X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 7-tydzień ciąży i brak zarodka .
Odpowiedz

7-tydzień ciąży i brak zarodka .

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.Jutro rozpoczynam 7 tydzień ciąży,wczoraj na usg lekarz stwierdził pęcherzyk i ciałko żółte,ale zarodka nie ma narazie, kazał przyjść w przyszłym tyg.Czy zarodek może się jeszcze pojawić ? ?? Bardzo mnie to martwi i chce mi się płakać, może są tu takie osoby,u których się pokazał zarodek późno we wczesnej ciąży ? Dodam jeszcze,że od wczoraj już piersi mnie nie bolą tak jak przedtem mocno tylko leciutko i nie mam żadnych objawów ciąży ... :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, muszę Cię pocieszyć :)
    BARDZO rzadko zdarza się puste jajo bez zarodka gdy można zaobserwować ciałko żółte- strukturę dostarczającą pożywienia maluszkowi.
    Puste jajo bez zarodka jest wtedy gdy stwierdza się całkowicie PUSTY pęcherzyk który rośnie do dużych rozmiarów
    Jakiej wielkości jest Twój pęcherzyk i ciałko żółte?
    Jest pewna zasada, że zarodek musi pojawić się do wielkości pęcherzyka 1,5-2,5 cm
    Ciałko żółte nie powinno być większe niż 6 mm
    Jeżeli pęcherzyk ma regularny kształt, wszystko ładnie wygląda, jestem pewna że za tydzień zobaczysz i usłyszysz serduszko dziecka.

    Przeczytaj jak to było u mnie:
    Jakoś w 7 tc według OM miałam wizytę, na której stwierdzono to samo co u Ciebie, duży pęcherzyk tylko z ciałkiem żółtym
    Załamałam się naprawdę
    2 dni później dostałam krwawienia mocnego-myślałam że po wszystkim
    Tymczasem w szpitalu objawił się zarodek z serduszkiem :)
    Okazało się że moja ciąża była młodsza niż wynikałoby to z terminu OM
    Teraz jestem 10+5 tyg a wg OM jakoś powinnam być 11+4
    Zobacz jaka to duża rozbieżność
    Uspokój się więc, bo na tak wczesnym etapie wszystko się kształtuje i nie warto szkodzić dziecku :) Ciąża uczy cierpliwości, sama się o tym przekonuję

    * U mnie dzidzia była widoczna przy pęcherzyku jakoś 1,8 cm :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2018, 07:11

    Leira lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria2909 wrote:
    Witaj, muszę Cię pocieszyć :)
    BARDZO rzadko zdarza się puste jajo bez zarodka gdy można zaobserwować ciałko żółte- strukturę dostarczającą pożywienia maluszkowi.
    Puste jajo bez zarodka jest wtedy gdy stwierdza się całkowicie PUSTY pęcherzyk który rośnie do dużych rozmiarów
    Jakiej wielkości jest Twój pęcherzyk i ciałko żółte?
    Jest pewna zasada, że zarodek musi pojawić się do wielkości pęcherzyka 1,5-2,5 cm
    Ciałko żółte nie powinno być większe niż 6 mm
    Jeżeli pęcherzyk ma regularny kształt, wszystko ładnie wygląda, jestem pewna że za tydzień zobaczysz i usłyszysz serduszko dziecka.

    Przeczytaj jak to było u mnie:
    Jakoś w 7 tc według OM miałam wizytę, na której stwierdzono to samo co u Ciebie, duży pęcherzyk tylko z ciałkiem żółtym
    Załamałam się naprawdę
    2 dni później dostałam krwawienia mocnego-myślałam że po wszystkim
    Tymczasem w szpitalu objawił się zarodek z serduszkiem :)
    Okazało się że moja ciąża była młodsza niż wynikałoby to z terminu OM
    Teraz jestem 10+5 tyg a wg OM jakoś powinnam być 11+4
    Zobacz jaka to duża rozbieżność
    Uspokój się więc, bo na tak wczesnym etapie wszystko się kształtuje i nie warto szkodzić dziecku :) Ciąża uczy cierpliwości, sama się o tym przekonuję

    * U mnie dzidzia była widoczna przy pęcherzyku jakoś 1,8 cm :)

    Pęcherzyk ma rozmiar 23 mm lekarz mówił ze ciałko žólte też jest no ale wczoraj to był 6i5 tyg myślę że już powinno być coś widać na tym etapie zwłaszcza jak lekarz ma dobry sprzęt u chodzę do prywatnego ja już nie wiem naprawdę co myśleć jutro musze zrobić betę bo też mu kazał.Mało spałam w nocy i jeszcze mnie ząb boli :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie możesz być pewna kiedy miałaś owulację i zagnieżdżenie więc ta ciąża może być młodsza i dlatego nie widać zarodka

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mi to samo powiedział, ja miałam ostatnio @13 kwietnia jeśli ma to jakieś znaczenie i owulacji była 25 kwietnia wiem bo byłam wtedy na monitoringu gdyż ten cykl miałam stymulowany clo. I po tym zaszłam w ciążę a teraz takie cuda się dzieje, w pierwszej ciąży miałam już wcześniej zarodek bo pamiętam i to był gdzieś ponad 5 tydzień.Dlatego w tej ciąży się martwię zwłaszcza jak nie mam żadnych objawów .Mogę wysłać zdjęcie z usg.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, podobno nie ma szans by było ciałko żółte bez zarodka :) no i nawet jak wiesz kiedy miałaś owulację to dzidzia wydaje się czasem młodsza i potem nadrabia :) u mnie na początku niby 8 dni była do tyłu wg OM a teraz tylko 3 :) A objawy? Potrafią jeszcze przyjść!

    Ja miałam tak, że na początku tylko senność i lekkie mdłości i chodziłam na pewniaka, że przejdę ciążę super jak mama moja :P a tu bach, od tygodnia mam takie wymioty, że mnie brzuch boli od nich :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Hej, podobno nie ma szans by było ciałko żółte bez zarodka :) no i nawet jak wiesz kiedy miałaś owulację to dzidzia wydaje się czasem młodsza i potem nadrabia :) u mnie na początku niby 8 dni była do tyłu wg OM a teraz tylko 3 :) A objawy? Potrafią jeszcze przyjść!

    Ja miałam tak, że na początku tylko senność i lekkie mdłości i chodziłam na pewniaka, że przejdę ciążę super jak mama moja :P a tu bach, od tygodnia mam takie wymioty, że mnie brzuch boli od nich :P

    Mnie tylko piersi bolały mocno ale jakoś już ich wg nie czuje :( ech co ma być to będzie kazał mi zrobić betę wiec jutro lecę chociaż nie chce bo się boje .

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Mnie tylko piersi bolały mocno ale jakoś już ich wg nie czuje :( ech co ma być to będzie kazał mi zrobić betę wiec jutro lecę chociaż nie chce bo się boje .

    Rozumiem stres, wcale bym nie chciała robić bety :P a ile dni jeszcze do usg?

    Wiktoria2909 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Rozumiem stres, wcale bym nie chciała robić bety :P a ile dni jeszcze do usg?

    Jeszcze 5 dni we środę mam wizytę a jutro idę na betę i w poniedziałek.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym nie robiła bety, bo po co, to i tak Cię nie uspokoi, najlepiej poczekać ten tydzień aż będzie zarodek z serduszkiem

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 maja 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z drugiej strony od poniedziałku do środy dość krótko, a beta później różnie wygląda...

    Wiktoria2909 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria2909 wrote:
    Witaj, muszę Cię pocieszyć :)
    BARDZO rzadko zdarza się puste jajo bez zarodka gdy można zaobserwować ciałko żółte- strukturę dostarczającą pożywienia maluszkowi.
    Puste jajo bez zarodka jest wtedy gdy stwierdza się całkowicie PUSTY pęcherzyk który rośnie do dużych rozmiarów
    Jakiej wielkości jest Twój pęcherzyk i ciałko żółte?
    Jest pewna zasada, że zarodek musi pojawić się do wielkości pęcherzyka 1,5-2,5 cm
    Ciałko żółte nie powinno być większe niż 6 mm
    Jeżeli pęcherzyk ma regularny kształt, wszystko ładnie wygląda, jestem pewna że za tydzień zobaczysz i usłyszysz serduszko dziecka.

    Przeczytaj jak to było u mnie:
    Jakoś w 7 tc według OM miałam wizytę, na której stwierdzono to samo co u Ciebie, duży pęcherzyk tylko z ciałkiem żółtym
    Załamałam się naprawdę
    2 dni później dostałam krwawienia mocnego-myślałam że po wszystkim
    Tymczasem w szpitalu objawił się zarodek z serduszkiem :)
    Okazało się że moja ciąża była młodsza niż wynikałoby to z terminu OM
    Teraz jestem 10+5 tyg a wg OM jakoś powinnam być 11+4
    Zobacz jaka to duża rozbieżność
    Uspokój się więc, bo na tak wczesnym etapie wszystko się kształtuje i nie warto szkodzić dziecku :) Ciąża uczy cierpliwości, sama się o tym przekonuję

    * U mnie dzidzia była widoczna przy pęcherzyku jakoś 1,8 cm :)

    Czyli mówisz,że jest nadzieja,jeszcze,że zobacze serduszko w przyszłym tygodniu?przepraszam,że pytam opowiesz mi więcej na temat tego krwawienia ? bo jak wiesz tydzien temu też wylądowałam,z krwawieniem na ip ale tam był sam pęcherzyk bez ciałka zółtego chyba aile miał twój pęcherzyk z ciałkiem żółtym ??

  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 31 maja 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na wizycie w 6 tyg 2 dni, lekarka początkowo nie mogła sie dopatrzeć zarodka, mowila nawet ze narazie nie widać jeszcze struktur zarodka, powiedziała tez ze ma jeszcze czas się pojawić. Moze to dziwnie zabrzmi, ale dopiero jak ułożyła głowice w inny sposób to zarodek się pojawił na monitorze. Moze po prostu jest jeszcze taki mały ze ciezko go wypatrzeć? Przeciez ma kilka milimetrów, naprawde to niewiele w obrazie USG. Moja ciaza była wtedy młodsza tylko dwa od Twojej w chwili obecnej, skoro wtedy miał jeszcze czas sie pojawić, to może u Ciebie tez ma jeszcze czas? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Czyli mówisz,że jest nadzieja,jeszcze,że zobacze serduszko w przyszłym tygodniu?przepraszam,że pytam opowiesz mi więcej na temat tego krwawienia ? bo jak wiesz tydzien temu też wylądowałam,z krwawieniem na ip ale tam był sam pęcherzyk bez ciałka zółtego chyba aile miał twój pęcherzyk z ciałkiem żółtym ??

    Mi w chwili krwawienia (jasnoczerwone,ale było go mało) nie mierzyli pęcherzyka, bo był widoczny zarodek z czynnością serca którą nawet słyszałam
    2 dni wcześniej na wizycie pęcherzyk 1,5 cm ciałko żółte 4,1 mm

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slonko92 wrote:
    Ja byłam na wizycie w 6 tyg 2 dni, lekarka początkowo nie mogła sie dopatrzeć zarodka, mowila nawet ze narazie nie widać jeszcze struktur zarodka, powiedziała tez ze ma jeszcze czas się pojawić. Moze to dziwnie zabrzmi, ale dopiero jak ułożyła głowice w inny sposób to zarodek się pojawił na monitorze. Moze po prostu jest jeszcze taki mały ze ciezko go wypatrzeć? Przeciez ma kilka milimetrów, naprawde to niewiele w obrazie USG. Moja ciaza była wtedy młodsza tylko dwa od Twojej w chwili obecnej, skoro wtedy miał jeszcze czas sie pojawić, to może u Ciebie tez ma jeszcze czas? :)

    Oby tak było jak mówisz,Fajnie by było zobaczyć i wiedzieć,że wszyskto jest dobrze a tak to człowiek musi sie stresować.

  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 31 maja 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Oby tak było jak mówisz,Fajnie by było zobaczyć i wiedzieć,że wszyskto jest dobrze a tak to człowiek musi sie stresować.
    Na pewno dowiesz się ze jest wszystko w porzadku, owszem, jest to wielka ulga! Ale od chwili w której dowiedziałaś sie ze nosisz pod sercem maleństwo już nie bedzie spokojnych dni :P

    Seli, Evell lubią tę wiadomość

  • bergamotka Ekspertka
    Postów: 149 138

    Wysłany: 31 maja 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam ostatni okres 14 kwietnia, owulację 25 i w 6 tygodniu i 2 dniu na USG był tylko duży pęcherzyk-27 mm, z cialkiem żółtym, bez zarodka. Lekarz się trochę skrzywił, ale mam przyjść za tydzień. Beta w tym dniu wysoka 59000, objawów całkowity brak. I nie wiem co o tym myśleć. Trochę za duży ten pęcherzyk jak na brak zarodka.

    iv092n0akv1jf8zt.png

    dqprru1dqew2759v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bergamotka wrote:
    Ja też miałam ostatni okres 14 kwietnia, owulację 25 i w 6 tygodniu i 2 dniu na USG był tylko duży pęcherzyk-27 mm, z cialkiem żółtym, bez zarodka. Lekarz się trochę skrzywił, ale mam przyjść za tydzień. Beta w tym dniu wysoka 59000, objawów całkowity brak. I nie wiem co o tym myśleć. Trochę za duży ten pęcherzyk jak na brak zarodka.

    Witaj u mnie pęcherzyk jest z ciałkiem żółtym
    I ma 23mm,bez zarodka wczorajsza wizyta 6i5 tygodnia też się martwię kiedy masz iść na wizytę i co lekarz mówił ?

  • bergamotka Ekspertka
    Postów: 149 138

    Wysłany: 31 maja 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz jest z tych mrukowatych, powiedział tylko,ze zarodek może się jeszcze pojawić, nic nie jest przesądzone, mam brać nadal kwas foliowy i przyjść za tydzień. Ale ten pęcherzyk jest bardzo płaski- ma długość 27 mm, a szerokość 9 mm. Poza tym bardzo wcześnie wyszedł mi pozytywny test, już 4 maja, na 10 dni przed terminem @ miałam drugą kreskę i to wieczorem.A na wizycie bylam 28 maja. Więc ten zarodek naprawdę miał sporo czasu, żeby się pokazać.

    iv092n0akv1jf8zt.png

    dqprru1dqew2759v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bergamotka wrote:
    Mój lekarz jest z tych mrukowatych, powiedział tylko,ze zarodek może się jeszcze pojawić, nic nie jest przesądzone, mam brać nadal kwas foliowy i przyjść za tydzień. Ale ten pęcherzyk jest bardzo płaski- ma długość 27 mm, a szerokość 9 mm. Poza tym bardzo wcześnie wyszedł mi pozytywny test, już 4 maja, na 10 dni przed terminem @ miałam drugą kreskę i to wieczorem.A na wizycie bylam 28 maja. Więc ten zarodek naprawdę miał sporo czasu, żeby się pokazać.

    Ja robiłam test 13 dpo 2 dni przed spodziewają @ i od razu druga kreska wyszła ja nie wiem jak to się liczy,bo mi lekarz wczoraj powiedział ze ciąża może być młodsza . I co mam o tym wszystkim myśleć ? A miałaś może lub masz jakieś plamienia typu krwawienia ??

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ