X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 4 tydzień - wizyta u gina i usg
Odpowiedz

4 tydzień - wizyta u gina i usg

Oceń ten wątek:
  • suzie Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 31 marca 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    W czwartek mam wizytę późnym wieczorem

    trzymam kciuki, daj koniecznie znać po wizycie.
    Ja w sobotę.

    lrrz2lg.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 31 marca 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam taka depresje że chyba lepiej gdybym tej ciąży nie była :(

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 31 marca 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga w ciąży trzeba myśleć pozytywnie, szczęśliwa mama- szczęśliwe dziecko. Odganiaj złe myśli choćby kijem :) trzymam kciukasy żebyś zobaczyła pęcherzyk z ciałkiem :)

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 31 marca 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    A co było powodem?Jeśli mogę zapytać :)
    Powiem ci kochana że w papierach do programu rzadowego mam napisane że niepłodność idiopatyczna :-S a ogólnie jest u mnie brak owulacji, byłam stymulowana przez osiem cykli clostinbegytem i zastrzyk na pęknięcie pregnyl, pęcherzyki mi rosły, pekaly i było ciałko żółte ale ciąży brak :-( trzy razy miałam sprawdzaną droznosci jajowodow w tym raz laparakopowo, niby drozne ale dla mnie nie drozne :-o miałam jedna inseminacje ale nie udana :-( no i mam niedoczynność tarczycy,w styczniu zakwalifikowalismy się do rzadowego programu w novum :-D i się udało za pierwszym razem po osimiu latach :-D mam jeszcze trzy śnieżynki zamrożone po które oczewiście wrócę :-D bo planuje mieć duża rodzinę :-D sama jestem jedynaczka i wiem jak jest ciężko dlatego postanowiłam że będę miała jakieś troje dzieci :-D

  • ania14 Autorytet
    Postów: 1037 462

    Wysłany: 31 marca 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annielica wrote:
    Absolutnie dziewczyny nie można brać Aspiryny ani nic co ma kwas acetylosalicylowy bo działa teratogennie (uszkadza płód). Magu ma rację zostaje tylko Paracetamol. Aspiryny też nie można podawać dzieciom do 12 roku życia.

    Kurczę zastanawiam się czy nie za wcześnie zapisałam się do gina bo to będzie 6t+6 (8 kwietnia). Też chciałabym zobaczyć już serduszko.

    a jak brałam coś na bazie salicylu nie cały tydzien zanim dowiedziałam sie że jestem w ciąży to co wtedy? :(

    ja już po pierwszej wizycie
    jeszcze nic nie widać ;(
    gin powiedział że przy becie 500 raczej tak jest
    dla własnego spokoju mam zrobić bete w czwartek a we wtorek do niego
    dostałam recepte na 3 op dupka
    a co do bronka to mój gin skonsultuje się z endo i mi zadzwoni
    endometrium ok 2cm gin powiedział że to dobrze, i pytał o objawy, czy jest ból w podbrzuszu, mdłości bo jak tak to dobrze

    troche mi smutno że nie było widać ;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2015, 16:41

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • suzie Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 31 marca 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    a jak brałam coś na bazie salicylu nie cały tydzien zanim dowiedziałam sie że jestem w ciąży to co wtedy? :(

    ja już po pierwszej wizycie
    jeszcze nic nie widać ;(
    gin powiedział że przy becie 500 raczej tak jest
    dla własnego spokoju mam zrobić bete w czwartek a we wtorek do niego
    dostałam recepte na 3 op dupka
    a co do bronka to mój gin skonsultuje się z endo i mi zadzwoni
    endometrium ok 2cm gin powiedział że to dobrze, i pytał o objawy, czy jest ból w podbrzuszu, mdłości bo jak tak to dobrze

    troche mi smutno że nie było widać ;(

    ania14 a który to tydz wg OM?

    lrrz2lg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    a jak brałam coś na bazie salicylu nie cały tydzien zanim dowiedziałam sie że jestem w ciąży to co wtedy? :(

    ja już po pierwszej wizycie
    jeszcze nic nie widać ;(
    gin powiedział że przy becie 500 raczej tak jest
    dla własnego spokoju mam zrobić bete w czwartek a we wtorek do niego
    dostałam recepte na 3 op dupka
    a co do bronka to mój gin skonsultuje się z endo i mi zadzwoni
    endometrium ok 2cm gin powiedział że to dobrze, i pytał o objawy, czy jest ból w podbrzuszu, mdłości bo jak tak to dobrze

    troche mi smutno że nie było widać ;(
    Nic sie nie stanie. Aspiryne bierze sie na poprawe endometrium. Ja jestem w 6 tygodniu i biore acard a to aspiryna bo mam za duze stezenie d-dimerow.. Niektore kobiety biora acard to 7 miesiaca ciazy.. wiec to nie prawda, ze nie mozna- ale oczywiscie wszytsko po konsultacji z lekarzem..
    Ania poza tym przy becie 500 nic nie zobaczysz.. musi miec 1500-1800 to tez zalezy od sprzetu..
    poza tym czy mdlosci sa wyznacznikiem ciazy? heh niektore kobiety ich nie maja- mnie nie dokuczaja jeszcze- a poza tym one raczej pojawiaja sie gdy beta-hcg jest duuuzo wyzsze..

    ania14 lubi tę wiadomość

  • suzie Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 31 marca 2015, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w tamtym tyg mialam betę 3700, i jeszcze nie mialam mdlości

    r881ivk.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2015, 20:24

    lrrz2lg.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 31 marca 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie piersi zaczęły boleć późno bo gdzieś w 9-10 tygodniu.
    Mdłości miałam też od 9-go tygodnia i trwały max 3 tygodnie. Wymiotów zero.Smaki zmieniły mi się w 4-5 miesiącu,od tego czasu mój M narzekał,że nic nie jest doprawione choć ja czułam wyraźne smaki i przyprawy :P

    Ogólnie innych objawów brak oprócz bolącego brzucha jak na okres i krzyża. Ból krzyża trzyma do dnia dzisiejszego.
    Martwiłam się na początku,że objawy były słabe ale z perspektywy czasu mogę stwierdzić,że to było bez sensu no i miałam farta ;) Lekarz też mi powtarzał,że niepotrzebnie panikuje.


    Każda ciąża jest inna,każda przechodzi ją inaczej. Wyluzujcie i cieszcie się dobrym samopoczuciem-póki co :P



    Aga23 wrote:
    Mnie też już piersi nie bolą tak jak przed terminem okresu.Poza tym zero objawów, brak zmiany smaków,nie mdli mnie a jedyne co to trochę brzuch bolał i jajnik prawy z któreg w tym miesiącu była chyba owulacja....a boje się że może to torbiel bo brałam clo a nikt nie sprawdził ćzy pęcherzyki pękają :/

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suzie wrote:
    ja w tamtym tyg mialam betę 3700, i jeszcze nie mialam mdlości

    r881ivk.png
    ja tez mialam 3615 w czwartek i mldosci nie mam... no moze jak jestem glodna, ale odrobine.. i mam nadzieje ze nie przyjda, bo nikt nie powiedzial ze one musza przyjsc:)

  • suzie Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 31 marca 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    ja tez mialam 3615 w czwartek i mldosci nie mam... no moze jak jestem glodna, ale odrobine.. i mam nadzieje ze nie przyjda, bo nikt nie powiedzial ze one musza przyjsc:)

    Natalia, a który to tydzień u Ciebie wg OM?

    lrrz2lg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co wg dnia ostatniej miesiaczki to 6 tydzien i 1 dzien ale ja mialam pozniej owulacje.. wiec ktoz to wie :) dowiem sie dopiero 10 kwietnia na wizycie u ginekologa ;) a Ty kiedy robilas ta bete?

  • ania14 Autorytet
    Postów: 1037 462

    Wysłany: 31 marca 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suzie wrote:
    ania14 a który to tydz wg OM?
    według BBf 4tyg i 2 dni
    ostatnią @ miałam 2 marca

    przecież ja nie mówie że mdłości są wyznacznikiem mówie tylko co gin mnie pytał, ja mdłości nie mam... może za wcześnie ale nie ukrywam że ucieszyłabym się strasznie jakbym wcale nie miała

    piersi mnie bolą cały czas gdzieś tak od owulacji...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2015, 21:47

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • suzie Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 31 marca 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    był to 4 tydzien i 6 dzien cyklu, owu 15 dnia cyklu bo na duphastonie jadę już 3 cykl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2015, 22:32

    lrrz2lg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2015, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    Mnie też już piersi nie bolą tak jak przed terminem okresu.Poza tym zero objawów, brak zmiany smaków,nie mdli mnie a jedyne co to trochę brzuch bolał i jajnik prawy z któreg w tym miesiącu była chyba owulacja....a boje się że może to torbiel bo brałam clo a nikt nie sprawdził ćzy pęcherzyki pękają :/


    za wczesnie na objawy:)) jeszcze Cie bedzie tak mdlilo ze hoho. Nie masz torbiela tylko dziecko:) Glowa do gory i wiecej pewnosci siebie.

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem egoistyczna ale cały czas mam myśli że bardzo żałuje..

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    jestem egoistyczna ale cały czas mam myśli że bardzo żałuje..

    Ale czego żałujesz?

  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2016, 10:35

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga23 wrote:
    jestem egoistyczna ale cały czas mam myśli że bardzo żałuje..

    Jak po wizycie?:)

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 05:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj juz mi przeszla ta glupota:) bylam wczoraj na usg i tylko pecherzyk jest i to malutki 5,6 mm.Mam nadzieje ze nie bedzie pusty.A co w Was jak sie czujecie?

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ