BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 7 Tydzień ciąży

7 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Serce Twojego dziecka jest już ukształtowane, a tempo jego bicia z każdym tygodniem wzrasta! Chociaż płeć została zdeterminowana na początku ciąży, dopiero teraz zaczynają się wykształcać organy płciowe. Łożysko zaczyna wytwarzać więcej hormonów, dzięki czemu może zacząć spełniać swoje funkcje. Pamiętaj zatem o zdrowym odżywianiu. Dostarczanie wszystkich substancji odżywczych jest niezbędne do prawidłowego rozwoju Twojego dziecka.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie ze spersonalizowanej diety dla kobiet w ciąży, która uwzględni m.in. ciążowe dolegliwości (mdłości, zaparcia, zmęczenie, zgagę i wiele innych)!


5-8 TYDZIEŃ CIĄŻY (2 MIESIĄC)


Z Pamiętnika Mamy

Zmieniłam zdanie - ostatnio pisałam, że chcę w końcu poczuć, że jestem w ciąży to już tego nie chcę! Czuję się fatalnie... Jest mi okropnie niedobrze i mdło i to niestety nie tylko rano, ale przez cały dzień. Nie wiem skąd wzięła się nazwa poranne mdłości? Mnie jest mdło cały, okrągły dzień. Do tego jestem wiecznie zmęczona, wręcz wykończona. I baaardzo śpiąca. Piersi mnie bolą i dużo rzeczy niestety drażni.

Mieliśmy pierwszą wizytę u lekarza. Pojechaliśmy na nią razem z mężem. Obydwoje z niecierpliwością wyczekiwaliśmy tej wizyty. Wizyta była niesamowicie wzruszająca, bo widać już było pęcherz płodowy, a w nim malusieńki zarodek. Tak się ucieszyłam! Niestety jeszcze nie widać było bijącego serduszka. Ale lekarka uspokoiła i powiedziała, że tak może być bo to jeszcze wcześnie. Mamy przyjść za tydzień i wtedy już powinno być widoczne serduszko. Lekarka założyła mi kartę ciąży. Była bardzo sympatyczna. Wszystko tłumaczyła, spokojnie odpowiadała na pytania. Dała mi też swój numer telefonu, żebym dzwoniła gdy coś się będzie działo. To mnie przekonało, do tego aby wybrać ją na lekarza prowadzącego ciążę. Poczułam się u niej bezpiecznie. Zleciła mi badania krwi i moczu. Ojej jak bardzo się cieszę, że jestem w ciąży! Po wizycie poszliśmy na lody i spacer. Cudowny okres, chwilo trwaj! 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)