X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 4 tydzień - wizyta u gina i usg
Odpowiedz

4 tydzień - wizyta u gina i usg

Oceń ten wątek:
  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 23 marca 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, Proszę o małą interpretacje mojego badania bo w sumie nic z niego już teraz nie rozumiem. 2 lata temu miałam cp z prawej strony. Teraz jestem już jakaś przewrażliwiona i jak tylko wyszły testy pozytywne poleciałam do gina. W sobotę beta - 203,2. Na usg nic w sumie nie wyszło - za wcześnie. Tylko że ovu było z lewego jajnika - ostatnią cp miałam z prawego.

    Opisał mi tak: Trzon macicy w przodozgięciu o wym. AP 34 mm podł. 51 mm - jednorodnej echogenności. Jama macicy linijna. Endometrium o grub. - 10,5 mm - jednorodne. Przydatki obustronne bez zmain w bad. usg. Prawy jajnik o wym. 25x12mm z małymi pęcherzykami. Lewy jajnik o wym. 40x23mm z małymi pęcherzykami i CŻ. Kanał szyjki linijny. Zat. Douglasa wolna.

    Ginekolog zapytała czy ja wogóle napewno jestem w ciąży. Pokazałam jej bete i powiedziałam ze testy też pozytywne. Powiedziała ze endometrium jest małe. Macica po badaniu "malutka", nie powiększona. Zrobiła mi też cytologie. Powiedziała, że mam jakieś plamienie wewnątrz. Nic więcej powiedzieć mi nie powiedziała. Jednoznacznie się nie określiła. Kazała przyjść za 2 tygodnie na usg dopiero. Ja już teraz nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Wcale mnie nie uspokoiła. Dopiero teraz zaczęłam naprawdę się martwić, że znowu jest coś nie tak :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2015, 14:59

    Aga23 lubi tę wiadomość

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • mała.mi Autorytet
    Postów: 404 763

    Wysłany: 23 marca 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się, na pewno wszystko jest dobrze a Ty po prostu za wcześnie poszłaś na USG. Jeżeli nie bierzesz leków, nie musisz ich modyfikować po zajściu w ciążę to najlepiej pierwszy raz iść do lekarza dopiero w 7/8 tygodniu. Wtedy jest doże prawdopodobieństwo, że będzie już serduszko. Jeżeli idzie się za wcześnie, to zawsze są nerwy: dlaczego nic nie widać? Dlaczego jest sam pęcherzyk? Dlaczego nie ma serduszka? A nerwy w ciąży nie są wskazane. Czekaj cierpliwie te 2 tygodniu i na pewno wtedy będzie już widać ciążę. A jak chcesz dla własnego spokoju powtórz jeszcze betę. Ja zrobiłam pierwszą w 14dpo (252), później po dwóch dniach (671), później po tygodniu (6803) i czekałam na wizytę w 6t5d i widziałam już serduszko. Także cierpliwości i spokoju a wszystko będzie dobrze <3

    Renia7910 lubi tę wiadomość

    sv6zcOJ.jpgsv6zp1.png
    3WMBhGc.jpg3WMBp1.png
  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 23 marca 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrobię. W sumie na własnie życzenie te nerwy mam. Pojechałam jeszcze na betę. Po 20 wyniki. Ale nie wiem czy do końca na to patrzeć bo jak byłam w ciąży pozamacicznej to bete miałam w 5 tyg ponad 2tyś. więc to też nie jest wyznacznik dla mnie :( Poprostu boje się powtórki, bo nie wiem czy dam radę znowu przez to przejść :(

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • Asik87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 23 marca 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno będzie wszystko dobrze. Jak byłam na pierwszej wizycie bete miałam 380 to też nic nie było widać. Lekarz mi powiedział, że dopiero można coś zaobserwować przy becie w wysokości 1500. Poczekaj spokojnie te dwa tygodnie, wiem że to bardzo trudne ale dasz radę.

  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 23 marca 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczekam. Zarejestruje się na 9 kwietnia i spróbuje wytrzymać. Beta dziś 453. Chyba dobra. W sobotę była 203,2

    mała.mi lubi tę wiadomość

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 23 marca 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobiety zafasolkowane mam pytanko otóż czy w ciąży można pić bardzo słabą kawę rozpuszczalną z mlekiem?jak tak to ile maksymalnie filiżanek w ciągu dnia mogę wypić?

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 23 marca 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki robiłam test i pozytywny, umówiłam się do ginekologa na 2 kwietnia byłby to dokładnie 5 tydzień 5 dzień ciąży.Będzie już coś widać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2015, 22:30

    Aska84 lubi tę wiadomość

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Asik87 Znajoma
    Postów: 23 14

    Wysłany: 23 marca 2015, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella88 beta pięknie idzie w górę :) głowa do góry będzie dobrze zobaczysz.
    justa1234 możesz spokojnie pić do 2 kaw dziennie zwłaszcza jak jest słaba i z mlekiem :) ale może też spróbuj przerzucić się na zbożową INKĘ. Lekarz mi powiedział że można wypić do 2 kawek, ale uważaj też na herbatę bo ona również zawiera kofeinę. Więc jak pijesz kawę to ogranicz herbatę.
    Aga23 może być jeszcze za wcześnie, aby było coś widać. Zależy wszystko jak szybko rośnie Ci beta.

    justa1234 lubi tę wiadomość

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 24 marca 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik87 wrote:
    bella88 beta pięknie idzie w górę :) głowa do góry będzie dobrze zobaczysz.
    justa1234 możesz spokojnie pić do 2 kaw dziennie zwłaszcza jak jest słaba i z mlekiem :) ale może też spróbuj przerzucić się na zbożową INKĘ. Lekarz mi powiedział że można wypić do 2 kawek, ale uważaj też na herbatę bo ona również zawiera kofeinę. Więc jak pijesz kawę to ogranicz herbatę.
    Aga23 może być jeszcze za wcześnie, aby było coś widać. Zależy wszystko jak szybko rośnie Ci beta.
    Asika dziękuję serdecznie za odpowiedź ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    Dziewczynki robiłam test i pozytywny, umówiłam się do ginekologa na 2 kwietnia byłby to dokładnie 5 tydzień 5 dzień ciąży.Będzie już coś widać?[/QUOTE

    Z tego co sie orientuje będzie widać pęcherzyk

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 24 marca 2015, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy mojego kropusia w poniedziałek będzie już widać na usg?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2015, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:-) jestem w tym samym tygodniu:-) na wizyte zapisalam sie 01.04:-)

    justa1234 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2015, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszędzie bedą kropisie pecherzyki:))))

    Aga23 lubi tę wiadomość

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 25 marca 2015, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i chora jestem :( nie wiem czym się leczyć.Lece później do lekarza wole dmuchać na zimne.Coś na gardło mi poszło mówić nie mogę i to akurat teraz :/

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    i chora jestem :( nie wiem czym się leczyć.Lece później do lekarza wole dmuchać na zimne.Coś na gardło mi poszło mówić nie mogę i to akurat teraz :/


    No i prawidłowo, nie ma co ryzykować zwłaszcza w tak wczesnych tygodniach ciazy

  • bella88 Autorytet
    Postów: 433 480

    Wysłany: 25 marca 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co bierzecie gdy boli Was głowa? Zawsze brałam ibuprom albo coś na bazie ibuprofenu, ale z tego co mi wiadomo w ciąży nie powinno się brać nic takiego. Dopiero w po niedzieli mam wizytę a właśnie dziś boli mnie głowa i boje się cokolwiek wziąć.

    25 cs o drugie maleństwo
    29.04 10dpo - ||
    05.05 16dpo Beta 1113 mlU/ml, Prog 35,60 ng/ml
    07.05 18dpo Beta 2307 mlU/ml
    Wizyta 29.06 godz. 18.45 prenatalne
    oar8skjo7l38xs7t.png
  • Magu Autorytet
    Postów: 1281 727

    Wysłany: 25 marca 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można brać leki przeciwbólowe, które mają w składzie paracetamol, czyli np. Apap. Wiem, że ibuprofemu nie, a co do innych nie jestem pewna.

    bella88 lubi tę wiadomość

    3jgxvfxmmo60rzi2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella najlepszym lekiem na ból głowy jest sen w pokoju przy świeżym powietrzu. Ja otwieram okno przykładam głowę do poduszki i próbuje zasnąć ;-) najgorzej jak budze się i nadal bóli ale staram się unikać leków.

    bella88 lubi tę wiadomość

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 25 marca 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszłam w 5+6 i był 8mm pęcherzyk, na kolejnej wizycie 7+5 było już serduszko:)

    Na ból głowy jak pisze Caramel - wywietrzyć pokój i wypić co najmniej 2 szklanki czystej MINERALNEJ wody. Zazwyczaj ból głowy jest pierwszym objawem braku wody w organizmie (mineralka się lepiej przyswaja niż źródlana).
    Warto również zmierzyć ciśnienie, jak jest niskie polecam parę kostek czekolady lub kakao (zawiera rozkurczowy magnez i lekko ponosi ciśnienie).
    Po ok. 30 min jak nie przejdzie najlepiej wziąć Apap.

    Mnie to zawsze pomaga ;)

    bella88 lubi tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Absolutnie dziewczyny nie można brać Aspiryny ani nic co ma kwas acetylosalicylowy bo działa teratogennie (uszkadza płód). Magu ma rację zostaje tylko Paracetamol. Aspiryny też nie można podawać dzieciom do 12 roku życia.

    Kurczę zastanawiam się czy nie za wcześnie zapisałam się do gina bo to będzie 6t+6 (8 kwietnia). Też chciałabym zobaczyć już serduszko.

    bella88 lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ