X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 0% morfologia a ciąża
Odpowiedz

0% morfologia a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Liliili Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 8 listopada 2022, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy udało się komuś zajść w ciążę z morfologia nasienia 0% i było wszystko w porządku?

  • Joannella Znajoma
    Postów: 26 9

    Wysłany: 10 listopada 2022, 02:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam się udało. Obecnie 5 tydzień. Robiłam betę, tonę testów. Czekam na wizytę u ginekologa w 8 tygodniu, mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze, chociaż sama się stresuje tym faktem, że udało się z morfologia 0%. Staramy się już kilkanaście cykli. Mąż brał fertilman plus, olej z czarnuszki, okłady na jądra, dużo soku z pomidorów, ograniczenie alkoholu, a parametry poprawiały się oprócz morfologii właśnie, chociaż może wykryte żylaki 1wszego stopnia są przyczyna.

    🇬🇧
    👩 pcos, io
    👨‍💻 morfologia 0%, Oligoasthenoteratozoospermia
  • Liliili Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 11 listopada 2022, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wyszedł za duży pęcherzyk żółtkowy co nie rokuje dobrze...

  • Joannella Znajoma
    Postów: 26 9

    Wysłany: 11 listopada 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliili wrote:
    Mi wyszedł za duży pęcherzyk żółtkowy co nie rokuje dobrze...

    Chciałabyś pogadać na priv? Jesteśmy chyba w bardzo podobnej sytuacji oraz tygodniu ciąży, a nawet miałyśmy przeziębienie, jak opisywałaś w innym wątku.


    Miałam jeszcze pytać - czy tylko morfologia była niewłaściwym parametrem? Jak długo się staracie? I czy tylko był czynnik męski czy Ty masz jakieś problemy zdrowotne?

    🇬🇧
    👩 pcos, io
    👨‍💻 morfologia 0%, Oligoasthenoteratozoospermia
  • Joannella Znajoma
    Postów: 26 9

    Wysłany: 11 listopada 2022, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliili wrote:
    Mi wyszedł za duży pęcherzyk żółtkowy co nie rokuje dobrze...

    Ponadto ostatnio przeczytałam taka informacje:
    „Naukowcy zajmujący się męską niepłodnością postulują, by na podstawie małej ilości prawidłowych plemników nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków, szczególnie jeśli chodzi o ewentualne uszkodzenia genetyczne. Męskie nasienie wykazuje okresową zmienność w zakresie różnych parametrów, w tym budowy morfologicznej plemników. Poza tym osoba badająca nasienie nigdy nie jest w stanie obejrzeć wszystkich plemników. Zawsze, nawet w puli plemników o złej budowie, może się znaleźć ten, który jest dobrze zbudowany i tak najprawdopodobniej było w tym wypadku. Najważniejsze jest potwierdzenie ciąży podczas badania USG, pojawienie się czynności serca i stały nadzór nad wzrostem zarodka. Proszę być dobrej myśli!

    Embriolog nOvum”

    🇬🇧
    👩 pcos, io
    👨‍💻 morfologia 0%, Oligoasthenoteratozoospermia
  • Liliili Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 12 listopada 2022, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, odezwij się na priv. Ja już przeszłam jedno poronienie w 10 tyg, też był za duży pęcherzyk. Tylko morfologia była zła.

  • Joannella Znajoma
    Postów: 26 9

    Wysłany: 12 listopada 2022, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliili wrote:
    Tak, odezwij się na priv. Ja już przeszłam jedno poronienie w 10 tyg, też był za duży pęcherzyk. Tylko morfologia była zła.


    Proszę zaakceptuj zaproszenie do „przyjaciółek” bo tak to nie wiem jak wysłać priv :))

    🇬🇧
    👩 pcos, io
    👨‍💻 morfologia 0%, Oligoasthenoteratozoospermia
  • Karolina2929 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 26 grudnia 2022, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem teraz w takiej sytuacji jak wy, morfologia męża 0% a na teście dwie kreski. Wyniki bety potwierdziły ciążę jednak na USG dopiero za tydzień bo jeszcze za wcześnie. Staraliśmy się półtora roku. Jak sytuacja potoczyła się u was Liliili i Joannella? Bardzo się stresuje czy przy takiej morfologii wszytsko będzie w porządku

    𝑂𝑛 31
    ❌ teratozoospermia:
    • Morfologia 0%

    2017 Franio ❤️
    06.2021
    rozpoczęcie starań 🌱
    01.2023 poronienie zatrzymane 9 tc 👼🏻
  • Liliili Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak narazie wszystko dobrze :) 17 tydz

  • Joannella Znajoma
    Postów: 26 9

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas również wszystko dobrze, aktualnie 14 tydzień. Jesteśmy już po badaniach prenatalnych, nie ma żadnych powodów do zmartwień.

    Trzymam za Ciebie kciuki Karolino, będzie dobrze ❤️

    Fela37 lubi tę wiadomość

    🇬🇧
    👩 pcos, io
    👨‍💻 morfologia 0%, Oligoasthenoteratozoospermia
  • Kama1603 Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 4 lipca 2023, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim 🙂 jestem tu nowa, od jakiegoś czasu czytam wasze historie. W styczniu tego roku podjęliśmy decyzję o drugim dziecku. W marcu mąż zrobił na wszelki wypadek badanie nasienia i okazało się, że nie jest dobrze. Powtórzył po 3 miesiącach i tak jak wszystkie parametry się poprawiły (ilość plemników i ich ruch) to morfologia spadła z 2% do 0%. Androlog zalecił starania naturalne przez kolejnych 6 miesięcy mówiąc, że skoro pojawiła się poprawa to może nadal się poprawiać i jest szansa na zajście. I tu pojawił się mój strach, że albo się nie uda albo się uda i będzie coś nie tak. Widząc wasze historie mam w głowie i w sercu jakąś nadzieję. Chciałabym czasem z kimś pogadać, bo może byłoby wtedy trochę lżej 🙂 Jeśli ktoś się tu jeszcze pojawia to byłoby miło🙂 pozdrawiam ❤️

  • Karolina2929 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 4 lipca 2023, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niestety w 9 tygodniu doszło do poronienia zatrzymanego :( od tamtej pory pierwszy cykl po łyżeczkowaniu od nowa się staramy niestety bez skutecznie. U męża morfologia nadal 0% ale nie poddajemy się. Mam nadzieję że w kiedyś w końcu się uda

    𝑂𝑛 31
    ❌ teratozoospermia:
    • Morfologia 0%

    2017 Franio ❤️
    06.2021
    rozpoczęcie starań 🌱
    01.2023 poronienie zatrzymane 9 tc 👼🏻
  • Kama1603 Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 5 lipca 2023, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki żeby się udało ❤️

  • Karolina2929 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 5 lipca 2023, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wam również ♥️ Joanella i Liliili dają nadzieję że się da i może być wszystko dobrze:)

    𝑂𝑛 31
    ❌ teratozoospermia:
    • Morfologia 0%

    2017 Franio ❤️
    06.2021
    rozpoczęcie starań 🌱
    01.2023 poronienie zatrzymane 9 tc 👼🏻
  • Kama1603 Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 9 lipca 2023, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek idę na monitoring bo u mnie oprócz problemu u męża brak owulacji w cyklach i przyjmuję lamette a potem ovitrelle i dr wyznacza te ważne dni. Staram się nie myśleć o niczym ale wiadomo, to nie takie proste. Może tym razem znajdzie się jakiś jeden prawidłowy plemniczek, który sobie poradzi 🙂

  • Karolina2929 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 10 lipca 2023, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie również brak owulacji. Co miesiąc przyjmowałam etruzil a potem zastrzyk zivafer na pęknięcie pęcherzyka. W tym miesiacu jednak przerwa bo po tych stymulacjach nabawiłam się torbiela. Także ciągle pod górkę.

    𝑂𝑛 31
    ❌ teratozoospermia:
    • Morfologia 0%

    2017 Franio ❤️
    06.2021
    rozpoczęcie starań 🌱
    01.2023 poronienie zatrzymane 9 tc 👼🏻
  • Kama1603 Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 10 lipca 2023, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przyjmuję Lamette a zastrzyk na pęknięcie ovitrelle. Zobaczymy jak się potoczy ten cykl, dziś mąż zrobił mi już zastrzyk.

    Miłego tygodnia ❤️

  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 221 279

    Wysłany: 20 lipca 2023, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    u mojego męża także 0% (choć to wyniki ze stycznia, nie powtarzał potem bo zaprzestaliśmy starań od kwietnia), ale liczba całkiem spora więc lekarz kazał się tym nie przejmować. Dziś 4tc +5 dni i pojawiło się krwawienie, typowy okres :( Pierwsza beta 67, druga po 48h już niestety 32 i progesteron niecałe 2 :/

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ