X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Badania genetyczne
Odpowiedz

Badania genetyczne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 3 maja 2023, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    11.05 mam badania prenatalne i ciągle nie mogę się zdecydować co do badań genetycznych. Czy Wy robicie dodatkowo test PAPPa, jeśli nie ma wskazań z USG czy odpuszczacie, jeśli lekarz nie sugeruje, że dobrze byłoby zrobić?
    Mam w rodzinie przypadek zespołu Downa i trochę się martwię, ale wiem też, że test PAPPa dość często się myli i wprowadza niepotrzebne nerwy.
    To moja pierwsza, wyczekiwana ciąża, mam 30 lat.
    Doradzicie coś bazując na swoim doświadczeniu?
    Z góry dziękuję! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2023, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też jestem w pierwszej ciąży, mam 33 lata. Chcemy na pewno zrobić USG + test NIFT po to żeby być mniej więcej pewnym, że jest ok. Czytałam w internecie, że w I trymestrze można również ocenić ryzyko stanu przedrzucawkowego, z tym, że nie znalazłam w przychodni pakietu, w którym byłoby tylko USG + ocena stanu przedrzucawkowego, bez PAAPa, Nie chce dodatkowo płacić za PAAPa, skoro bada mniejszy zakres niż NIFT :( Czy możecie coś polecić?

    Trottin lubi tę wiadomość

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 5 maja 2023, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za opinię, ja zrobię na pewno prenatalne + PAPPa, ale zobaczymy co lekarz powie w czasie prenatalnych.

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1179 1390

    Wysłany: 11 maja 2023, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my decydujemy się na usg + test NIFTY. Decyzja po rozmowie z lekarzem.

    Andżelikax lubi tę wiadomość

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ