BellyBestFriend
Ciąża tydzień po tygodniu / 6 Tydzień ciąży

6 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Czas na pierwszą wizytę u lekarza, na której prawdopodobnie usłyszysz bicie serca swojego dziecka! To wyjątkowa chwila. Twój maluszek wyglądem przypomina teraz kijankę i rozwija się z zawrotną prędkością ( nawet 1 milimetr na dobę!). Już od tego momentu możesz zacząć śledzić rozwój dziecka na wykresach płodu BellyBestFriend!

W Twoim organizmie zachodzi szereg zmian hormonalnych. Twoje piersi w dalszym ciągu są wrażliwe, ponieważ przygotowują się do produkcji mleka. Zwiększa się również objętość Twojej krwi. Na pierwszej wizycie lekarz na pewno zleci Ci szereg badań m.in. morfologię, badanie moczu, cytologię itd. W tym okresie mogą pojawiać się plamienia i lekkie krwawienia, które nie zawsze są groźne. Mimo wszystko konsultuj ze swoim lekarzem wszystkie niepokojące objawy.


Sposoby na wymioty w ciąży


Z Pamiętnika Mamy

Jestem coraz bardziej zmęczona i śpiąca. Chodzę spać po dobranocce, rano ciężko mi wstać do pracy. W pracy trochę trudno się skupić. Mdłości mam lekkie i to tylko na czczo, zazwyczaj gdy jestem głodna. Pilnuję teraz, żeby nie mieć pustego żołądka. Mam nadzieję, że mdłości się nie rozkręcą, bo nie lubię gdy mi niedobrze…Czytałam, że mdłości są najbardziej dokuczliwe w 9-10 tygodniu ciąży kiedy to ich winowajca - hormon hCG – przyjmuje najwyższą wartość. Potem już wykształca się łożysko i przejmuje rolę podtrzymania ciąży, więc hormon hCG zaczyna powoli spadać. W tym czasie też wszystkie dolegliwości pierwszego trymestru słabną.

Jestem jeszcze na etapie ekscytacji faktem, że jestem w ciąży i wcale nie chcę aby jakiekolwiek objawy słabły. Chcę poczuć że jestem w ciąży! Na razie pomimo tych kilku niedogodności niewiele czuję. 

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)