X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Badania prenatalne pierwszego trymestru
Odpowiedz

Badania prenatalne pierwszego trymestru

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Wczoraj byłam na usg prenatalnym, wcześniej miałam też pobraną krew do testu pappa. Ogólnie badanie wyszło bardzo dobrze, niskie ryzyka trisomii, wszystkie elementy anatomiczne na miejscu 😉

    Zaniepokoił mnie tylko wynik: ryzyko przedwczesnego porodu przed 34 tygodniem 1:64. Lekarz powiedział jedynie, że będę przyjmować nadal duphaston i co wizytę będzie kontrolował szyjkę macicy. Ogólnie byłam wczorajszym badaniem dość mocno przejęta i nie zapytałam o nic więcej, a teraz tak się zastanawiam, z czego to ryzyko może w ogóle wynikać? I jak można na tak wczesnym etapie ciazy coś takiego stwierdzić? Nie miałam wczoraj typowego badania ginekologicznego, tylko usg przez brzuch. Czy któraś z Was miała podobną sytuację albo wie o co chodzi? Będę wdzięczna za wytłumaczenie 😊

  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 25 lipca 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. A jakie miałaś wartości pappa? Czasami niska pappa zwiększa ryzyko wcześniejszego porodu ze względu na gorsze przepływy krwi końcem ciąży.

    relg6iyem5hi69f7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pappa wynosi 1,040 iu/l, 0,9924 Mom,ale ciężko mi zinterpretować czy to dużo czy mało, szukałam w Internecie norm, ale nic sensownego nie znalazłam. Ale to ciekawe co piszesz, bo ogólnie mam mutacje genu odpowiedzialnego za trombofilie (PAI) i biorę od początku ciąży acard na rozrzedzenie krwi, ale nie wiem czy to może mieć coś wspólnego

  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 25 lipca 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no, to pappa dobra. W okolicy 1 powinna być. Ja bym się nie przejmowała tym ryzykiem wcześniejszego porodu za bardzo. Na te statystyki może wypłynąć wiele rzeczy, nie wszystko jeszcze zbadane w ogóle... Także jak lekarz będzie kontrolował co i jak to będzie dobrze 😉

    relg6iyem5hi69f7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś mimo wszystko nie mogę przestać się martwić. Wiem też, że będzie ciężko z uzyskaniem obiektywnej odpowiedzi od mojego ginekologa, bo jest z tych, którzy za wszelką cenę nie chcą straszyć ciężarnej. Moja ciążowa historia nie jest piękna i prosta, pierwszą ciążę poroniłam i w lutym miałam łyżeczkowanie macicy. Może po zabiegu moja szyjka jest jeszcze za słaba na utrzymanie ciazy? Lekarz mówił, że wszystko się zagoilo i możemy starać się o dziecko, ale może jednak szyjka nie daje rady? Bardzo jestem ciekawa czy którejś z Was też wyszedł taki wynik i jakie były jego następstwa

  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 13 listopada 2019, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo moim zdaniem nie ma tutaj co straszyć. Badania prenatalne są dobre z uwagi na to, ze mogą wykazać wady płodu ale nie są to badania nieomylne. W większosci przypadków wszystko jest w porządku. Boisz się bo miałaś przykre doświadczenia, jednak tym razem na pewno wszystko będzie dobrze.
    https://dbam-o-zdrowie.pl/dlaczego-warto-wykonywac-badania-prenatalne/
    Zaufałabym ginekologowi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2019, 10:42

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ