X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Badanie prenatalne I trymestr ciąży
Odpowiedz

Badanie prenatalne I trymestr ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 351 129

    Wysłany: 24 lutego 2022, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jak u was wyglądało badanie prenalane i czy było na NFZ czy prywatnie?

    Właśnie rejestrowałam się na to badanie i z rozmowy wywnioskowałam, że na NFZ wygląda inaczej niż prywatnie. Sekretarka powiedziała, że skoro mam na NFZ to "najpierw będzie wizyta z wywiadem genetycznym, potem skierowanie na krew i wtedy kolejna wizyta i wtedy kolejna w zależności od tego jak przebiegały wcześniejsze". Ogólnie tych wizyt ma być kilka, co mnie zdziwiło, zrozumiałam że 3-4.

    3jgxgzu39cero8h3.png

    _____________________________
    01.02 beta 24,53 💛 progesteron 24,58 (3 tygodnie i 5 dni)
    11.02 beta 2403,0 (5 tydzień i 1 dzień)
    17.02 beta 11870,0
    18.02 CRL 3,7 mm mamy serduszko ❤
    23.02 CRL 6,2mm
    ❤❤❤ 11.10.2022 urodził się Synuś ❤❤❤
  • AM1606 Przyjaciółka
    Postów: 112 75

    Wysłany: 24 lutego 2022, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam prywatnie - na zwykłej wizycie USG okazało się, że CRL już jest właściwe, lekarz pomierzył wszystko i podciągnął to pod prenatalne, potem dał skierowanie na PAPPĘ, żeby zrobić ją najpóźniej jutro rano (w sobotę). Poszłam jak cielę, nie wiedząc na co. Gdy przyszedł wynik, że ta PAPPA (statystyczna) taka niemrawa, dostałam zalecenie, aby USG wykonał Profesor - specjalizujący się w USG prenatalnym, wynik jest dobry. Na kolejnej wizycie pokażę opinię swojemu prowadzącemu. Tyle w moim przypadku, ale u mnie, jak widać, były jakieś takie przeboje. Zależy pewnie od lekarza - co lekarz to inny plan działania.
    Co ciekawe, moja PAPPA wykonana metodą PRISCA - jak Profesor zobaczył tą metodę to stwierdził, że ta metoda jest jakby już wycofana, nie brana pod uwagę, przestarzała, bo daje wyniki fałszywie dodatnie 🤦🏼‍♀️

    c55fikgnknyzdjqy.png
  • Eedzia11 Autorytet
    Postów: 351 129

    Wysłany: 24 lutego 2022, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu, tak ważne badanie prowadzone niewiarygodną metodą.. Masakra.


    3jgxgzu39cero8h3.png

    _____________________________
    01.02 beta 24,53 💛 progesteron 24,58 (3 tygodnie i 5 dni)
    11.02 beta 2403,0 (5 tydzień i 1 dzień)
    17.02 beta 11870,0
    18.02 CRL 3,7 mm mamy serduszko ❤
    23.02 CRL 6,2mm
    ❤❤❤ 11.10.2022 urodził się Synuś ❤❤❤
  • AM1606 Przyjaciółka
    Postów: 112 75

    Wysłany: 24 lutego 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eedzia11 wrote:
    Jezu, tak ważne badanie prowadzone niewiarygodną metodą.. Masakra.

    No właśnie też zrobiłam wielkie oczy, jak on do mnie, że PRISCA, że co to jest, że to już jest w ogóle nie brane pod uwagę, że wyniki fałszywie dodatnie i pewnie mi taki wyszedł, bo stwierdził, że z tych statystyk to nic tam do niczego nie pasuje. No tak mi zrobiono w laboratorium ALAB 🤷🏼‍♀️
    Także warto zwrócić uwagę, bo mnie to kosztowało pełno nerwów, a po USG nie ma się do czego przyczepić - statystyka 🤦🏼‍♀️

    c55fikgnknyzdjqy.png
  • asia123459 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 marca 2022, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, czy komuś się nie potwierdziła płeć dziecka z badania prenatalnego w 12w6d?? Dzisiaj byłam i niesety lekarz, który wykonywał badanie bardziej się skupił n płci dziecka niż na tym czy zdrowe ?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ