X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 6 tydzień ciąży :)
Odpowiedz

6 tydzień ciąży :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • RenJul Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ktora zaczela wlasnie 6 tydzien? Piszmy tutaj o swojej ciazy zawsze razniej byc w tym samym miesiacu co inna:) ja narazie poza nudnosciami czasami nie odczuwam nic.. Aha i lekkie bole podbrzusza ale to chyba kazda ma:) juz raz poronilam i mam moze lekkie jazdy ale staram sie myslec pozytywnie i wierzyc ze bedzie dobrze! W sobote ide na 2 wizyte do gina mam nadzieje ze bedzie juz serduszko:) a wy?:)

    Renata
  • Melania05 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja akurat 7 tydzien:) i tez po jednym poronieniu na lekach.... ale ja znowu mam w sobie duz leku. Lekarz kazal mi dopiero przyjsc na poczatku 8 tygodnia ciazy na usg czy serduszko bije poniewaz mialam bardzo pozno owulacje i prawdopodobnie moja ciaza jest o tydzien mlodsza. dobrze z emyslisz pozytywnie:) bo ja nie umiem. boli brzucha tak nie mam. w pierwszej ciazy ktora poronilam bardzo nbolal brzuch. piersi nabrzmiale i troche czuje jakbym miala mdlosci. niby jesc sie chce a jak pomysle o jedzeniu to nie mam ochoty ale dzisiaj troche mniej

  • RenJul Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melania05 wrote:
    ja akurat 7 tydzien:) i tez po jednym poronieniu na lekach.... ale ja znowu mam w sobie duz leku. Lekarz kazal mi dopiero przyjsc na poczatku 8 tygodnia ciazy na usg czy serduszko bije poniewaz mialam bardzo pozno owulacje i prawdopodobnie moja ciaza jest o tydzien mlodsza. dobrze z emyslisz pozytywnie:) bo ja nie umiem. boli brzucha tak nie mam. w pierwszej ciazy ktora poronilam bardzo nbolal brzuch. piersi nabrzmiale i troche czuje jakbym miala mdlosci. niby jesc sie chce a jak pomysle o jedzeniu to nie mam ochoty ale dzisiaj troche mniej

    Na pewno bedzie dobrze i u Ciebie i umnie:) ja owulacje mialam 14dc więc moze juz bedzie serduszko aczkolwiek niewiadomo może jeszcze bede musiala zaczekac:) to Ty za tydzień do lekarza idziesz to juz szybko zleci zobaczysz:) nie martw sie! Ja tez na lekach duphaston biorę i nospe na brzuch no i oczywiscie ta cala reszte witamin.. Tez sie denerwuje przed ta wizyta martwie sie czy wszystko jest okej ale caly czas powtarzam sobie MUSI BYC DOBRZE!:) A jak tam beta? Robisz profilaktycznie czy tylko na poczatku robilas?:)

    Renata
  • 89kaja Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja zaczynam 7 tydzień, ale wg USG ciaza może być młodsza. Pierwsze usg miałam tydzien temu, serduszko biło, ale dość wolno 99/min. następne mam mieć w czwartek. Miałam spore mdłosci, wczorajszy dzien był bardzo ciezki, w wieczorem - jak reka odjął. Dzis też czuje sie podejrzanie dobrze, mam wiecej siły.

    RenJul, Ola0002 lubią tę wiadomość

    uwo9ikgnclgx9ue3.png
  • RenJul Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    89kaja wrote:
    Cześć dziewczyny, ja zaczynam 7 tydzień, ale wg USG ciaza może być młodsza. Pierwsze usg miałam tydzien temu, serduszko biło, ale dość wolno 99/min. następne mam mieć w czwartek. Miałam spore mdłosci, wczorajszy dzien był bardzo ciezki, w wieczorem - jak reka odjął. Dzis też czuje sie podejrzanie dobrze, mam wiecej siły.

    Kochana czyli serduszko bilo juz w 6tc? Super moze i umnie bedzie w sobote juz bilo:) serduszko pewnie dopiero sie rozkreca spokojnie trzeba dac mu troszke czasu:* daj znac po wizycie jak tam:) ja mam w sobote:)

    Renata
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś teoretycznie 5t5d, jutro pierwsza wizyta u gina. Stresik jest.

  • RenJul Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    U mnie dziś teoretycznie 5t5d, jutro pierwsza wizyta u gina. Stresik jest.

    No to ja jak bede w 5t5d tez bede miala wizyte:) czekam na info w takim razie:)

    Renata
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, ja co prawda zaczęłam już 8 tydz. ale pomyślałam, że podłączę się do Was :)
    Na usg byłam tydzień temu i było już serduszko :) dr zleciała badania krwi i moczu, które jutro idę zrobić.
    Z objawów ciążowych to mam chyba wszystkie możliwe - mdłości, zmęczenie, senność, wrażliwość na zapachy, bolące piersi i do tego totalną odrazę do mięsa :D Mdłości najgorsze miałam w 6 i 7 tyg, teraz są już trochę mniejsze, ale i tak apetyt mam słaby.
    Pod koniec 7 tyg. zaczęły mi się kłucia i ciągnięcia w dola brzucha, ale ponoć to normalne, bo macica się rozciąga.

    RenJul lubi tę wiadomość

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • diga83 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to i ja sie dopiszę do tych 6 tygodniowych ale dokładnie powiem Wam we czwartek po USG który tydzień. wg moich obliczeń to ok 5-6 tydzień. objawy- muli mnie na żoladku i rano i w ciągu całego dnia ale jem normalnie. poza tym mega wrażliwe sutki no i w sumie to wszystko. To moja 3 ciąża, z czego pierwsza była poroniona ok 6-7 tyg, druga donoszna- córka 7 lat i teraz trzecia. Oby do czwartku, dowiem sie wtedy czy jest na miejscu i może już serduszko usłyszę?

    RenJul lubi tę wiadomość

    diga83
  • RenJul Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie nie mozemy sie doczekac tego serduszka:) ja tez czekam z niecierpliwoscia do soboty. Mam nadzieje ze wszystkie tu bedziemy szczesliwymi brzuchatkami az do porodu bez zadnych nieprzyjemnych wydarzen! :)

    diga83 lubi tę wiadomość

    Renata
  • diga83 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no więc jestem dziś po USG. wiek ciąży to 7 tyg i 5 dni. Maleństwo ma juz serduszko i bije 112 uderzeń na minutę

    malami91 lubi tę wiadomość

    diga83
  • agapat Koleżanka
    Postów: 47 13

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się dołączę <3 , tylko ze u mnie jeszcze 2 dni temu cień cienia, dzisiaj potwierdzona beta 36,36, Przyszły tydzień gin i się dowiem jaki wiek :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RenJul wrote:
    No to ja jak bede w 5t5d tez bede miala wizyte:) czekam na info w takim razie:)

    Okazało się, że u mnie to był 5t2d (nie wiedziałam, kiedy mogło dojść do owulacji, bo mój cykl miał być bezowulacyjny ;)). Było widać pęcherzyk ciążowy 7/5mm i pęcherzyk żółtkowy 2mm. Kolejna wizyta 27.06. Jak tam u Ciebie? :)

  • Yellow Debiutantka
    Postów: 8 19

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja właśnie zaczynam 6 tydz. od ostatniej @. Dowiedziałam się o ciąży w dzień ojca :D Byliśmy z mężem zaskoczeni, bo od dłuższego czasu już porzuciłam "starania" w tym sensie, że przestałam to wszystko liczyć i niech się dzieje co chce.. Nie wiem, czy polecać taką metodę, bo mam w sumie 2 latka tak przeminęły.
    Druga krecha na teście bardzo wyraźna. Potem kolejny test i to samo. Do lekarza niestety dostałam się dopiero na piątek ;/ wszyscy albo urlop, albo brak terminu, także jeszcze nie wiem co i jak i strasznie nie mogę się doczekać.. Dam Wam znać jak już będzie po wizycie :)

    malami91, calineczka88 lubią tę wiadomość

    Dreams come true.. :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yellow wrote:
    Hej, ja właśnie zaczynam 6 tydz. od ostatniej @. Dowiedziałam się o ciąży w dzień ojca :D Byliśmy z mężem zaskoczeni, bo od dłuższego czasu już porzuciłam "starania" w tym sensie, że przestałam to wszystko liczyć i niech się dzieje co chce.. Nie wiem, czy polecać taką metodę, bo mam w sumie 2 latka tak przeminęły.
    Druga krecha na teście bardzo wyraźna. Potem kolejny test i to samo. Do lekarza niestety dostałam się dopiero na piątek ;/ wszyscy albo urlop, albo brak terminu, także jeszcze nie wiem co i jak i strasznie nie mogę się doczekać.. Dam Wam znać jak już będzie po wizycie :)

    Ja się dowiedziałam w Dzień Dziecka :). Życzę powodzenia :)

  • MonisiaK Autorytet
    Postów: 885 555

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    dołączam się.
    Dziś byłam na wizycie.
    jest kropek, jest serduszko <3

    Według USG młodszy o tydzień.

    ex2b9vvj4jxe17l2.png
    km5siei3wv50qtno.png
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yellow z tym odpuszczeniem to jednak chyba jest coś na rzeczy. My staraliśmy się mocno 2 lata, najpierw kalendarzyki, obserwacje itd. potem już leczenie w klinice, cykle stymulowane itd. Nic z tego nie wyszło, proponowali nam ivf, ale nie mieliśmy kasy. W wakacje 2017 odpuściliśmy starania, no a teraz mamy całkiem naturalną i z zaskoczenia ciążę ;)

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Sylwia 12345 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 22 grudnia 2023, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem w trakcie 6 tygodnia ciazy. Dwa dni temu byłam na wizycie serduszko bije i wszystko wygląda dobrze. Jednak dzisiaj zobaczyłam delikatne brązowe plamienie. Staraliśmy się o dzidziusia 5 lat, strasznie sie zmartwiłam. Czy, któraś z Was miała podobny objaw?

  • NN Autorytet
    Postów: 436 179

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytając to forum mam wrażenie, że co druga z nas i u znacznej większości nic złego to nie znaczyło, a bierzesz jakiś progesteron?

    06.10.2023 pozytywny test- niespodzianka naturalna
    07.10.2023 beta 742 (godz15)
    09.10.2023 beta 1551 (godz 11)
    11.10.2023 beta 2994 (godz 10:30)
    14.10.2023 beta 8476 (godz 21)
    19.10 ♥️ 96 uderzeń
    31.10 CRL 13,4mm FHR 159/min
    21.11 3,86 człowieczka ♥️173 (10w5d)
    04.12 USG prenatalne ok (12w4d) PAPPA ok
    19.12 ♥️150 (14w5d)
    16.01 273 gr człowieczka (18w5d)♥️152
    22.02 397 gr córcia, badania połówkowe ok (22w)
    15.02 556gr (23w) ♥️142
    14.03 973gr (27w) ♥️155
    09.04 1484gr (30w5d) ♥️147 prenatalne nieznacznie poszerzona miedniczka

    preg.png
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 947 828

    Wysłany: 23 grudnia 2023, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam takie plamienia przez ponad tydzień. Jednego dnia na USG było pięknie, po 3 dniach obfite brązowe plamienie i od razu wizyta. Okazuje się, że w te 3 dni zdążyły mi się porobić małe kwiatki i jeden już peknal. Płaciłam ponad tydzień, już łagodniej, na kolejnym USG już było wchłonięte. Na ostatnim natomiast znowu jakieś mam kilku milimetrowe malenstwo, więc może znowu się zdarzyć, ze wystąpi jakieś małe plamienie. Także no, bywa. Pamiętaj, że jeśli cokolwiek Cię niepokoi to możesz jechać na ip. Powodzenia i duzo spokoju!

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ