecnie w 4/5 tygodniu.
    Staraliśmy się z mężem 1,5 roku a jak już się udało to ogarnęła mnie panika czy wszystko będzie dobrze :P
    Ostatnią miesiączkę miałam 31 stycznia.
    Pierwszy test zrobiłam 28 lutego - pozytywny, 1 i 3 marca również dwie wyraźne krechy. Dzisiaj byłam zrobić beta HCG i wynik to - 1852.66 mlU/ml. Jak sądzicie czy to dobry wynik...? (Tak, wiem, że mieszczę się w widełkach)

    Moja ginekolog jest na urlopie i jestem zarejestrowana dopiero na 4 kwietnia :(
    W między czasie umówiłam się do innej osoby żeby potwierdzić czy wszystko gra i mam termin na 20 marca. Czy to wszystko nie za późno? Czy spokojnie czekać i nie panikować? Zastanawiam się czy może robić badanie bety co jakiś czas do momentu pierwszego usg.

    Sam wynik niewiele mówi, ważny jest przyrost co 48h, aczkolwiek, patrząc na wiek ciąży, liczony z OM, to wartość bety jest wysoka, więc prawdopodobnie szybko przyrasta, czyli ciąża szybko się rozwija. 4 kwietnia to, moim zdaniem, za późno na pierwszą wizytę. Przy takiej becie, jak Ty masz, to spokojnie byłoby już widać na USG coś za tydzień, ale jeśli pójdziesz za dwa tygodnie, czyli ok. 20 marca to będzie już widać dzieciątko z bijącym serduszkiem, więc myślę, ze to idealny termin na USG :)

    Nanu7 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Marta.MP Koleżanka
    Postów: 54 68

    Wysłany: 5 marca 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję! no to czekam do 20-go na dobre wieści :)

    p19u9jcgm0p4yy88.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! Powtorz bete za 48 h.

  • Marta.MP Koleżanka
    Postów: 54 68

    Wysłany: 6 marca 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta po 48h - 5120.45. W porządku jest taki przyrost?

    p19u9jcgm0p4yy88.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ