X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr badanie genetyczne
Odpowiedz

badanie genetyczne

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapłaciłam 100 zł robiłam usg u specjalisty do którego skierowanie dal mi mój gin i miałam wszystkie wymienione wyżej pomiary a co do testu PAPPA to jest to tylko statystyka wskaże grupę ryzyka i czytałam ze może wyjść różnie wiec jeżeli lekarz wam nie zaleci ( moje usg genetyczne widziało dwóch lekarzy mój i ten u którego robiłam) to tylko niepotrzebny stres

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caramel wlasnie dlatego dziwi mnie to, ze takie usg moze kosztowac az 300-400 zl. Bardzo duzo. Moja Pani dr specjalizuje sie m.in. w badaniach usg, wiec ona mi je wykonywala.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie też dziwne trochę. Widocznie my nie przepłacamy mój gin nie specjalizuje się w takich badaniach dlatego wysłał mnie to innego który ma też lepszy sprzęt

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm wiecie to zalezy duzo od miasta tez podejrzewam.. i sprzetu.. co dla mnie jest ważne- ale uwaga nie mówię,że Wy miałyście robione badania na gorszym sprzecie.. w całym Poznaniu są takie ceny a nawet większe:)
    ja się zapisałam do lekarza, który robił też badania moim koleżankom i badanie u niego może trwać nawet ponad 2 h bo nie zakończy go dopóki dziecko dobrze się nie ułoży, poza tym ta klinika zajumuje sie leczeniem niepłodnosci, a sprzet na ktorym pracuja to porche na rynku, wiec pewnie to tez swoje kosztuje :) wszakże coż się nie robi dla dziecka :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wypiłam puszkę pepsi na 40 min przed usg i babelek tak się pięknie ruszał ;-) Masz rację dużo zależy od miasta my z Green mamy lekarzy w tym samym mieście i ceny różnią się raptem 10 zł

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caramel, nie wiem czy slyszalas, ale w Zamosciu 10 maja w Twierdzy beda bezplatne usg dla przyszlych mam. Znaczy usg 3d/4d :) od chyba 11 do 16. Ja mam do Zamoscia 30km takze wybieram sie na pewno:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam,ze dziewczyny przed usg pija szklankę coli czy pepsi,jednak bylam u kilku ginekologów i każdy z nich mówił,żeby uważać na napoje gazowane,a szczególnie unikać coli i pepsi...Przeciez tym sie rury czyści,a nie zapominajmy,ze mamy w sobie nowe życie i nie wiem czy warto wypijac to świństwo tylko po to,żeby się nam ładnie ruszało na usg...ale to kazdej z mam sprawa :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I fakt,ze jedna zapłaci mniej,druga więcej,ale ta co zapłaci więcej to w tym przypadku na pewno ma robione badanie na lepszym sprzęcie. Ja zapłaciłam 200zl-i tak nie dużo,bo moha koleżanka placila 400zl,ale wiem,ze miała jeszcze lepsze usg,niż ja...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie slyszalam by przedsiebiorstwa wod-kan czyscily przewody coca cola. Raczej uzywa sie do tego po prostu chloru i wody pod wysokim cisnieniem. W domowych warunkach trzeba by na jakies 24 h pozostawic cole, aby jakis efekt uzyskac, ale to tez nie w przewodach instalacji wodociagowej, a jedynie na powierzchni umywalki, czy ustepu. Usunie troche kamienia i tyle.
    Nie mowie tez, ze jest zdrowa. Jednak nie popadajmy w skrajnosci... ja pije pepsi, jak mnie zbiera na wymioty - pomaga przy pracy zoladka i zmniejsza nudnosci. Racjonalne picie pepsi, czy coli nie powinno szkodzic.

    Co do usg, to jezeli sprzet na ktorym liczylam kosci, paluszki itp jest zly, to ja sie pytam, co moglabym zobaczyc za 300 zl :D

    Caramel, karmar lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Green dzięki za informacje ;-) ale pewnie kolejki będą niesamowite a ja 14 maja mam wizytę ;-)
    Co do tej coli czy pepsi to bez przesady nie pije jej hektolitrami jak mam ochotę to sobie puszkę wypije patrząc na to wszystko to musialybysmy kupić domek na wsi mieć swój ogródek i siać warzywa sądzić drzewka owocowe bo owoce i warzywa w sklepach mają mnóstwo pestycydów a na tagu na pewno są pryskane chociaż sprzedawca powie wam ze sama ekologia a jak my mozemy sprawdzić???

    A z tymi cenami nie ma się co o co spierać czy ktoś ma gorsze czy lepsze usg to ja kupując mieszkanie place 4100 za metr a w np Warszawie płacą ok 6000 to co mam gorsze bo tańsze zależy od rynku i od tego gdzie mieszkamy. Z waszego myślenia ze droższe to lepsze bo sprzęt lepszy to matka tego chłopca który urodził się bez rączek i nóżek chyba za darmo chodziła. A tak się znamy na tych sprzetach ze ho ho lekarz nam powie ze ma najlepszy a my wierzymy bo dlaczego nie a skąd wiadomo jaki sprzęt mamy my płacąc 100 zł a inne które płacą 200/300/400?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2015, 09:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie obawiam sie kolejek, ale z drugiej strony tak, czy siak musze pojechac i kupic kilka nowych ubran i biustonosze. A chcialabym strasznie 4d zrobic, bo to koszt okolo 200-300 zl:p ja mam wizyte 9 maja ;p ale bez usg;p usg mam w ta sobote - bedziemy poznawac plec ♡
    Ja jak cos, to bede juz gdzies okolo 10, znaczy tak planujemy, wiec jak chcesz, to Ci moge dac znac ile chetnych bedzie :)

    Z cenami jest dokladnie tak, jak mowisz. U mnie s krasnymstawie cena za metr to ok 3000 zl. My teraz sie staramy o kredyt, to za mieszkanie w stanie developerskim jest cena 3150 za metr. W porownaniu do cen w warszawie, Wroclawiu, czy Krakowie, to taniocha..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra,nie ważne,nie ma co dyskutować,bo widzę,ze niektóry tu juz tak hormony wariują,ze szkoda sie rozpisywać :)
    Nie wiem co byś zobaczyła za 300zl i nie obchodzi mnie to za bardzo.
    Red bulla sobie wypij do tej pepsi :) na pewno będzie Ci tak wariował w brzuchu,ze w końcu to male serduszko mu wysiadzie..ale co tam..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widocznie komuś też hormony wariują, nikt tu nie piszę o żadnych red bullach a puszka pepsi czy coli od czasu do czasu to nie jakieś przestępstwo nie piję tego codziennie całymi litrami więc nie wiem dlaczego o jedną puszkę taka afera żebym i red bulla spróbowała... więc trochę opanowania i zachowaj dla siebie historie o wysiadającym serduszku. Masz rację szkoda się rozpisywać...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2015, 10:24

    karmar lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caramel a jak sie dzisiaj czujesz kochana?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze się czuję. W sobotę mieliśmy wesele 350 km od domu i jednak już nie ta sama zabawa co kiedyś ;), trochę jestem zmęczona ale tak jak pisałam wcześniej gdyby nie za małe spodnie, większe piersi i usg nie wiedziałabym że jestem w ciąży ;) a jak tam u Ciebie? Już w tą sobotę poznasz płeć jej jak fajnie ja mam wizytę 14 maja będzie to 16 tydzień mam nadzieję że już sie dowiem i zrobię prezent mężowi na urodziny ;). Będąc na weselu wszyscy mówili że będzie chłopak bo ładnie wyglądam się okaże:) a jak u Ciebie samopoczucie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, apeluje o spokój :) widzę, że Was nerwy troche poniosły.. proponuje wspaniałe rozwiązanie- niech każdy robi jak uważa, a inni niech go nie krytykują za sposób postępowania.. nikt tu na miłość boską nie napisał, że pije wodke i pali i zagryza surowym mięsem w ciązy tylko pije cole.. lekarz do ktorego sie zapisałam na usg genetyczne wiem ze jak dziecko jest zle ułożone to kaze isc na spacer wypic kawe albo wlasnie puszke coli.. :) wiec to raczej nie jest przestepstwo..
    apeluje tez o zdrowy rozsadek w ciazy!:) naprawde wiekszosc pomarmow w ciazy nei zabije ani nie skrzywidzi naszego dziecka... ja np pstatnio uwielbiam bigos i grzanki z zoltym serem i ketchupem.. no i jem je a co :) a ktos by powiedzial, ze tluste, ze niezdrowe.. a co teraz mamy zdrowe.. czasem nam sie wydaje ze jemy cos zdrowego a to ma tyle chemi ze wlosy by nam na glowie stanely jakbysmy o tym wiedzialy.. te same matki co tak szaleja z oszczedzaniem sie w jedzeniu w ciazy popelniaja wielkie bledy w karmieniu dzieci.. bo z podlogi nie moze jesc, bo amto i owamto.. dzieci chowane pod kloszem wcale nie beda zdrowsze.. a nasze prababki jakie zdrowe dzieci rodzily i silne.. a łososia to one nie jadały.. :)

    Caramel, green, karmar lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie mialas meczacy weekend. Nas czeka wesele w lipcu, ale cale szczescie bliziutko. Ja juz lepiej, nie wymiotuje praktycznie wcale, dzisiaj musialam wziac hydro, bo juz mnie okropnie mdlilo, ale teraz juz ok :) Poznamy plec, jesli malenstwo pozwoli na to hehe :) to i za Ciebie trzymam kciuki, oby i Twoj dzidzius sie odpowiednio odwrocil do badania :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Green jak tylko będziesz znała płeć dawaj znać ;)

    green lubi tę wiadomość

  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spór o colę :D Ja akurat, zupełnie nieświadomie, wypiłam kawę przed wizytą,bo akurat byłam u Męża w firmie i mnie poczęstował. Dzidziuś ładnie się ustawił i pokazał :) Chociaż ceny,o których piszecie mnie akurat dziwią,bo ja nie płaciłam dodatkowo nic za to badanie. Tylko z drugiej strony, wizyta z usg u mojego lekarza kosztuje 130 zł,więc to może dlatego... może stwierdził,że jak już się za wizytę buli, to dodatkowo nie będzie ściągał za badanie ;) Ale faktycznie, przy dobrym ustawieniu dziecka wizyta trwała 40 minut, badanie było robione i dopochwowo i przez brzuch. I sprawdził mi po prostu wszystko, wszystko... Nawet nie wiedziałam,że u takiego malucha można zobaczyć zastawkę trójdzielną... Szok po prostu... No i zauważył fifolka,więc już wiemy,że będzie mały facio :D

    qXNVp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w ktorym tygodniu i dniu bylas Karmar?

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ