X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Bardzo wczesna ciąża.
Odpowiedz

Bardzo wczesna ciąża.

Oceń ten wątek:
  • Staramsię85 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Dziewczyny strasznie się martwię. Cztery dni temu na teście pojawiły się dwie cudowne kreski. Byłam wczoraj u ginekologa, stwierdził , że widzi tylko pęcherzyk ciążowy, nic poza tym, jest on wielości 5,8 mm. Okres miałam 6.12 wczoraj zatem byłam w 4 tyg,6 dniu ciąży. Martwię się czy pęcherzyk powinien być takiej wielości i czy faktycznie za wcześnie jest żeby był już widoczny zarodek i serduszko ? Jak było u was.

    staramsię85
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czego się spodziewałaś? Co chciałaś zobaczyć? :)

    No na tym etapie ciąży to super, że widać pęcherzyk! Zwykle nie widać pęcherzyka, jest tylko powiększone endometrium. Przy 6 mm pęcherzyka nie dopatrzysz się zarodka choćby nie wiem co. Zwykle zarodek uwidacznia się ok 10 mm pęcherzyka ciążowego w górę, ale to też musi być dobre USG. Za tydzień u Ciebie będzie już widoczny pęcherzyk, a za dwa tygodnie serduszko.

    Staramsię85, Jusi 28 lubią tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Staramsię85 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja pierwsza, a zarazem bardzo długo wyczekiwana ciąża. Ginekolog nie był zbyt rozmowny. Zwłaszcza, że dodał , coś w stylu, że do 8 tygodnia bardzo często dochodzi do poronienia więc mam jeszcze się nie cieszyć.

    staramsię85
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramsię85 wrote:
    To moja pierwsza, a zarazem bardzo długo wyczekiwana ciąża. Ginekolog nie był zbyt rozmowny. Zwłaszcza, że dodał , coś w stylu, że do 8 tygodnia bardzo często dochodzi do poronienia więc mam jeszcze się nie cieszyć.

    O tych, kuźwa "lekarzach", to mogłabym książkę napisać i to w kilku tomach. Po pierwsze nie przejmuj się - z Twoją ciążą jest OK, a po drugie warto rozważyć innego lekarza. Z takim niechętnym do wyjaśniania i tłumaczenia pacjentce, co się dzieje, to będzie droga przez mękę.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudowny lekarz nie ciesz się kobieto bo się robi do 8 tyg jakbym moją lekarkę słyszała. Ludzie serca nie mają takich lekarzy to omijać.

    27a73b5519.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się. U mnie dopiero w 6 tygodniu było serduszko kiedy dzidziuś już miał 4mm. Na pierwszym usg byłam w 5 tygodniu to był sam zarodek i pęcherzyk żółtkowy. Ale często u dziewczyn o wiele później pojawia się zarodek. Natomiast nie ma szans, żeby w 4 tygodniu już był. Wszystko jest ok. Nie martw się tym co mówił lekarz. Jak można tak pacjentce powiedzieć. Na każdym etapie ciąży może coś się przytrafić nie tylko w pierwszych tygodniach ciąży. Cieszę się ciąża a na usg proponuję iść tak za dwa tygodnie. Wtedy pewnie już będzie dzidziuś widoczny :) . Spokojnej ciąży życzę.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Staramsię85 Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za pozytywne słowa. Mam do Was jeszcze jedno pytanie czy na początku ciąży lekko bolały Was brzuchy, czy to normalny objaw ?

    staramsię85
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie pobolewał brzuch do 7 tygodnia. Potem były tylko takie kłucia. To normalne. Chyba, że Cię będzie bardzo bolał to wtedy trzeba skonsultować z lekrzem ale lekkie bóle są rzeczą normalną :).

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też bolał jak na okres takie bolesne mocne skurcze potem koło 7 tyg zmieniły się w ukłucia teraz jest 9 tydz i boli dużo mniej

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Bóle menstrujacyjne" we wczesnej ciąży to absolutnie normalne. Potem zamieni się to w kłucie w macicy i jajnikach - rozpoznasz to łatwo, jakby Ci ktoś igły od środka wbijał. Zwykle wszystko mija w 2 trymestrze :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny jestem tu nowa.
    Też pełna obaw staraliśmy się o dzidzię 5 miesięcy po odstawieniu anty.
    I się udało. Test pozytywny

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusi 28 wrote:
    Hej, dziewczyny jestem tu nowa.
    Też pełna obaw staraliśmy się o dzidzię 5 miesięcy po odstawieniu anty.
    I się udało. Test pozytywny

    Gratulacje :)

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramsię85 wrote:
    To moja pierwsza, a zarazem bardzo długo wyczekiwana ciąża. Ginekolog nie był zbyt rozmowny. Zwłaszcza, że dodał , coś w stylu, że do 8 tygodnia bardzo często dochodzi do poronienia więc mam jeszcze się nie cieszyć.

    Lekarz miał rację jeśli chodzi o te poronienia, moja lekarka też nie daje mi się za bardzo cieszyć, mówi że największe ryzyko jest do 10-12 tyg, przed 8tc nie chce założyć nawet karty ciąży. Ale jest przy tym bardzo delikatna i empatyczna.

    Postaraj się czymś zająć myśli i jakoś przeczekać, zapraszam Cię też na wątek jak przetrwać 1 trymestr tu na forum.

    Pozdrawiam :)




    dqprgu1royghdo7j.png
  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak mialyscie ze w 4 tyg i 2 dniu od miesiaczki test pozytywny a na usg dopochwowym nic nie było... martwi mnie to bo teraz sie słyszy tyle o tych ciążach pozamacicznych itp....

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusi 28 wrote:
    Też tak mialyscie ze w 4 tyg i 2 dniu od miesiaczki test pozytywny a na usg dopochwowym nic nie było... martwi mnie to bo teraz sie słyszy tyle o tych ciążach pozamacicznych itp....

    Większość tak ma, bo ciąża jest zbyt młoda i nie da się jej uwidocznić na USG :)

    Idź na USG nie wcześniej niż w 6t0d, albo jak beta HCG (test z krwi) będzie nie mniejsza niż 5000 mUI/ml.

    Ciąża pozamaciczna to nie ciąża niewidka - musi być widoczna na USG tak samo jak ta w macicy, więc jeśli na USG nie widać nic to nie można zdiagnozować pozamacicznej. Wiem, że lekarze lubią straszyć pacjentki CP, ale nie daj się zdenerwować.

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet pęcherzyka może być nie widać... ?panikuje strasznie, a to moja druga ciąża pierwszą miałam 9 lat temu ale inne podejście troszkę jakoś...

    Mieszkam w De tutaj nawet chyba nie robi sie tak bety...

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusi 28 wrote:
    Nawet pęcherzyka może być nie widać... ?panikuje strasznie, a to moja druga ciąża pierwszą miałam 9 lat temu ale inne podejście troszkę jakoś...

    Mieszkam w De tutaj nawet chyba nie robi sie tak bety...

    Nawet pęcherzyka może nie być. I to jest normalne.
    Dlatego, jak nie możesz zrobić bety, to idź na USG najwcześniej po ukończonym 6 tygodniu :)

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff kamień z serca troszkę mnie uspokoilas dziekuje..

    Kolejną wizytę mam właśnie na początku 7tyg za tydzien te czekanie dobija człowieka hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2019, 10:11

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusi 28 wrote:
    Uff kamień z serca troszkę mnie uspokoilas dziekuje..

    Kolejną wizytę mam właśnie na początku 7tyg za tydzien te czekanie dobija człowieka hehe

    Dopóki nie masz krwawienia, silnych bóli brzucha (na które nie pomaga nospa) i skurczy z krzyża to nie masz się czym martwić :)

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny też jestem w bardzo wczesnej ciąży test pozytywny i wyniki z krwi też ok ;) za tydzień mam lekarza. Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze pozdrawiam

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ