X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 7t+1d USG przez brzuch
Odpowiedz

7t+1d USG przez brzuch

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny proszę o pomoc bo nie wiem już co myśleć. Jest to moja pierwsza ciąża dlatego nie wiem kiedy co, powinno już być widać :(
    no więc zacznę od początku...
    pierwszą wizytę u ginekologa miałam w 4t+5 dni. Lekarz zrobił USG dopochwowe. Widać było pęcherzyk a wiek ciązy określił na 2,5 tygodnia. Następna wizyta miała być za miesiąc czyli 10t+1d. Niestety przypałętał się grzybek i ginekologa musiałam odwiedzić wcześniej. Mój aktualnie jest na urlopie więc poszłam do pierwszego lepszego tylko po receptę. Lekarz stwierdził że jeżeli już jestem to zrobi USG i sprawdzi czy wszystko ok. USG było robione dzisiaj w 7t+1d przez brzuch. Widać było zarodek, a kiedy zapytałam o serduszko to lekarz powiedział "to jest jeszcze takie malutkie, proszę przyjść za 3 tygodnie" 3 tygodnie? jak ja mam wytrzymać 3 tygodnie??? lekarz na koniec dodał że wszystko jest ok i nie mam się martwić a jednak nie potrafię! martwię się kiedy czytam że niektóre dziewczyny widziały już serduszko w 6-7 tygodniu a u mnie? :( czy to przez to że USG było robione przez brzuch? czy na USG dopochwowym byłoby więcej widać?

    misiulka2000 lubi tę wiadomość

    Jolka1928
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochana, nie martw sie, wazne, ze pecherzyk nie jest pusty ! Ja serduszko uslyszalam w 9t3d ciazy i mialam robione dopochwowo, niestety nie wiem czy wczesniej byloby juz widoczne serduszko, musisz poczekac na wypowiedzi innych dziewczyn i narazie STARAC SIE nie martwic na zapas :* 3mam kciuki

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ach postaram się nie martwić... do ginekologa zapisałam się za 2 tygodnie czyli tak jak miałam przyjść. Będzie to 10t+1d bo nie wytrzymam 3 tygodni!!

    Jolka1928
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przepraszam, źle napisałam w obu postach. Będzie to 9t+1d

    Jolka1928
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jolka wrote:
    przepraszam, źle napisałam w obu postach. Będzie to 9t+1d

    Myślę, że nie ma co się martwic na zapas. Ja jestem teraz w 7t+1d, i wizytę tez mam za 2 tygodnie, 15/04. Więc chyba jesteśmy w tym samym czasie :-) Byłam na USG (dopochwowo) w ubiegły piątek i Pani doktor powiedziała, że powinnam coś usłyszeń na badaniu w połowie kwietnia.

    Krysti lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez bede miala terz w 7t1d i mam nadzieje ze juz bedzie serdusio :-)

    Krysti lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika86 --Ja Ta tak samo w 7 tyg bede miec usg :))

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysto no to czekamy razem :D w ktorym dniu masz usg? ja 24ego

    Krysti lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 25 mam :)USG

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To oczekiwanie jak wieczność :)

  • kluska Autorytet
    Postów: 615 603

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja USG będę miała 21-ego w 5tyg+6dni. Też mi się dłuży strasznie i boję się bardzo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2014, 20:55

    zrz6p07wtzdrpy2l.png

    Aniołek * * * 04.11.2013r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie jak na wojnie. ;)
    Już pisałam na innym wątku ale napiszę i Wam. :)
    Wszystko zależne jest od aparatury jaką dysponuje lekarz.
    Pierwszą wizytę miałam w 5t6d i na usg robionym przez brzuch widać było pięknie bijące serduszko. Aż sama się zdziwiłam, że to już! :)
    Niestety następnego dnia trafiłam do szpitala z krwawieniem i tam zrobili mi znów usg przez brzuch na którym widać było tylko pęcherzyk. Kazali mi wrócić na kolejne usg tym razem dopochwowe na następny dzień i znów widać było serduszko. Także wygląda na to, że duże znaczenie ma jakoś sprzętu na którym wykonywane jest badania.
    Powodzenia dziewczyny! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2014, 23:19

    Krysti, weronika86 lubią tę wiadomość

  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też czekam, byłam wczoraj na usg przez krwawienia to jest mój 7 tydzień, i zarodek w 6 tygodniu 4 dniu miał 2,4 bicie 90/min i lekarz powiedział że to za mało na taki wiek ciąży i że ciąża nie rozwija się prawidłowo... cały czas słyszę te słowa w głowie masakra:( któraś miała podobnie a jednak wszystko się dobrze skończyło? Zrozpaczona:(

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • angelstw Autorytet
    Postów: 1578 843

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fo09czka wrote:
    Dziewczyny ja też czekam, byłam wczoraj na usg przez krwawienia to jest mój 7 tydzień, i zarodek w 6 tygodniu 4 dniu miał 2,4 bicie 90/min i lekarz powiedział że to za mało na taki wiek ciąży i że ciąża nie rozwija się prawidłowo... cały czas słyszę te słowa w głowie masakra:( któraś miała podobnie a jednak wszystko się dobrze skończyło? Zrozpaczona:(


    foczka tylko spokojnie bo maluszkowi twój stres i nerwy nie służą...
    ty w 6t4d miałaś zarodek wielkości 2,4 a ja w 6t2d miałam Groszka który miał ledwo 2mm a serduszka jeszcze nie było widać...więc nie bardzo rozumiem lekarzy którzy już twierdzą u Cb że ciąża się nie rozwija prawidłowo...
    ja poszłam 3 tyg później i Groszek miał już 2cm i serduszko pięknie biło! Poczekaj do kolejnej wizyty, wiem że ci ciężko ale wytrzymaj w spokoju dla tego serduszka! A ja zaciskam kciuki za Ciebie, za Was!!

    Krysti lubi tę wiadomość

    10.04.2014r. (ur. 19tc.) Zuzia (*)
    02.2016 5tc

    ug37vcqgz0fhk6cc.png

    rośnij Zuchu! ❤
    qb3cqps6ibeo0f6z.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foczka
    wszystko bedzie dobrze nie martw się .buziaki cieple śle.:)

  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za słowa otuchy:) już mi lepiej jestem spokojniejsza dzięki wam tyle się naczytałam że dosłownie głowa mi pęka:) dziękuję:* uzbrajam się w cierpliwość i biorę się w garść:)

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foczka
    będzie dobrze wszystko ,nie panikuj i się relaxuj kazda przechodzi ciąze inaczej u jednej mniejsza fasolka u innej większa :):)wody pij duzo nawadniaj się :)jestem z tobą .

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ