X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr badanie genetyczne
Odpowiedz

badanie genetyczne

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1234 wrote:
    Hej kobietki ;-) powiedzcie mi ile tych badań prenatalnych jest, jakie są to badania bo ja wogóle nic nie ogarniam :-( i w którym tyg ciąży trzeba je zrobić? Wiem że jest test pappa, że chyba usg 3d,ale dalej niwiem nic :-( pomożecie?
    Hej między 11-14 tygodniem masz badanie genetyczne i w tym samym dniu co to badanie robi sie test pappa ale zaleca sie wtedy gdy samo usg wyjdzie zle i bedzie podejrzenia wad płodu. To badanie jest bezplatne dla kobiet po 35 roku zycia. Inaczej trzeba zaplacic. Potem masz badanie połokowe 20-24 tydzień. a jezeli chodzi o badnie 3d/4d najlepiej je robic pomiedzy 26-30 tygodniem ciazy. take Ty powinas zapisac się na usg genetyczne :)

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 5 maja 2015, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    Hej między 11-14 tygodniem masz badanie genetyczne i w tym samym dniu co to badanie robi sie test pappa ale zaleca sie wtedy gdy samo usg wyjdzie zle i bedzie podejrzenia wad płodu. To badanie jest bezplatne dla kobiet po 35 roku zycia. Inaczej trzeba zaplacic. Potem masz badanie połokowe 20-24 tydzień. a jezeli chodzi o badnie 3d/4d najlepiej je robic pomiedzy 26-30 tygodniem ciazy. take Ty powinas zapisac się na usg genetyczne :)
    Serdecznie dziękuję :-D

  • MadaLena30 Autorytet
    Postów: 1093 975

    Wysłany: 5 maja 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może któraś z Was jest z Wawy i może polecić miejsce bądź lekarza na usg genetyczne?

    Coreczka <3 - 13.07.15 - 379g , 24.08.15 -1033g, 07.10.15 - 2173 g
    gannyx8d1p2ldx6e.png
  • Mikusia02 Koleżanka
    Postów: 75 5

    Wysłany: 8 maja 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MadaLena30 wrote:
    A może któraś z Was jest z Wawy i może polecić miejsce bądź lekarza na usg genetyczne?
    Niestety nie jestem w stanie doradzić 22 mam badania w Wawie na ul. Czerniakowskiej w Szpitalu im. Orłowskiego . Po badaniach mogę dać znać co i jak .

    Czarna
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 8 maja 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na usg genetyczne jadę do novum botam miałam ivf więc usg też zrobię ;-) z tego co wiem to w novum kosztuje 260zl bo dzwoniłam i pytałam ;-)

  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 8 maja 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny
    dziś byłam w poradni genetycznej, umawiałam się na usg i pappa, a okazało się, że mam dopiero spotkanie z profesorem, który mnie skierował na badanie za tydzień. jestem w 12 tygodniu, opitolił mnie, że tak późno przychodze :( a jak zapytałam czy mam iść prywatnie szybciej to odradzał.

    To jak to jest, do kiedy najpóźniej można zrobić to badanie? Mi wyjdzie 13 tydzień, czyli ok 12 tydz 5 dzień.

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 8 maja 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytałam że badania genetyczne robi się między 11a13tyg ciąży.

  • muamua Ekspertka
    Postów: 195 123

    Wysłany: 9 maja 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Między 11t0d a 13t6d, ale bardziej istotna jest wielkość dziecka, bo musi być między 45mm a 84mm. Ja w poprzedniej ciąży robiłam w 14t1d, ale dzidziuś miał wtedy 83mm.

    ganns65g873vd173.png
    23.03. - 13 dpo - 108 (3 tc 5 dzień), 25.03. - 15 dpo - 316 (4 tc), 01.04. - 22 dpo - 3541 (5tc)
    14.04. - <3 - 6t6d
  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 9 maja 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki muamua, pocieszyłaś mnie trochę :)

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 13 maja 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie,
    są różne typy badań prenatalnych:
    Standardowe badanie USG
    USG genetyczne
    USG 4D
    Test NIFTY
    Test PAPP-A
    Test potrójny i podwójny
    Test zintegrowany
    Badanie przepływu w przewodzie żylnym
    Przepływ przez zastawkę trójdzielną

    czy one dają tę samą wiedzę czy się różnią między sobą? Które wybrać? Bo ja na pewno się na genetyczne zdecyduję

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 14 maja 2015, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MadaLena30 wrote:
    A może któraś z Was jest z Wawy i może polecić miejsce bądź lekarza na usg genetyczne?

    Dr Pietrasik Dariusz z Medicover bardzo dokładnie i długo nas badał, byłam zachwycona :) Dobrze też określił płeć już na genetycznym. Polecam też z Babka Medica dr Chmielewskiego (bardzo konkretny i rzeczowy, wszystko dokładnie bada).

    MadaLena30 lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 14 maja 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka1983 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie,
    są różne typy badań prenatalnych:
    Które wybrać? Bo ja na pewno się na genetyczne zdecyduję

    Na pewno usg genetyczne i przepływy warto, ewentualnie pappa jeśli jest jakieś ryzyko (wiek, obciążenia)

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka1983 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie,
    są różne typy badań prenatalnych:
    Standardowe badanie USG
    USG genetyczne
    USG 4D
    Test NIFTY
    Test PAPP-A
    Test potrójny i podwójny
    Test zintegrowany
    Badanie przepływu w przewodzie żylnym
    Przepływ przez zastawkę trójdzielną

    czy one dają tę samą wiedzę czy się różnią między sobą? Które wybrać? Bo ja na pewno się na genetyczne zdecyduję
    Usg genetyczne to podstawa, u mnie w standardzie do tego byly wszytskie przeplywy, ocena zastawek serca, pien mozku, wszytskie konczyny i narzady podejrzane :) oczy i uszy, ilosc plynu owodniowego, dlugosc pepowiny, przeziernosc karkowa. Po 35 roku zycia jest to badanie darmowe i do tego jest test podwojny czyli tzn Pappa. Ale jak zdecydujesz sie na prywatne usg genetyczne i wyjdzie wszytsko ok to to jest 90% pewnosci ze jest ok :) natomiast pappa daje dodatkowe 5% . Wg mnie bezsenu. Test nifty i tak samo harmony daja 99,9% odpowiedzi czy dziecko choruje na jakies wady genetyczne... ale koszt okolo 3000zl .. a usg 4d lepiej wykonywac na pozniejszym etapie :)

    aneczka1983, orchideaa lubią tę wiadomość

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ