X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Badanie prenatalne
Odpowiedz

Badanie prenatalne

Oceń ten wątek:
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 14 maja 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się właśnie gubię w tych nazwach, mi lekarz wspominał o prenatalnych, ale jeszcze nie było wizyty na której powie na czym to polega... czyli będzie to usg i krew, jaki koszt jest badań? bo genetyczne czytałam że w granicach 200zł


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 14 maja 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas usg + test pappa kosztuje 385 zł :) ale myślałam że genetyczne i prenatalne to to samo..

    201411191762.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 14 maja 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    często te nazwy używane są w artykułach netowiskich :) zamiennie, stąd później biorą się błędy


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 14 maja 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj mam prenatalne więc spytam gin czy to się czymś różni :)

    201411191762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie genetyczne i prenatalne to to samo.
    Wczoraj mialam mierzone NT glowke brzuszek rozumek itd.
    Cena 180zl w 1trym w Krakowie na Kosciuszki w 'Zdrowiu Kobiety'

    Nigdy sie nie wahalam czy je zrobic czy nie. Od razu wiedzialam ze ide by miec spokojna ciaze, badz znac mozliwosc leczenia lub jak radzic sobie z dzieckiem wymagajacym wiekszej opieki, lepsze to niz w dniu narodzin doznac 'szoku'.

    Maluszek jest zdrowy, NT1.7 wiec tez jest ok i dr nie skierowywal mnie na nic dodatkowego.

    Za tydzien mam w anglii gdzie mieszkam(robione na ubezpieczenie), mam nadzieje ze tam wyjda wyniki rowniez prawidlowe badz nawet lepsze(ps tam czekasz na list z wynikami 2 3 tyg)

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 15 maja 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina 85 wrote:
    Dla mnie genetyczne i prenatalne to to samo.
    Wczoraj mialam mierzone NT glowke brzuszek rozumek itd.
    Cena 180zl w 1trym w Krakowie na Kosciuszki w 'Zdrowiu Kobiety'

    Nigdy sie nie wahalam czy je zrobic czy nie. Od razu wiedzialam ze ide by miec spokojna ciaze, badz znac mozliwosc leczenia lub jak radzic sobie z dzieckiem wymagajacym wiekszej opieki, lepsze to niz w dniu narodzin doznac 'szoku'.

    Maluszek jest zdrowy, NT1.7 wiec tez jest ok i dr nie skierowywal mnie na nic dodatkowego.

    Za tydzien mam w anglii gdzie mieszkam(robione na ubezpieczenie), mam nadzieje ze tam wyjda wyniki rowniez prawidlowe badz nawet lepsze(ps tam czekasz na list z wynikami 2 3 tyg)

    Ja mam ok 5-9 czerwca (musze się umówić) na Zdrowej w Krakowie w Volumedzie badanie genetyczne + test PAPPA koszt: 300 pln

    Kate

    np55zzc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robie w Kriobanku w Białymstoku bo oni mnie leczyli, wizyte mam 16 czerwca i badanie + test pappa 450 zł

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 22 maja 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też planuję iść, ale termin pewnie ustalę na wizycie u lekarza, jest osobą z uprawnieniami do tych badań. Czy znacie opinie lekarzy, pacjentek apropo robienia tych badań? spotkałam się z opiniami, że wyniki są mało prawdopodobne, i to nic pewnego itp. co Wy sądzicie o tym


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sama nie wiem czy robić. Z jednej strony jestem chciałabym wiedzieć czy wszystko jest ok, ale z drugiej strony jeżeli okaże się, że dziecko ma wadę to i tak nie usunę ciąży - to w ogóle nie wchodzi w grę. Dlatego nie wiem. Stresować się później przez całą ciążę......

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 15 lipca 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Sylwia wrote:
    Ja sama nie wiem czy robić. Z jednej strony jestem chciałabym wiedzieć czy wszystko jest ok, ale z drugiej strony jeżeli okaże się, że dziecko ma wadę to i tak nie usunę ciąży - to w ogóle nie wchodzi w grę. Dlatego nie wiem. Stresować się później przez całą ciążę......



    Hej,tak tez bylo u mnie. Duzo wad mozna zaczac leczyc w ciazy. Kazdego namawiam zeby zrobil

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, ale wady które mozna leczyc są widoczne również w zwykłym usg i na te zamierzam sie wybrać. Dobry lekarz wszytsko wypatrzy i skieruje na dalsze badania.Natomiast badania genetyczne to co innego. I tu mam dylemat.

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 16 lipca 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Sylwia wrote:
    tak, ale wady które mozna leczyc są widoczne również w zwykłym usg i na te zamierzam sie wybrać. Dobry lekarz wszytsko wypatrzy i skieruje na dalsze badania.Natomiast badania genetyczne to co innego. I tu mam dylemat.


    Nie sadze,tam dokladnie mierza wszystko ,a na zwyklym usg nie.Rob jak uwazasz,ja zrobilam i dzieki Bogu bo wykryli wade seduszka,mimo,ze bije dobrze itd,ale bynajmniej wiem,ze musze jezdzic na echo i kontrolowac

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak powiedział mi ginekolog. Za tydzień mam wizyte to go jeszcze o to wypytam.

  • angelstw Autorytet
    Postów: 1578 843

    Wysłany: 17 lipca 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie dziś się umówiłam na USG genetyczne? (prenatalne?) nie rozróżniam tych dwóch nazw, ale mniejsza o to. Zdecydowałam się na to bardzo dokładnie USG choćby dlatego że pani doktor prowadząca ciążę wprost mi powiedziała, że sprzęt na którym ona mi robi USG na wizytach kontrolnych jest tak słabej jakości, że aż warto żeby Fachowiec z certyfikatem (do wykonywania tego USG) popatrzył na moje FikuMiku na wiele wiele lepszym sprzęcie. Dokładnie mi je pomierzy, przyjrzy się wszystkiemu czemu trzeba z dużo większą dokładnością niż moja doktorka - bo zwyczajnie dobry sprzęt i wiedza mu na to pozwolą.
    Także ja nie mam żadnych wątpliwości...

    alka89 lubi tę wiadomość

    10.04.2014r. (ur. 19tc.) Zuzia (*)
    02.2016 5tc

    ug37vcqgz0fhk6cc.png

    rośnij Zuchu! ❤
    qb3cqps6ibeo0f6z.png


  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 20 lipca 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy 2 dni temu na takim usg prywatnie- u dr Wiechecia w Krakowie (ponoć jeden z najlepszych specjalistów stricte w usg. 5 dni temu robiłam to samo badanie na usg.
    Powiem wam tyle- na nfz zapisano mnie na "zwykły" aparat,bo panie w rejestracji miały to w dupie. Czym wkurzyły lekarke. Dlatego badanie zrobiła,ale pobieżnie- przepływ krwi, przezierność karkowa, bicie serca, kość nosowa. tyle.
    To drugie badanie było już o niebo lepsze. Pomijam sprzęt- wiadomo jeśli sięza to płaci jest dużo lepszy. Oglądaliśmy już podział na dwie półkule mózgowe, nerki, wątrobę, żołądek, kręgosłup, nóżki, rączki, kształtujące się główne żyły, przezierność i pewnie inne rzeczy o których nie pamiętam. Na szczęście wszystko było w jak najlepszym porządku. Ponadto dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć syna.

    Emily83 lubi tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Konania Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 lipca 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W środę dowiem się, czy moja gin widzi potrzebę takich badań, ale i tak pewnie je zrobię, żeby mieć pewność.

    087897a5a20efa58f8bb3eed87cae066.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • ulaczubasiewicz Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 12 lipca 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 5 września 2018, 23:40

    Pati28M lubi tę wiadomość

  • Pola853 Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 19 lipca 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test NIFTY
    Czy któraś z was robiła? Jakie są wskazania medyczne?

  • Pati28M Ekspertka
    Postów: 184 75

    Wysłany: 24 lipca 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulaczubasiewicz wrote:
    Dziewczyny, robiłam ostatnio badania prenatalne na NZF we Wrocławiu. Jestem pacjentką Invicty i właśnie w tej klinice się dowiedziałam, że ona ma kontrakt na realizację programu profilaktyki i może wykonywać badania u kobiet ze wskazaniami nieodpłatnie!! Zrobiłam badania za darmo. Polecam. P.S. tylko trzeba pamiętać, że musicie spełniać chociaż jeden kryterium, który daje możliwość bezpłatnego badania.
    A gdzie we Wrocławiu w centrum ginekologii robiłaś badanie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2018, 11:40

    73028db897a276a64fc2db8d746b4490.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • holdfast Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 7 grudnia 2018, 09:41

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ