BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 9 Tydzień ciąży

9 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

W dalszym ciągu w Twoim ciele zachodzą ogromne zmiany hormonalne. Pamiętaj o kremach z filtrem UV, ponieważ właśnie poprzez działanie hormonów, Twoja skóra inaczej reaguje na słońce. Mogą wystąpić u Ciebie przebarwienia skórne (chloasma)- tzw. plamy ciążowe. Również bardzo częstą dolegliwością w tym okresie są zawroty głowy, które są spowodowane obniżającym się ciśnieniem krwi. Na obrazie USG widoczne są ruchy dziecka, których Ty oczywiście jeszcze nie możesz poczuć.

To tydzień, kiedy u Twojego maleństwa widoczne stają się paluszki. W dalszym ciągu intensywnie rozwijają się wszystkie układy. Bicie serca Twojego dziecka osiąga teraz najszybsze tempo (nawet do 180 uderzeń na minutę!) - od teraz będzie z każdym tygodniem spadać, by pod koniec ciąży osiągnąć tempo rzędu 125-150 uderzeń. Twoje dziecko w 9. tygodniu ciąży mierzy ok. 2,2 - 3 cm! 


Jaką wodę warto wybierać w ciąży?


Z Pamiętnika Mamy

Ten tydzień jest naprawdę ciężki. Mdłości mam okropne. Fuj! Najgorzej jest popołudniami. Spotkałam ostatnio moją koleżankę, która jest w ciąży mniej więcej w tym samym tygodniu co ja i jej zupełnie nie męczą mdłości. Nic a nic. Nawet mdło jej nie jest. Gdzie ta sprawiedliwość na tym świecie? Czy ja pisałam, że bym chciała mieć objawy, żeby poczuć że jestem w ciąży? Już poczułam. Dziękuję. Więcej nie chcę. Czuję się fatalnie. Zmęczona. Mdło. Rozdrażniona. Są dni w których jest bardzo dobrze. Ale wtedy z kolei muszę przyznać, że trochę martwię się czy coś się nie stało z dzieckiem. Trudno dogodzić kobiecie w ciąży… 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Rozpocznij Inteligentny Kalendarz Ciąży:

 
* oznacza obowiązkowe pola

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!


Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do BellyBestFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.


Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.


Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK