BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 9 Tydzień ciąży

9 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

W dalszym ciągu w Twoim ciele zachodzą ogromne zmiany hormonalne. Pamiętaj o kremach z filtrem UV, ponieważ właśnie poprzez działanie hormonów, Twoja skóra inaczej reaguje na słońce. Mogą wystąpić u Ciebie przebarwienia skórne (chloasma)- tzw. plamy ciążowe. Również bardzo częstą dolegliwością w tym okresie są zawroty głowy, które są spowodowane obniżającym się ciśnieniem krwi. Na obrazie USG widoczne są ruchy dziecka, których Ty oczywiście jeszcze nie możesz poczuć.

To tydzień, kiedy u Twojego maleństwa widoczne stają się paluszki. W dalszym ciągu intensywnie rozwijają się wszystkie układy. Bicie serca Twojego dziecka osiąga teraz najszybsze tempo (nawet do 180 uderzeń na minutę!) - od teraz będzie z każdym tygodniem spadać, by pod koniec ciąży osiągnąć tempo rzędu 125-150 uderzeń. Twoje dziecko w 9. tygodniu ciąży mierzy ok. 2,2 - 3 cm! 


Jaką wodę warto wybierać w ciąży?


Z Pamiętnika Mamy

Ten tydzień jest naprawdę ciężki. Mdłości mam okropne. Fuj! Najgorzej jest popołudniami. Spotkałam ostatnio moją koleżankę, która jest w ciąży mniej więcej w tym samym tygodniu co ja i jej zupełnie nie męczą mdłości. Nic a nic. Nawet mdło jej nie jest. Gdzie ta sprawiedliwość na tym świecie? Czy ja pisałam, że bym chciała mieć objawy, żeby poczuć że jestem w ciąży? Już poczułam. Dziękuję. Więcej nie chcę. Czuję się fatalnie. Zmęczona. Mdło. Rozdrażniona. Są dni w których jest bardzo dobrze. Ale wtedy z kolei muszę przyznać, że trochę martwię się czy coś się nie stało z dzieckiem. Trudno dogodzić kobiecie w ciąży… 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)