X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Aktywność fizyczna a 1 trymestr
Odpowiedz

Aktywność fizyczna a 1 trymestr

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ZarazBedeMama Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    mam skłonności do nadwagi i jeżeli nie pilnuje się z dietą i ćwiczeniami, od razu widać każdy nowo przybyły kilogram. Przed zajściem w ciąże dużo ćwiczyłam, z ciężarkami, jazda na rowerze i biegałam. Jak myślicie? Czy w trakcie ciąży mogę ćwiczyć tak często jak wczesniej? Czy któras z Was zmaga się z podobnymi problemami?

  • anka1981 Przyjaciółka
    Postów: 100 22

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciężarki to raczej nie. z rowerem to chyba różnie w zależności od stopnia zaawansowania ciąży. co joggingu spacerów jogi czy pływania to - jesli ciąża ok i lekarz zezwoli- niepowinno byc klopotow... no chyba ze robilas to wyczynowo
    dieta to zaden problem. powinnas spożywać ook 300 kcal wiecej czyli np 2 jablka na przegryzke. ale tu mozesz sie wspomoc dietetykiem. ogólnie popytak lekarza co i ile ijak mozesz robic. są gimnastyki dlamam anawet wodna gimnastyka dla mam. poszukaj moze są oferty w twoim regionie.

    ono (*) - 05.2011
    ono (*) - 01.2019
  • ZarazBedeMama Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie, nie bylo to wyczynowe, ale często ćwiczyłam, tak żeby sie zmęczyć. Pytam, bo mam znajomą, która cwiczyła w ciąży, prawie do samego rozwiązania i ma przepukline teraz..

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZarazBedeMama wrote:
    Cześć dziewczyny,
    mam skłonności do nadwagi i jeżeli nie pilnuje się z dietą i ćwiczeniami, od razu widać każdy nowo przybyły kilogram. Przed zajściem w ciąże dużo ćwiczyłam, z ciężarkami, jazda na rowerze i biegałam. Jak myślicie? Czy w trakcie ciąży mogę ćwiczyć tak często jak wczesniej? Czy któras z Was zmaga się z podobnymi problemami?

    Jeśli przed ciążą byłaś aktywna, a ciąża nie jest zagrożona to możesz spokojnie kontynuować swoje aktywności. Gorzej dla organizmu jest nagle tego zaprzestać, albo nagle zacząć, kiedy wcześniej się tego nie robiło.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biegam na bieżni, ćwiczę z ciężarami... tylko robię to z mniejszym obciążeniem... powiedzmy jak wcześniej robiłam martwe ciąży 50/60kg, to teraz 10/15kg itp. Przysiady też max 15kg...
    Jeśli lekarz pozwala i czujesz się na siłach, to możesz... Dużo szukałam na ten temat w internecie. Pooglądaj filmiki na YT...
    tylko nie mam za bardzo siły, żeby po pracy iść jeszcze na siłownię... o 18.00 już padam :-D także raczej średnio 1-2razy w tygodniu mi wychodzi, gdzie wcześniej ćwiczyłam 4-5razy w tyg


    a i powiem ci, że w 1 ciązy ćwiczyłam 6razy w tygodniu, bo pracodawca mnie "poprosił" pójść na L4 (joga i aktywna ciąża - takie zorganizowane grupowe) i przytyłam 23kg :-/ Co prawda zeszło mi to 7tygodni po porodzie...
    W drugiej ciąży przytyłam 27kg, ale zaczynałam z niższej wagi... No i też mi wszystko zeszło, ale już w 4mies... i tu bardzo pilnowałam się z jedzeniem i ćwiczyłam 1-2r. w tyg...
    Taka moja uroda... Ćwiczę, nie ćwiczę, a w ciąży tyję :-/
    Teraz już 3kg do przodu :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2019, 12:38

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 1 ciąży ćwiczyłam tylko, że nie do upadłego, jak zaczynała się zadyszka to odpuszczam.
    Teraz też ćwiczę i wszystko na razie jest dobrze :)

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ