X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr badanie genetyczne
Odpowiedz

badanie genetyczne

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, za 2 tygodnie ide na badanie genetyczne, tym razem pierwszy raz ze swoim partnerem. Chciałabym dowiedzieć się jak takie badanie wyglada tzn czy jest przez pochwe czy przez brzuch.. mi to w sumie obojetne, ale moj M. pierwszy raz bedzie w czyms takim uczestniczyl i chcialabym wiedziec na co sie szykowac:) dzieki za odpowiedzi :)

    Aga23 lubi tę wiadomość

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A miałam pisać na ten sam temat :) Ile będziesz płacić?

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    250 zł :)

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    250 zł :)
    A to te testy pappa?

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam przez brzuch-z tego co wiem to każda ma to badanie przez brzuszek.
    Ja placilam 200zl,tez bylam z moim M.ktory byl pierwszy raz i byl pod wrażeniem jak widział,ze w moim brzuchu naprawde jest dzidziuś,który sie rusza:) I to bicie serduszka ...:) Ja tez nie wiedziałam,czy będzie przez brzuch,czy dopochwowo i mój tez sie krępował,ze ktos mi będzie tam wkładał,a on będzie obok:) facet to inaczej widzi...Zawsze moze patrzeć gdzie indziej,a nie TAM :) Ale wyszlo cale szczescie-do niego,ze przez brzuszek:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy pappa,to mysle,ze sa niepotrzebne...
    U mnie bylo tak,ze wyszły wyniki idealne i lekarz mówił,ze nie ma potrzeby robic testów z krwi.
    Jesli wyjdzie cos nie tak,to jak najbardziej,ale jak przeziernosc itd jest jak najbardziej ok,to nie ma sensu,po co sie jeszcze denerwowac,skoro jest ok :)

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam mieć chyba te pappa bo płacę 450 zł badanie krwi plus usg genetyczne czy coś tam.Ja to bym nie robiła ale skierowanie dostałam nie wiem po co...

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 a ile masz lat? bo wiem ze po 35 roku zycia i z obciazonym wywiadem zaleca sie pappe, ale podobno to tez troche bez sesnu bo pappa czesto wychodzi zle nawet gdy przeziernosc jest ok, wiec chyba niepotrzebne nerwy..
    ja juz by bylo cos nie tak to chyba warrto zainwestowac w nifte albo harmony..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dzis mnie cos ciagnie boli z lewej strony nad pachwina.. az mnie to zaczyna wkurzac.. nie wiem czy rozrzerzajaca sie macica czy co ;/

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    Aga23 a ile masz lat? bo wiem ze po 35 roku zycia i z obciazonym wywiadem zaleca sie pappe, ale podobno to tez troche bez sesnu bo pappa czesto wychodzi zle nawet gdy przeziernosc jest ok, wiec chyba niepotrzebne nerwy..
    ja juz by bylo cos nie tak to chyba warrto zainwestowac w nifte albo harmony..
    Mam 23 lat więc się nie kwalifikuje ze tak powiem :P Moja gin twierdzi że warto zrobić a ja też słyszałam że głupoty wychodzą

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    Mam 23 lat więc się nie kwalifikuje ze tak powiem :P Moja gin twierdzi że warto zrobić a ja też słyszałam że głupoty wychodzą
    no widze w nicku ze 23 ale nie wiedzialam czy to wiekowi odpowiada:) no to jestes sporo mlodsza ode mnie, ja mam 28 :) jak miałam 23 hehe to ja nawet o dzieciach nie myslalam :P znaczy nie mialam z kim :) ale w sumie im mlodziej tym lepiej.. teraz to widze :) moze po prostu zrob przeziernosc i jak bedzie cos nie tak to tego samego dnia ( to wazne) zrobisz sobie pappe.. szkoda kasy wiesz:) no chyba ze masz gruby porfel :P

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    no widze w nicku ze 23 ale nie wiedzialam czy to wiekowi odpowiada:) no to jestes sporo mlodsza ode mnie, ja mam 28 :) jak miałam 23 hehe to ja nawet o dzieciach nie myslalam :P znaczy nie mialam z kim :) ale w sumie im mlodziej tym lepiej.. teraz to widze :) moze po prostu zrob przeziernosc i jak bedzie cos nie tak to tego samego dnia ( to wazne) zrobisz sobie pappe.. szkoda kasy wiesz:) no chyba ze masz gruby porfel :P
    Ja też bym jeszcze o dzieciach nie myślała gdyby nie policystyczne jajniki :) więc stwierdziłam że wole wcześniej mieć niż nie mieć wcale.Jestem skazana na zrobienie tych badań bo mama nalega i płaci :D

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    Ja też bym jeszcze o dzieciach nie myślała gdyby nie policystyczne jajniki :) więc stwierdziłam że wole wcześniej mieć niż nie mieć wcale.Jestem skazana na zrobienie tych badań bo mama nalega i płaci :D
    łęee no to jak masz sponsora to spoko :)
    ja o pcos dowiedzialam sie jak mialam 25 lat.. dopiero.. ale wtedy nie bylismy gotowi na dzieci.. teraz juz wiem ze chce miec 2 albo 3 :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale usg genetyczne to tak naprawde zwykle usg z pomiarami dodatkowymi. Ja w Luxmedzie placilam 90 zl za to, nie mialam wskazania do testow dodatkowych. Dziwne, ze az tyle to u Was kosztuje ;/ i ja mialam to dopochwowo robione;P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    green wrote:
    Ale usg genetyczne to tak naprawde zwykle usg z pomiarami dodatkowymi. Ja w Luxmedzie placilam 90 zl za to, nie mialam wskazania do testow dodatkowych. Dziwne, ze az tyle to u Was kosztuje ;/ i ja mialam to dopochwowo robione;P
    hmm no nie wiem, nigdize w cennikach tak nisko nie widzialam , wacha sie pomiedzy 150-300 zl.. ja ide do kliniki gdzie maja jakis wypasiony sprzet :) moze dlatego.. poza tym tam jest mnostwo dodatowych pomiarow :
    Liczba płodów
    Czynność serca płodu/płodów
    Ocena anatomii płodu
    Głowa (czaszka, sploty naczyniówkowe, sierp mózgu)
    Klatka piersiowa (serce – obraz czterech jam, przepona)
    Jama brzuszna (żołądek, pęcherz moczowy, jelita)
    Kręgosłup
    Kończyny górne i dolne
    ocena ultrasonograficznych markerów ryzyka nieprawidłowości chromosomalnych zgodnie ze standardami Fetal Medicine Foundation.
    przezierność karku
    kość nosowa
    przepływ krwi w przewodzie żylnym
    przepływ krwi przez zastawkę trójdzielną
    ocena kosmówki i sznura pępowinowego

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione przez brzuch, zabierać męża obowiązkowo fajne juz wszystko widać ją miałam skierowanie od swojego gina i prywatnie zapłaciłam 100 zł, co do testu PAPPA nie robiłam, miałam dobre wyniki i mój gin mówił żebym nie robiła bo to tylko niepotrzebny stres u mnie przeziernosc karkowa wynosiła 0,86 mm mówił ze powyżej 2 się robi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie takie to są badania jakie wymieniła Ailatan.
    Ja mam juz prawie 32 lata i jednak lekarz stwierdził,ze nie potrzeba pappa,no ale jak dostałaś skierowanie,ze masz zrobic i w dodatku masz pieniążki,to juz zrob;)
    Moj gin dal mi wybor-albo badania u specjalisty od tych badań,albo zrobi mi te badania sam za mala dopłatą,tyle ze nie bylyby tak wiarygodne jak na profesjonalnym sprzęcie i z mniejsza dokładnością oraz nie wszystkie pomiary,moze Green takie właśnie miała i dlatego tak Malo płaciła.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mialam testu PAPPA moze dlatego taka cena, bo pomiary wymienione przez aliatan mialam zrobione poza przeplywem krwi:) tez mialam na dobrym sprzecie - luxmedy sa generalnie dobrze wyposazone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2015, 20:35

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    green wrote:
    Ja nie mialam testu PAPPA moze dlatego taka cena, bo pomiary wymienione przez aliatan mialam zrobione poza przeplywem krwi:) tez mialam na dobrym sprzecie - luxmedy sa generalnie dobrze wyposazone.
    nie no pappa to dodatkowe badanie i doplata 300zl :)
    ja sprawdzalam luxmed u mnie w Poznaniu i za badanie ciazowe rozszerzone 250zl :) wiec ja nie wiem dlaczego tak malo zaplacilas:P
    chociaz moja ginekolog ma bardzo zle zdanie o luxmedzie.. ale to w Poznaniu..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co w roznych luxmedach sa rozne ceny. I to tez od lekarza zalezy ile trzeba zaplacic. Mi Pani dr mowila, ze mam zapisac sie na usg i rozpoznanie mialam podac, ale juz nie pamietam tego kodu;p W Lublinie jest dosc dobry sprzet - nowe placowki. Jeszcze nie wiem, czy mowimy o tej samej sieci luxmedow;p bo jest jeszcze grupa lux med czy jakos tak;p

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ