X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Anty TG i Anty TPO
Odpowiedz

Anty TG i Anty TPO

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2021, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ! Jestem po badaniach I trymestru i ogólne wyniki mam bardzo dobre. Minimalnie zaniżone proteiny i Witamina D. Jednak co mnie przeraziło to wyniki Anty TG i TPO . O ile TSH mam w normie 1,65 (norma 0,27-4,2) to anty TG wynosi 300 (norma 115) , a TPO 182 (norma 34). Wizyte u lekarza mam dopiero jutro, ale już oczywiście mam czarne myśli co to może być... Czy któraś z was miała podobny problem ? Dodam że nigdy wcześniej nie miała zdiagnozowanej choroby tarczycy.

    Pozdrawiam serdecznie
    Magda

  • Marti1984 Autorytet
    Postów: 2689 2022

    Wysłany: 6 października 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdopodobnie Hashimoto. U mnie tsh też w normie, ft3 i ft4 także, a AntyTPO to ponad 600🤦‍♀️ od 7 lat bujam się z niedoczynnością tarczycy z Hashimoto. Konsultację u endokrynologa polecam i usg tarczycy, to podstawa.

    age.png

    Rocznik '84

    Trojka dzieci na stanie :
    👨‍👩‍👦 2008 Jakub
    👨‍👩‍👦‍👦 2011 Michał
    👨‍👨‍👧‍👦 2022 Alicja

    Niedoczynność tarczycy (letrox 75, TSH 1,5)
    Hashimoto (anty TPO >600 🤦‍♀️)

    13.05.2022 Alicja ❤️

    Joga 🧘‍♀️ taniec 💃 vege 🥦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie i ginekolog twierdzi, że jeżeli THS jest ok to nie ma problemu... ewentualnie był kiedyś, ale już nie ma... Jednak troche się martwię i wcale mnie nie uspokoiła... umówiłam się na wszelki wypadek do endogrynologa mam wizytę pod koniec października :) ! Dzieki za twoją odpowiedz Marti !

  • Marti1984 Autorytet
    Postów: 2689 2022

    Wysłany: 7 października 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci, że u mnie tsh też było ok, ale jak endo zrobiła usg tarczycy, to wytrzeszczyła oczy i wtedy zrobiłam AntyTPO. Po tym i po usg wiadomo, że to Hashimoto. No tsh to sobie skakało i akurat trafiłam na moment, kiedy bylo właściwe.

    age.png

    Rocznik '84

    Trojka dzieci na stanie :
    👨‍👩‍👦 2008 Jakub
    👨‍👩‍👦‍👦 2011 Michał
    👨‍👨‍👧‍👦 2022 Alicja

    Niedoczynność tarczycy (letrox 75, TSH 1,5)
    Hashimoto (anty TPO >600 🤦‍♀️)

    13.05.2022 Alicja ❤️

    Joga 🧘‍♀️ taniec 💃 vege 🥦
  • Malina1985 Przyjaciółka
    Postów: 246 40

    Wysłany: 19 października 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziarka151 wrote:
    Jestem po wizycie i ginekolog twierdzi, że jeżeli THS jest ok to nie ma problemu... ewentualnie był kiedyś, ale już nie ma... Jednak troche się martwię i wcale mnie nie uspokoiła... umówiłam się na wszelki wypadek do endogrynologa mam wizytę pod koniec października :) ! Dzieki za twoją odpowiedz Marti !

    Ja mam sklonnosc do chorob autoimmunologicznych. I od ok 15 lat te p-ciala mi skacza. Raz sa w normie, raz sie ktores podnosi. Obraz tarczycy na usg w porzadku. Kilku endokrynologow stwierdzilo, ze na tej podstawie nie moga postawic diagnozy Hashimoto i byc moze moj organizm z racji tej sklonnosci tak szaleje czasami. Oczywisvie co jakis czas robie badania kontrolne p-cial i tsh.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2021, 22:08

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ